Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: rastula »

mnie dziwi ( nie krytykuję bynajmniej ) wysoka pozycja gloomheaven - tytuł ten odbieram jako bardzo hermetyczny, grany może i z pasję i zaangażowaniem ale jednak przez wąską grupę ludzi, którzy mają chęć poświęcić temu niemałe zasoby czasu / kasy itp.

Brass czy nawet Pandemic ( pomijając aspekt kampanijny) to wciąż tytuły które można rozegrać nie będąc studentem na dziekance czy emerytem bez wnuków... jakoś bardziej kojarzą mi się z mainstreamową grą planszową ( oczywiście mainsteramową nie w znaczeniu Monopoly).

podejrzewam że cały zbiór miłośników GH ma konto na BGG ii dają tej grze 10 , podczas gdy wielu odbiorców Pandemica czy nawet Brass może nie wiedzieć że taki serwis istnieje i że trzeba tam głosować.

serio - nic nie mam do GH - nie dałem mu 1 ...ale tak wysoka pozycja w ogólnej kategorii planszówki nie jest reperezentatywna dla całego rynku - imho oczywiście.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2023, 15:49 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: cichywiatr »

Sytuacja coraz bardziej pokazuje, jak ranking bgg jest nic nie warty.

Plusem sytuacji, że może Gloomhaven nie będzie pierwszy (zasłużenie czy nie, grałem gościnie tylko 3 razy).

Wielokrotnie byłem świadkiem jak ta gra była wybierana jako prezent dla gracza, bo jest pierwsza w rankingu.. Nie muszę pisać ile osób odbiło się od niej, gdy ulubiona/najbardziej złożona gra była Arnak czy GWT.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: rastula »

cichywiatr pisze: 21 lut 2023, 15:12 Sytuacja coraz bardziej pokazuje, jak ranking bgg jest nic nie warty.

Plusem sytuacji, że może Gloomhaven nie będzie pierwszy (zasłużenie czy nie, grałem gościnie tylko 3 razy).

Wielokrotnie byłem świadkiem jak ta gra była wybierana jako prezent dla gracza, bo jest pierwsza w rankingu.. Nie muszę pisać ile osób odbiło się od niej, gdy ulubiona/najbardziej złożona gra była Arnak czy GWT.

tu się nie zgodzę... zagrałem w prawie wszystkie gry z top 100 i uważam, że to dobra rekomendacja tego czym jest planszowkowe hobby... choć z nerdowskiego charakteru bgg wynika tam nadreprezentacja tytułów ciężkich i wymagających...a pozycja gloomheaven jest tej nadreptezentacji kwadratem...
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: miker »

Darkstorm pisze: 21 lut 2023, 14:25 A może to jednak armia trolli od Asmodee? Tak czy siak teraz budzą się fani Ark Nova :wink:
Nie byłbym zaskoczony, gdyby tak się stało. Choć z osądem należy poczekać, czy inna firmy z grupy Asmodee (w innych krajach niż Polska) nabyły prawa do Brassów. Tym bardziej, że Pandemic (również z portfolio) wskoczył na 2. miejsce
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: Dellas »

Tym bardziej, że Pandemic (również z portfolio) wskoczył na 2. miejsce
Pandemic Legacy wleciał na top 1 BGG na grubo przed tym jak Z-Man Games (pierwszy wydawca gry) został wchłonięty przez Asmodee
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: miker »

Dellas pisze: 22 lut 2023, 08:46
Tym bardziej, że Pandemic (również z portfolio) wskoczył na 2. miejsce
Pandemic Legacy wleciał na top 1 BGG na grubo przed tym jak Z-Man Games (pierwszy wydawca gry) został wchłonięty przez Asmodee
Wiem i nie rozpatrujemy tu historii, lecz „przypadek” jazdy GH na 3. pozycję, gdzie Pandemic zyskuje, ale nie będzie na miejscu 1.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: psia.kostka »

Gloomhaven i bez spisku korporacji nadaje sie idealnie jako chlopiec do bicia. Jak wszystko co jest inne i sie wyroznia. Do tego drogie, duze itp Wystarczylo zasiac te idee grupie znudzonych frustratow, a potem nastapil snowball. Az dziw, ze taki atak nastapil po tylu latach dopiero, i ze dopuszczono by GH wdrapal sie na szczyt.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: MichalStajszczak »

psia.kostka pisze: 22 lut 2023, 10:58 Az dziw, ze taki atak nastapil po tylu latach dopiero, i ze dopuszczono by GH wdrapal sie na szczyt.
Co masz na myśli pisząc "dopuszczono"?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3314
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: psia.kostka »

MichalStajszczak pisze: 22 lut 2023, 12:13
Spoiler:
OMG!! :shock: Isaac...
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham TOP 1 BGG!

Post autor: BOLLO »

Nie dziwię się że Brass zdetronizował 5 letniego lidera Gloomhavena aczkolwiek w jedno jak i drugiego jeszcze nie miałem okazji zagrać. Nie dziwiłbym się nawet gdyby jakaś inna gra weszła na podium ale sposób jaki do tego doszło był bardzo smutny i niepokojący że w naszym planszówkowym świecie dochodzi to takiego świństwa jak nieuczciwe głosowanie w jedną jak i w drugą stronę. To taka polityka , taka walka opozycji BMW i przeciwników Audi...PiS vs PO itd.

Mu gracze i nasze gry to przecież jedna wielka rodzina geeków dla których liczy się jedynie zabawa a pokazaliśmy że nie tylko i bardzo bierzemy coś na serio. Tym samym algorytm na BGG bardzo mnie zawiódł i już nie będę tak entuzjastycznie do niego podchodził jak wcześniej.

Nadal uważam że gry z miejsc 1-1000 to dobre tytuły które warto sprawdzać a nie rzadko i poza tej liczby są perełki. Natomiast chyba zacznę sprawdzać oceny 1/10. Chociaż cieszę się że mam już swój rozum i raczej świadomi dokonuję wyboru. Co nie zmienia fakty że takie zachowanie na BGG właściciele portalu powinni stanowczo potępić a userów edukowac lub banować.
ODPOWIEDZ