Galakta – Plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Ardel12 »

japanczyk pisze: 11 lut 2023, 12:46
Ardel12 pisze: 11 lut 2023, 10:41 Paxy - przyjrzałem się Renowi i gra wiem, że nie będzie miała wystarczająco czasu antenowego w moich grupach by było sens ją brać. Dodatkowo Pamir dla mnie był meh, więc nie czuję się zobligowany do ogrywania kolejnych paxów(w sumie Hispanica mnie nęci najbardziej z opisów)
Pamir a inne Paxy to calkiem inne swiaty
Aha, to mnie przekonałeś xD

Trzeba pakować w to wiele godzin na starcie i mieć stałą ekipę by to miało sens i to mnie boli najbardziej. Najlepiej grać jeszcze w miarę często(nie wiem czy kwartalnie by stykło). Na plus widzę czas gry jak się już ogarnie co i jak, ale nie wiem czy ekipa będzie miała takie zacięcie. Przydałoby się zagrać z mistrzem gry przed kupnem. Grę będę dalej śledził, może się przekonam.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta ogłosiła plany odnośnie dodruków na ten rok:
➖Star Wars: Rebelia - kwiecień 2023
➖Star Wars: Rebelia - Imperium u władzy - kwiecień 2023
➖Posiadłość Szaleństwa - marzec 2023
➖Listy z Whitechapel - kwiecień 2023
➖Gra o Tron: Gra planszowa
➖Gra o Tron: Matka Smoków
➖Machina Arcana z dodatkami
➖Oriflamme
➖Wojna o Pierścień
➖Wieczna Zima
➖Małe Epickie Podziemia
➖Małe Epickie Podziemia: Opowieści
➖Tuareg
➖Catan: Żeglarze
➖Catan: Rozszerzenie dla 5/6 gracza
➖Wybrane gry z serii EXIT: Gra Tajemnic
Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: shuji »

a wiadomo czy cos wyjdzie do arkham lcg oprocz tego pojedynczego scenariusza ?
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Jak FFG ogłosi, to Galakta ogłosi.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
baradnor
Posty: 75
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: baradnor »

Miszon pisze: 23 lut 2023, 13:11 Jak FFG ogłosi, to Galakta ogłosi.
Tu wszyscy czekaja na ogłoszenie przepakowanej Zapomnianej ery, którą FFG ogłosiło dawno temu, a rozszerzenie badaczy po angielsku już się nawet ukazało.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Gradanie wrzuciło omówienie zapowiedzi Galakty na ten rok:
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
gogovsky
Posty: 2181
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: gogovsky »

Mr_Fisq pisze: 24 lut 2023, 07:53
Dzięki:D Panowie nie mówią praktycznie nic o tych grach i padło wydmuszka kickstarterowa, więc łapka w dół, dodatkowo przypomniałem sobie, czemu nie oglądam recenzentów, ani newsów :D Co nie zmienia faktu, że Galakta na 2023 wygląda mocno obok Portalu i Czachy :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: probbi »

Bo to nie są recenzje tych gier, ale omówienie czym są zainteresowani w kolejności rosnącej. A wydmuszka nie padła przypadkiem w zdaniu. " Spodziewałem się, żę to będzie kickstarterowa wydmuszka, ale oakzało się, żę ta gra zbiera bardzo dobre oceny" ? Mowa o Wonderland War
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Darkstorm »

Czy jakiś orientacyjny termin dodruku Wojny o pierścień jest znany?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Bruno »

Mr_Fisq pisze: 24 lut 2023, 07:53 Gradanie wrzuciło omówienie zapowiedzi Galakty na ten rok:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: flissak »

ZXCV pisze: 10 lut 2023, 19:45 Może współpraca ze Scottem Almesem przyniesie Warp's Edge? Byłoby miło :D Choć Wojna Nemo chyba się nie sprawdziła.
Po "Pod wrogim niebem" nie wykluczałbym też Rebela. Nie ukrywam, że trochę się napaliłem na tę grę i fajnie byłoby mieć ją po polsku z dodatkami.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Jiloo »

ZXCV pisze: 10 lut 2023, 19:45 Może współpraca ze Scottem Almesem przyniesie Warp's Edge? Byłoby miło :D Choć Wojna Nemo chyba się nie sprawdziła.
Wojna Nemo to jednak kobyła. Warp's Edge to gra na 30-45 minut więc dużo bliżej Under Falling Sky. No i na dodatek WE to świetna gra, moim zdaniem dużo lepsza niż UFS.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: flissak »

Jiloo pisze: 02 mar 2023, 13:56 Wojna Nemo to jednak kobyła. Warp's Edge to gra na 30-45 minut więc dużo bliżej Under Falling Sky. No i na dodatek WE to świetna gra, moim zdaniem dużo lepsza niż UFS.
Tak słaby dla ciebie UFS, czy WE, to taka petarda? Bo mnie bardzo podzedł ten pierwszy.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 202 times
Been thanked: 31 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Beowulfik »

flissak pisze: 02 mar 2023, 23:08
Jiloo pisze: 02 mar 2023, 13:56 Wojna Nemo to jednak kobyła. Warp's Edge to gra na 30-45 minut więc dużo bliżej Under Falling Sky. No i na dodatek WE to świetna gra, moim zdaniem dużo lepsza niż UFS.
Tak słaby dla ciebie UFS, czy WE, to taka petarda? Bo mnie bardzo podzedł ten pierwszy.
Jeśli mogę się wtrącić: bardzo lubię UFS, rozegrałem dwie pełne kampanie i na pewno za jakiś czas rozegram trzecią. Natomiast "Warp's Edge" to mój nr 1 solo. Mam na koncie kilkadziesiąt partii w samą podstawkę, a dwa dodatki czekają już na rozpakowanie. Nie twierdzę, że każdemu musi się spodobać, ale gorąco zachęcam do spróbowania.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: shuji »

Galakta nie ma w planach zapomnianej ery.


Obrazek
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: flissak »

Beowulfik pisze: 02 mar 2023, 23:46 Jeśli mogę się wtrącić: bardzo lubię UFS, rozegrałem dwie pełne kampanie i na pewno za jakiś czas rozegram trzecią. Natomiast "Warp's Edge" to mój nr 1 solo. Mam na koncie kilkadziesiąt partii w samą podstawkę, a dwa dodatki czekają już na rozpakowanie. Nie twierdzę, że każdemu musi się spodobać, ale gorąco zachęcam do spróbowania.
Narobiliście mi smaka :)

shuji pisze: 03 mar 2023, 08:18 Galakta nie ma w planach zapomnianej ery.


Obrazek
W sumie jedyne co mnie interesuje z AH to dodatek z
Spoiler:
Moje ulubione opowiadanie Lovcrafta. Samo LCG jako całość nie siadło mi tak jak myślałem, ale może przez to, że gram true solo i strasznie mnie to dojechało w chyba 6 scenariuszu i kilku innych w Dunwich. Na krańcu ziemi i Carcossa leży zafoliowane- jedynie karty do decku odpakowałem. Może kiedyś wrócę.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: shuji »

flissak pisze: 03 mar 2023, 09:18
Beowulfik pisze: 02 mar 2023, 23:46 Jeśli mogę się wtrącić: bardzo lubię UFS, rozegrałem dwie pełne kampanie i na pewno za jakiś czas rozegram trzecią. Natomiast "Warp's Edge" to mój nr 1 solo. Mam na koncie kilkadziesiąt partii w samą podstawkę, a dwa dodatki czekają już na rozpakowanie. Nie twierdzę, że każdemu musi się spodobać, ale gorąco zachęcam do spróbowania.
Narobiliście mi smaka :)

shuji pisze: 03 mar 2023, 08:18 Galakta nie ma w planach zapomnianej ery.


Obrazek
W sumie jedyne co mnie interesuje z AH to dodatek z
Spoiler:
Moje ulubione opowiadanie Lovcrafta. Samo LCG jako całość nie siadło mi tak jak myślałem, ale może przez to, że gram true solo i strasznie mnie to dojechało w chyba 6 scenariuszu i kilku innych w Dunwich. Na krańcu ziemi i Carcossa leży zafoliowane- jedynie karty do decku odpakowałem. Może kiedyś wrócę.
może spróbuj sobie na 2 postacie?
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: flissak »

shuji pisze: 03 mar 2023, 09:26 może spróbuj sobie na 2 postacie?
Wtedy można bardziej się specjalizować, ale czy obsługa tego jest przyjemna? No i traktowałem tę przygodę jako wprost stworzoną dla samotnego detektywa(bo też łatwiej wcielić się w jedną osobę). Może rzeczywiście czas na wprowadzenie do gry Watsona... :lol:
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: shuji »

flissak pisze: 03 mar 2023, 09:33
shuji pisze: 03 mar 2023, 09:26 może spróbuj sobie na 2 postacie?
Wtedy można bardziej się specjalizować, ale czy obsługa tego jest przyjemna? No i traktowałem tę przygodę jako wprost stworzoną dla samotnego detektywa(bo też łatwiej wcielić się w jedną osobę). Może rzeczywiście czas na wprowadzenie do gry Watsona... :lol:
Ja dopiero zaczynam, ale o ile się zorientowałem, to do tej gry wyszło już tyle, że wszystko da się ogarnąć. Spróbuj może pogadać z kimś ogarniętym, albo poszperać jak zrobić dobrą postać true solo. W sensie tyle jest tych postaci i dodatków, że na pewno da się zmontować coś co Cię zadowoli :) No ale pewnie będzie trzeba dokupić jakieś dodatki - chociaż ten nowy cykl wydawniczy jest lepszy pod tym kątem, bo tylko byś potrzebował kart badaczy.
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: flissak »

shuji pisze: 03 mar 2023, 09:37
Ja dopiero zaczynam, ale o ile się zorientowałem, to do tej gry wyszło już tyle, że wszystko da się ogarnąć. Spróbuj może pogadać z kimś ogarniętym, albo poszperać jak zrobić dobrą postać true solo. W sensie tyle jest tych postaci i dodatków, że na pewno da się zmontować coś co Cię zadowoli :) No ale pewnie będzie trzeba dokupić jakieś dodatki - chociaż ten nowy cykl wydawniczy jest lepszy pod tym kątem, bo tylko byś potrzebował kart badaczy.
Za dużo na to wydałem, żeby nie spróbować jeszcze raz po poprzednim odbiciu ;) Mam badaczy i kampanie z Dunwich, Na krawędzi ziemi i Carcossy i mam świadomość, że Dunwich, które grałem po podstawce i na nim ugrzęzłem jest najmniej wciągającą kampanią, więc mam motywacje do sprawdzenia reszty. Właśnie fajnie, że można za niewielką kwotę dokupować karty, ale zawsze mam wrażenie, że za mało jest tam podstawowych kart na zerowym poziomie w stosunku do tych, które wymagają sporej ilości PD. Może stąd to wrażenie, że jedyna kampania, którą przeszedłem w całości to podstawka, gdzie nie było czasu na kupno i wymianę kart, a Dunwitch skończyłem w połowie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Jiloo »

flissak pisze: 02 mar 2023, 23:08
Jiloo pisze: 02 mar 2023, 13:56 Wojna Nemo to jednak kobyła. Warp's Edge to gra na 30-45 minut więc dużo bliżej Under Falling Sky. No i na dodatek WE to świetna gra, moim zdaniem dużo lepsza niż UFS.
Tak słaby dla ciebie UFS, czy WE, to taka petarda? Bo mnie bardzo podzedł ten pierwszy.
UFS nie jest złą grą. Chyba trochę nad wyrost napisałem, że WE jest „dużo lepsze”. Natomiast pograłem trochę w UFS (10+ partii) i jakoś w tym czasie dorwałem Warp's Edge zacząłem grać i przestało mi się chcieć grać w UFS. Po jakimś czasie sprzedałem, bo do niego nie wracałem.
Może być tak, że to moje uwielbienie do deckbuilderów przełożyło się na polubienie mechaniki bagbuildingu w WE. Choć z drugiej strony kości mi nie przeszkadzają i chętnie odpalam takie solówki jak Deep Space D-6 czy Pocket Lanship, a ostatnio Wreckland Land (ten sam autor co Warp's Edge, ale mechanika kości).
Anyway – dołączając do flissak – gorąco zachęcam do spróbowania i mam nadzieję, że Galakta wyda :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
flissak
Posty: 265
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: flissak »

Jiloo pisze: 03 mar 2023, 11:46 UFS nie jest złą grą. Chyba trochę nad wyrost napisałem, że WE jest „dużo lepsze”. Natomiast pograłem trochę w UFS (10+ partii) i jakoś w tym czasie dorwałem Warp's Edge zacząłem grać i przestało mi się chcieć grać w UFS. Po jakimś czasie sprzedałem, bo do niego nie wracałem.
Może być tak, że to moje uwielbienie do deckbuilderów przełożyło się na polubienie mechaniki bagbuildingu w WE. Choć z drugiej strony kości mi nie przeszkadzają i chętnie odpalam takie solówki jak Deep Space D-6 czy Pocket Lanship, a ostatnio Wreckland Land (ten sam autor co Warp's Edge, ale mechanika kości).
Anyway – dołączając do flissak – gorąco zachęcam do spróbowania i mam nadzieję, że Galakta wyda :)
Więc może i dobrze, że nie ma Warp Edge w zasięgu, bo na spokojnie mogę nacieszę się PodWrogimNiebem lol- fajna i zwinna gierka, ale jeszcze nie zacząłem kampanii.
W ogóle widzę, że Galakta ma pod swoją strzechą większość top produkcji tego autora, więc szanse w moich projekcjach co do wydania WarpEdge, rosną.
Jako gracz solo może polecasz już wydaną grę Galakty z portfolio tego samego autora, Małe Epickie Podziemia?
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: fitzroy »

Hej Galakto, kiedy można się spodziewać sprecyzowania terminów premier zapowiedzianych przez Was gier? Jakieś kwartały chociaż.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

fitzroy pisze: 09 mar 2023, 09:16 Hej Galakto, kiedy można się spodziewać sprecyzowania terminów premier zapowiedzianych przez Was gier? Jakieś kwartały chociaż.
Galakta się tu nie udziela, wrzucane są tu informacje na które natrafili w necie użytkownicy forum.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: fitzroy »

Ach zapomniałem, że to najbardziej introwertyczne wydawnictwo. Nie było tematu, wybaczcie.
ODPOWIEDZ