Patronite w Polsce

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8734
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: Curiosity »

garg pisze: 11 maja 2023, 19:32 I jeśli te dwie rzeczy tak bardzo się od siebie różnią, to napisał swoją wypowiedź nieprecyzyjnie.
No niech będzie, że napisał nieprecyzyjnie, ale co Ci da spór o to, czy został zrozumiany dobrze czy źle? Czy nie lepiej po prostu zaakceptować to, co "autor miał na myśli"?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: feniks_ciapek »

Curiosity pisze: 11 maja 2023, 19:41 No niech będzie, że napisał nieprecyzyjnie, ale co Ci da spór o to, czy został zrozumiany dobrze czy źle? Czy nie lepiej po prostu zaakceptować to, co "autor miał na myśli"?
Da może to, że następnym razem jak będziesz dobierał porównania, to zastanowisz się, czy robisz to wystarczająco jasno, żeby zostać dobrze zrozumianym. Skuteczna komunikacja nie polega tylko na tym, że coś się mówi, ale że informacja jest precyzyjna i dopasowana do odbiorcy.

/trolling mode on

Poza tym sam temat był już wałkowany wielokrotnie. To właśnie ta meta-dyskusja jest tutaj bardziej interesująca :D

/trolling mode off
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: garg »

Curiosity pisze: 11 maja 2023, 19:41
garg pisze: 11 maja 2023, 19:32 I jeśli te dwie rzeczy tak bardzo się od siebie różnią, to napisał swoją wypowiedź nieprecyzyjnie.
No niech będzie, że napisał nieprecyzyjnie, ale co Ci da spór o to, czy został zrozumiany dobrze czy źle? Czy nie lepiej po prostu zaakceptować to, co "autor miał na myśli"?
Nie spieram się, bo właśnie ta pierwsza wypowiedź odrzuciła mnie od udziału w dyskusji i dopiero teraz zabrałem w niej głos.

Ten pierwszy post sprawił na mnie wrażenie pisanego z chęcią ośmieszenia wspierających na Patronite i z pozycji "wiem lepiej, a inni so gópi". Dlatego nie zabierałem tu głosu. Teraz widzę, że autor nie do końca panuje nad swoim piórem/klawiaturą i stąd to nasze wzajemne niezrozumienie.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 308
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 224 times
Been thanked: 92 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: scraber »

Miałem napisać wcześniej, ale po przyrównaniu mnie do narkomana ze słabością do prostytutek zwątpiłem.

Poza Patronitem, opłacam też kilka serwisów streamingowych pokroju Disney+ czy Netflixa i wszystkie traktuje na podobnej zasadzie.
Czasami chętniej włączę sobie recenzję czy gameplay zamiast kolejnego serialu/filmu akcji z gatunku "wybuch, cycki, koniec".

Wiem, że jest to opcjonalne i treści mógłbym obejrzeć również za darmo, ale spędzam miło czas oglądając filmy na Youtubie i w ten sposób chciałbym wspomóc twórców.
Tym bardziej, że spora część z nich robi to po 8 godzinach swojej normalnej pracy. Według mnie jest to forma podziękowania za trud włożony w hobby. Jeśli może im to pomóc np. kupując nowy sprzęt czy potencjalnie przyczynić się do pełno etatowego wejścia w hobby, a dla mnie oznacza to jednego kebsa na mieście mniej, to czemu nie.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Patronite w Polsce

Post autor: arturmarek »

Temat Patronite jest dla mnie ciekawy jako część tej nowego modelu świadczenia usług (choć jak pokazuje przykład ulicznych artystów jednak nie takiego nowego). Wszystko w internecie mamy "za darmo", ale tak naprawdę za darmo nie jest, prawda? Zastanawiam się jak to możliwe, że jeszcze nie powstał konkurent Netflixa/HBO/Disney+ "za darmo", gdzie filmy/seriale będą przerywane reklamami, jakimiś banerami, w które trzeba będzie kliknąć itd. Oczywiście płacimy pośrednio swoim czasem i danymi.

Problem tego rozwiązania jest taki, że twórcy się dziwią, że publika im nie dziękuje za sam fakt tworzenia, niechętnie przyjmując krytykę (no bo przecież za darmo). Z drugiej strony publika się dziwi, że średnia jakość materiałów jest bardzo słaba...

Chciałbym, żeby ten trend się odwrócił i twórcy tworzący materiały dobrej jakości zarabiali na tym, a ludzie musieli za to płacić. Jednocześnie nie chcę, aby materiały słabej jakości trafiały do odbiorców. Dlatego wspieram niektórych twórców (choć planszówkowych niezbyt regularnie, nie na patronite), bo mam nadzieję, że taka postawa w jakiś sposób, w długiej perspektywie zmieni ten stan rzeczy.
Curiosity pisze: 11 maja 2023, 08:15
Xoltro pisze: 11 maja 2023, 07:56 czyli jeżeli polityk publicznie zniesławia
Ale problem w tym, że to "zniesławienie" widzisz tylko Ty.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Znies%C5%82awienie

Osobnym wątkiem jest zadanie sobie pytania, dlaczego wydawanie pieniędzy na prostytucję ma być "wątpliwe moralnie"? Dwoje dorosłych ludzi umawia się na seks, z tym, że jedna osoba za to płaci drugiej. W czym to jest gorsze od seksu za darmo?
Jestem zdecydowanie za seksem ze zgodą za pieniądze i zdecydowanie przeciw seksowi za darmo bez zgody!
ODPOWIEDZ