Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Raleen »

Stara gra, ale mimo upływu lat nadal gra się w nią świetnie. Zapraszam do poczytania recenzji. Jeśli ktoś gry nie zna, recenzja została napisana pod wieloma względami pod kątem edukacyjnym, więc sądzę, że po lekturze nie będzie miał problemu ze zorientowaniem się w całości:

http://www.sis.polebitwy.pl/Recenzje-Bi ... atrow.html

Miłej lektury!

Dodam jeszcze, że w najbliższym czasie szykujemy publikację zasad gry na stronie Strategie i Stratedzy.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: SeeM »

Pamiętam. Świetna okładka, żetoniki OK. Moim zdaniem zbyt łatwo można wyeliminować okręt z gry, wystarczyło lekko trafić i nie mógł się poruszać, ale to cena realizmu. Realistycznie odwzorowano róznież mozolne wychodzenie na pozycje wszystkich swoich okrętów, tak by zyskać przewagę i zaatakować. W istocie przed bitwami morskimi mogło to trwać całymi dniami. Już łódeczki są gotowe do ataku, już dajemy naprzód, a tu wiaterek się lekko zmienia i zabawa zaczyna się od nowa.

Można to porównać do podchodów i tak jest w istocie - kiedy mamy lepsze pozycje i wiatr wieje jak trzeba, to przeciwnik po prostu patrzy jak traci kolejne okręty. Czasu na jakiś manewr już po prostu nie ma. Na szczęście statek trzeba porządnie pocharatać, żeby go na dobre zatopić. Inaczej przyjdą mu na pomoc kompani i dla atakujących zrobi się nieciekawie.

Dzięki za przypomnienie tej gry. Ma klimat i zasady niczego sobie.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Mordeczka »

Oj! Zagrywałem się w to będąc dzieckiem, nie jestem pewien czy gra była tak dobra czy też wspomnienia takie mi pozostały.

Czy posiadacie może informacje o tym jakie dokładnie karty znajdowały się w tej grze?
Awatar użytkownika
shaman
Posty: 48
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:34

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: shaman »

Mordeczka pisze: Czy posiadacie może informacje o tym jakie dokładnie karty znajdowały się w tej grze?
W grze jest 25 kart z grupy WALKA i 25 z grupy WIATRY.
edit: policzylem, mam wszystkie, wiec w razie potrzeby moge udzielic dokladnych informacji :)
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Raleen »

SeeM, właśnie po paru partyjkach, które ostatnio rozegrałem, rozdyskutowaliśmy się z Andym i mamy jednak trochę inne opinie, ja jednak jestem zdania, że ona trochę kostnieje na tych pierwotnych zasadach. Ale - zagramy to zobaczymy :) . Może już całkiem niedługo. Ja grę poznałem niedawno, dzięki uprzejmości Andy'ego.

Co do skanów i wykazów elementów, jeśli potrzebowalibyście w przyszłości czegoś, Andy ma egzemplarz w stanie idealnym.

Dzięki za opinie odnośnie recenzji.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: veljarek »

Plissss, wrzućcie skany, pamiętam tą grę z dzieciństwa była rewelacyjna, bardzo bym chciał zagrać w nią jeszcze :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Andy »

Raleen pisze:Co do skanów i wykazów elementów, jeśli potrzebowalibyście w przyszłości czegoś, Andy ma egzemplarz w stanie idealnym.
Andy ma egzemplarz, ale nie ma skanera. Poza tym gra jest teraz u Raleena - walcie do niego jak w dym. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Arteusz »

veljarek pisze:Plissss, wrzućcie skany, pamiętam tą grę z dzieciństwa była rewelacyjna, bardzo bym chciał zagrać w nią jeszcze :)
Zdjęcia gry są w recenzji. Link w pierwszym poście.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: veljarek »

Chciałbym takie zdjęcia bym mógł zrobić sobie własną wersję :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Arteusz »

veljarek pisze:Chciałbym takie zdjęcia bym mógł zrobić sobie własną wersję :)
A o to chodziło. To takich nie ma. :D
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
shaman
Posty: 48
Rejestracja: 16 gru 2008, 13:34

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: shaman »

veljarek pisze:Plissss, wrzućcie skany, pamiętam tą grę z dzieciństwa była rewelacyjna, bardzo bym chciał zagrać w nią jeszcze :)
Mam egzemplarz i moge zrobic zdjecia. Tylko, ze w domu bede gdzies za tydzien. Podajcie na priv co dokladnie chcecie i maila na jaki mam to wyslac. ...chyba ze wrzuce na BGG. Mordeczce wyslalem zdjecie kart, wiec niecierpliwi moga zwracac sie do niego :)
ODPOWIEDZ