Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Post autor: Gromb »

Obrazek

Ziemia jest w niebezpieczeństwie! Siły zła zagrażają naszemu światu i tylko grupa prawdziwych bohaterów może go uratować. Wciel się w jedną z kultowych postaci takich jak Spider-Man, Kapitan Marvel, Daredevil czy Thor. Podróżuj po wszystkich kontynentach, wykonuj misje, walcz z przeciwnikami i przygotuj się na ostateczne starcie z jednym z arcywrogów!

Marvel D.A.G.G.E.R. to gra kooperacyjna dla 1–5 graczy, w której wcielamy się w bohaterów z uniwersum Marvela walczących przeciwko siłom zła. Aby zwyciężyć, musimy ukończyć misje, pokonać wrogów i wyzwać arcywroga na ostateczny pojedynek, który raz na zawsze przesądzi o losach świata. Bohaterowie dysponują potężnymi zdolnościami i artefaktami, a także specjalnymi akcjami zależnymi od miejsca, w jakim się znajdują. Jednak ich największa siłą jest to, że stanowią zgraną drużynę i działają zespołowo.

W każdej rozgrywce będziemy mierzyć się z jednym z dostępnych arcywrogów. Każdy z nich ma inne zdolności, liczbę sojuszników oraz własną talię misji, która poprowadzi nas przez grę, definiując kolejne cele.
Każdy z graczy wybiera bohatera z dostępnej puli. Oni również mają unikalne umiejętności, definiujące styl gry. Oprócz tego dla każdego bohatera wybieramy aspekt – zestaw standardowych i wyspecjalizowanych akcji z unikalną zdolność pasywną.
Rozgrywka składa się z naprzemiennych faz bohaterów i arcywroga. W fazie bohaterów uczestnicy rozgrywają swoje tury, podczas których mogą się przemieszczać, walczyć, odpoczywać i korzystać ze swoich zdolności. Faza arcywroga to czas, gdy rozpatrujemy skutki karty wydarzenia.
Celem gry jest ukończenie 3 misji arcywroga i pokonanie go w ostatecznym starciu.

To nie lada gratka dla wszystkich fanów filmów i komiksów Marvela. W grze mogą wcielić się w ulubione postacie i odegrać pojedynki ze znanymi przeciwnikami.
Unikalne zdolności bohaterów w połączeniu z dużą pulą dostępnych aspektów zapewniają wiele różnorodnych strategii do wypróbowania.
Wprowadzenie specjalnego toru współpracy dodatkowo podbija kooperacyjny aspekt gry. Aby uruchamiać swoje najpotężniejsze zdolności, uczestnicy muszą korzystać ze wspólnej waluty, którą razem gromadzą.
Specjalne zasady opisane na końcu instrukcji pozwalają zmniejszać lub zwiększać poziom trudności w zależności od upodobań i poziomu zaawansowania uczestników.

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/383242/marvel-dgger
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Post autor: Largo »

Co prawda premiera dopiero będzie, ale może komuś udało się juz zagrać, bo prapremiera była na pyrkonie?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Post autor: tomp »

Na bgg jak kiedyś robiłem rozpoznanie to ludzie pisali o podobieństwie do Eldritch Horror. W sumie też jestem zainteresowany opiniami. Czy czuć Eldritch czy bardziej bycie superbohaterem?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Post autor: winster »

Ograć nie ograłem, ale zaglądałem do pudełka i instrukcji. W zasadzie jest to reskin Eldritcha właśnie. Na ile z twistem nie wiem, ale przy tej cenie mając Eldritcha i będąc fanem Marvela mówię pas. Pewnie jak zrobią na PYL za pół ceny to spróbuję przytulić.
wj4444
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Post autor: wj4444 »

Na stronie FFG pojawiła się instrukcja:
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... ressed.pdf
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Post autor: pioma10 »

A na karcie 'Ebony Maw" niestety błąd w tekście karty. Powinno być "...o 1", a jest "...o 3".
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Marvel D.A.G.G.E.R. (FFG, Dane Beltrami)

Post autor: fantazyn »

Nie podobają mi się grafiki. Na zdjęciach wielkie proste ikonki, tekst bardzo mały, wszystko takie uproszczone (wygląda jak zrobione małym nakładem pracy). Osobiście wolałem wygląd bohaterów ze starych czasów (oryginalny strój Spidera i Captaina).
Mała ilość bohaterów jest znakiem, że będzie sporo dodatków - żadne zaskoczenie.

Nadal marzy mi się dungeon crawler w świecie Marvela (bez zombie ; ))
Ostatnio zmieniony 10 sie 2023, 15:50 przez fantazyn, łącznie zmieniany 1 raz.
miancyk
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2016, 17:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Marvel D.A.G.G.E.R. (Dane Beltrami)

Post autor: miancyk »

Według mnie jest dziwne tłumaczenie jednej ze statystyk postaci. W polskiej wersji jest Obrona, a w oryginale jest Defiance (DFI) co można tłumaczyć jako wyzwanie. To chyba lepiej oddaje za co ta statystyka odpowiada bo nie ma tutaj rzutów na obronę, a korzysta się z niej robiąc wyzwanie misji.

Ale poza tym gra po jednej rozgrywce mi się mocno spodobała. Odczucia podczas rozgrywki są całkiem inne niż w Eldritcha.
ODPOWIEDZ