Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: Mr_Fisq »

Kompletuje zespół na wyprawę do Shadow Deep (gra bez dedykowanych figurek) - szukam lekko zbrojnych do walki bezpośredniej (man-at-arms/guardsman) i dystansowej (archer), ew. jakimiś łowcami w kapturach też nie pogardzę ;)

Wizualnie zdają się w miarę pasować jednostki Stormcrow: Archers i Mercenaries. W oko wpadły mi też Thorne Watch, Crannogman Trackers. Chyba wszystko są to dość stare modele - wiecie może czy dobrze zniosły próbę czasu? Czy może polecacie jakieś nowsze boxy w podobnych klimatach?

Z nowszych modeli Karstark Spearmen by się nadali, ale nie chcę od razu ładować się w starter Starków (może kiedyś się zdecyduję, wiec box solo to też słaby pomysł). Podobnie mam z Martellami - ciekawe jednostki, ale nie chcę jeszcze ładować się w starter. Nocną straż zostawiam sobie "na deser".
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: aryss »

Ale o ktorej frakcji mowisz ? Bo np Thorn Watch wezmiesz wylacznie dla Barasi ( i to tylko strony Renliego) a Trackererow dla Starkow.
Sam osobiscie lubie Thorn Watchow jako bardzo fajne mobilnne jednostki, szczegolnie w luznych gierkach duzo frajdy daja. Sculpy tez sa ladne ( jak wiekszosc barasi modeli )
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: Mr_Fisq »

Do Rangers of Shadow Deep - Skirmish bez dedykowanych figurek, więc na razie frakcje są mi obojętne - ew. jeśli byłyby warte polecenia boxy z jednej frakcji pasujące do moich wymagań, to jest to jakiś tam dodatkowy plus - bo może kiedyś i w ASoIaF zagram, ale na razie to dla mnie dawca figurek.

Trochę doprecyzowałem pierwszy post.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: aryss »

Ok , w takim razie napewno jednostki Marteli / Baratheonow beda duzo lepiej wygladac, w przypadku Thorn Watcha jednostki te sa polaczeniem walczacych wrecz i w zwarciu dlatego oprocz kusz maja tez miecze.
Ciekawym pomyslem moga byc tez lucznicy greyjoyow, sa oni w starterze to na rynku wtornym powinni byc tansi a modelarsko tez wygladaja ciekawie.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: Mr_Fisq »

Rozumiem, że ew. Startery są sensowne bo często zawierają odświeżone figurki?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: aryss »

Nie do konca, sensowne bo masz 4 oddzialy taniej niz jakbys solo kupowal, i duzo osob skacze miedzy frakcjami przez co sprzedaje startery taniej ( sam chyba juz z 3startery sprzedawalem nawet nei grajac frakcjami ktore kupowalem :P ).
Co do jakosci figurek to wymianna byla w starterach starkow i lannisterow ( te 2 frakcje maja duza czesc swoich modeli slabsze jakosciowo), z neutrali napewno boltonskie modele sa gorsze ( ale ta frakcja tez dostanie dedykowany starter i nowsze modele).
W pozniejszych frakcjach jest juz duzo lepiej
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: Probe9 »

Z lekko zbrojnych do walki wręcz to Stormcrow Mercenaries będą chyba najlepsi. Jeżeli chodzi o jednostki skirmishowe to pasują wyglądem Ranger Hunters z NW oraz Sand Skirmishers od Martelli.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jednostki ASoIaF - jakość wybranych zestawów

Post autor: Mr_Fisq »

Na początek kupiłem Thorn Watch i Cronnogman Trackers. Jak figurki będą ok, to uderzę w Stormcrow'ów. Z NW to w pierwszym rzucie Conscripts - dobrze się wpasowują w rekrutów Rangersów.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ