Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 808
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Seraphic_Seal »

Hej

Czasami przeglądając FB czy inne strony pojawiały mi się aplikację, pomagające szukać ludzi nowych znajomości pod konkretne hobby - tu oczywiście w kontekście gier planszowych, niektóre pozwalały też tworzyć wydarzenia - spotkanie na x osób w grę y, z listą zapisową itp. Chyba nawet jedną czy dwie swego czasu testowałem, ale nie działo się tam zupełnie nic. Czy ktoś kojarzy tego typu aplikację, która ma szanse trafić do kogoś spoza default city i miast wojewódzkich?

Po co mi to? Pojawił się pomysł, aby przy okazji lokalnego, bibliotecznego klubu gier planszowych organizować "planszówkową szkółkę" - utworzone byłoby wydarzenie (pewnie na fb). Formularz zapisowy, na konkretny tytuł, przychodzisz i ktoś (pewnia ja) tłumaczy zasady i pilnuje rozgrywki. Skierowane przede wszystkim do osób, które na spotkania klubu przyszłyby pierwsze raz - żeby zachęcić tych niezdecydowanych czy bez znajomych od planszówek. Tylko kurczaki, zwłaszcza w mniejszym miejscu nie mam pomysłu jak to skutecznie nagłośnić, żeby po 3 miesiącach nie pojawiła się pierwsza (i jedyna) chętna osoba xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Wojtek.k »

Radzę spróbować z ogłoszeniami na Facebooku, większy zasięg, więc szybciej mogą się trafić chętni do grania. Zapisy można ogarnąć ta tabeli na Googlach. Sam kiedyś próbowałem organizować przez aplikacje, jednak bez sukcesów.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 808
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Seraphic_Seal »

Wojtek.k pisze: 06 mar 2023, 14:25 Radzę spróbować z ogłoszeniami na Facebooku, większy zasięg, więc szybciej mogą się trafić chętni do grania. Zapisy można ogarnąć ta tabeli na Googlach. Sam kiedyś próbowałem organizować przez aplikacje, jednak bez sukcesów.
To chyba zostają mi jakieś dziwne spoted itd xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Wojtek.k »

Masz choćby na fb "Zaproś mnie na planszówkę", możesz też wrzucić na którąś z grup o grach. Jest też opcja zwykłych papierowych ogłoszeń w domu kultury czy bibliotece. Możesz podpytać się też o sposoby na grupie Kluby gier planszowych. Oprócz tego potrzebujesz cierpliwości i wytrwałości, bo by zebrała się jakaś grupa potrzeba paru miesięcy.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 298
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 244 times

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: salaba »

Regularnie ogłaszam, że organizuję granie w planszówki na grupie na Facebooku i w 4/5 przypadków zbieram grupę. Ogłoszenia wystawiam z około 3-5 dniowym wyprzedzeniem. Sama też dołączam do innych grup dzięki czemu udało mi się poznać sporo osób, w których dodano mnie do czatów grupowych i jak w coś grają to zawsze o tym wiem i mogę dołączyć. A by to wszystko się zadziało wystarczyło mi raz wyjść ze strefy komfortu i spotkać się z totalnie obcymi ludźmi by zagrać w jedną grę. Tak, Facebook to najlepsza opcja moim zdaniem. Dzięki niemu gram średnio raz w tygodniu a czasem częściej.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Apos »

Od kilku lat prowadzimy cykliczne spotkania oraz wydarzenia planszowe i najskuteczniejsze są:
- Poczta pantoflowa, odpowiada za 1/2 naszych graczy. Ludzie przychodzą, dobrze się bawią i nagadują znajomych;
- Strona oraz grupy na Facebooku, odpowiada za drugą połowę. Gracze, którzy nie mają planszówkowych znajomości, często w ten sposób "trafiają" na ogłoszenia chętnych do wspólnej gry. Tu polecam wspominane "Zaproś mnie na planszówkę", lokalne grupy zainteresować oraz założenie strony na FB. To ostatnie, choćby jako wizytówki, a pomaga w organizacji. Jeżeli nie masz lokalnej grupy - załóż :) Tak samo tworzenie wydarzeń na FB pomaga;
- Forum gry-planszowe, duża zbiornica wiedzy planszowej, aczkolwiek liczba graczy "zrekrutowana" w ten sposób można policzyć na palcach jednej ręki. Może być to kwestia danego miasta bądź regionu. Ze znajomych, tylko nieliczni mają konto tutaj i korzystają z niego.
- Aplikacje i inne cuda. Próbowałem również tym sposobem, nagłośnić naszą działalność planszową, która jest zaadresowanego do każdego planszówkowicza szukającego współgraczy i odzew był zerowy. Do tego dochodzi instalacja, obsługa, zakładanie wydarzeń etc

Suma summarum, koledzy, znajomi oraz Facebook stworzył nasze obecne grono graczy. Mamy stałą grupę z okazjonalnymi nowymi twarzami.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Dellas »

Apos pisze: 08 mar 2023, 12:45 Od kilku lat prowadzimy cykliczne spotkania oraz wydarzenia planszowe i najskuteczniejsze są:
- Poczta pantoflowa, odpowiada za 1/2 naszych graczy. Ludzie przychodzą, dobrze się bawią i nagadują znajomych;
- Strona oraz grupy na Facebooku, odpowiada za drugą połowę. Gracze, którzy nie mają planszówkowych znajomości, często w ten sposób "trafiają" na ogłoszenia chętnych do wspólnej gry. Tu polecam wspominane "Zaproś mnie na planszówkę", lokalne grupy zainteresować oraz założenie strony na FB. To ostatnie, choćby jako wizytówki, a pomaga w organizacji. Jeżeli nie masz lokalnej grupy - załóż :) Tak samo tworzenie wydarzeń na FB pomaga;
W Sekcji Planszówkowej Klubu Fantastyki Druga Era mamy bardzo podobnie. Gramy w każdy czwartek. Grupa FB generuje największą rotację nowych osób. Wydarzenia także pomagają, aczkolwiek tworzymy je tylko na specjalne eventy. To co na pewno działa to fotorelacje. Zdjęcia tego, że gramy, w co gramy i że robimy to regularnie najskuteczniej łamie bariery strefy komfortu i zachęca do przyjścia.
Z czasem na samej grupie ludzie sami już proponują co wezmą w czwartki.
W ostatnim czasie grupy FB mają nową funkcjonalność - chaty. To także pomaga agregować zainteresowanie wokół, np. wydarzeń.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 965
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 348 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Apos »

Dellas pisze: 08 mar 2023, 13:55
Apos pisze: 08 mar 2023, 12:45 Od kilku lat prowadzimy cykliczne spotkania oraz wydarzenia planszowe i najskuteczniejsze są:
- Poczta pantoflowa, odpowiada za 1/2 naszych graczy. Ludzie przychodzą, dobrze się bawią i nagadują znajomych;
- Strona oraz grupy na Facebooku, odpowiada za drugą połowę. Gracze, którzy nie mają planszówkowych znajomości, często w ten sposób "trafiają" na ogłoszenia chętnych do wspólnej gry. Tu polecam wspominane "Zaproś mnie na planszówkę", lokalne grupy zainteresować oraz założenie strony na FB. To ostatnie, choćby jako wizytówki, a pomaga w organizacji. Jeżeli nie masz lokalnej grupy - załóż :) Tak samo tworzenie wydarzeń na FB pomaga;
W Sekcji Planszówkowej Klubu Fantastyki Druga Era mamy bardzo podobnie. Gramy w każdy czwartek. Grupa FB generuje największą rotację nowych osób. Wydarzenia także pomagają, aczkolwiek tworzymy je tylko na specjalne eventy. To co na pewno działa to fotorelacje. Zdjęcia tego, że gramy, w co gramy i że robimy to regularnie najskuteczniej łamie bariery strefy komfortu i zachęca do przyjścia.
Z czasem na samej grupie ludzie sami już proponują co wezmą w czwartki.
W ostatnim czasie grupy FB mają nową funkcjonalność - chaty. To także pomaga agregować zainteresowanie wokół, np. wydarzeń.
Jak sprawdzają się u Was te chaty?
U nas gracze dogadują się podczas samych spotkań. Po za tym, główna komunikacja to posty na profilu FB oraz Discord do pogaduszek.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Aplikacje do szukania ludzi na planszówki

Post autor: Dellas »

Chaty powstają samoistnie jak zakładamy wydarzenie. Mamy teraz za 2 tyg. granie całodniowe i tam rzeczywiście z początku pojawiło się jakieś ożywienie (być może przed samym spotkaniem ponownie zacznie się jakiś buzz).
Próbowaliśmy eksperymentować z discordem - ale tylko w ramach członków Sekcji (a nie całej społeczności grupy) i tutaj chyba za mała jest liczba użytkowników, żeby to działało. Ponadto rozproszenie ludzi po dwóch ekosystemach to nie chyba jest dobry pomysł. Zresztą właśnie chaty na grupach są dobrym substytutem discorda.

Głównie jednak ludzie, jeśli już umawiają się, to w postach na samej grupie.
ODPOWIEDZ