(Gdynia) Rebelkon 2023

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

(Gdynia) Rebelkon 2023

Post autor: Darkstorm »

Kto był? Jak wrażenia?

Mi się ogólnie podobało. Udało się zagrać w kilka nowości. Aczkolwiek żeby nie było zbyt słodko:

1. Wielki minus za organizację spotkania z Adamem Kwapińskim. Ja rozumiem, że prowadzący mógł zachorować, nawet rozumiem, że nie było kim go zastąpić, no ale żeby nie powiadomić gościa, że nie będzie zastępstwa i że gość musi radzić sobie sam no to już uber fail i tu nic na usprawiedliwienie nie ma.

W tym miejscu wielkie podziękowania i szacun dla Gambita zwanego przez niektórych Tomkiem, który w wyniku spisku został znienacka wciągnięty na salę i bez wcześniejszego ostrzeżenia zmuszony do przejęcia roli prowadzącego. Można powiedzieć, że uratował Rebelowi wydarzenie :D . Tomku, pamiętaj by rachuneczek dla Rebela miał co najmniej 3 zera :wink:

2. Kolejny minus to ilość stołów. W mojej ocenie zmieściłoby się więcej.

Ogólnie jednak spędziłem czas bardzo miło o oby więcej takich wydarzeń. Ludzie tłumaczący gry byli świetni w swojej roli i naprawdę fajnie można było spędzić czas.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Rebelkon 2023

Post autor: karmazynowy »

Ilość stołów porażka - kilkanaście grup grało na podłodze, my zwinęliśmy się przez to po 2h bo po prostu nie było gdzie usiąść. Tym bardziej, że punkty sklepowe można było wywalić na korytarze a całą płytę zaadaptować tylko na gralnię. Na plus za to wypożyczalnia (z której ostatecznie nie skorzystałem) - podchodzisz i bierzesz co chcesz, bez systemów "rejestracji" a co za tym idzie bez kolejek.

A co do Kwapińskiego, był przecież, widziałem go ok 12?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Rebelkon 2023

Post autor: yosz »

Adam był, ale jak rozumiem nie było kogoś to miał poprowadzić panel, zadawać pytania itp
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Rebelkon 2023

Post autor: karmazynowy »

yosz pisze: 24 kwie 2023, 09:18 Adam był, ale jak rozumiem nie było kogoś to miał poprowadzić panel, zadawać pytania itp
A, ok, chodziło o prowadzącego.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

Re: Rebelkon 2023

Post autor: Darkstorm »

yosz pisze: 24 kwie 2023, 09:18 Adam był, ale jak rozumiem nie było kogoś to miał poprowadzić panel, zadawać pytania itp
Dokładnie tak. Ostatecznie i niespodziewanie w prowadzenie panelu został wrobiony Gambit :D I w mojej ocenie wyszło fajnie :D
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Rebelkon 2023

Post autor: yrq »

Dla mnie zabrakło zorganizowanych atrakcji dla dzieci. Tak żeby na godzinę-dwie odstawić do wspólnej zabawy i w tym czasie zagrać w coś konkretnego.
Znaleźliśmy mały stolik w końcu, ale wystarczył tylko na Splendor Duel. Popatrzyłem, pochodziłem, jakąś dłuższą relację ze zdjęciami spiszę na Ostatnią Tawernę, ale za rok nie widzę sensu jechać.
khuba
Posty: 980
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Rebelkon 2023

Post autor: khuba »

Jak dla mnie event na plus (poza wspomnianym brakiem stolikow). Udalo sie zagrac w kilka prototypow (Mlem, Apex Legeds, karcianka której nazwy nie pamietam) jak i w pare starszych tytolow. To ze to byl tylko jeden wydawca pozwolilo skupic sie po prostu na graniu a nie lataniu po stoiskach.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
ODPOWIEDZ