Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Wender »

Z kooperacji, które warto z dzieciakami spróbować, zapomniałem jeszcze o Horrified. A całkiem fajnie siadło ;)

Można też się zainteresować Wsiąść do pociągu. Są dwie przystępne wersje - Pierwsza Podróż i Widmo
agt
Posty: 1178
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: agt »

Wender pisze: 24 lut 2023, 21:01 Można też się zainteresować Wsiąść do pociągu. Są dwie przystępne wersje - Pierwsza Podróż i Widmo
Ale chyba nadal wygra gracz lepiej planujący długodystansowo?
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: Wender »

Nie koniecznie. Na tyle te dwie wersje są uproszczone i zopytmalizowane (podwójne tory itp), że dzieciak spokojnie da radę i ma szansę wygrać.

No i weź pod uwagę, że trochę za ambitnie podchodzisz do zagadnienia ;) Zasadniczo w każdej poważnej grze, gdzie nie decyduje losowość 8 letnie dziecko będzie miało pod górkę. Dlatego albo trzeba się nastawić, że się z nim bawisz i inwestujesz czas w edukację planszówkową dla przyszłych partii, a w związku z tym nie idziesz z pełną parą i nie próbujesz zetrzeć go z planszy 😁 Albo idziesz w kooperacje i gracie razem ;)

Weź też pod uwagę, że dzieciaki mają swoje gusta, niekoniecznie zbieżne z naszymi. Nie raz mi się zdarzyło, że gra o której myślałem, że wejdzie w punkt (bo temat, bo ładne meeple, bo super wygląda, bo prosta) została kompletnie zignorowana. A gra, której zupełnie pod uwagę nie brałem, weszła jak w masło (bo dzieciak sam mi ją na półce wypatrzył i się zainteresował) 😂
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: tekknoboy »

Wrzucam kolejna mega-turbo-extra prosta giere:
Via magica od Rebela.

Dociągamy z woreczka żetony (push your luck) I na zasadzie gry w bingo! Dokładamy kolorowe kryształy na swoje karty, tak by zapełnić wszystkie pola na swojej karcie i ta aktywować. Aktywowane karty dają nam punkty zwycięstwa, albo jakieś inne power upy, które pomagają w dalszych etapach gry.
Dodam, że gra trwa może 15-20 minut.
Warto
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gateway dla niezbyt ogranego 8-latka

Post autor: bukimi »

agt pisze: 24 lut 2023, 20:40
Nie znam X-wing. Czy tam ten problem "przepaści możliwości umysłów" nie wystąpi?

P.S. a np. Karak?
Okazało się, że X-Wing jest do wypożyczenia u mnie w bibliotece (i sporo innych gier, ale niestety żadna z polecanych wcześniej).
Zanim więc przejdę do zakupów, trwają testy na żywo :D

I cóż mogę powiedzieć. Młody radzi sobie w tym wyjątkowo dobrze. To jest typowy "ameritrash", czy jak to zwą. Bardzo dużo zależy od wyników rzutów na trafienia lub uniki. Mimo wszystko cały urok polega na odpowiednim zaprogramowaniu ruchu i tu potrafił mnie czasem nieźle zaskoczyć.

Dodatkową zaletą tytułu jest bardzo łatwy sposób na wyrównanie poziomu między graczami - już przed rozpoczęciem można dorzucić różne wzmocnienia do statków, wedle uznania (lub według kalkulatora siły oddziału). W ten sposób gra toczy się normalnie, a modyfikacje cały czas "cicho" wspomagają młodszego gracza.

Niemniej jednak wszystkie wcześniejsze rekomendacje są cały czas "na tapecie" i pewnie coś się wybierze.
Akurat zaczyna się MatHandel, może się coś upoluje :)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
ODPOWIEDZ