Frostpunk- czy jest sens?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Zwolay »

Pytanie jest krótkie-czy jest sens kupować Frostpunka w wersji planszowej mając na uwadze przede wszystkim grę solo i posiadając pecetową wersję tej gry?
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Muszczu »

Pewnie, że tak. Ja we Frostpunka gram tylko solo był czas że nie składałem go przez kilka dni. Pytanie tylko czy jesteś gotowy na serie bolesnych porażek ?:) Sam rozegrałem już coś koło 20 partii w pierwszy scenariusz i cały czas plecy ale z każda kolejna grą mam wrażenie, że lepiej panuje nad sytuacja i nad ewentualnymi wydarzeniami które mogą wypaść w trakcie gry. Polecam kupić od razu z dodatkiem Pionierzy który dodaje np nowe prawa i nowe technologie.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Zwolay »

Cały czas się waham czy nie będzie to sztuka dla sztuki-bo skoro jest wersja cyfrowa itd...
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: aduko »

Zwolay pisze: 10 maja 2023, 05:43 Cały czas się waham czy nie będzie to sztuka dla sztuki-bo skoro jest wersja cyfrowa itd...
Dylemat typu po co czytać książkę jak można oglądnąć film...

Zupełnie inne doświadczenia. Jeżeli ktoś nie gra w planszówki i chce tylko kupić grę po lubi wersję cyfrową, to się odbije. A jak ktoś jednak grywa, to będzie zadowolony ;)

Ja grywam głównie solo, max 2 os. IMHO jeden z najlepszych tytułów roku.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Zwolay »

aduko pisze: 10 maja 2023, 08:16
Dylemat typu po co czytać książkę jak można oglądnąć film...
Masz rację -dobry argument.
EDIT: jeszcze jedno-czy to prawda że samo przygotowanie gry zajmuje ok godziny??
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: leszczorek »

Zwolay pisze: 10 maja 2023, 08:26 EDIT: jeszcze jedno-czy to prawda że samo przygotowanie gry zajmuje ok godziny??
Nie prawda :) z każdym rozłożeniem mniej więcej już wiadomo co i jak i czas się skraca do 20-30 min
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: yosz »

ale na pierwszą partię zarezerwuj sobie jakieś 6 godzin na rozłożenie, zagrania i złożenie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Zwolay »

6 godzin?!? słownie: sześć???
Łomatko....
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: yosz »

Potem myślę że zejdziesz do 2 grając solo ;)

Ale pierwsze partie to będzie jeszcze sprawdzanie reguł, chodzenie po instrukcji itp. Frostpunk nie jest łatwą grą do nauczenia się - jeżeli to ma być jedna z Twoich pierwszych planszówek, to pomimo uwielbienia dla wersji cyfrowej, możesz się od tego tytułu odbić
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Darkstorm
Posty: 848
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 197 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Darkstorm »

Zwolay pisze: 10 maja 2023, 08:26
aduko pisze: 10 maja 2023, 08:16
Dylemat typu po co czytać książkę jak można oglądnąć film...
Masz rację -dobry argument.
EDIT: jeszcze jedno-czy to prawda że samo przygotowanie gry zajmuje ok godziny??
Pierwsze rozłożenie może tyle zająć. Potem już jest lepiej. Zwłaszcza jak się dokupi porządny insert.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Zwolay »

yosz pisze: 10 maja 2023, 10:20 Potem myślę że zejdziesz do 2 grając solo ;)
Frostpunk nie jest łatwą grą do nauczenia się - jeżeli to ma być jedna z Twoich pierwszych planszówek, to pomimo uwielbienia dla wersji cyfrowej, możesz się od tego tytułu odbić
Jedną z pierwszych nie będzie -poza tym wychodzę z założenia że jak coś mi nie podejdzie teraz to poleży z 2 miesiące w szafie i spróbuję jeszcze raz. A trudniejsze tytuły mnie nie przerażają-jedyne co musze mieć to trochę czasu,święty spokój i wolną głowę- i wtedy prowadzę "rozpoznanie bojem" czyli instrukcja na kolanie i pomalutku jedziemy do przodu aż zrozumiem co jest grane. Jak czegoś nie wiem to koniec języka za przewodnika-zawsze mogę zapytać bardziej oblatanych w danej grze -przecież po to jest to forum.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: yosz »

Sama gra nie jest trudna, tylko jest dużo rzeczy do ogarnięcia, pamiętania i przesuwania. Na pewno pomaga znajomość oryginalnego Frostpunka bo wtedy dużo rzeczy jest lepiej przyswajalnych (nie mówiąc o działaniu budynków).
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Zwolay »

Sprawę na 100% ułatwiłaby tak ze stówę niższa cena...300 zł piechotą jednak nie chodzi...będę na Book Game (zresztą mieszkając w Krakowie grzech byłby nie iść-tym bardziej że w jakimś konkursie wygrałem wejściówkę na całe targi) i może tam będą jakieś fajne ceny-zobaczymy.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Veridiana »

I jak po targach? Frostpunk kupiony? :D

Od siebie dodam, że grę chowam ze stołu tylko na przyjście gości obiadowych. Poza tym tłukę (solo), kiedy tylko mogę. Przygotowanie nowej rozgrywki w tym wypadku trwa ok. 15 minut.
Zwolay
Posty: 90
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Frostpunk- czy jest sens?

Post autor: Zwolay »

Kupiony kupiony-ale nie na targach bo tam cena była zaporowa -430 zł, a w Media Expert za 299 zł. Póki co jeszcze w folii-nabiera charakteru w szafie ;)
ODPOWIEDZ