Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Michail96
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2021, 11:04

Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: Michail96 »

Cześć,

Poszukuję jakieś fajnej gry planszowej do pogrania z narzeczoną. Obecnie posiadamy:
• 7 Cudów Świata:Pojedynek + dodatki – rewelacja, mamy chyba z 200 gier rozegranych
• Osadnicy: Narodziny Imperium – nowy nabytek, ale trochę brakuje im do 7CŚ: Pojedynek – mniej intuicyjne, więcej czytania z kart
• Splendor – po paru grach nam się znudziło, za prosty schemat rozgrywki
• Cytadela – ciekawe, ale jak wyżej – schematyczna rozgrywka znudziła nam się po paru godzinach

Budżet tak do 200zł maksymalnie. Najlepiej jakby dało się kupić nowe, a nie z drugiej ręki. W skrócie to szukamy czegoś podobnego do 7 Cudów Świata, coś rozbudowanego, bez zbytniego czytania z kart, z dowolnym czasem rozgrywki, z możliwością interakcji, fajnie jakby polegało na rozbudowywaniu własnego miasta itp.
Z góry dziękuję za propozycje.
minimati
Posty: 128
Rejestracja: 07 cze 2021, 04:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 80 times
Been thanked: 52 times

Re: Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: minimati »

Narzuca mi się trochę Cywilizacja Poprzez Wieki, ale to trochę tak, jakby zaraz po zdanym egzaminie na prawo jazdy kategorii B przesiąść się do czołgu, no i czytania kart jednak troszkę jest, natomiast jest to świetna gra cywilizacyjna, w której, tak jak w 7CŚ, udało się cały aspekt rozwoju zamknąć na kartach. Trwa zdecydowanie dłuzej, potrafi nieziemsko karać za błędy, posiada dużo negatywnej interkacji, ale to jednocześnie jedna z najlepszych gier w jakie miałem okazję grać (w dwuosobowych składzie odpada aspekt paktów/umów, ale nie sprawia to, że gra jest w jakikolwiek sposób gorsza/wybrakowana).
Awatar użytkownika
wynarator
Posty: 35
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:08
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: wynarator »

Myślę, że do tego opisu bardzo fajnie pasuje Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec; interakcja jest głównie poprzez podbieranie sobie surowców, każdy próbuje jak najbardziej rozbudować swoją farmę zanim skończą się tury, oprócz tego gra jest bardzo sympatyczna wizualnie i tematyka nadaje się do grania z narzeczoną.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: preshiq »

Suburbia .
Nowy Wspaniały Świat.
Michail96
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2021, 11:04

Re: Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: Michail96 »

Nad Agricolą i Cywilizacją zastanawiałem się już w sumie jakiś czas. A co sądzicie o Zamkach Burgundii?
Awatar użytkownika
prz616
Posty: 47
Rejestracja: 12 lut 2017, 21:26
Has thanked: 117 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: prz616 »

Zamki i 7CŚP to chyba dwie ulubione gry mojej partnerki. Wiec tak, zdecydowanie polecam. Są to jednocześnie zdecydowanie różne gry, ale traktuję to akurat jako plus w kontekście budowania kolekcji.

Z innych propozycji przychodzi mi do głowy Dominion (z nieskończoną prawie różnorodnością w dodatkach), Watergate (dużo czytania na kartach i mocna asymetria, ale gra świetna) lub Władca Pierścieni: Konfrontacja (zupełnie odmienna mechanicznie od Pojedynku, genialna, brałbym póki jest dostępna, bo pewnie nikt tego nie wznowi).

Mała Agricola też bdb, ale mi się trochę szybko zgrała i nie mam ochoty do niej wracać zbyt często. I jeszcze Ganges możesz rozważyć, dużo jeszcze nie grałem, ale zapowiada się dobrze i ma element (umowny) budowy własnego miasta (tylko interakcji raczej mało).
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: Lailonn »

Zamki Burgundii Big Box - działa znakomicie na 2 osoby. Osobiście nawet wolę tak niż na 4
Suburbia - Przyjemna na 2 osoby i łatwej ogarnąć niż na 4

Agricolę miałem ale czułem się jakbym po pracy siadał do pracy. Lubię mózgożerne gry jak Brass czy Spirit Island ale to już nie było przyjemne, więc nie polecam.

Aktualnie chcę swoją kolekcję rozbudować o coś podobnego jak Ty tj "budowa królestwa" i kieruję się właśnie w stronę Civ albo Osadników.
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Gra dla dwóch osób, podobna do 7CŚ:Pojedynek, strategiczna/taktyczna

Post autor: tekknoboy »

preshiq pisze: 20 mar 2023, 15:28 Nowy Wspaniały Świat.
NWS wg mnie lepsze jest dla 3-4 graczy.
W fazie draftu bardziej wymieszają ci się karty startowej ręki, a i "wyscig" po ikonki dające poszczególne kolory kosteczek będzie ciekawszy.
Niemniej, to fajny tytul.
ODPOWIEDZ