Planszowe Gram Prix 2023

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 168 times
Been thanked: 192 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: MaciekK5454 »

xilk pisze: 16 mar 2023, 14:32
detrytusek pisze: 16 mar 2023, 12:21 A jakie wady ma zastosowanie miejsc punktowanych? Idealnie jakby głosy miały swoje wagi.
Każda forma głosowania ma swoje wady.
Mając z góry narzucone wagi, autor rankingu zakłada, że "musisz wybrać".

A co jeśli ktoś tak samo ceni w danej kategorii grę A i B, a grę C ceni mniej?

Którą ma dać A, czy B jako pierwszą? Ma nie głosować wcale? Ma oddać tylko głos na tą mniej popularną?

Naprawdę, żaden system głosowania nie jest idealny, bo każde głosowanie w takich rankingach jest subiektywne.
Tym bardziej, że nie ma obowiązku głosować na trzy tytuły. Jeżeli ktoś ma swój jeden ulubiony, to może zagłosować tylko na niego. A jak ktoś chce wyróżnić dwa luty trzy tytuły, to może oddać dwa lub trzy głosy. System punktowy też ma swoje wady, bo może spowodować, że wygra gra, na którą oddane zostało mniej głosów niż na miejsce drugie lub trzecie, co trochę burzyłoby demokratyczny charakter plebiscytu. Moim zdaniem i tak wyniki są bardziej miarodajne niż w Planszowej Grze Roku, gdzie rywalizują gry z jakiegoś dziwacznego przedziału czasowego a część wydawnictw w ogóle odmawia uczestnictwa.
Barbarzyńca
Posty: 512
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 322 times
Been thanked: 170 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: Barbarzyńca »

detrytusek pisze: 16 mar 2023, 12:21
Barbarzyńca pisze: 16 mar 2023, 11:54 Przykład nielogiczny.

Całkowicie się nie zgadzam z Twoim rozumowaniem. Im więcej głosów można oddać tym bardziej "merytoryczny" (choć nie uważam, z to dobre słowo) wynik. O pierwszeństwie zadecyduje rozkład. Pojedynczy głos fałszuje wynik.
A jakie wady ma zastosowanie miejsc punktowanych? Idealnie jakby głosy miały swoje wagi.
Są niepotrzebne i nieprecyzyjne. Albo gra jest dobra albo nie. To nie jest np. rzut oszczepem gdzie odległość mierzysz z dokładnością co do centymetra. Jakość gier to pojęcie niemierzalne. Przy większej próbie "jakość" wychodzi ze statystycznego rozkładu. Poza tym, uważam, że każdy powinien mieć dowolną ilość głosów. Przy tym złożeniu punkty niepotrzebnie komplikują system, który bez tego jet bardzo dobry.
bowie pisze: 16 mar 2023, 12:21
Barbarzyńca pisze: 16 mar 2023, 11:54 Przykład nielogiczny.

Całkowicie się nie zgadzam z Twoim rozumowaniem. Im więcej głosów można oddać tym bardziej "merytoryczny" (choć nie uważam, z to dobre słowo) wynik. O pierwszeństwie zadecyduje rozkład. Pojedynczy głos fałszuje wynik.
Pojedynczy głos fałszuje wynik? W jaki sposób. Głosujesz na najlepszą grę roku, koniec i kropka, a nie na trzy najlepsze. Obecne zasady można byłoby ewentualnie zmodyfikować poprzez przyznawanie punktów: najlepsza gra 3 punkty, druga 2 punkty, trzecia 1 punkt
Oczywiście, że fałszuje. Ponieważ jakość jest niemierzalna w tym przypadku. Przy dowolnej ilości głosów rozkład statystyczny wykazuje "jakość" najlepiej.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5203
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: BOLLO »

Mnie dziwi jedynie wynik Najlepsza Gra z Klimatem - 3 miejsce Ark Nova....serio to jest gra z klimatem....coś tam czuć?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: detrytusek »

Barbarzyńca pisze: 16 mar 2023, 14:54 Są niepotrzebne i nieprecyzyjne. Albo gra jest dobra albo nie. To nie jest np. rzut oszczepem gdzie odległość mierzysz z dokładnością co do centymetra. Jakość gier to pojęcie niemierzalne. Przy większej próbie "jakość" wychodzi ze statystycznego rozkładu. Poza tym, uważam, że każdy powinien mieć dowolną ilość głosów. Przy tym złożeniu punkty niepotrzebnie komplikują system, który bez tego jet bardzo dobry.
Nieprecyzyjne? Bardziej precyzyjnego od systemu opartego na matematyce nie ma. Jakość i tak sobie wyjdzie bo gra punktująca nie znika z zestawienia. I jest jak najbardziej mierzalne dla mnie bo uważam, że gra X jest lepsza od gry Y, a jeśli to jest wybór najlepszej gry tzn, że jest gradacja. I tak ma każdy głosujący. Z nieograniczoną liczbą głosów też się nie zgadzam bo tylko rośnie liczba nieprzemyślanych kliknięć.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: detrytusek »

BOLLO pisze: 16 mar 2023, 15:00 Mnie dziwi jedynie wynik Najlepsza Gra z Klimatem - 3 miejsce Ark Nova....serio to jest gra z klimatem....coś tam czuć?
To jest właśnie najlepszy dowód na to, że głosujemy na to co lubimy bez większej refleksji.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: rastula »

BOLLO pisze: 16 mar 2023, 15:00 coś tam czuć?
guano? ;)
MaciekK5454
Posty: 353
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 168 times
Been thanked: 192 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: MaciekK5454 »

Najlepszą grą z klimatem z definicji powinna zostać "Wieczna Zima". A na poważnie, to "klimat gry" jest czymś bardzo trudnym do zdefiniowania w obiektywny sposób, bo wiąże się z indywidualną percepcją, osobistymi preferencjami, naszymi emocjami oraz kontekstem w jakim gramy. W pewnym sensie wszystko ma swój klimat, nawet Excel, ale każdy może sobie odbierać to inaczej.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: rastula »

Myślę, że mechanizm jest prosty ...głosujący (normalni ludzie) z puli 3 gier poznanych w roku 2023. Arkę umieścili w kategoriach najlpeszka, solo, z klimatem a tę drugą w pozostałych ...są już na tyle świadomi, że wiedzą, że na dobble harry potter nie wypada głosować :D
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: EsperanzaDMV »

Dla mnie największym zaskoczeniem jest wygrana Portalu... Nie rozumiem. Osobiście unikam tego wydawnictwa i głosuję portfelem po ich wszystkich zagrywkach - kampania Robinsona przelała czarę.

Dla wszystkich komentujących, że to plebiscyt popularności mam takie pytanie - a Gambit? Wyjątek potwierdzający regułę, czy jak? Dla mnie to fenomen, że mając dużo mniejsze zasięgi niż taki GTTV czy OnTable zajmuje pierwsze miejsce - szacunek ogromny (sam na niego głosuję :P).

Osobiście mnie cieszy wysokie miejsce Geek Factor (5. miejsce w kategorii vlog i 2. miejsce w kategorii podcast - przegrać tylko z Gradaniem to jak wygrać :D) oraz 6. miejsce Zaku - widać, że przebojem wdarł się na scenę vlogową i trzymam kciuki za współpracę tych dwóch panów.

Ode mnie dodam jeszcze tylko, że głosowanie nie na jedną, a na trzy gry jest dużo bardziej miarodajne i popieram taką formę głosowania.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: detrytusek »

EsperanzaDMV pisze: 16 mar 2023, 15:50 Dla mnie największym zaskoczeniem jest wygrana Portalu... Nie rozumiem. Osobiście unikam tego wydawnictwa i głosuję portfelem po ich wszystkich zagrywkach - kampania Robinsona i robienie z ludzi debili przelało czarę.
Abstrahując od samego Portalu bo dla mnie tragiczni nie są (a wręcz mają sukcesy bo wydanie np. takiej kobyły jak Ark Nova bez błędów wydawało się niemożliwe, a tu proszę) to mnie to wogóle nie dziwi. Ja mam podobnie tylko z Czachą. Mają u mnie bana choćby nie wiem co wydali ale często ludzie jak tylko widzą tytuł, który chcą to i tak kupią, a potem czytam o dawaniu fyfnastej szansy :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5203
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: BOLLO »

detrytusek pisze: 16 mar 2023, 15:07
BOLLO pisze: 16 mar 2023, 15:00 Mnie dziwi jedynie wynik Najlepsza Gra z Klimatem - 3 miejsce Ark Nova....serio to jest gra z klimatem....coś tam czuć?
To jest właśnie najlepszy dowód na to, że głosujemy na to co lubimy bez większej refleksji.
To jest dowód na to że nie po raz pierwszy wyniki są nieadekwatne to tego co się tam umieszcza a jury nie robią nawet przesiewu gdzie jaka gra ląduje. Co roku nikt sie nie uczy na błędach z roku poprzedniego.
EsperanzaDMV pisze: 16 mar 2023, 15:50 Dla wszystkich komentujących, że to plebiscyt popularności mam takie pytanie - a Gambit? Wyjątek potwierdzający regułę, czy jak? Dla mnie to fenomen, że mając dużo mniejsze zasięgi niż taki GTTV
To pokazuje jedynie że nie liczy się ilość a jakość i szacunek którego jak widać GTTV nie ma bo sam sobie na jego brak zapracował. Fajnie że Zaku tak wysoko....lubię chłopa słuchać chociaż często to tylko takie "wodolejstwo", ale przyjemnie dla ucha. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 634
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 238 times
Been thanked: 353 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: Nilis »

A ja się cieszę że planszówki online czyli Koszlińskie chopoki znaleźli się w 10-tce bo robią swietną robotę z gameplayami. Gradanie i Gambit zgarnęli nagrody i bardzo dobrze bo to kapitalne kanały.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: kamiya »

EsperanzaDMV pisze: 16 mar 2023, 15:50 Dla mnie największym zaskoczeniem jest wygrana Portalu... Nie rozumiem. Osobiście unikam tego wydawnictwa i głosuję portfelem po ich wszystkich zagrywkach - kampania Robinsona i robienie z ludzi debili przelało czarę.
Zeszłoroczny zestaw gier Portalu nie był taki zły skoro w kategorii najlepsza gra wygrała Ark Nova. W głosowaniu za rok już nie będzie tak słodko i przewiduję zmianę na fotelu lidera wśród wydawnictw. To może być rok Kaczek.
Dla wszystkich komentujących, że to plebiscyt popularności mam takie pytanie - a Gambit? Wyjątek potwierdzający regułę, czy jak? Dla mnie to fenomen, że mając dużo mniejsze zasięgi niż taki GTTV czy OnTable zajmuje pierwsze miejsce - szacunek ogromny (sam na niego głosuję :P).
Widownia GTTV i Asi jest mniej zdyscyplinowana i zainteresowana samym plebiscytem niż ludzie oglądający Gambita. Gracze casualowi versus zestaw geeków. Taki wysnuwam wniosek z tego głosowania. Dodatkowo spora część ludzi ( m.in ja ) chce docenić Gambita za to co robi.
Osobiście mnie cieszy wysokie miejsce Geek Factor (5. miejsce w kategorii vlog i 2. miejsce w kategorii podcast - przegrać tylko z Gradaniem to jak wygrać :D) oraz 6. miejsce Zaku - widać, że przebojem wdarł się na scenę vlogową i trzymam kciuki za współpracę tych dwóch panów.
Ja w tym roku bałem się, że nawet jak otworzę lodówkę to będzie w niej Zaku. :lol:
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: staniach21 »

Nilis pisze: 17 mar 2023, 11:11 A ja się cieszę że planszówki online czyli Koszlińskie chopoki znaleźli się w 10-tce bo robią swietną robotę z gameplayami. Gradanie i Gambit zgarnęli nagrody i bardzo dobrze bo to kapitalne kanały.
Tak to fakt. Jedyny polski kanał z gameplayem, gdzie jakość nagrania pozwala śledzić rozgrywkę ( 3 kamery na plansze główną i planetki graczy), mikrofony i uczenie gry w trakcie. Podobne jakościowo materiały były na Planszą po kostkach, ale spadła im systematyczność + targetowali raczej w lżejszego odbiorcę, z ciekawszych i cięższych kojarzę u nich Spirit Island i Imperium Classics/Legends + Gandalf za ten montaż, żeby przeskakiwać co chwila po 3 kamerach dzięki czemu widać co się dzieje dozgonny szacun.

Dlatego słowa uznania dla chłopaków z Koszalina, bo brakowało mi polskiego odpowiednika Before You Play, a mamy i jakość i ciężkie tytuły. Dla mnie obecnie to najczęściej oglądany polski kanał planszówkowy.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5203
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: BOLLO »

Zeszłoroczny zestaw gier Portalu nie był taki zły skoro w kategorii najlepsza gra wygrała Ark Nova. W głosowaniu za rok już nie będzie tak słodko i przewiduję zmianę na fotelu lidera wśród wydawnictw. To może być rok Kaczek.
Raczej będzie:
1) Galakta
2) Portal (dzięki communty)
3) Kaczki
4) Czacha.

ale o czym ja piszę przecież to dopiero za rok.... :lol:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: EsperanzaDMV »

kamiya pisze: 17 mar 2023, 11:23
EsperanzaDMV pisze: 16 mar 2023, 15:50 Dla mnie największym zaskoczeniem jest wygrana Portalu... Nie rozumiem. Osobiście unikam tego wydawnictwa i głosuję portfelem po ich wszystkich zagrywkach - kampania Robinsona i robienie z ludzi debili przelało czarę.
Zeszłoroczny zestaw gier Portalu nie był taki zły skoro w kategorii najlepsza gra wygrała Ark Nova. W głosowaniu za rok już nie będzie tak słodko i przewiduję zmianę na fotelu lidera wśród wydawnictw. To może być rok Kaczek.
Chyba mamy inne podejście do kryteriów. Dla mnie najlepsze wydawnictwo to nie jest to wydawnictwo, które wydało najlepsze gry, portfolio wydanych w zeszłym roku gier nie ma takiego znaczenia. Dla mnie najlepsze wydawnictwo to takie, które ma np. najlepszy kontakt z fanami (a nie traktuje ich jak idiotów, patrz przykład Robinsona powyżej), odpowiednio reaguje na błędy (czyli np. nie zasłania się jakimś rzekomym błędem z planszami, tylko bierze na klatę i mówi wprost "wycofujemy cały nakład bo spieprzyliśmy tłumaczenie, nasza wina", zamiast cały czas brnąć ślepo w narrację "my nie robimy błędów" - jak to miało miejsce przy Oath), czy oferuje gry w przystępnych cenach... a to tylko trzy ważne kryteria z dłuższej listy. Dla mnie też najlepszym wydawnictwem jest Lucky Duck Games (super podejście do klienta i kontakt), na drugim miejscu umieściłem Rebela (właśnie ze względu na reakcję na błędy). Portal jest u mnie na samym końcu takiej listy.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4431
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1342 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: Hardkor »

EsperanzaDMV pisze: 17 mar 2023, 13:01
kamiya pisze: 17 mar 2023, 11:23
EsperanzaDMV pisze: 16 mar 2023, 15:50 Dla mnie największym zaskoczeniem jest wygrana Portalu... Nie rozumiem. Osobiście unikam tego wydawnictwa i głosuję portfelem po ich wszystkich zagrywkach - kampania Robinsona i robienie z ludzi debili przelało czarę.
Zeszłoroczny zestaw gier Portalu nie był taki zły skoro w kategorii najlepsza gra wygrała Ark Nova. W głosowaniu za rok już nie będzie tak słodko i przewiduję zmianę na fotelu lidera wśród wydawnictw. To może być rok Kaczek.
Chyba mamy inne podejście do kryteriów. Dla mnie najlepsze wydawnictwo to nie jest to wydawnictwo, które wydało najlepsze gry, portfolio wydanych w zeszłym roku gier nie ma takiego znaczenia. Dla mnie najlepsze wydawnictwo to takie, które ma np. najlepszy kontakt z fanami (a nie traktuje ich jak idiotów, patrz przykład Robinsona powyżej), odpowiednio reaguje na błędy (czyli np. nie zasłania się jakimś rzekomym błędem z planszami, tylko bierze na klatę i mówi wprost "wycofujemy cały nakład bo spieprzyliśmy tłumaczenie, nasza wina", zamiast cały czas brnąć ślepo w narrację "my nie robimy błędów" - jak to miało miejsce przy Oath), czy oferuje gry w przystępnych cenach... a to tylko trzy ważne kryteria z dłuższej listy. Dla mnie też najlepszym wydawnictwem jest Lucky Duck Games (super podejście do klienta i kontakt), na drugim miejscu umieściłem Rebela (właśnie ze względu na reakcję na błędy). Portal jest u mnie na samym końcu takiej listy.
Podpisuję się rękami i nogami z małym "ale": wydawane gry to też jest sprawa. Przykładowo czy ktoś inny wydałby TMB, gdyby nie Portal?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
gogovsky
Posty: 2198
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 463 times
Been thanked: 509 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: gogovsky »

EsperanzaDMV pisze: 17 mar 2023, 13:01 , na drugim miejscu umieściłem Rebela (właśnie ze względu na reakcję na błędy). Portal jest u mnie na samym końcu takiej listy.
Yhm chyba drugie od końca? Rebel to ta firma co jej nawet w erracie zepsuli nazwę karty i nie chciało im się zmienić jej nazwy mimo, że zajęło by to 30 sekund?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: eveni »

Ja kontakt reklamacyjny /pozakupowy z wydawnictwem Rebel oceniam bardzo pozytywnie. Nawet ostatnio mialam taką sytuację. Kupiłam na promce w Empiku Wdp Europa rocznicowa. Jedno pudełeczko przyszło mocno zgniecione - reklamacja rozstała bezproblemowo uznana i bardzo szybko zostało mi ono dosłane + dostalam jeszcze notesik z magnesem Na skrzydłach :D Dla porównania rok temu kupiłam Gloomhaven, bez żadnej specjalnej promocji. Na zniszczone liczniki życia / doświadczenia wydawnictwo Albi się delikatnie mówiąc wypięło, "innych nie mamy".
gabens29
Posty: 442
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 225 times
Been thanked: 12 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: gabens29 »

Ile osób obstawianie, że zagłosowało na Ark Novej?
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 245 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: wajwa »

Ok , wybory jak wybory , wszystkich nie zadowolisz , wiadomo taka formuła ...
Z innej beczki , jakieś nagrody miały być dla głosujących , jest jakaś lista czy coś , no bo człowiek zagłosował :wink: a tu nic , żadnego info :wink: 8) :mrgreen:
Always look on the bright side of life
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1010 times
Been thanked: 492 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: Miszon »

Organizator napisał, że ogarnie to "jak się wyśpi", czyli po weekendzie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: kamiya »

gabens29 pisze: 19 mar 2023, 14:02 Ile osób obstawianie, że zagłosowało na Ark Novej?
Jeszcze raz proszę i bez błędów gramatycznych bo musiałem chwilę się zastanowić o co chodzi w pytaniu.

A głosowało jak widać sporo. Obstawiam ponad połowę. Bo Ark Nova to jednak dobra gra.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5203
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1073 times
Been thanked: 1678 times
Kontakt:

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: BOLLO »

kamiya pisze: 19 mar 2023, 20:34
gabens29 pisze: 19 mar 2023, 14:02 Ile osób obstawianie, że zagłosowało na Ark Novej?
Jeszcze raz proszę i bez błędów gramatycznych bo musiałem chwilę się zastanowić o co chodzi w pytaniu.

A głosowało jak widać sporo. Obstawiam ponad połowę. Bo Ark Nova to jednak dobra gra.
Właśnie brakuje mi tych ilości głosów . Ciekaw jestem czy wyniki pomiędzy pozycjami to przepaść czy ułamki?
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Planszowe Gram Prix 2023

Post autor: Relo »

Spoiler:
Ponoć ilość głosów jest dostępna dla patronów (według info z PogramyTV) https://www.youtube.com/watch?v=NfavW2B1JQs czas 28:23
ODPOWIEDZ