Kanban EV i inne gry Vitala Lacerdy Online

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Kanban EV i inne gry Vitala Lacerdy Online

Post autor: skiba »

Niedawno dostałem od Vitala Lacerdy pozwolenie na implementację jego gier w wersji przeglądarkowej. Do tej pory w Kanbana dało się pograć na https://boiteajeux.net/, ale ów serwis ma pewne problemy technologiczne i prawdopodobnie niedługo zniknie na dobre (np. niedawno miał 1-2 tygodniowy okres nieaktywności). Wg mojej wiedzy nigdzie indziej nie da się pograć w Kanbana, nie wspominając nawet o innych grach.

Oczywiście nie uwzględniam Vassala, Tabletopii oraz Tabletop Simulatora. Chodzi mi tutaj o grę na platformie typu Board Game Arena z opcją asynchroniczną.

Co do samego serwisu BGA - przeglądałem dokumentację techniczną i bardzo mocno nie chce mi tworzyć implementacji opartej o ten serwis.

Tutaj pytanie do Was - czy na forum znalazłby się ktoś albo kilku ktosiów, którzy by chcieli pomóc w implementacji? API póki co stawiam w Typescript + NestJS + MySQL. Front myślałem oprzeć o React + React Router + MobX, ale tutaj możemy się na luzie dogadać. Co do warstwy graficznej - pierwsza implementacja ma być typowym MVP, czyli pewnie jakiś Twitter Bootstrap albo inne tego typu rzeczy - byle wyglądało i działało, aby ludzie mogli testować.

Assety graficzne dotyczące gry dostaniemy od Vitala, gdy ten wróci z wycieczki testującej jego nową grę.

Co do mnie - jestem programistą z około 10-letnim doświadczeniem zarówno w pracy na froncie, jak i na tyłach. Dobrze by było, żeby ludzie zaangażowani w projekt mieli też jakieś pojęcie o tej pracy, żeby uniknąć studenciaków, którzy chcą się czegoś nowego nauczyć i akurat tutaj zaglądają, a kodu produkcyjnego prawie nie widzieli ;-)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Kanban EV i inne gry Vitala Lacerdy Online

Post autor: pabula »

ja się mogę zapisać do testerów
niestety przy pomocy tworzenia gry - nie pomogę.
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Kanban EV i inne gry Vitala Lacerdy Online

Post autor: Rayos »

moge sprobowac pomoc cos w implementacji, chwile nie tykalem typowo webowych technologii, siedze glownie w c# i backendzie ale powinenem szybko wrocic na wlasciwe tory :)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Kanban EV i inne gry Vitala Lacerdy Online

Post autor: Otorek »

Nie wiem dokładnie jak wygląda ten model, ale są jeszcze webowe wersje planszówek - może nie trzeba będzie zaczynać od zera. Przykłady:

https://18xx.games/
https://www.rally-the-troops.com/

Jest jeszcze yucata.de
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Kanban EV i inne gry Vitala Lacerdy Online

Post autor: trixon »

Może szukam problemów tam gdzie ich nie ma, ale czy oryginalny wydawca nie wyrazi sprzeciwu? Wystarczy zgoda samego autora?
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Kanban EV i inne gry Vitala Lacerdy Online

Post autor: skiba »

trixon pisze: 12 kwie 2023, 20:49 Może szukam problemów tam gdzie ich nie ma, ale czy oryginalny wydawca nie wyrazi sprzeciwu? Wystarczy zgoda samego autora?
Też o tym myślałem i myślę, że na Discordzie Vitala ktoś by o tym wspomniał. Mam nadzieję :-D
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
ODPOWIEDZ