Rebel przejmuje licencje Brassa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Faziee »

venomik pisze: 21 lut 2023, 12:22
Tringa pisze: 21 lut 2023, 10:22 To co, Rebel po prostu uderzył do Roxley, że zrobi większe nakłady i żeby wykopali Phalanx? To brzmi jak coś bardzo nieetycznego.
W tej hipotetycznej sytuacji - jeśli podpisujesz umowę z zapisem 'jeśli przyjdzie ktoś i obieca większy druk niż ja, to przejmują licencję', po czym przychodzi ktoś, kto obiecuje większy druk, przez co przejmuje licencje - to do kogo można mieć pretensje?
Wiesz, jeżeli przychodzi mały wydawca, to mógł dostać, albo Pan bierzę tą umowę tak jak jest, albo dziękuje, poczekamy na kogoś innego. A mały podpisze, dobra, narazie zarobię a potem zobaczymy co będzie. Jak brałem kredyt to też płakałem jak podpisywałem umowę, tak wiele rzeczy mi się nie podoba, ale co zrobisz - chcesz mieszkanie na kredyt to podpisujesz co dają i płaczesz i liczysz, na koniukturę rynkową, która ci go nie wykrzaczy, albo dalej zarabiasz i zbierasz i patrzysz jak one drożeją i wychodzi ci, że mimo że w PLN masz więcej, to więcej m2 nie kupisz.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: karp »

arturmarek pisze: 27 lut 2023, 12:25 1. Ciekawe czy na francuskim forum gry-planszowe piszą, żeby nie używać nazwy Asmodee tylko Embracer Francja.
Jest bardzo prosty sposób aby to sprawdzić.
https://googlethatforyou.com?q=biggest% ... me%20forum
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: DaaV »

Hej - czy coś więcej wiadomo nt. dodruku? Chętnie bym przytulił do swojej kolekcji. :roll:
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: Wojtek.k »

DaaV pisze: 17 gru 2023, 12:50 Hej - czy coś więcej wiadomo nt. dodruku? Chętnie bym przytulił do swojej kolekcji. :roll:
Tylko tyle, że dodruk przesunięty na przyszły rok. Bez konkretnej daty.
toblakai
Posty: 1267
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: toblakai »

To długo coś tego dodruku nie mogą zrobić . Pamiętam jak pojawiło się info o utracie licencji, ale jeszcze przed ogłoszeniem nowego wydawcy to żona mi kazała Brass:L kupować :D Udało się już kilka razy zagrać, ale pamiętam jak wtedy - chyba Geek Factor - mówił, że nowy wydawca będzie i nie ma sensu się rzucać na egzemplarze.

Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, że to był GF, jak nie to możliwe że ktoś inny.
Yappen
Posty: 183
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: Yappen »

toblakai pisze: 18 gru 2023, 09:25 To długo coś tego dodruku nie mogą zrobić . Pamiętam jak pojawiło się info o utracie licencji, ale jeszcze przed ogłoszeniem nowego wydawcy to żona mi kazała Brass:L kupować :D Udało się już kilka razy zagrać, ale pamiętam jak wtedy - chyba Geek Factor - mówił, że nowy wydawca będzie i nie ma sensu się rzucać na egzemplarze.

Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, że to był GF, jak nie to możliwe że ktoś inny.
Kwestia przesunięcia terminu zależy przede wszystkim od Roxley Games, który zmienia fabrykę, w której gra będzie produkowana. Angielska wersja też była od dawna niedostępna. Dopiero kilka dni temu w sklepie Roxley pojawiły się pojedyncze sztuki Birmingham Deluxe i Lancashire Retail, więc może w końcu coś sie ruszy.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: arturmarek »

Yappen pisze: 18 gru 2023, 09:40
Spoiler:
Kwestia przesunięcia terminu zależy przede wszystkim od Roxley Games, który zmienia fabrykę, w której gra będzie produkowana. Angielska wersja też była od dawna niedostępna. Dopiero kilka dni temu w sklepie Roxley pojawiły się pojedyncze sztuki Birmingham Deluxe i Lancashire Retail, więc może w końcu coś sie ruszy.
A co to za wersja deluxe? To jest to co było na KS z żetonami Iron Clays?
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: Wojtek.k »

arturmarek pisze: 18 gru 2023, 09:59
A co to za wersja deluxe? To jest to co było na KS z żetonami Iron Clays?
Żetony plus insert.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 867
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: Dako »

arturmarek pisze: 18 gru 2023, 09:59
Yappen pisze: 18 gru 2023, 09:40
Spoiler:
Kwestia przesunięcia terminu zależy przede wszystkim od Roxley Games, który zmienia fabrykę, w której gra będzie produkowana. Angielska wersja też była od dawna niedostępna. Dopiero kilka dni temu w sklepie Roxley pojawiły się pojedyncze sztuki Birmingham Deluxe i Lancashire Retail, więc może w końcu coś sie ruszy.
A co to za wersja deluxe? To jest to co było na KS z żetonami Iron Clays?
Dokładnie to jest ta wersja dostępna w ich sklepie:
https://roxley.com/products/brass-birmi ... xe-edition
toblakai
Posty: 1267
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: toblakai »

Yappen pisze: 18 gru 2023, 09:40
toblakai pisze: 18 gru 2023, 09:25 [...]
Kwestia przesunięcia terminu zależy przede wszystkim od Roxley Games, który zmienia fabrykę, w której gra będzie produkowana. Angielska wersja też była od dawna niedostępna. Dopiero kilka dni temu w sklepie Roxley pojawiły się pojedyncze sztuki Birmingham Deluxe i Lancashire Retail, więc może w końcu coś sie ruszy.
No właśnie, to jest kolejny przykład na to, że ta bezwładność produkcji w tym hobby jednak jest znacząca - jeżeli druk nie jest zlecony już w danym momencie, to pisanie, że dodruk będzie zrobiony i nie ma się czym martwić to może być kwestia 1-2 lat :) Tutaj 0 winy kogokolwiek oczywiście - po prostu tak to wygląda.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: DaaV »

Jakich cen możemy się spodziewać jak pojawi się dodruk?
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: kruker »

DaaV pisze: 18 gru 2023, 11:46 Jakich cen możemy się spodziewać jak pojawi się dodruk?
Odpowiadam - wyższych niż przy poprzednim dodruku :wink:
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: DaaV »

kruker pisze: 18 gru 2023, 11:59
DaaV pisze: 18 gru 2023, 11:46 Jakich cen możemy się spodziewać jak pojawi się dodruk?
Odpowiadam - wyższych niż przy poprzednim dodruku :wink:
W to nie wątpię :D A jakie były poprzednio?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: arturmarek »

W aleplanszówkach widzę ceny 330 i 260 za Brassy; odpowiednio Birmingham i Lancashire. Zakładam, że to były w miarę "normalne" ceny. Ja w historii zamówień widzę, ze w 2022 zapłaciłem 190. Nie wiem czy to odpowiada na pytanie :)
azazelmo
Posty: 895
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 280 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: azazelmo »

Trochę takie wróżenie z fusów:

- Ceny będą wyższe, bo inflacja.

- A nie będą niższe, bo na rynku międzynarodowym cena papieru jest niższa niż podczas ostatniego druku Brassa:
https://ycharts.com/companies/IP/price

- Jednak wyższe, przenoszą produkcje do nowej fabryki.

- A może niższe, bo nowa fabryka jest tańsza.

- Wyższe, bo nakład będzie mniejszy

- niższe, bo druk przejął moloch wydawniczy

Itp, itd. Będą jakie będą. Byle jakość poprawili.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: BOLLO »

azazelmo pisze: 18 gru 2023, 13:29 Trochę takie wróżenie z fusów:

- Ceny będą wyższe, bo inflacja.

- A nie będą niższe, bo na rynku międzynarodowym cena papieru jest niższa niż podczas ostatniego druku Brassa:
https://ycharts.com/companies/IP/price

- Jednak wyższe, przenoszą produkcje do nowej fabryki.

- A może niższe, bo nowa fabryka jest tańsza.

- Wyższe, bo nakład będzie mniejszy

- niższe, bo druk przejął moloch wydawniczy

Itp, itd. Będą jakie będą. Byle jakość poprawili.
Dodałbym jeszcze jeden aspekt który mnie osobiście bardzo wkurza u wydawców: "Będzie drogo, bo gracze się już przyzwyczaili do cen więc po co robić coś taniej, pomimo że można"
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: arturmarek »

BOLLO pisze: 18 gru 2023, 14:03
Spoiler:
Dodałbym jeszcze jeden aspekt który mnie osobiście bardzo wkurza u wydawców: "Będzie drogo, bo gracze się już przyzwyczaili do cen więc po co robić coś taniej, pomimo że można"
Z którego konkretnie wydawcy to cytat? Podaj proszę źródło, bo jest to dość kontrowersyjna wypowiedź...
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: Wender »

Spoiler:
Stawiam na to, że jest to cytat z BOLLO ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: BOLLO »

arturmarek pisze: 18 gru 2023, 14:31
BOLLO pisze: 18 gru 2023, 14:03
Spoiler:
Dodałbym jeszcze jeden aspekt który mnie osobiście bardzo wkurza u wydawców: "Będzie drogo, bo gracze się już przyzwyczaili do cen więc po co robić coś taniej, pomimo że można"
Z którego konkretnie wydawcy to cytat? Podaj proszę źródło, bo jest to dość kontrowersyjna wypowiedź...
ehhh....no da się to wyczuć nie trzeba mieć jakiejś tajemnej wiedzy. Nikt przecież Ci nie powie czegoś takiego wprost....a gdzie można dusić to się dusi. A skąd to wiem? Bo w sierpniu sam klepałem zamówienie na swoją grę więc wiem jakie są kwoty/ceny.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3346
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 431 times
Been thanked: 1043 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: psia.kostka »

arturmarek pisze: 18 gru 2023, 14:31
BOLLO pisze: 18 gru 2023, 14:03 Dodałbym jeszcze jeden aspekt który mnie osobiście bardzo wkurza u wydawców: "Będzie drogo, bo gracze się już przyzwyczaili do cen więc po co robić coś taniej, pomimo że można"
Z którego konkretnie wydawcy to cytat? Podaj proszę źródło, bo jest to dość kontrowersyjna wypowiedź...
Tylko to nie jest cytat, a cudzyslow jest uzyty jako forma redakcji wypowiedzi i przedstawienia tezy Bollo.
Nie szukajcie sensacji, gdzie jej nie ma. Nie prowokujcie, gdzie nie ma potrzeby sie spierac.

Jesli szukasz drogiego wydawcy, to np Galakta. Czy moglby taniej? Niby nie wiemy, ale zawsze mozna taniej, np przechodzac z rumiankowego 4warstowego, na ten makulaturowy bez perforacji. I juz koszty stałe spadaja.

W pewnym sensie potwierdzeniem, ze "mozna taniej" byly ceny na BF w tym wydawnictwie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
toblakai
Posty: 1267
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: toblakai »

BOLLO pisze: 18 gru 2023, 14:39 [...]
ehhh....no da się to wyczuć nie trzeba mieć jakiejś tajemnej wiedzy. Nikt przecież Ci nie powie czegoś takiego wprost....a gdzie można dusić to się dusi. A skąd to wiem? Bo w sierpniu sam klepałem zamówienie na swoją grę więc wiem jakie są kwoty/ceny.
Pewnie tak jak zawsze można znaleźć przykłady na gry które są wydane z rozsądną kalkulacją jak i takie gdzie marża jest ciut większa. Natomiast przykład Diory to chyba kiepska reprezentacja wolnorynkowej wyceny, bo tutaj element zarobkowy był pomijany - chyba, że się mylę, ale takie odniosłem wrażenie.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: flissak »

psia.kostka pisze: 18 gru 2023, 14:49
arturmarek pisze: 18 gru 2023, 14:31
BOLLO pisze: 18 gru 2023, 14:03 Dodałbym jeszcze jeden aspekt który mnie osobiście bardzo wkurza u wydawców: "Będzie drogo, bo gracze się już przyzwyczaili do cen więc po co robić coś taniej, pomimo że można"
Z którego konkretnie wydawcy to cytat? Podaj proszę źródło, bo jest to dość kontrowersyjna wypowiedź...
Tylko to nie jest cytat, a cudzyslow jest uzyty jako forma redakcji wypowiedzi i przedstawienia tezy Bollo.
Nie szukajcie sensacji, gdzie jej nie ma. Nie prowokujcie, gdzie nie ma potrzeby sie spierac.

Jesli szukasz drogiego wydawcy, to np Galakta. Czy moglby taniej? Niby nie wiemy, ale zawsze mozna taniej, np przechodzac z rumiankowego 4warstowego, na ten makulaturowy bez perforacji. I juz koszty stałe spadaja.

W pewnym sensie potwierdzeniem, ze "mozna taniej" byly ceny na BF w tym wydawnictwie.
Pół wątku w mitycznym wietrze poświęcone temu, że Galakta za mało bierze za retail i to nie fair w stosunku do tych, którzy wsparli oryginalnego wydawcę na ks XD
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: BOLLO »

toblakai pisze: 18 gru 2023, 14:55
BOLLO pisze: 18 gru 2023, 14:39 [...]
ehhh....no da się to wyczuć nie trzeba mieć jakiejś tajemnej wiedzy. Nikt przecież Ci nie powie czegoś takiego wprost....a gdzie można dusić to się dusi. A skąd to wiem? Bo w sierpniu sam klepałem zamówienie na swoją grę więc wiem jakie są kwoty/ceny.
Pewnie tak jak zawsze można znaleźć przykłady na gry które są wydane z rozsądną kalkulacją jak i takie gdzie marża jest ciut większa. Natomiast przykład Diory to chyba kiepska reprezentacja wolnorynkowej wyceny, bo tutaj element zarobkowy był pomijany - chyba, że się mylę, ale takie odniosłem wrażenie.
Tak bez zarobku, ale miałem wyceny z 5 drukarni na różnych komponentach i przy różnej konfiguracji (nie wybraliśmy najtańszej opcji). Posiadając taką znikomą ale jednak wiedzę WIEM że można drukować sporo taniej . Diora była drukowana w PL i bardzo limitowany nakład. Miałem wycenę z Chin z firmy LongPack i powiem Ci że byłem w szoku :shock: Nie mogę podać wartości ale cena była BARDZO atrakcyjna i mówimy o jakiejś pierdułce mało znanego autora w liczbie pierdnięcia. Więc domyślam się jakie są kwoty u naszych gigantów.
toblakai
Posty: 1267
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: toblakai »

BOLLO pisze: 18 gru 2023, 15:12
toblakai pisze: 18 gru 2023, 14:55
BOLLO pisze: 18 gru 2023, 14:39 [...]
ehhh....no da się to wyczuć nie trzeba mieć jakiejś tajemnej wiedzy. Nikt przecież Ci nie powie czegoś takiego wprost....a gdzie można dusić to się dusi. A skąd to wiem? Bo w sierpniu sam klepałem zamówienie na swoją grę więc wiem jakie są kwoty/ceny.
Pewnie tak jak zawsze można znaleźć przykłady na gry które są wydane z rozsądną kalkulacją jak i takie gdzie marża jest ciut większa. Natomiast przykład Diory to chyba kiepska reprezentacja wolnorynkowej wyceny, bo tutaj element zarobkowy był pomijany - chyba, że się mylę, ale takie odniosłem wrażenie.
Tak bez zarobku, ale miałem wyceny z 5 drukarni na różnych komponentach i przy różnej konfiguracji (nie wybraliśmy najtańszej opcji). Posiadając taką znikomą ale jednak wiedzę WIEM że można drukować sporo taniej . Diora była drukowana w PL i bardzo limitowany nakład. Miałem wycenę z Chin z firmy LongPack i powiem Ci że byłem w szoku :shock: Nie mogę podać wartości ale cena była BARDZO atrakcyjna i mówimy o jakiejś pierdułce mało znanego autora w liczbie pierdnięcia. Więc domyślam się jakie są kwoty u naszych gigantów.
Tutaj bez dwóch zdań się zgadzam, że cena jednostkowa produkcji może być bardzo niska - jednak ja nie jestem w stanie wskazać jakie są koszta operacyjne firmy rozmiarów Roxley Games czy tam Rebel'a jeżeli mówimy o lokalnym rynku. To też jest tak, że evergreeny - a za takiego uważam Brass'a - to są te gry które mają przynosić raczej ten większy, stabilny zysk. Często to koń pociągowy całego przedsiębiorstwa.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Rebel przejmuje licencje Brassa

Post autor: Wender »

Spoiler:
O tym, że koszty produkcji to niewielka część ceny gry to wiadomo od dawna ;)
Natomiast wybacz, ale Urząd Miasta Dzierżoniów, to raczej nie jest typowy i miarodajny przykład wydawcy gry ;)
Ani się z tego nie utrzymują, ani sklepom nie muszą dać zarobić, ani nawet specjalnie promować. Była kasa do wydania, to wydali. Jednak w przypadku firm, które z tego żyją, tak to nie wygląda.
Nawet stresu związanego z tym czy się sprzeda w ich przypadku nie ma ;)
ODPOWIEDZ