Pan Am - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Pan Am - pytania i wątpliwości

Post autor: VincentVega »

Zagrałem pierwszą partię, wynik 27/23/17, ale oczywiście źle graliśmy :) Coś mi nie pasowało, ponieważ mieliśmy bardzo dużo kasy, zajrzałem do instrukcji i okazało się, że nie obniżaliśmy dochodu po sprzedaży trasy do Pan Am :lol: więc wszyscy ustawialiśmy trasy niedaleko ekspansji Pan Am, żeby zarobić na dochodzie + sprzedaży linii :twisted:

Mam kilka pytań:
- karty dyrektyw, czy dobrze rozumiem, że karty możemy trzymać na ręce przez całą grę, nie musimy ich od razu zagrywać oraz rozpatrujemy je w odpowiedniej fazie (bez różnicy czy na jej początku czy końcu) ?
- kiedy możemy kupować Akcje Pan Am, przez całą rundę czy dopiero do Ekspansji ?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: Pan Am (Prospero Hall)

Post autor: miker »

VincentVega pisze: 13 mar 2023, 09:46 Mam kilka pytań:
- karty dyrektyw, czy dobrze rozumiem, że karty możemy trzymać na ręce przez całą grę, nie musimy ich od razu zagrywać oraz rozpatrujemy je w odpowiedniej fazie (bez różnicy czy na jej początku czy końcu) ?
- kiedy możemy kupować Akcje Pan Am, przez całą rundę czy dopiero do Ekspansji ?
Tak, możesz trzymać dyrektywy do momentu, kiedy możesz je zagrać. Część w określonej fazie, np. zakup samolotu. Cześć na koniec gry - zakup akcji Pan Am za free.
Akcje Pan Am możesz kupować po otrzymaniu dochodu i tylko wtedy. Akcje i kolejność ich wykonywania masz na planszetce gracza.
ODPOWIEDZ