Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
TomekMG
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2021, 09:57
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: TomekMG »

Obrazek

Gra planszowa Ziemia, to strategia oparta na budowie tableau, budowie silniczka, drafcie kart oraz wyborze akcji. Każdy gracz zaczyna z innym zestawem kart wyspy, klimatu i ekosystemu, dzięki czemu gra od samego początku jest asymetryczna, a wiele możliwych kombinacji początkowego układu daje ogromną regrywalność.

W swoim ruchu gracz wybiera jedną z 4 akcji, którą wykonuje, a następnie wszyscy aktywują zdolności kart ze swojego tableau odpowiadających kolorem wybranej akcji. Siejąc rośliny i rozwijając tereny, aby przyciągnąć zwierzęta, można odblokować bonusy punktowe. Gra kończy się, gdy ktoś zagra 16. kartę.

Ziemia gra planszowa to otwarty świat dla 1 do 5 graczy z prostymi zasadami, ale z mnóstwem strategicznych możliwości. Poza standardowym trybem rywalizacyjnym oraz trybem solo, możliwa jest również gra drużynowa 2×2. Rozgrywka potrwa 45-90 minut.

Liczba graczy: 1-5
Czas: 45-90 min.
Wiek: 13+
Lucky Duck Games

https://boardgamegeek.com/boardgame/350184/earth

Pasujące koszulki (zdjęcie)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2023, 11:42 przez TomekMG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1608
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: nidhog »

Jesli ktoś chce więcej szczegołów to tu link do zakończonej kampanii KS: klick
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 424 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: karmazynowy »

Gra otrzymała zaskakująco wysokie oceny na DT (10/9,5/9/9)

Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
TomekMG
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2021, 09:57
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: TomekMG »

karmazynowy pisze: 20 lut 2023, 11:38 Gra otrzymała zaskakująco wysokie oceny na DT (10/9,5/9/9)
Zaczynam ogrywać, na razie jest obiecująco.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 788
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: kurdzio »

Jedna z zapowiedzi na które czekam najbardziej, chociaż oceniam ją tylko po wyglądzie. Czekam aż pojawi się instrukcja :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
TomekMG
Posty: 17
Rejestracja: 16 lip 2021, 09:57
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: TomekMG »

kurdzio pisze: 20 lut 2023, 11:48 Jedna z zapowiedzi na które czekam najbardziej, chociaż oceniam ją tylko po wyglądzie. Czekam aż pojawi się instrukcja :)
Dostępna jest oficjalna wideo instrukcja:


Dodatkowo na stronie kampani można pobrać oryginalną wersję instruckji. LDG swojej jeszcze nie udostępniło.
mineralen
Posty: 953
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 562 times
Been thanked: 638 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: mineralen »

Przesłuchałem recenzji DT. Obawiam się, że Ziemia to będzie wieloosobowy pasjans jak TM Ekspedycja Ares ze względu na symultaniczny wybór akcji. DT również dobrze oceniło Aresa, więc moje początkowe zainteresowanie (szczególnie po ich rewelacyjnych ocenach) zamienia się w ostrożność. Jestem ciekawy opinii innych graczy, szczególnie dotyczących interakcji między graczami. Jak dla mnie na polu symultanicznego wyboru akcji dobrze wypada wyłącznie Race for the Galaxy, dlatego że jest to bardzo szybka i krótka gra.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 424 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: karmazynowy »

mineralen pisze: 20 lut 2023, 12:54 Przesłuchałem recenzji DT. Obawiam się, że Ziemia to będzie wieloosobowy pasjans jak TM Ekspedycja Ares ze względu na symultaniczny wybór akcji. DT również dobrze oceniło Aresa, więc moje początkowe zainteresowanie (szczególnie po ich rewelacyjnych ocenach) zamienia się w ostrożność. Jestem ciekawy opinii innych graczy, szczególnie dotyczących interakcji między graczami. Jak dla mnie na polu symultanicznego wyboru akcji dobrze wypada wyłącznie Race for the Galaxy, dlatego że jest to bardzo szybka i krótka gra.
Komentarze na BGG mówią właśnie to - że to multipasjans, w którym wszyscy grają naraz.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
autopaga
Posty: 1416
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 314 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: autopaga »

Dokładnie, coś pomiędzy ark nową a tm ares. Na tabletopii od roku chyba można w to zagrać, jest spoko zagrałem dwa raz.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 438
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 215 times
Been thanked: 204 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: wrojka »

Podpytałem LDG o te 12 kart promo i drewniane znaczniki z KS'a (aka. KS goodies) :mrgreen:
Cześć, ks goodies będą dostępne u nas jako dodatek do dokupienia
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Ziemia (Lucky Duck Games)

Post autor: zix »

wrojka pisze: 20 lut 2023, 15:23 Podpytałem LDG o te 12 kart promo i drewniane znaczniki z KS'a (aka. KS goodies) :mrgreen:
Cześć, ks goodies będą dostępne u nas jako dodatek do dokupienia



Wspomina jakoś kolo 1:18:00, że będzie opcja dokupienia pakietu: drewienka, karty i znacznik pierwszego gracza :)
pronto_
Posty: 41
Rejestracja: 25 gru 2015, 18:48
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 33 times
Been thanked: 4 times

Re: Ziemia / Earth (Lucky Duck Games)

Post autor: pronto_ »

Jestem po 5 partiach dwuosobowych na BGA (wersja Beta), więc też dorzucę swoje trzy grosze..

Interakcja w tej grze faktycznie mogłaby być trochę większa, bo w tej chwili skupia się na wyborze akcji, którą Twoi przeciwnicy robią z pomniejszonym efektem oraz wyścigiem po cztery publiczne cele (za które można sporo punktów zyskać). Ale czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie, gra się bardzo dobrze i po każdej rozgrywce ma się chęć zasiąść ponownie. W związku z tym że kart jest bardzo dużo, każda partia jest praktycznie inna i trzeba iść w coś innego. Gra się bardzo szybko, bo wszyscy wykonują ruchy w tym samy czasie, a punkty można zdobywać na wiele sposobów. Po za tym karty wyglądają pięknie, a na żywo myślę, że jest jeszcze lepiej.

Ja na pewno swój egzemplarz kupię.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: dave8 »

Ja zagrałem raz i bardzo mi się podoba. Poziom skomplikowania jak w na skrzydłach. Też raczej kupię.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4431
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1342 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: Hardkor »

dave8 pisze: 26 lut 2023, 11:29 Ja zagrałem raz i bardzo mi się podoba. Poziom skomplikowania jak w na skrzydłach. Też raczej kupię.
Ja czekam na premiere i mam u znajomego zagrać. Spróbowałem na BGA i bardzo fajne, ale imo trudniejsze niż na skrzydłach.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: pcyzm »

Gdybym nie miał Łąki z dodatkiem to bym brał Ziemię bez wahania, ale ileż można mieć gier tego samego typu (tutaj jeszcze tematy się nachodzą). Plus dla wydawnictwa za ogarnięcie od razu tych mini dodatków, oby więcej takich przykładów.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Na kiedy planowana jest przedsprzedaż/premiera ?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 373 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: SetkiofRaptors »

Na stronie wydawcy przedsprzedaż już trwa. Kiedy szerzej chyba nie było informacji z tego co mi wiadomo.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: eveni »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 mar 2023, 22:19 Na kiedy planowana jest przedsprzedaż/premiera ?
W 3Trollach już jest przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: Zawaterniok »

Na przedsprzedaży to jakoś taniej ma wychodzić? :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4431
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1342 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: Hardkor »

Zawaterniok pisze: 13 mar 2023, 08:40 Na przedsprzedaży to jakoś taniej ma wychodzić? :)
Powiem szczerze, że przedsprzedaż i zwykła sprzedaż ma chyba tę samą cenę. Dopiero jak się skończy nakład u producenta i trzeba brać z innych źródeł to ceny skaczą, bo źródła mają wyższe ceny.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
AniaD303
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2021, 07:54

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: AniaD303 »

Dostał już ktoś zamówienie? Mi dzisiaj kurier zostawil bez próby kontaktu na korytarzu w kwietniku i był tam jedynie sam insert. Wysyłają grę i insert w osobnych paczkach? Bo nie wiem, czy składać reklamację o zagubioną przesyłkę, czy jeszcze przyjdzie...
khuba
Posty: 977
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: khuba »

AniaD303 pisze: 13 mar 2023, 17:54 Dostał już ktoś zamówienie? Mi dzisiaj kurier zostawil bez próby kontaktu na korytarzu w kwietniku i był tam jedynie sam insert. Wysyłają grę i insert w osobnych paczkach? Bo nie wiem, czy składać reklamację o zagubioną przesyłkę, czy jeszcze przyjdzie...
Dostałaś powiadomienie o doręczeniu wcześniej? Zamawiałem bez insertu i na razie cisza.

Edit:
Inside Up Games is directly responsible for the fulfillment of the English edition of the game, and translation partners are directly responsible for the fulfillment of their edition(s) of the game. In addition, as they are language-independent, Inside Up Games is also responsible for the fulfillment of wooden inserts and playmats
Jeśli zamówiłaś polską wersję : będzie ona wysłana przez LDG, insert przez Inside Up Games co tłumaczy rozbicie na 2 paczki.

src: ostatni update na ks
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: Alucard1982 »

Ten insert to jakiś KS Exclusive? Sklepowa wersja będzie bez niego?
khuba
Posty: 977
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: khuba »

Alucard1982 pisze: 14 mar 2023, 08:26 Ten insert to jakiś KS Exclusive? Sklepowa wersja będzie bez niego?
Drewniany insert był dostępny osobno, nie wiem jak z dostępnością w retailu.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Earth / Ziemia (Maxime Tardif)

Post autor: Zawaterniok »

FOMO narasta, ale na mathandlu wpadła Kaskadia. Mam przeczucie, że ze względu na podobną tematykę i pewne wspólne elementy układanki przestrzennej odpuszczę Ziemię.
ODPOWIEDZ