Gra solo do pociagu/samolotu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: rutra1992 »

Ostatnio znów zacząłem jezdzic w różnego rodzaju delegacje i w związku z tym zastanawiam się czy jest coś ciekawego w co mogę zagrać w czasie podróży. Myślałem o jakiejś grze książkowej w stylu "Czworo przeciwko ciemności" albo "Tkacze burz" ale obie mają mieszane opinie. Oczywiście gra powinna zajmować jak najmniej miejsca bo co najwyżej będę miał malutki stoliczek :-)
azazelmo
Posty: 893
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 280 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: azazelmo »

„Czworo…” gram często z synem. Nie jest zła, choć moim zdaniem podręcznik jest słabo napisany. Ale tam potrzebujesz dużo miejsca - rysujesz mapę, robisz oznaczenia na karcie bogaetrów (a4) itp. Możesz spróbować Delve - o kopaniu w głąb - też rysujesz mapę, ale mniejszą lub Thousand Years Old Vampire (trzeba znać angielski) - tylko to takie ćwiczenie z kreatywnego pisania. Ale przyjemne - polecam. Potrzebujesz tylko zeszytu i pióra.
myszons
Posty: 73
Rejestracja: 29 kwie 2017, 23:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: myszons »

Polecam paragrafówkę Drakula, klątwa wampira. Potrzebne są 2 K6 lub talia kart, ołówek i karty postaci.
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: imssah »

Palm Island?
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: szafaaaa »

+1 Palm Island

Polecam też Regicide, można grać zwykła talia kart też zajmuje minimalna ilość miejsca

https://cf.geekdo-images.com/ZgwjlKH07a ... 381168.jpg

Z darmową apka zajmuje jeszcze mniej miejsca
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: dannte »

Ja najczęściej w pociągu wyciągałem Blorg in the Midwest oraz Elevenses for One.
Ludzie lubią też Sprawlopolis (polski Urbanista) czy Onirima, ale dla mnie te gry są nieciekawe.

Tkacze Burz nie były warte zainwestowanego czasu, już lepiej sprawić sobie normalną książkę albo zagrać w coś prostego pokroju Bowling Solitaire ;)
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: rednulk »

Jeśli angielski nie jest problemem to kuknij na Mike'a Lambo - książkowe gry, które mają szansę się sprawdzić w opisanych warunkach. Sam "na trasie" przerabiałem też Voyages.
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: Alextasha »

Micro city jest dosłownie mikro i testowane małych podróżnych stoliczkach :D ew lubię zabierać różnego rodzaju wykreślanki/Roll&writr np ink rails
SPRZEDAM >> *click*
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: agt »

imssah pisze: 31 sty 2023, 19:50Palm Island?
O Palm Island (Samotna Wyspa) też pomyślałam widząc tytul posta, bo w ogóle stoliczka nie potrzeba, jednak po przeczytaniu treści posta i wymienionych tytułów uznałam, że to chyba inna bajka i kaliber niż poszukiwane :)
Aczkolwiek nadal jest bez stoliczka :wink:

Choć mnie osobiście nie porwała.
Zdecydowanie bardziej porwał mnie do solo Piętaszek - ale tu bez stolika już się nie obędzie :)

Polecam też łamigłówki typu Logi-mix.
To trochę jak mieć Poszukiwanie Planety X w zeszycie :)

Gdybym ja miała teraz dużo pociągiem jeździć to pewnie zabrałabym Złego czarnoksiężnika z Oz (książka paragrafowa) albo Łzy bogini Nuwy (komiks paragrafowy).
No i Logi-miksa :wink:
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: rutra1992 »

Dzięki, dużo przydatnych rad tutaj się pojawiło, szczególnie to że dwa pierwsze tytuły które brałem pod uwagę raczej odpadają;-) Samotna wyspa wpada na radar i ta paragrafowa o Drakuli wpadają na radar, a talia kart wylądowała w sumie na stałe w plecaku i rzeczywiście regicide wydaje się być dobra opcja
venomik
Posty: 540
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 235 times
Been thanked: 249 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: venomik »

Mi się niedawno całkiem dobrze sprawdziło Welcome To w wariancie solo. Stoliczek jest przydatny, ale w drodze powrotnej miałem miejsce bez stoliczka i spokojnie dało się grać - jedynie karty celów sobie przepisałem na arkusz, żeby nie musiały być nigdzie rozłożone.
W wariancie solo nie masz standardowych trzech par awers-rewers, ale zwyczajnie bierzesz trzy wierzchnie karty i z nich wybierasz dwie, przerysowujesz co trzeba i na koniec wszystkie odrzucasz.
jedyny minus jest taki, że z dwóch wariantów solo lepszy jest ten z wirtualnym przeciwnikiem - ale on już jest dużo wygodniejszy ze stoliczkiem, bo są trzy stosy kart: ten do dobierania, ten dla kart odrzuconych oraz stos kart przekazywanych wirtualnemu przeciwnikowi, który to stos od czasu do czasu warto przejrzeć.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: charlie »

Kiedyś w solo podróżach zagrywałem się w Onirim lub Piętaszkiem i obie polecam, ale chyba są trudno dostępne. Obecnie, zwłaszcza gdy mam ograniczoną ilość miejsca w plecaku - The Game (gram kartami 6.bierze :D ) lub jakiś roll&write/flip&write typu Rzuć na tacę, Bukiet, Winnica - niektóre planszetki mam wydrukowane w mniejszej skali i zalaminowane.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2023, 01:16 przez charlie, łącznie zmieniany 1 raz.
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: gameosx »

Ja też polecę Samotną Wyspę, oraz Dizzle (można ogarnąć granie na kolanach), Labirynty: Początek lub Labirynty: Minotaur (też na kolanach się da jak by coś) i grę podobną do Samotnej wyspy (czyli wszystko w rękach) od mojego kumpla - Handy Brawl (na razie tylko w wersji PnP - ale wiem, że planuje ją wydać też jako fizyczna wersja). Jako rekomendację do HB dodam tylko, że wygrał nią w zeszłym roku konkurs na BGG na najlepszą grę solo in-hand management.
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra solo do pociagu/samolotu

Post autor: imssah »

Zerknijcie jeszcze na Galdor's Grip - też w ręku i operowanie kartami no i te grafiki, w dodatku PNP
https://boardgamegeek.com/thread/294377 ... ontest-con
ODPOWIEDZ