Zima i mróz

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Zima i mróz

Post autor: Confidential »

Mam nadzieję, iż temat umieściłem w odpowiednim miejscu, bo trudno jest mi go sklasyfikować.

Po oficjalnym ogłoszeniu trzeciej części "Nemesis" coś zaczęło mnie zastanawiać... Czy powstała jakaś gra z mechaniką podobną do "Zombicide: Invader" - w której będąc na zewnątrz trzeba posiadać tlen - ale tematycznie nawiązująca do tytułów typu "The Thing" albo "Lost Planet: Extreme Condition"?

Chodzi mi o coś takiego, że ze względu na niską temperaturę mamy ograniczoną ilość czasu, jaki możemy spędzić na zewnątrz, po upłynięciu którego możemy zacząć otrzymywać obrażenia, dopóki nie znajdziemy schronienia lub źródła ciepła. Gdyby jeszcze na przykład czas ten został skrócony po zapadnięciu mroku, gdy temperatura na zewnątrz jest jeszcze niższa...

Ciekawi mnie czy jest tego typu gra, bo pomysł myślę niezły.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 614 times
Been thanked: 537 times

Re: Zima i mróz

Post autor: Irr3versible »

Gdyby znieść ograniczenie na przestrzeń otwartą oraz setting a spojrzeć przez mechanikę ograniczonych akcji to mamy Deep Madness i pomieszczenia zalane wodą.
Tlen jest ograniczeniem i działa mniej więcej jak opisałeś, może skończyć się śmiercią bohatera.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Zima i mróz

Post autor: BOLLO »

Confidential pisze: 01 mar 2023, 14:37 Mam nadzieję, iż temat umieściłem w odpowiednim miejscu, bo trudno jest mi go sklasyfikować.

Po oficjalnym ogłoszeniu trzeciej części "Nemesis" coś zaczęło mnie zastanawiać... Czy powstała jakaś gra z mechaniką podobną do "Zombicide: Invader" - w której będąc na zewnątrz trzeba posiadać tlen - ale tematycznie nawiązująca do tytułów typu "The Thing" albo "Lost Planet: Extreme Condition"?

Chodzi mi o coś takiego, że ze względu na niską temperaturę mamy ograniczoną ilość czasu, jaki możemy spędzić na zewnątrz, po upłynięciu którego możemy zacząć otrzymywać obrażenia, dopóki nie znajdziemy schronienia lub źródła ciepła. Gdyby jeszcze na przykład czas ten został skrócony po zapadnięciu mroku, gdy temperatura na zewnątrz jest jeszcze niższa...

Ciekawi mnie czy jest tego typu gra, bo pomysł myślę niezły.
K2 kończy ci się tlen na górze i możesz zamarznąć jak cię pogoda dopadnie. Nie nawiązuje to co prawda do wymienionych przez ciebie gier ale ....jest zima i mróz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Zima i mróz

Post autor: Bruno555 »

Jest taka mechanika w grze podobnej do The Thing, a mianowicie w Who Goes There?
Tematyka tych gier jest właściwie taka sama - obcy replikują się i upodobniając do człowieka. Aczkolwiek samo zamarzanie jest troche inaczej rozwiązane i bardziej tematyczne w WGT?. Można wyjść z bazy na mróz w poszukiwaniu artefaktów, jednak im mniej jesteśmy przygotowani (można craftować przedmioty, w tym ubrania) i dłużej tam pozostajemy tym jesteśmy mniej efektywni, a nawet jest ryzyko zamarźnięcia.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Zima i mróz

Post autor: Confidential »

Irr3versible pisze: 01 mar 2023, 15:59 Gdyby znieść ograniczenie na przestrzeń otwartą oraz setting a spojrzeć przez mechanikę ograniczonych akcji to mamy Deep Madness i pomieszczenia zalane wodą.
Tlen jest ograniczeniem i działa mniej więcej jak opisałeś, może skończyć się śmiercią bohatera.
Kurde... Od czasu do czasu ta gra krąży po mojej głowie - ciekawe, że tutaj też o niej wspomniano :)
Bruno555 pisze: 03 mar 2023, 15:28 Jest taka mechanika w grze podobnej do The Thing, a mianowicie w Who Goes There?
Tematyka tych gier jest właściwie taka sama - obcy replikują się i upodobniając do człowieka. Aczkolwiek samo zamarzanie jest troche inaczej rozwiązane i bardziej tematyczne w WGT?. Można wyjść z bazy na mróz w poszukiwaniu artefaktów, jednak im mniej jesteśmy przygotowani (można craftować przedmioty, w tym ubrania) i dłużej tam pozostajemy tym jesteśmy mniej efektywni, a nawet jest ryzyko zamarźnięcia.
Słyszałem o tym tytule, ale nie grałem - a posiadam już "The Thing: The Boardgame".

Dzięki wam za propozycje.
ODPOWIEDZ