Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: rednulk »

Cześć!

Może ktoś z Was mi podpowie jakieś poszukiwane przeze mnie twory, bo na swojej drodze na takie nie trafiłem, a lupka na Forum (ani Google), po przychodzących mi do głowy hasłach nic nie pokazała... (nie powiem żebym grzebał bardzo głęboko, ale próbowałem :P)

Chodzi mi o cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych. W mojej opinii, dzięki możliwości wygodnego przechodzenia pomiędzy kolejnymi paragrafami poprzez klikanie w, że tak to określę, linki wewnętrzne, paragrafówka jest wręcz idealna na czytnik ebooków, tablet czy smartfona i nie wierzę, że czegoś takiego gdzieś tam jeszcze nie ma...

Znacie jakieś tytuły tego typu?
(mogą być po angielsku)
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: winster »

Widmo nad Arkham miało wersję pdf z tego co kojarzę
Gloggie
Posty: 30
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: Gloggie »

Terminy które cię interesują to "gamebook" i "gra paragrafowa". Googlujesz: "best gamebooks for android/pc/mobile" lub "best gamebooks". Pierwszy losowy wynik da ci więcej informacji niż ten wątek.

Polecam serię Lone Wolf (google: "project aon"). Jest też bazująca na tym darmowa apka na Androida.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: Cyel »

Gloggie pisze: 13 mar 2023, 23:44 Terminy które cię interesują to "gamebook" i "gra paragrafowa".
Jeszcze "choose your own adventure" - nazwa własna serii, która przyjęła się jako jedna z nazw gatunku.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
mluckner
Posty: 340
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: mluckner »

Tutaj znajdziesz duży wybór polskich pozycji. Część w formie ebooków, z linkami donparagrafów.

https://masz-wybor.com.pl/
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: Seraphic_Seal »

A czym to się właściwie będzie różnić od gry (nie w sensie planszowym/książkowym, tylko no gry na telefon), która jest np. tekstowym rpgiem? Z pamięci tytułu nie podam, ale jest sporo gier w 99% złożonych z tekstu, a pozostały procent to np. jakiś pomocny interfejs
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: rednulk »

Dzięki za odpowiedzi 💪🍻
rednulk
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:39
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Cyfrowe wersje gier, książek paragrafowych

Post autor: rednulk »

Seraphic_Seal pisze: 14 mar 2023, 09:54 A czym to się właściwie będzie różnić od gry (nie w sensie planszowym/książkowym, tylko no gry na telefon), która jest np. tekstowym rpgiem? Z pamięci tytułu nie podam, ale jest sporo gier w 99% złożonych z tekstu, a pozostały procent to np. jakiś pomocny interfejs
Niech się nie różni 😉 Szukam czegoś takiego jak opisałem lub podobnych. Ogólnie chodzi o to żeby było to do przerobienia na jakimś ekranie no i było warte poświęcenia na to czasu 😏
ODPOWIEDZ