Klask (Mikkel Bertelsen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: Beskid »

Obrazek
Tytuł: Klask (edycja polska)
Liczba graczy: 2
Czas gry: 10 minut
Wiek: 8+ lat
Autorzy: Mikkel Bertelsen
Wydawca (w Polsce): G3 / Rebel
Premiera (w Polsce): 2017 / 2022
Gatunek: zręcznościowa (niezależna językowo)

W skrócie, magnetyczne piłkarzyki aka cymbergaj :D

https://boardgamegeek.com/boardgame/165722/klask
https://planszeo.pl/gry-planszowe/klask ... cznosciowa
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2023, 22:27 przez Beskid, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1674
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: XLR8 »

Kochamy. Idealny miks umiejętności i szczęścia.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: Mr_Fisq »

Beskid pisze: 27 kwie 2023, 20:35 Wydawca (w Polsce): Rebel
Premiera (w Polsce): 02.12.2022
G3 nie było pierwsze?
Vide:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: bdm »

XLR8 pisze: 27 kwie 2023, 20:47 Kochamy. Idealny miks umiejętności i szczęścia.
Szczęście decyduje przy wyrównanych umiejętnościach. Inaczej wygrywa zawsze ten z większym skillem.
Kocham również! :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: Beskid »

A jak z trwałością elementów?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: seki »

Gra to absolutny nr 1 zręcznościowy. Szczęście? Ja tam nie dostrzegam miejsca na fart. Dobre zagrania to kwestia wytrenowania, tak jak w innych dobrych grach zręcznościowych typu bilard, dart, kręgle itp. Polecam obejrzeć filmy z mistrzostw świata w Klaska. Można nauczyć się nowych zagrań. Co do trwałości to generalnie wszystkie elementy Klaska wykonane są z najwyższej jakości elementów drewnianych i plastikowych. Niestety farba na stole z czasem się ściera i jest to nieuniknione po setkach partii.

Swego czasu zrobiłem mały autorski tutorial dotyczący renowacji zniszczonego stołu:
viewtopic.php?p=1349264&hilit=klask#p1349264
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1674
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: XLR8 »

No be przesady. Bicie od bandy to klasyka i bądźmy szczery wpadnie albo nie. Mówię to po ponad setce partii.
Skill to głównie gra na grzybki i wbijanie ich kogoś.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: bdm »

XLR8 pisze: 27 kwie 2023, 21:40 No be przesady. Bicie od bandy to klasyka i bądźmy szczery wpadnie albo nie. Mówię to po ponad setce partii.
Skill to głównie gra na grzybki i wbijanie ich kogoś.
Bicie od bandy i odpowiednie bicie od bandy to ogromna różnica, wierz mi.

Co do wykonania to bandy mogłyby być nieco wyższe bo często piłka wypada poza planszę.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: seki »

To ile mamy możliwości zdobywania punktów czyni tę grę wybitną na odpowiednim poziomie zawodników.
1. Grzybki oczywiście, ale wykorzystanie grzybków przypadkiem lub celowo to zupełnie inna liga. Nie każdy potrafi uderzać sterówką w grzybki tak by je odbić. Umiejętności. Jeśli ktoś odbija je piłeczką to znów albo może robić to skutecznie i celować albo na farcie. Umówmy się, że celowe pośrednie zagranie grzybkiem jest skuteczniejsze. Umiejętności.
2. Punkt od bandy do bramki przeciwnika jak wyżej. Można celnie a można na farcie. Skuteczność drugiego znikoma. Umiejętności.
3. Wreszcie bezpośredni strzał do bramki z pominięciem band i te punkty lubię najbardziej. Gdy przeciwnik ustawia się po przekątnej by szybciej obronić strzał od bandy trzeba strzelać na bramkę bezpośrednio. I na odwrót. Gdy stoi przed bramką strzalac od bandy. To zwiększa skuteczność trafień i odróżnia gracza niedzielnego w Klaska od fachowca. Umiejętności.
4. Trochę na marginesie ale można nawet i grać delikatnie i z wyczuciem, z pominięciem bramki a i tak wygrać. Wykorzystując położenie grzybków po stronie przeciwnika wielokrotnie zmuszałem go delikatnym zagraniem piłki między grzybki do skrajnie ryzykownego ruchu po piłkę. Skuteczne zagranie piłki w punkt to często zero szans dla przeciwnika na jej zwrotne odbicie bez grzybków.

Tak jak pisałem, Klask to dla mnie gra zręcznościowa sportowa na równi z wieloma znacznie bardziej popularnymi grami barowymi. Umiejętności to wg mnie 70%, głowa i pomysłowość w zagraniach 25% a fart może 5%.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: Ardel12 »

Gierę poznałem na Gratilsavi i się zakochałem. Mam już ponad 30 partii. Obecnie raczej takie pykanie bez ładu i składu. Obejrzałem mistrzostwa świata i staram się kombinować jak oni. Omijajałem ten tytuł długo i bardzo żałuję. Kupiłem od razu pakiet uzupełniający, ale w sumie prędzej zgubię te elementy niż je rozwalę. Takie to wytrzymałe.

Gram głównie z żoną, ale syn 2.5 roku coś tam już przesuwa i trafia w piłeczkę, więc może młody gracz rośnie. Zasady banalne. W minutę do wyłumaczenia. Partie uber szybkie.

Istnieje jeszcze opcja złapania zbijaka przeciwnika, gdy mu się wyślizgnie na połowie, co u mnie już się kilka razy zdarzyło. Trzeba tylko zauważyć i zareagować wystarczająco szybko, co oczywiście nie jest takie proste :D

A i jeszcze ogromny plus, że to jest jednak małe. Niby taki cymbergaj w wersji mini, ale w ogóle nie ma się odczucia, że jest to wersja zminiaturyzowana czegokolwiek. Jak małe wersje bilardu, które są w sumie niegrywalne. Tutaj wszystko śmiga i ja mając większe łapy nie mam żadnego problemu.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: bdm »

Mnie najwięcej satysfakcji przynosi nabijanie grzybków właśnie. :D Po jednym nabitym przeciwnik gra pod presją i mam go już w garści. :P
I love it! :D
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: bourbon »

hej, wiem ze w sklepach jest dostepny taki zestaw:

Obrazek

ale wiecie moze gdzie mozna kupic same grzybki? u nas najczesciej sie gubia
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Klask (Mikkel Bertelsen)

Post autor: seki »

bourbon pisze: 10 cze 2023, 15:03 hej, wiem ze w sklepach jest dostepny taki zestaw:

Obrazek

ale wiecie moze gdzie mozna kupic same grzybki? u nas najczesciej sie gubia
Tylko ten zestaw jest dostępny. Żadnych zamienników z mniejszym zestawem nie znajdziesz.
ODPOWIEDZ