Galakta – Plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta zapowiedziała wydanie po polsku gry StegegetS x Muminki.

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2039 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: PytonZCatanu »

Wojna o Pierścień Gra Karcianą ma być w kwietniu


1. Czy znana jest jakaś bardziej dokładna data?
2. Czy egzemplarze zamówione w przedsprzedaży, ale w lokalnym sklepie, a nie na stronie Galakty, mają szansę na karty promo?
khuba
Posty: 968
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 307 times
Been thanked: 276 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: khuba »

PytonZCatanu pisze: 28 mar 2023, 12:58
2. Czy egzemplarze zamówione w przedsprzedaży, ale w lokalnym sklepie, a nie na stronie Galakty, mają szansę na karty promo?
Większość sklepów w opisie produktu ma info że dołącza promki, przykład z dragoneye:
Do każdego egzemplarza zakupionego w ramach przedsprzedaży zostanie dołączony zestaw kart promocyjnych do gry. Oferta obowiązuje do dnia premiery lub wyczerpania zapasów.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: azazelmo »

Mr_Fisq pisze: 28 mar 2023, 12:54 Galakta zapowiedziała wydanie po polsku gry StegegetS x Muminki.

Źródło: FB Galakty
Dzięki za info. A wiesz może co się robi w tej grze? Opis na bgg lakoniczny i dosłownie trzy zdjęcia. Pytam, bo sugerowany wiek jest dość wysoki - 8 lat.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

azazelmo pisze: 28 mar 2023, 13:15
Spoiler:
Dzięki za info. A wiesz może co się robi w tej grze? Opis na bgg lakoniczny i dosłownie trzy zdjęcia. Pytam, bo sugerowany wiek jest dość wysoki - 8 lat.
Jeszcze nie; na grę zwróciłem uwagę tylko ze względu na oryginalne wydawnictwo.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
xoxef
Posty: 34
Rejestracja: 02 lis 2022, 13:12
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: xoxef »

Mam nadzieję że wydadzą w przyszłym roku Małych epickich piratów.

Nie ma na rynku zbyt wielu dobrych gier w pirackim klimacie. Libertalia (ta pierwsza, piracka) nie została wydana w PL, Kupców i Korsarzy Rebel wydał 11 lat temu, bez świetnego dodatku, i nie chcą już wznowić i wydać razem... :(
Manietu
Posty: 93
Rejestracja: 16 lip 2019, 01:47
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Manietu »

xoxef pisze: 29 mar 2023, 11:36 Nie ma na rynku zbyt wielu dobrych gier w pirackim klimacie. Libertalia (ta pierwsza, piracka) nie została wydana w PL, Kupców i Korsarzy Rebel wydał 11 lat temu, bez świetnego dodatku, i nie chcą już wznowić i wydać razem... :(
To prawda - piraci to taki wdzięczny temat, i tak jak wiele gier komputerowych jest mniej lub bardziej wiernie przenoszonych na wersję planszową, tak Sid Meier's Pirates, a nawet Sea of Thieves zostały praktycznie nieruszone. Jest jeszcze nadzieja w Morzu mgieł... Ale przystępne wydanie Tiny Epic Pirates wydaje się znacznie bardziej pewne.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Mr_Fisq pisze: 28 mar 2023, 12:54 Galakta zapowiedziała wydanie po polsku gry StegegetS x Muminki.

Źródło: FB Galakty
Niedużo o grze wiadomo, poza tym, że Galakta napiera z wydaniem - pojawiła się już przedsprzedaż:
https://sklep.galakta.pl/strona-glowna/ ... minki.html
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 982
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 612 times
Been thanked: 537 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Irr3versible »

Mr_Fisq pisze: 29 mar 2023, 12:59
Mr_Fisq pisze: 28 mar 2023, 12:54 Galakta zapowiedziała wydanie po polsku gry StegegetS x Muminki.

Źródło: FB Galakty
Niedużo o grze wiadomo, poza tym, że Galakta napiera z wydaniem - pojawiła się już przedsprzedaż:
https://sklep.galakta.pl/strona-glowna/ ... minki.html
Oj przydałyby się jakieś materiały... Patrząc na zawartość i zdjęcia gra wygląda też na jednorazową - rysujemy kredkami na czarno-białej mapie.
PS. Zapomnieli też o gratisie na przedsprzedaż, np. strugaczka ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Irr3versible pisze: 29 mar 2023, 13:25 Oj przydałyby się jakieś materiały... Patrząc na zawartość i zdjęcia gra wygląda też na jednorazową - rysujemy kredkami na czarno-białej mapie.
PS. Zapomnieli też o gratisie na przedsprzedaż, np. strugaczka ;)
1 blok map Doliny Muminków

Zdaje sie ze to normalny R&W
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: kruker »

japanczyk pisze: 29 mar 2023, 13:37
1 blok map Doliny Muminków

Zdaje sie ze to normalny R&W
No i jest aż 10 kostek i 6 kredek :roll:
Cena jak na R&W po prostu zaporowa (zapewne z powodu licencji), no ale tanio to już było. Czy to jest jedna mapa powielona 50 razy, czy 50 różnych map? Bo jeśli to drugie, to mam niemiłe przeczucie, że może skończyć się na piraceniu...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

kruker pisze: 30 mar 2023, 07:34 No i jest aż 10 kostek i 6 kredek :roll:
Cena jak na R&W po prostu zaporowa (zapewne z powodu licencji), no ale tanio to już było. Czy to jest jedna mapa powielona 50 razy, czy 50 różnych map? Bo jeśli to drugie, to mam niemiłe przeczucie, że może skończyć się na piraceniu...
To pierwsze
Cena normalna - Joan of Arc Orleans R&W czy Island of Cats Explore and Draw tez w okolicy stowki kosztowalo
Jka powiedziales - tanio juz bylo, a tu jeszcze licencja dochodzi
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: litk »

Myślę, że jeśli chodzi o Muminki, to w takiej cenie, taki temat, taki typ, to sukces raczej nie będzie.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 479
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 112 times
Been thanked: 82 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rand »

japanczyk pisze: 30 mar 2023, 09:31
kruker pisze: 30 mar 2023, 07:34 No i jest aż 10 kostek i 6 kredek :roll:
Cena jak na R&W po prostu zaporowa (zapewne z powodu licencji), no ale tanio to już było. Czy to jest jedna mapa powielona 50 razy, czy 50 różnych map? Bo jeśli to drugie, to mam niemiłe przeczucie, że może skończyć się na piraceniu...
To pierwsze
Cena normalna - Joan of Arc Orleans R&W czy Island of Cats Explore and Draw tez w okolicy stowki kosztowalo
Jka powiedziales - tanio juz bylo, a tu jeszcze licencja dochodzi
Jak koło 100, u mnie w sklepie wychodzi 129 po rabacie. To jest bliżej do "koło 150 zł". Wg mnie sporo jak na arkusz z papierem, przykładowo Mur Hadriana, kosztuje tyle samo a ma jednak sporo dobra w środku. Wiadomo nie powinno się liczyć zawartosci, ale jednak tutaj czuje, że troszkę przegięli, no ale to Galakta.... Od nich biorę tylko takie gry, których braku po prostu psychicznie nie wytrzymam, taka wykreślanka to nice to have, w tym przypadku chyba się obejdę. No ale poczekajmy na recenzję i szczegóły.
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: azazelmo »

Obawiam się, że przynajmniej jedną sztukę sprzedadzą. Szukałem pare miesięcy temu gry w tym temacie do grania z dzieciakami i nic sensownego nie było (wziąłem puzzle). Ba, nawet na kompie nic nie ma. Jedna gra na Steamie, która ma wyjść w odległej przyszłości.
Jeśli gra (planszowa) nie będzie szrotem, to raczej wezmę. Chyba, że rysowanie okaże się zbyt wymagające. Będę obserwował temat.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Ja do "taniej już było" dopisał bym jeszcze " kiedyś to się sprzedawało"... wszyscy tak strasznie martwią się o stronę podażową, a jakby nie zauważali problemu z popytem...no ale pożyjemy, zobaczymy czy faktycznie gry za 100$-200$-300$ uratują wydawców ...

Mój syn ma Muminki w nosie BTW ;D...
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: xilk »

StegegetS x Muminki:
... Zamurowało mnie. Gra z kolorowaniem w kreskówce, gdzie większość postaci głównie jest czarno - biała. I w dodatku z grafiką z oryginalnych Muminków, a nie z wersji telewizyjnej. No cóż, może chwyci kogoś za serce ta kreska.
Zabawna rzecz, w opisie jest mowa o 6 różnych kredkach. A na zdjęciu pokazowym mamy 8 różnych kolorów kredek. Nie mówiąc już, że na tym samym zdjęciu są pokazane "postacie", a w opisie gry nie ma mowy o pionkach.

Znaczy domyślam się, że skoro gra jest od 2 do 6 graczy, to każdy kolor to inny gracz, więc pewnie zredukowali liczbę graczy z 8 do 6, ale czy to taki problem usunąć nadmiarowe kredki?
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: azazelmo »

Ja pomyślałem, że może każdy rysuje swój szlak, którym idzie. Rysuje po mapie, odwiedza postacie, może rozmawia z nimi i dostaje questy? Może mnie trochę poniosło, ale jest mało informacji, to wyobraźnia pracuje.
kuba32
Posty: 325
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 189 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: kuba32 »

xilk pisze: 30 mar 2023, 11:05 Nie mówiąc już, że na tym samym zdjęciu są pokazane "postacie", a w opisie gry nie ma mowy o pionkach.
Z tego co się przypatrywałem te postacie są "wyciągane" z kartki, wygląda jakby była ona dwuwarstwowa. Co najciekawsze za grę odpowiedzialne jest wydawnictwo Ion, które do tej pory kojarzyło się z najcięższym kalibrem - Paxy, Biosy.

Równolegle wydawana jest gra Stegegets, która to zapewne jest bazą do wspominanych Muminków, na jej unboxingu widać, że kartki są ogromne, a z tyłu pudełka widać flagę Polski, także nie wykluczone, że też się u nas pojawi.

Tijaczer
Posty: 194
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tijaczer »

Coś wiadomo o dodruku planszówki władcy pierścieni wojna o pierścień 2ed.?
bourbon
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 31 times
Been thanked: 22 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bourbon »

czy wiadomo w ktory mniej wiecej dzien kwietnia bedzie juz dostepny dodatek do SW: Rebelia?
Tijaczer
Posty: 194
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tijaczer »

bourbon pisze: 30 mar 2023, 12:57 czy wiadomo w ktory mniej wiecej dzien kwietnia bedzie juz dostepny dodatek do SW: Rebelia?
To ja się dołączę do pytania i czy ktoś wie kiedy dokładniej będzie dodruk wojny o pierścień gry planszowej?
bourbon
Posty: 105
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 31 times
Been thanked: 22 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bourbon »

Tijaczer pisze: 02 kwie 2023, 08:21
To ja się dołączę do pytania i czy ktoś wie kiedy dokładniej będzie dodruk wojny o pierścień gry planszowej?
ws dodatku do SW: Rebelia, odpisali ze polo kwietnia:

Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszyła produkcja Szczurołapa.

Źródło: FB Glakaty (jest też trochę zdjęć sampla produkcyjnego).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ