Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: bukimi »

Cześć,

w grach planszowych obracam się od lat i mam pełną szafę gier.
Gier za trudnych dla mojego 8-latka :cry:

Mam kilka, które czasem trafiają na stół:
- Ubongo
- Minecraft Heroes of the Village (to ogarnia nawet 4-letni brat)
- List miłosny
- Nogi stonogi (też głównie ze względu na brata).

Mieliśmy/mamy, ale się niezbyt sprawdziło:
- Potwory w Tokio (w Nowym Jorku też)
- Przebiegłe wielbłądy i Pędzące żółwie: niezbyt działają na 2 osoby.
- Potwory do szafy (z tego już wyrósł i jeden i drugi)
I to chyba tyle z jego doświadczenia.

Szukam czegoś dość prostego, w co można zagrać sam na sam z 8-latkiem. Mogą być kooperacje, albo przeciw sobie, ale z rywalizacją zwykle jest problem (szczególnie jak trzeba dawać fory, żeby były szanse). Coś, co go wprowadzi do grania w trudniejsze rzeczy (Caylus, Keyflower, Tzolkin, itp.) w przyszłości. Musi koniecznie działać dobrze na 2 osoby.

Co do motywu przewodniego, siedzi teraz w Star Wars, ale na pewno spodoba mu się każdy motyw fantasy i sci-fi. Inne pewnie też, jak będą wciągające.
Z góry dziękuję za porady
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Mr_Fisq »

Star Wars: The Clone Wars ?

Jest kooperacja, działa na dwie osoby bardzo dobrze, są Gwiezdne Wojny...
BGG waha się między 8 a 10 lat. Trzeba w wątku z grą dopytać, czy ktoś grał z dziećmi.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

Niekoniecznie trafiając w motyw przewodni, z niezbyt ogranym ośmiolatkiem sprawdziłabym następujące pozycje:

Wyprawa do El Dorado
Little Big Fish
Patchwork
Rakieta
Solenia

Edit: po przeczytaniu Twojej listy gier:
Może Robinson, Zakazana Pustynia albo Splendor Pojedynek się sprawdzą?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Tringa »

Brzdęk :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: vder »

Star Realms, rywalizacyjna, ale jest kosmos i jest prosto i szybko. Dodatkowo zamiast 'dawać fory' mozna umówić się na handicap w postaci różnej ilości 'punktów życia' na start.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: bukimi »

agt pisze: 22 lut 2023, 18:35 Niekoniecznie trafiając w motyw przewodni, z niezbyt ogranym ośmiolatkiem sprawdziłabym następujące pozycje:

Wyprawa do El Dorado
Little Big Fish
Patchwork
Rakieta
Solenia

Edit: po przeczytaniu Twojej listy gier:
Może Robinson, Zakazana Pustynia albo Splendor Pojedynek się sprawdzą?
To zdecydowanie najciekawsze propozycje jak dotąd. Wypadłem z obiegu w ogóle, bo w sumie nie śledzę nowości na rynku.
Little Big Fish przypomina szachy (syn lubi), więc od razu u niego zaplusowało.
Wyprawa do El Dorado też wygląda na do ogarnięcia, a jednocześnie nie jest prosta.
Patchwork odpada - ani motyw, ani plansza nie zachęciły.
Rakieta - na razie nie ma recenzji. Wygląda ok, a trudno ocenić na oko.
Solenia wygląda super, ale zasady ma skomplikowane. Sam się zacząłem w nich gubić podczas oglądania.
Zakazana pustynia - kooperacja, ciut trudniejsza. Wygląda zachęcająco. Przyjrzę się bliżej.

Robinsona kiedyś miałem, pograłem i sprzedałem. Uważam, że jest tam ogromny problem gracza-lidera, bo są ruchy obiektywnie lepsze i gorsze, więc trudno grać "każdy sobie". Mam w zanadrzu kooperacyjne "Jagged Alliance", ale to jeszcze poleży co najmniej rok lub dwa, choćby z racji czasu rozgrywki (nawet 3 godziny).

Synek namawia mnie do zakupu zestawu startowego X-wing (bitwa statków na stole). Nie wiem, czy to do ogrania przez 8-latka jest. Na BGG różnie piszą (zwykle 10+).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

bukimi pisze: 22 lut 2023, 21:24 Little Big Fish przypomina szachy (syn lubi), więc od razu u niego zaplusowało.
To może zobaczysz jeszcze Rój?
Wyprawa do El Dorado też wygląda na do ogarnięcia, a jednocześnie nie jest prosta.
Ma proste zasady, a nie jest dziecinna. Zostawia pole do strategii.
Solenia wygląda super, ale zasady ma skomplikowane. Sam się zacząłem w nich gubić podczas oglądania.
Według mnie ma bardzo proste zasady. Mówię po rozgrywkach z dziećmi 5 i 7. Może film z zasadami był słaby? Myślę, że warto zawalczyć :)
A może lektura instrukcji da lepsze efekty?
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 181
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 33 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Giermek »

Moja siedmioletnia córka ma też teraz fazę na Star Wars i ja zdecydowałem się pójść w Star Wars Przeznaczenie. Jak najbardziej do ogarnięcia, lekka, ale niebanalna. Teraz są mega promocje. A frajda z otwierania booster packów to dodatkowy plus.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: tekknoboy »

El Dorado było pierwsza gra, o jakiej pomyślałem.

Rój spoko, ale niedostępny na rynku, a używki osiągają b.wysokie ceny. Zeby nie było - gra się broni, ale swoje kosztuje.
A skoro szachopodobne mogłyby spasować, to ja proponuję Santorini. Łatwe, Proste i przyjemne. I jakie ładne. Do tego, dzięki kartom bogów można skalować poziom trudności, grając wpierw bez nich, potem podstawowych i w końcu zaawansowanych. Mam w kolekcji I regularnie wraca na stół.

Ja bym polecił jeszcze:
- Domek. Proste zbieranie kart i dopasowanie ich w odpowiednie miejsca, tak by utworzyły jak najlepszą kombinacje.

Z posiadanych w mojej kolekcji może jeszcze coś z innej półki:
- Cora Quest. Mega prosty dungeoncrawler dla dzieci. Osobiście uważam, że w swojej prostocie dużo lepszy niż znany i lubiany Karak czy trudniejszy Avel.

- Colt Express. Zagrywamy karty, by rozegrac ustalona sekwencje ruchow postaci: poruszamy się pionkiem po 3wymiarowym pociągu, by zlupic jak najwięcej kosztowności. Super gra, nawet trochę imprezowa, jednak polecam od 3 lub wiecej graczy.

-takenoko
-jamaika
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

Santorini - też uważam, że warto zajrzeć.

Colt Express - im więcej osób tym ciekawiej, na 2 raczej słabo.
Jamajka - podobnie. Poza tym zastanawiałabym się, czy nie lepiej wybrać grę, gdzie więcej od gracza zależy, jeśli szukana gra miałaby być wprowadzaniem do bardziej zaawansowanych gier.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Beskid »

A ten Small World of WarCraft będzie dobrą propozycją?
W empiku teraz za niewiele ponad stówkę, wydane ładnie i z wypraską (choć podobno w pionie robi się miszmasz w pudełku), klimat akurat pod tą grupę wiekową i mechanika taka akurat. Sam dumam czy brać
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: bukimi »

Uświadomiłem sobie, że syn może i lubi szachy, ale jakoś specjalnie dobry to nie jest. Póki co ogrywam go, grając bez królowej :P
Stąd też na razie Santorini i Little big fish odpadają - choć generalnie to dobre tytuły.

Small World widzę polecają raczej dla 3+ graczy. Trochę szkoda taką dużą grę tylko dla dwóch osób. Tak samo jest z Colt Express (znam, kiedyś grałem).
Rój jest fajny, ale bardzo trudny. Miałem i sprzedałem (trzeba było trzymać), bo żona sobie z tym nie radziła.

Muszę się przyjrzeć jeszcze Takenoko, bo któryś raz na to trafiam.
Domek w sumie nawet miałem na celowniku z dwa razy na MatHandlu.
Solenia zobaczę jeszcze inne filmiki, może za szybko się zraziłem.

Póki co największe szanse mają El Dorado i Zakazana pustynia. Fajnie, że jest taka kooperacja, która nie jest wielkim klocem (jak Robinson), ani banalna jak gry dziecięce.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Wender »

Colt Express można w mniejszym gronie odpalić dokładając małe dodatki Bandits, gram tak z dzieciakami.

Z innych gier, które u mnie się sprawdzają: Kaskadia, Baśniowa Gospoda, Azul Leni Pawilon, Karuba, Menara, Łąka, My Little Scythe, Wybuchowa Mieszanka, Palec Boży, Najlepsza Gra o Kotach, Magia i Myszy, Mgła nad Carcassone (zwykłe Carcassone zresztą też).
Ostatnio zmieniony 24 lut 2023, 09:06 przez Wender, łącznie zmieniany 1 raz.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

bukimi pisze: 23 lut 2023, 19:46 Uświadomiłem sobie, że syn może i lubi szachy, ale jakoś specjalnie dobry to nie jest. Póki co ogrywam go, grając bez królowej :P
Stąd też na razie Santorini i Little big fish odpadają - choć generalnie to dobre tytuły.
(...)
Rój jest fajny, ale bardzo trudny. Miałem i sprzedałem (trzeba było trzymać), bo żona sobie z tym nie radziła.
Przyszło mi do głowy, że może to nie z synem i żoną jest "problem", tylko z Tobą - że radzisz sobie zbyt dobrze :wink:
Póki co największe szanse mają El Dorado i Zakazana pustynia. Fajnie, że jest taka kooperacja, która nie jest wielkim klocem (jak Robinson), ani banalna jak gry dziecięce.
Istnieje jeszcze Ognisty Podmuch. Ale tylko z drugiej ręki.

A. Przypomniało mi się, że była chyba też gra z tej "serii" co Zakazana Pustynia, ale w kosmosie. Nie oglądałam jej, bo nie wyszła po polsku.
Forbidden Sky?
Nie wiem czy dobra.
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Wender »

agt pisze: 23 lut 2023, 20:41 Istnieje jeszcze Ognisty Podmuch. Ale tylko z drugiej ręki.

A. Przypomniało mi się, że była chyba też gra z tej "serii" co Zakazana Pustynia, ale w kosmosie. Nie oglądałam jej, bo nie wyszła po polsku.
Forbidden Sky?
Nie wiem czy dobra.
Ognisty Podmuch moje dzieciaki lubią, tylko w jego przypadku sporo jednak jest podpowiadania.

Z serii Forbidden po polsku wyszły: Zakazana Wyspa i Zakazana Pustynia. Nie została wydana w Polsce Forbidden Sky, a w tym roku ma wyjść jeszcze Forbidden Jungle.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: tekknoboy »

Wender pisze: 23 lut 2023, 20:12 Wybuchowa Mieszanka,
O właśnie! O tym zapomniałem.
Jakie to jest proste.
Jakie to jest dobre! Polecam z całego serca


Edit.
Muszę dodać kolejna pozycje:
Little town.
Przy tak małej ilości zasad, daje tak dużo funu, że dla mnie must have. U mnie nawet 5.5 latek sensownie gra i planuje.
Spróbuj koniecznie!
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

+1 dla Little Town.
Ja nie podałam tylko dlatego, żeby nie robiło konkurencji Solenii :)
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Cyel »

Bardziej niż mechanikę starałbym się dopasować do takiego młodego gracza tematykę, która mu odpowiada. Kazanie 8-latkowi, którego ekscytują miecze świetlne i wybuchające kosmiczne myśliwce by np szył koc w Patchworku to moim zdaniem pewny przepis na to, by planszówki znalazły się na szarym końcu jego zainteresowań.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

Cyel pisze: 24 lut 2023, 10:23 Bardziej niż mechanikę starałbym się dopasować do takiego młodego gracza tematykę, która mu odpowiada.
Czyli, płacz, nie płacz, Solenia :wink:
El Dorado i Zakazanej Pustyni też warto dać szansę IMO.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: bukimi »

agt pisze: 23 lut 2023, 20:41 Przyszło mi do głowy, że może to nie z synem i żoną jest "problem", tylko z Tobą - że radzisz sobie zbyt dobrze :wink:
Coś w tym jest, bo brat też odpuścił sobie planszówki, nie mogąc wygrać. Jako analityk na pewno radzę sobie ciut lepiej, ale żeby to był poziom turniejowy, to też na pewno nie... Stąd zwykle szukam gier, w które dziecko będzie miało w miarę równe szanse, a na pewno równą uciechę z rozgrywki.
Nie gram online, bo tam znowuż pełno "mózgów", którzy ogrywają mnie do cna. A na spotkania planszowe już nie ma czasu z dziećmi. Stąd szukam tytułów do grania z nimi.

Na nie:
Wybuchowa mieszanka - odpada, jestem daltonistą i nie mogę w to zagrać :(
Ognisty podmuch - kiedyś wypożyczyłem, ale mi się nie spodobała
Magia i myszy - to też mam na oku, ale tego chyba się już nigdzie nie dostanie, choć bym chciał :(
Karuba - obejrzeliśmy i wygląda nieatrakcyjnie i niezbyt porywająco, kwestia gustu.
Menara - nie widzę żadnych filmów o tym, kiepsko z dostępnością, no i wygląda na mocno zależną od kolorów.
Łąka - za dużo zależności, żetony, karty, symbole. To jest świetna gra, ale dla bardziej ogranego bąbla.
My Little Scythe - nie cierpię "zwykłego" Scythe, a do tego grafika ma ciut "dziewczęcą" urodę.
Palec boży - może za rok lub dwa, jak młodszy podrośnie, bo gra prosta i ładna, ale też średnio w wersji 1vs1.

Na tak:
Little town - wygląda obiecująco, szczególnie, że to worker placement (mój ulubiony rodzaj gry). Z tym, że na dwie osoby chyba za bardzo każdy buduje pod siebie i na planszy jest "luźno"? Wygląda na tytuł, który rozwija skrzydła przy 3+ osobach.
Solenia - jeszcze zobaczę recenzję u innych osób, może ktoś zbyt mętnie tłumaczył.
Najlepsza gra o kotach - dopiero sprawdzę. Nigdy nie miałem styczności.
Kaskadia - j/w, do sprawdzenia. Wg BGG i "na oko" jest nieźle.
Baśniowa gospoda - wow, gra typowo dla dzieci i typowo na 2 osoby. Zdecydowanie do rozważenia!
Carcassonne - miałem "zwykłą" wersję. Kiedyś na pewno wrócę do tematu, ale boję się, że będę miał za dużą przewagę doświadczenia.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

bukimi pisze: 24 lut 2023, 18:59 Jako analityk na pewno radzę sobie ciut lepiej, ale żeby to był poziom turniejowy, to też na pewno nie... Stąd zwykle szukam gier, w które dziecko będzie miało w miarę równe szanse, a na pewno równą uciechę z rozgrywki.
To chyba dobrym kierunkiem będzie szukanie gier z jakimś elementem losowym (np. rzut kością, dociąg kart).

I jeszcze na 2 osoby przypomniały mi się:
Sabotażysta Pojedynek
Jaipur
Na tak: (...)

Z ciekawości - Wyprawa do El Dorado i Zakazana Pustynia odpadły?
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Wender »

Menara jest spokojnie dostępna na Amazonie. Rozgrywek na YT jest sporo tylko po angielsku ;) Natomiast jako, że to kooperacja, wystarczy, że jedna osoba nie jest daltonistą ;)

Mgła nad Carcassonne to kooperacja ;)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: bukimi »

agt pisze: 24 lut 2023, 19:32 Z ciekawości - Wyprawa do El Dorado i Zakazana Pustynia odpadły?
Oj nie. Po prostu dopisałem tytuły, których jeszcze nie komentowałem.
Te dwie są nadal na celowniku.

Zastanawiam się, która z nich będzie dla dziecka najprostsza. :!:

Przypominam, że to ma być gateway - fajne wprowadzenie do gier, które nie są zupełnie dziecinne, ale nadal proste. Doświadczenie "planszowe" jest u syna niewielkie: Nogi stonogi, Potwory do szafy, Potwory w Nowym Jorku, Ubongo, szachy, Minecraft Heroes of the Village (polecam dla dzieci 4+). Są to więc tytuły zdecydowanie losowe, bajkowe, banalne - tym razem chcę więc coś o jeden "schodek" wyżej, ale żeby nie przesadzić.

Obejrzałem jeszcze raz (gdzie indziej) o grze Solenia - to jest dobry przykład świetnej gry dla dzieci 8+, ale takich, które już wiedzą co robią i mają pewne obycie z długofalowym planowaniem. Nie spodziewam się, bym grając z nim w Solenię, mógł mnie w to ogrywać. A ciągłe doradzanie / dawanie forów nie pasuje ani mnie, ani jemu... :oops:

Pod względem prostoty ranking z dotychczasowych propozycji:
Zakazana pustynia (bo kooperacja) / Baśniowa gospoda / Little Town / Kaskadia
Coraz bardziej rozważam też jednak ten zestaw startowy X-wing, gdyż daje duże pole do rozwoju (gra się coraz lepiej i lepiej z czasem).

Mgła nad Carcassonne - wygląda spoko. Obejrzałem zasady / gameplay i jest "w sam raz trudna".
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

bukimi pisze: 24 lut 2023, 20:08 Są to więc tytuły zdecydowanie losowe, bajkowe, banalne - tym razem chcę więc coś o jeden "schodek" wyżej, ale żeby nie przesadzić.
Nie spodziewam się, bym grając z nim w Solenię, mógł mnie w to ogrywać.
Jasne, kumam.

Może więc przyjrzeć się tytułom 6+?
I szukać takich z tą losowością raczej niż czystej strategii/taktyki. Bo nie oszukujmy się - dopóki nie będzie w tym lepszy od Twojej Żony, raczej nie będziecie mogli grać jak równy z równym.

No bo jeśli z tego powodu odrzucisz Solenię, to tak samo odrzucić by trzeba Little Town. Kaskadię i Wyprawę do El Dorado raczej też.

A może faktycznie kooperacja będzie najlepszym wyjściem?

Nie znam X-wing. Czy tam ten problem "przepaści możliwości umysłów" nie wystąpi?

P.S. a np. Karak?
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 173
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 99 times
Been thanked: 72 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Wender »

Jak już jesteśmy przy X-Wingu to Pandemic ma swoją wersję w IP Gwiezdnych Wojen - Wojny Klonów ;)
ODPOWIEDZ