Gry podobne do Watergate

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Gry podobne do Watergate

Post autor: Sloth »

Szukam gry podobnej do WATERGATE.

1. Fajnie gdyby miała aspekt historyczny jak powyższy tytuł. Tworzy to fajny klimat.
2. Gra musi być PL.
3. Szybka do rozłożenia, wdrożenia i zakończenia :-)
4. Podobny bądź wyższy poziom unikalności działania kart.
5. Gramy w Jaipur, Spór o Bór 1 i 2 są szybkie, ładne, dające dużo fanu ale to nie jest kompletnie ten poziom kminienia co Watergate, co ciekawe Mindbug pomimo prostoty zasad ma dużo większe możliwości kmininia niżli powyższe tytuły oprócz Watergate ale moja Pani się okrutnie przy nim denerwuje jak na razie :)))
6. Bez aplikacji.
7. Gra ma opierać się na celach a nie zbieraniu punktów, od tego mamy kilka innych tytułów.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Gry podobne do Watergate

Post autor: rutra1992 »

Zarówno Watergate jak i Żelazna Kurtyna kojarzą mi się jako Zimna Wojna Light więc nad tym bym się zastanowił.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1477
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gry podobne do Watergate

Post autor: arturmarek »

Może właśnie iść w kierunku typowych karcianek. Król jest jeden: Android Netrunner, ale bardzo ciężko dostępny, szczególnie w polskiej wersji językowej. No i to jest LCG, także trzeba się wdrożyć w dodatki w pewnym momencie i budowę talii przed rozgrywką.

Jednak ostatnio pokazuje się sporo mniejszych karcianek, które próbują być Netrunnnerem (a bardziej to Magikiem) "dla plebsu". Minbug to jeden z przykładów. Jest jeszcze Radlands, w tym roku ma wyjść Pagan. Jak przeszukasz ten dział forum to znajdziesz kilka wątków w tym temacie.
rutra1992 pisze: 07 maja 2023, 00:02 Zarówno Watergate jak i Żelazna Kurtyna kojarzą mi się jako Zimna Wojna Light więc nad tym bym się zastanowił.
Zimna Wojna zupełnie nie spełnia punktu 3. Dodatkowo, większość rozgrywek kończy się "na punkty", czyli punkt 7 też nie do końca spełniony.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Gry podobne do Watergate

Post autor: rutra1992 »

arturmarek pisze: 07 maja 2023, 08:53
rutra1992 pisze: 07 maja 2023, 00:02 Zarówno Watergate jak i Żelazna Kurtyna kojarzą mi się jako Zimna Wojna Light więc nad tym bym się zastanowił.
Zimna Wojna zupełnie nie spełnia punktu 3. Dodatkowo, większość rozgrywek kończy się "na punkty", czyli punkt 7 też nie do końca spełniony.
Może nie wyraźnie się wyraziłem, propozycją jest oczywiście żelazna kurtyna, a nie zimna wojna. Gra może skończyć się na punkty, ale wciąż masz cele do zrealizowania, po prostu dobry gracz Ci nie pozwoli ich zrealizować.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1098
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Gry podobne do Watergate

Post autor: Harun »

Żelazna kurtyna jest bardzo sympatyczna, ale to filer.

Moim zdaniem szukasz Władca pierścieni konfrontacja, ale źle zdefiniowales punkt 4😀 W każdym razie, ja kupiłem Watergate jako urozmaicenie i zamiennik do ww ukochanej gry. Odczucia podobne.

Może też zaciekawi Cię Twilight struggle red sea? Nie znam, ale obserwuję w tym samym kontekście co Ty.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry podobne do Watergate

Post autor: Sloth »

rutra1992 pisze: 07 maja 2023, 11:05
arturmarek pisze: 07 maja 2023, 08:53
rutra1992 pisze: 07 maja 2023, 00:02 Zarówno Watergate jak i Żelazna Kurtyna kojarzą mi się jako Zimna Wojna Light więc nad tym bym się zastanowił.
Zimna Wojna zupełnie nie spełnia punktu 3. Dodatkowo, większość rozgrywek kończy się "na punkty", czyli punkt 7 też nie do końca spełniony.
Może nie wyraźnie się wyraziłem, propozycją jest oczywiście żelazna kurtyna, a nie zimna wojna. Gra może skończyć się na punkty, ale wciąż masz cele do zrealizowania, po prostu dobry gracz Ci nie pozwoli ich zrealizować.
Żelazna kurtyna jest już zamówiona, ale szukam jeszcze dalej gdyż tutaj gra wydaje być się namiastką Watergate. Jednakże 40 zł nie majątek i zawsze spróbujemy.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Gry podobne do Watergate

Post autor: Sloth »

Harun pisze: 07 maja 2023, 11:20 Żelazna kurtyna jest bardzo sympatyczna, ale to filer.

Moim zdaniem szukasz Władca pierścieni konfrontacja, ale źle zdefiniowales punkt 4😀 W każdym razie, ja kupiłem Watergate jako urozmaicenie i zamiennik do ww ukochanej gry. Odczucia podobne.

Może też zaciekawi Cię Twilight struggle red sea? Nie znam, ale obserwuję w tym samym kontekście co Ty.
Twilight struggle red sea jest chyba tylko wersja ENG poza tym czas rozgrywki ciut przydługi. Na razie jestesmy na etapie gier do 30 minut. Wolimy strzelić kilka partii w różne niż siedzieć godzinami nad jedną. W ciągu wieczoru potrafimy zagrać w 5-6 gier , niektóre więcej niż raz. Władcę muszę poczytać.

Edit. No i Władca wpadł do koszyka 😁😁😁

Tak z innej beczki to Twilight struggle Zimna wojna nie spełnia części powyższych założeń gdyż chwilowo nie tego szukam ale po poczytaniu recenzji itp. wpadł na listę. Czuję że w najbliższej przyszłości może wylądować na stole.
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Gry podobne do Watergate

Post autor: Asurmar »

Warto spróbować zagrać w „1989 Jesień Narodów”. Gra jest od twórców „Zimnej Wojny” i jest mniej popularna tylko dlatego, że temat rewolucji z roku ’89 jest tematem, który nie zainteresował ludzi za oceanem. Ogólnie jest podobna do „Zimnej Wojny”, tylko jeszcze bardziej asymetryczna, bo jedna strona zaczyna z przewagą i ma opcję wygranej na przeczekanie. Wadą jest to, że gra trwa kilka godzin i zyskuje wraz z jej poznawaniem (tak jak w Watergate są karty, które trzymamy jako reakcję na inną kartę). Zaletą, że grę po polsku można dostać za około 50 zł i sprawdzić, czym ludzie się tak zachwycają w tych grach od GMT.
ODPOWIEDZ