Galakta – Plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Propi »

Mr_Fisq pisze: 20 kwie 2023, 11:04 Ruszyła produkcja Szczuropała.

Źródło: FB Glakaty (jest też trochę zdjęć sampla produkcyjnego).
Szczuropała wchodzi do mojego słownika na stałe - jeszcze nie wiem, co będzie oznaczać, ale będzie na pewno nadużywana :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Dako »

Propi pisze: 20 kwie 2023, 11:44
Mr_Fisq pisze: 20 kwie 2023, 11:04 Ruszyła produkcja Szczuropała.

Źródło: FB Glakaty (jest też trochę zdjęć sampla produkcyjnego).
Szczuropała wchodzi do mojego słownika na stałe - jeszcze nie wiem, co będzie oznaczać, ale będzie na pewno nadużywana :)
A ja będę złośliwy i napiszę, że jednak fajnie byłoby gdyby się pochylili i sobie poukładali tzw. priorytety czyli te w ramach tych dotychczasowych klientów dzięki którym mają teraz obecnie kasę na te nowe gry :P
I tak tylko wspomnę o "zapomnianej" ostatnio wydawanej na świecie nowej wersji linii wydawniczej dodatków do Horror w Arkham LCG...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Tzn. sugerujesz, że dodruki starych cykli w nowym formacie powinny mieć priorytet?
No bez żartów :mrgreen:

Fakt, dodruk Zaginionej Ery by się przydał, ale myślę, że nie będzie miał większego zejścia niż nowe tytuły.
Wydaje się, że można być dobrej myśli patrząc na to, że organizowane są Cthulhowe wydarzenia:
http://galakta.pl/trasa-cthulhu/?postTabs=1
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: staniach21 »

Mr_Fisq pisze: 20 kwie 2023, 12:51 Tzn. sugerujesz, że dodruki starych cykli w nowym formacie powinny mieć priorytet?
No bez żartów :mrgreen:

Fakt, dodruk Zaginionej Ery by się przydał, ale myślę, że nie będzie miał większego zejścia niż nowe tytuły.
Wydaje się, że można być dobrej myśli patrząc na to, że organizowane są Cthulhowe wydarzenia:
http://galakta.pl/trasa-cthulhu/?postTabs=1
Fajna próba zbudowania nowej bazy potencjalnych klientów natomiast pociąg z napisem Zapomniana Era pewnie odjechał na 1-2 lata. Ciekawe czy to samo tyczy się Przerwanego Kręgu, który został już zapowiedziany przez FFG. Drugie pytanie jak z Powrotami, bo przy nowym formacie pudełka od returnów wydają się nie mieć zastosowania, ale może już jako paczki kart co zmniejszyłoby koszty.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Powroty zostały zdaje się porzucone także przez FFG.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: staniach21 »

Miszon pisze: 20 kwie 2023, 14:29 Powroty zostały zdaje się porzucone także przez FFG.
Brak developmentu nowych, co nie znaczy, że nie można wydrukować w postaci jakiś blistrów starych, których cena dochodzi do 100$ ( dałem 200$, ale cos za 100+ widze) dla Powrotu Nocy fanatyka. Myśle, że by się im to opłaciło
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Dako »

Mr_Fisq pisze: 20 kwie 2023, 12:51 Tzn. sugerujesz, że dodruki starych cykli w nowym formacie powinny mieć priorytet?
No bez żartów :mrgreen:

Fakt, dodruk Zaginionej Ery by się przydał, ale myślę, że nie będzie miał większego zejścia niż nowe tytuły.
Wydaje się, że można być dobrej myśli patrząc na to, że organizowane są Cthulhowe wydarzenia:
http://galakta.pl/trasa-cthulhu/?postTabs=1
Nie widzę w tym żadnych "heheszków" dla tych klientów którzy zainwestowali w nową wersję wydawaną tu u nas przez Galaktę...
Skoro wszyscy na świecie mogą mieć dostępne w/w kolejne cykle to mogli by chociaż OFICJALNIE napisać kiedy i czy w ogóle to nastąpi...
Nic nie sugeruję ale warto się zastanowić jak wygląda polityka wydawnicza zanim się weźmie za jej obronę i to beż żartów...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Zainwestowałem - nie narzekam. Za to przeszkadza mi generalizowanie i kładzenie się Rejtanem podpierając się nieprawdą.
Dako_W pisze: 20 kwie 2023, 14:52 Skoro wszyscy na świecie mogą mieć dostępne w/w kolejne cykle to mogli by chociaż OFICJALNIE napisać kiedy i czy w ogóle to nastąpi...
Z nieprawdy możesz wysnuć dowolny wniosek. Tu przyjmuję jedno (wydaje się niezbyt mocne) założenie - że BGG jest w miarę na bieżąco z wersjami dodatków do AH:LCG
Porównując:
https://boardgamegeek.com/boardgame/377 ... p/versions
z
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... r/versions
i
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... r/versions

Postuluję, że razem z nami wypadki włosi (na etapie zapomnianej ery)
Za to w przeciwieństwie do francuzów:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... o/versions
mamy również najnowszy scenariusz.

Czy i kiedy będzie druk: niewykluczone, że odpowiedź brzmi: FFG wie.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Dako »

Mr_Fisq pisze: 20 kwie 2023, 15:27 Zainwestowałem - nie narzekam. Za to przeszkadza mi generalizowanie i kładzenie się Rejtanem podpierając się nieprawdą.
Dako_W pisze: 20 kwie 2023, 14:52 Skoro wszyscy na świecie mogą mieć dostępne w/w kolejne cykle to mogli by chociaż OFICJALNIE napisać kiedy i czy w ogóle to nastąpi...
Z nieprawdy możesz wysnuć dowolny wniosek. Tu przyjmuję jedno (wydaje się niezbyt mocne) założenie - że BGG jest w miarę na bieżąco z wersjami dodatków do AH:LCG
Porównując:
https://boardgamegeek.com/boardgame/377 ... p/versions
z
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... r/versions
i
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... r/versions

Postuluję, że razem z nami wypadki włosi (na etapie zapomnianej ery)
Za to w przeciwieństwie do francuzów:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... o/versions
mamy również najnowszy scenariusz.

Czy i kiedy będzie druk: niewykluczone, że odpowiedź brzmi: FFG wie.
Ojojoj, to chyba Ty Rejtana rozdzierając szaty i leżąc przed siedzibą wydawcy raczej zgrywasz?
Ja chciałbym tylko oficjalne stanowisko Galakty w ramach ich "dojnej" linii wydawniczej...
PS
I zanim reszta obserwujących te wpisy Forumowiczów zamówi lub pójdzie do mikrofali po popcorn :) to chyba ten czas aby to zakończyć.
A gdzieś pewnie w najbliższych miesiącach ;) możemy liczyć na to, że wydawca czyli Galakta jasno określi swoje stanowisko w sprawie AH: LCG ...
I tyle z mojej strony.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Na wytknięte błędy nie odpowiadasz; odwoływanie się do faktów jest dla Ciebie rozdzielaniem szat.
Masz rację, kontynuowanie tego wątku nie ma sensu :+1:

Ogólne stanowisko w sprawie AH wydaje jasne - gra jest wspierana, wychodzą dodatki z nową zawartością.
Też się chętnie dowiem, czy będą repacki 2 kolejnych cykli, ale nie oczekuję żeby temat wydania tych repacków był ważniejszy od bieżących nowości.

.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: staniach21 »

Dako_W pisze: 20 kwie 2023, 15:51 I zanim reszta obserwujących te wpisy Forumowiczów zamówi lub pójdzie do mikrofali po popcorn :) to chyba ten czas aby to zakończyć.
A gdzieś pewnie w najbliższych miesiącach ;) możemy liczyć na to, że wydawca czyli Galakta jasno określi swoje stanowisko w sprawie AH: LCG ...
I tyle z mojej strony.
Znaczy poniekąd stanowisko jakieś padło, że Zapominanej Ery nie ma, a plany na ten rok to ten malutki scenariusz Fortune and Folly, więc wychodzi na to, że jakaś stagnacja w linii na 2023 jest zaplanowana. Mi i paru osobą odpisywali jasno, że nie zdecydowali się na dodruki pytanie na jak długo (dlaczego? Tu można ich zacytować z mojej prywatnej konwersacji z nimi "dodatków na rynku jest na razie na tyle, że nie zdecydowaliśmy się..." czyli nie sprzedaje się to tak szybko, by dodrukować kolejne stare cykle. Czy taki sam los czeka kolejne dodatki Pożeracze / Insmouth pewnie wszystko zależy od tempa FFG. Jak ktoś bardziej obeznany, bo ja jestem świeży w serii to może dać znać w jakim okresie czasu wydali Dunwich + Carcosa + Zapomniana
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Czy będzie stagnacja w AH:LCG zależy w dużej mierze od tego czy FFG wypuści nowe tytuły w tym roku. AFAIR Galakta nie zapowiada nowości AH z dużym wyprzedzeniem.

Dopóki G. nie ominie nowego dodatku, to nie będę się specjalnie martwił.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: staniach21 »

Mr_Fisq pisze: 20 kwie 2023, 16:45 Czy będzie stagnacja w AH:LCG zależy w dużej mierze od tego czy FFG wypuści nowe tytuły w tym roku. AFAIR Galakta nie zapowiada nowości AH z dużym wyprzedzeniem.

Dopóki G. nie ominie nowego dodatku, to nie będę się specjalnie martwił.
No jak ktoś kolekcjonował od początku to wiadomo, że problemu nie ma, ale jak ktoś zaczął niedawno to zdecydowanie woli poczekać na nową formułę, bo nawet jak widzę Zapomnianą Erę w starym wydaniu to podział na te Mythosy + milion małych kartko-instrukcji zamiast fajnej grubej księgi to jednak wole się wstrzymać. Dodatkowo te nowe kampanie na reddicie są z reguły niżej oceniane niż Zapomniana Era / Carcossa, więc widocznie nie wszystkim podchodzą nowe kampanie próbujące wprowadzić coś innowacyjnego stąd chętnie przyjąłbym to co już było wydane wcześniej i ma "czystszy" design kampanii.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Do Galakty dotarły próbki produkcyjne Lacrimosy i Wioski.

Źródło: FB Załogi Galakty

Lacrimosa zupełnie mi nie leży tematycznie, ale o Wiosce będę musiał więcej poczytać - dalej szukam mojego Grala w kategorii City Building (Suburbia jakoś nie zawojowała mojego serca).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Dako »

Oj, chyba jednak doleję oliwy do ognia...

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... expansion/
Obrazek

PS
Czekamy na kolejny brak reakcji i zainteresowania wydawcy w Polsce...
malef
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2023, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: malef »

A ić pan :(
Brakuje mi własnie tego i zapomnianej ery no i nie kupie bo nie ma i nie zanosi się że będzie...
A po angielsku nie chcę
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Spokojnie, pewnie będzie za kilka lat. O ile oczywiście ludzie będą kupować aktualne kampanie. Przerwany krąg jest mam wrażenie nawet do skompletowania w starym formacie wydawniczym (chociaż pewnie trzeba się naszukać po sklepach).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
malef
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2023, 21:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: malef »

Miszon pisze: 22 kwie 2023, 19:26 Spokojnie, pewnie będzie za kilka lat. O ile oczywiście ludzie będą kupować aktualne kampanie. Przerwany krąg jest mam wrażenie nawet do skompletowania w starym formacie wydawniczym (chociaż pewnie trzeba się naszukać po sklepach).
Nie jest, nie ma mythosow.
Trafiają się czasami w chorych cenach pojedyńcze sztuki i nie masz pewności że uda się zebrać komplet więc mozna sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 289
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 155 times
Been thanked: 235 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: salaba »

Ostatnio po raz kolejny oglądałam sobie unboxing i pełną rozgrywkę John Company - ale po ogłoszeniu, że wyjdzie w PL to cisza... Ktoś ma jakieś przecieki ile czekania jeszcze? Tłumaczenia jest dużo, dużo też zapowiedzieli na ten rok, ale było by miło wiedzieć na kiedy kasę przygotować :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Z nowości na razie wałkowana jest Wioska.

Pojawiła się też informacja, że Małye Epickie Wyprawy czekają już na transport: FB Galakty

O Pax Ren i Johnie na razie cisza. Tylko Pax Viking jest w produkcji.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 289
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 155 times
Been thanked: 235 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: salaba »

Ok, to można zatem bezpiecznie założyć, że John Company to będzie Q3/Q4, oby nie Q1 2024...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Jeszcze odgrzebałem - niby w zapowiedzi twierdzili, że pliki klepnięte i niedługo ruszy produkcja (info z 10 lutego).

Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 289
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 155 times
Been thanked: 235 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: salaba »

Ten post co wstawiłeś nie jest niestety widoczny - jakąś informacja, że zastrzeżony...

Podpytałam Galaktę pod jednym z ostatnich ich postów na Facebooku ile trzeba jeszcze czekać na John Company i w odpowiedzi dostałam, że ich tłumacze muszą chwilę odsapnąć - coś w ten deseń. Zakładam, że jednak nieprędko zobaczymy grę...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: psia.kostka »

...ich tłumacze muszą chwilę odsapnąć...
Ojej, swietny moment na reprint kolejnych (dawno przetlumaczonych) dwuboxow do Horror w Arkham LCG :mrgreen:
Żart, żart! ;)

Pamietacie o Trasie Cthulhu? Za 3 tygodnie macki zawedruja tez do stolicy. A u was juz byly? Jak wrazenia?
http://galakta.pl/trasa-cthulhu/?postTabs=1

Przybywajcie, zapoznawajcie sie, wciagajcie sie. Trzeba rozruszac swiezakow, zarazic obledem i mutacjami.
Pro tip na start: Nowa podstawka -> kampania Dunwich (+ badacze) -> kampania Carcossa (+badacze)
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: shuji »

psia.kostka pisze: 29 kwie 2023, 02:08
...ich tłumacze muszą chwilę odsapnąć...
Ojej, swietny moment na reprint kolejnych (dawno przetlumaczonych) dwuboxow do Horror w Arkham LCG :mrgreen:
Żart, żart! ;)

Pamietacie o Trasie Cthulhu? Za 3 tygodnie macki zawedruja tez do stolicy. A u was juz byly? Jak wrazenia?
http://galakta.pl/trasa-cthulhu/?postTabs=1

Przybywajcie, zapoznawajcie sie, wciagajcie sie. Trzeba rozruszac swiezakow, zarazic obledem i mutacjami.
Pro tip na start: Nowa podstawka -> kampania Dunwich (+ badacze) -> kampania Carcossa (+badacze)
Ja jestem początkujący i myślałem o krakowskim evencie ale właściwie nie znalazłem informacji co tam ma być, jakiś program czy coś. na to przychodzi ze swoją ekipą czy można solo ?
ODPOWIEDZ