Frostpunk - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Veridiana »

PerezSaj pisze: 11 mar 2023, 12:28 Ale to się kłóci z zasadą budowania, która mówi że jeżeli budujesz na kafelku na którym są jakieś surowce to musisz je usunąć do banku. W takim razie budując tartack usuwasz drzewa i nie masz co zbierać tartakiem. Dopiero ulepszonym na sąsiednich kafelkach.
Kafelek ma 2 pola. Małe budynki budujesz na 1 polu. Jeśli chcesz zbudować na POLU, na którym są zasoby lub drzewa, to usuwasz je do banku.
Tartak działa tak, że budujesz go jak każdy inny mały budynek, ale ścina drzewa na DRUGIM POLU tego samego kafelka. A ulepszony ścina także na sąsiednich kafelkach.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: sopel82 »

sopel82 pisze: 11 mar 2023, 11:39
Golfang pisze: 11 mar 2023, 11:32 Nie wiem czy jest gdzieś coś w instrukcji na temat drzew. Co z nimi można zrobić? Rozumiem że mogę wybudować na kafelku gdzie są drzewa (je się usuwa do banku) ale czy drzewa się jakoś zbiera?
Zobacz: Tartak (usuń 1 drzewo z płytki, na której stoi Tartak, aby zdobyć 3 znaczniki drewna)
Możliwe, że pojawią się też inne sposoby na wykorzystanie drewna z kart. Na razie mam za mało ograne, żeby powiedzieć więcej.
Spoiler:
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

Skończylem dzisiaj pierwszy scenariusz - poziom normalny. Przetrwałem i w sumie przez całą grę zmarł mi tylko 1 raz człowiek.
Nie wiem czy do końca dobrze grałem - chodzi mi o użycie pracowników. Mamy 3 rodzaje - dzieci, inżynierów i robotników. O ile na budynkach jest podane kto może wykonać daną pracę - zakładałem że jeśli nie ma wskazania konkretnej osoby to dowolna z 3 rodzajów (chociaż dziwne jest użycie dzieci w Pubie :) - ale u mnie ciągle dzieciaki chodziły i chlały w pubie).
Jednak w instrukcji nie znalazłem warunków użycia rodzaju pracownika odnośnie podstawowych akcji:
1. Odśnieżanie
2. Zbieranie zaobów
3. Ekspedycja
Co do tych akcji mam wątpliwości - ale chyba w instrukcji nie ma obostrzeń co do rodzaju pracownika?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: sopel82 »

Golfang pisze: 12 mar 2023, 13:23 Skończylem dzisiaj pierwszy scenariusz - poziom normalny. Przetrwałem i w sumie przez całą grę zmarł mi tylko 1 raz człowiek.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością można powiedzieć, że coś źle grałeś ;-)
Golfang pisze: 12 mar 2023, 13:23 Nie wiem czy do końca dobrze grałem - chodzi mi o użycie pracowników. Mamy 3 rodzaje - dzieci, inżynierów i robotników. O ile na budynkach jest podane kto może wykonać daną pracę - zakładałem że jeśli nie ma wskazania konkretnej osoby to dowolna z 3 rodzajów
Do wykonywania akcji nie można używać pionków dzieci, chyba że obowiązuje prawo albo jakiś efekt, które na to zezwalają. (zobacz w instrukcji str 23)

Dzieci startowo nie dają żadnych korzyści, a trzeba je nakarmić i dać spać, a nawet jak wprowadzisz prawo pracy dzieci, to i tak mogą tylko wtedy zbierać zasoby. Można jeszcze użyć karty mieszkańca z dzieckiem, czasem to pozwala wykonać akcje (dobry przykład jest na str 32 z Margaret Ozone).

Główna zdolność karty mieszkańca może pozwolić na wykonanie akcji pionkiem, który normalnie nie mógłby być użyty.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Golfang »

sopel82 pisze: 12 mar 2023, 13:39 Do wykonywania akcji nie można używać pionków dzieci, chyba że obowiązuje prawo albo jakiś efekt, które na to zezwalają. (zobacz w instrukcji str 23)
No to już wiem dlaczego tak łatwo mi szło... bo jednak dzieciaki pozwalały mi wykonywać co rundę 3 akcje. Oczywiście użyłem 2 kart dzieci.
----------------
10% flamberg.com.pl
Salvador1989
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:12

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Salvador1989 »

Pytanko odnośnie pierwszego scenariusza (dla tych którzy dotrwali do końca).
Spoiler:
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: aduko »

Salvador1989 pisze: 12 mar 2023, 20:36 Pytanko odnośnie pierwszego scenariusza (dla tych którzy dotrwali do końca).
Spoiler:
Bierzesz dwa znaczniki zielone - jeden dla węgla, drugi dla żywności i przesuwasz na karcie zaznaczając ilość danego surowca w magazynie.


Obrazek
Salvador1989
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 13:12

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Salvador1989 »

ach, nie podszedłem do tego jako tor, tylko jako magazyn. Dzięki!
Eridian
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2023, 12:13

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Eridian »

Przewertowałem instrukcje i nie znalazłem wzmianki o ulepszaniu budynków. Czy ta opcja nie jest dostępna w 1 scenariusz ?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Nidhogg »

Eridian pisze: 15 mar 2023, 12:24 Przewertowałem instrukcje i nie znalazłem wzmianki o ulepszaniu budynków. Czy ta opcja nie jest dostępna w 1 scenariusz ?
Ulepszanie budynków jest w warsztacie. Możesz tam wybrać albo ulepszenia budynku albo przyspieszenie badań nad technologią.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Todei »

sopel82 pisze: 12 mar 2023, 13:39
Golfang pisze: 12 mar 2023, 13:23 Skończylem dzisiaj pierwszy scenariusz - poziom normalny. Przetrwałem i w sumie przez całą grę zmarł mi tylko 1 raz człowiek.
Z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością można powiedzieć, że coś źle grałeś ;-)
Golfang pisze: 12 mar 2023, 13:23 Nie wiem czy do końca dobrze grałem - chodzi mi o użycie pracowników. Mamy 3 rodzaje - dzieci, inżynierów i robotników. O ile na budynkach jest podane kto może wykonać daną pracę - zakładałem że jeśli nie ma wskazania konkretnej osoby to dowolna z 3 rodzajów
Do wykonywania akcji nie można używać pionków dzieci, chyba że obowiązuje prawo albo jakiś efekt, które na to zezwalają. (zobacz w instrukcji str 23)

Dzieci startowo nie dają żadnych korzyści, a trzeba je nakarmić i dać spać, a nawet jak wprowadzisz prawo pracy dzieci, to i tak mogą tylko wtedy zbierać zasoby. Można jeszcze użyć karty mieszkańca z dzieckiem, czasem to pozwala wykonać akcje (dobry przykład jest na str 32 z Margaret Ozone).

Główna zdolność karty mieszkańca może pozwolić na wykonanie akcji pionkiem, który normalnie nie mógłby być użyty.
Hej. No właśnie tutaj jest drobny problem z interpretacją. W instrukcji, przy korzystaniu z zdolności kart jest napisane, że możesz użyć zdolności karty po wzięciu pionka ale przed jego umiejscowieniem na planszy. Więc jeśli nie masz prawa Praca Dzieci nie możesz wogóle brać pionka dzieci bo nie masz żadnej innej możliwości użycia ich pionków. W związku z tym zdolności z kart dzieci nie mogą być użyte. Wydaje mi się, że tak to się powinno rozumieć ale szczerze mówiąc to chciałbym się mylić ponieważ jest naprawdę bardzo trudno jeśli trafi Ci się na rękę kilka kart dzieci. Oczywiście zgadza się, że niektóre zdolności pozwalają na użycie pionków tam gdzie normalnie nie można by ich użyć ale zawsze wtedy najpierw masz tego pionka w ręce (inżynier/robotnik)i dopiero wtedy decydujesz o wykorzystaniu zdolności. 🤔
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: sopel82 »

Todei pisze: Hej. No właśnie tutaj jest drobny problem z interpretacją. W instrukcji, przy korzystaniu z zdolności kart jest napisane, że możesz użyć zdolności karty po wzięciu pionka ale przed jego umiejscowieniem na planszy. (...)
Napisane właściwie jest "Podczas wykonywania akcji..." (w ang "When performing an action..."), więc myślę, że masz rację. Skoro nie możesz wykonywać akcji dziećmi to nie możesz też zagrać karty dziecka jak nie ma prawa pracy dzieci... Postaram się gdzieś dopytać jakie było zamierzenie twórców.

EDIT. W instrukcji jest napisane:

PL: Uwaga! Główna zdolność karty mieszkańca może pozwolić na wykonanie akcji pionkiem, który normalnie nie mógłby być użyty.

EN: The Citizen card’s main ability may allow you to use a Meeple that you would not normally be able to use for the chosen action.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Todei »

Trochę źle się wyraziłem. To stwierdzenie o pionku jest w instrukcji o Fazach Akcji, gdzie jest napisane, że "gracz bierze 1 dostępny pionek z puli i za jego pomocą przeprowadza jedną z podstawowych akcji. Pod tym jest"Uwaga. DO wykonywania akcji nie można używać pionków dzieci, chyba że obowiązuje prawo albo jakiś efekt, które na to zezwalają" str. 23. Myślę, że oczywiście możesz mieć rację ale nie jest to na tyle oczywiste żeby być tego pewnym. Może faktycznie zapytasz twórców? Ciągle pasuje i łączy się to z tym co napisałem wcześniej. Najpierw bierzesz pionek, a później decydujesz jaką akcję wykonujesz. Jeśli masz prawo Praca Dzieci, to bierzesz pionek dziecka i wtedy patrzysz na karty dzieci i możesz decydować której zdolności używasz i gdzie to dziecko pójdzie pracować i może pójść również tam, gdzie normalnie by nie mogło czyli np.szpital, gdzie normalnie trzeba inżyniera( tutaj właśnie działa to co napisałeś, że zdolność karty pozwala używać pionków tam gdzie nie mogłyby normalnie pracować) w innym wypadku może tylko zbierać zasoby bo na to pozwala prawo. Jeśli tego prawa nie ma, to pionki dzieci są nietykalne.
Obrazek
A jak jest ten fragment napisany w ang.?
I dodatkowe pytanie bo wydaje mi się, że jest to coś innego, czy zdolność karty jest efektem?
Mogło być po prostu napisane, że jeśli zdolność karty mieszkańca na to pozwala, a nie "jakiś efekt" wtedy faktycznie wszystko byłoby jaśniejsze.
Albo po prostu na karcie mieszkańca dziecka powinny być wszystkie ikony, a nie tylko dziecka bo opis karty mówi wyraźnie, że symbol musi być taki sam jak pionek którego używamy. Chociaż czekaj, teraz mnie trochę oświeciło bo te karty są jednorazowe więc może, to jest koszt tego, że użyjesz dziecka- odrzucasz kartę i już dziecka nie możesz użyć dopóki nie uchwalisz prawa🤔 Chyba sam siebie przekonałem ale jednak wolałbym mieć potwierdzenie,a nie się tego domyślać 😅
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: aduko »

Ale co ty próbujesz ustalić/wyjaśnić? Instrukcja jasno napisana nie dającą żadnego pola do domysłów lub interpretacji. Instrukcja, strona 32
Uwaga! Główna zdolność karty mieszkańca może pozwolić na wykonanie akcji pionkiem, który normalnie nie mógłby być użyty.".
Todei
Posty: 15
Rejestracja: 04 kwie 2021, 14:34

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Todei »

W sumie racja. Nie wiem czemu skupiłem się głównie na stwierdzeniu mówiącym o możliwości użycia pionka tam gdzie nie można by go użyć, a umknęło mi stwierdzenie o możliwości użycia pionka, którego nie można użyć. Jest to różnica i to wiele wyjaśnia. Dzięki
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: sopel82 »

Todei pisze: 18 mar 2023, 12:53 Chyba sam siebie przekonałem ale jednak wolałbym mieć potwierdzenie,a nie się tego domyślać 😅
Potwierdzone. Można użyć mepla dziecka dzięki karcie (bez względu na to czy jest prawo).

Co ciekawe w polskiej instrukcji jest to jaśniej przetłumaczone niż napisane oryginalnie w angielskiej. Na grupie Frsotpunk na FB znalazły się osoby, co myślały, że nie można.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: aduko »

sopel82 pisze: 18 mar 2023, 17:41
Todei pisze: 18 mar 2023, 12:53 Chyba sam siebie przekonałem ale jednak wolałbym mieć potwierdzenie,a nie się tego domyślać 😅
Potwierdzone. Można użyć mepla dziecka dzięki karcie (bez względu na to czy jest prawo).

Co ciekawe w polskiej instrukcji jest to jaśniej przetłumaczone niż napisane oryginalnie w angielskiej. Na grupie Frsotpunk na FB znalazły się osoby, co myślały, że nie można.
Bo nie doczytały ;) w eng zdanie jest takie same.



Obrazek
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: sopel82 »

aduko pisze: 18 mar 2023, 19:26 Bo nie doczytały ;) w eng zdanie jest takie same.
Nie, nie jest takie same. I dlaczego zakładasz, że nie doczytały? Akurat miałem dysksuję z native speakerem, który to czytał i dla niego nie jest to oczywiste, bo to brzmi mniej więcej tak:

Główna zdolność karty mieszkańca może pozwolić na użycie pionka, który normalnie nie mógłby być użyty dla wybranej akcji.

Instrukcja używa pojęcia "użyj pionka", które tak naprawdę nie jest wcześniej wprowadzone (a w regułach o wprowadzeniu karty mieszkańca jest mowa o przeprowadzaniu akcji i kładzeniu pionka ["placing a Meeple"]), więc mimo wszystko w PL wersji jest jaśniej, bo słownictwo jest spójne. Dlatego jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może mieć wątpliwości.

EDIT. I na tym kończę ten wątek, bo się zrobił off-top.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2023, 21:46 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: aduko »

sopel82 pisze: 18 mar 2023, 20:03
aduko pisze: 18 mar 2023, 19:26 Bo nie doczytały ;) w eng zdanie jest takie same.
Nie, nie jest takie same. I dlaczego zakładasz, że nie doczytały? Akurat miałem dysksuję z native speakerem, który to czytał i dla niego nie jest to oczywiste, bo to brzmi mniej więcej tak:

Główna zdolność karty mieszkańca może pozwolić na użycie pionka, który normalnie nie mógłby być użyty dla wybranej akcji.

Instrukcja używa pojęcia "użyj pionka", które tak naprawdę nie jest wcześniej wprowadzone (a w regułach o wprowadzeniu karty mieszkańca jest mowa o przeprowadzaniu akcji i kładzeniu pionka ["placing a Meeple"]), więc mimo wszystko w PL wersji jest jaśniej, bo słownictwo jest spójne. Dlatego jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może mieć wątpliwości.
"Use meeple" jest już używane w instrukcji ang dla omawiania fazy akcji.
SowkaD
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2023, 11:51

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: SowkaD »

Witam wszystkich zmarzniętych :D

Mam kilka pytań odnośnie zasad, nie mogę znaleźć opisu w instrukcji:

1. Co się dzieje ze zużytymi kartami ekspedycji, w sensie kiedy już oblezę cały obszar A, B i C to w to miejsce pakuje nową ekspedycję A czy po prostu się wyczerpuję?

2. Tartak stawiamy na polu z drzewem? czy na tym samym kaflu (sześciokącie) ale drugim wolnym polu?

3. Umiejscowienie balonu - czy balon musi wzniesiony być na dalekich kafelkach planszy miasta (przy ścianie)?

4. Czy to prawda że węgla mogę dorzucić do pieca w każdym momencie gry?

Z góry dziękują za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Veridiana »

1. Jeśli przejdziesz całą ekspedycję, to zakończysz na karcie C, a tam jest tylko opcja powrotu do miasta, co każe Ci zwrócić ludzika do swojej puli i zebrać wszystkie zdobyte po drodze zasoby. pod tą opcją powrotu do miasta jest też wskazane, aby wyłożyć w to miejsce nową kartę A, rozpoczynając nową ekspedycję. Jeśli powrócisz do miasta z karty B, to postępuje się nieco inaczej, bo wydłuża się ekspedycję kartą C, zakrywając dotychczasowe karty i można ruszyć w tę samą trasę potem ponownie.
2. Budynek tartaku kładziesz na kafelku z drzewami, ale na drugim, pustym polu.
3. Balon, jak każdy duży budynek, musi być położony na dwóch polach jednego kafelka ale dowolnego, nieważne gdzie. jednak z uwagi na to, że nie musi być ogrzewany, najlepiej go usadzić właśnie na brzegu planszy.
4. Węgiel możesz dorzucać w fazie generatora, w fazie akcji i fazie nocy. Tak stoi w zasadach. w innych fazach jest to bezcelowe.
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Banan91PL »

Czy karty praw tasujemy ? W 1 scenariuszu dobieramy 8 kart 1 do 8 i 4 losowe od 9 do 16 i pytanie tasujemy cała talie czy tylko te dobrane i kładziemy je na ułożone od 1 do 8 ?
Awatar użytkownika
Koslaz
Posty: 100
Rejestracja: 03 paź 2022, 19:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 50 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Koslaz »

Z instrukcji (https://www.wydawnictworebel.pl/reposit ... stpunk.pdf, s. 13):
1 Z talii kart praw należy wyciągnąć karty z oznaczeniami PR01–PR08 i położyć je odkryte w stosie w obszarze przyszłych praw, pod planszą zmierzchu.
2 Pozostałe karty praw (PR09–PR16) należy potasować i wylosować spośród nich 4 karty, a następnie dołączyć je do stosu 8 kart praw. Nieużywane karty praw należy odłożyć do pudełka, nie będą potrzebne w tej rozgrywce.
Nie ma informacji o tasowaniu kart praw.
Ponadto na s. 37 jest opis kart praw i nie ma informacji, że prawa należy wprowadzać w kolejności, a jedynie że można wprowadzić jedno prawo z każdej opisanej pary (karty 1-8). Do tego można przeglądać prawa w dowolnym momencie. Nie ma więc sensu tasować talii kart praw.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: sopel82 »

SowkaD pisze: 25 mar 2023, 11:04 1. Co się dzieje ze zużytymi kartami ekspedycji, w sensie kiedy już oblezę cały obszar A, B i C to w to miejsce pakuje nową ekspedycję A czy po prostu się wyczerpuję?
Tak edukacyjnie to jest to opisane w instrukcji na str 36 POWRÓT DO MIASTA -> Jeśli w obszarze wybranej opcji powrotu pod strzałką widnieje zapis „nowe A”, należy usunąć całą trasę ekspedycji z gry i rozpocząć nową ekspedycję, kładąc nową kartę ze stosu A białą stroną ku górze.
SowkaD pisze: 25 mar 2023, 11:04 2. Tartak stawiamy na polu z drzewem? czy na tym samym kaflu (sześciokącie) ale drugim wolnym polu?
To w sumie też, ale to już trzeba połączyc różne fakty z instrukcji:

* w akcji tartaku usuń 1 drzewo z płytki, na której stoi Tartak
* Każda płytka mapy składa się z 2 pól.
* Jeśli umieści budynek na polu z zasobami albo drzewami, odkłada je do banku. (czyli umieszczając na polu z drzewami musiałbyś je usunąć, bo musisz zbudować na nich, a nie upychać gdzieś obok nich na jednym polu)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2023, 11:24 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Frostpunk - pytania o zasady

Post autor: Banan91PL »

Jeśli chodzi o zasoby jak wezmę z danego kafelka jakiś zasób np drewno to już w tej grze nie będę mógł znów wziąć drewna z tego kafelka na tym kafelki już dożywotnio skończyły się zasoby tak ?
ODPOWIEDZ