Galakta – Plany wydawnicze 2023

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: psia.kostka »

shuji pisze: 29 kwie 2023, 17:40 nie znalazłem informacji co tam ma być, jakiś program czy coś. na to przychodzi ze swoją ekipą czy można solo ?
Popstrykaj te zakladki na gorze, tam ciut wiecej info, oraz w linkach do konkretnych miejscowek.

Generalnie to ja rozumiem to tak, ze Galakta udostepnia organizatorowi dostep do gry oraz dorzuca promoski dla uczestnikow spotkania. Taka promocja/pokaz gry, zeby zobaczyc na zywo, sprobowac. Okazja tez na zdobycie promosek dla kultystow-ultrasow. Nie jest to jakies duze wydarzenie wysokiej rangi raczej, bo kazde tez ma swojego lokalnego organizatora wiec od jego charyzmy zalezy co i jak wykombinuje ;)

Krakow juz raz byl, ale w maju w kolejnej miejscowce znow bedzie. Mysle, ze mozna solo jak i z ekipa, zawsze cos sie zaaranzuje na miejscu. Ale ja sam ani nie bylem, ani nie jestem powiazany z organizatorami/wydawca.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
henku85
Posty: 109
Rejestracja: 15 mar 2019, 18:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: henku85 »

Witam. Czy coś wiadomo o ewentualnym dodruku pax pamir? Pozdro.
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: shuji »

addams pisze: 26 sty 2023, 10:12 A ja bym się chciał dowiedzieć czegoś na temat gry "OSTRY DYŻUR". Na stronie Galakty termin wydania to nadal styczeń 2023, chociaż status "w produkcji".
To już wyszło. Gra działa na mechanice kuchennej gorączki
Yappen
Posty: 176
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 88 times
Been thanked: 80 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Yappen »

henku85 pisze: 14 maja 2023, 14:07 Witam. Czy coś wiadomo o ewentualnym dodruku pax pamir? Pozdro.
Raczej nie było jeszcze mowy o dodruku, skoro cały czas jest dostępny w sklepie Galakty i nie ma go na liście planów na 2023.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
henku85
Posty: 109
Rejestracja: 15 mar 2019, 18:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: henku85 »

Yappen pisze: 14 maja 2023, 17:58
henku85 pisze: 14 maja 2023, 14:07 Witam. Czy coś wiadomo o ewentualnym dodruku pax pamir? Pozdro.
Raczej nie było jeszcze mowy o dodruku, skoro cały czas jest dostępny w sklepie Galakty i nie ma go na liście planów na 2023.
No tak, ale w ceny w sklepach to już raczej wskazujące na końcówkę nakładu skoro po około 400 zł do kupienia są. A mi się wydaje że wcześniej to nieco ponad 300 zł dało się kupić.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 250
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 166 times
Been thanked: 111 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Urkeith »

"tanio już było". Raczej bym się nie spodziewał dodruku w tym roku już.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

henku85 pisze: 14 maja 2023, 18:23 No tak, ale w ceny w sklepach to już raczej wskazujące na końcówkę nakładu skoro po około 400 zł do kupienia są. A mi się wydaje że wcześniej to nieco ponad 300 zł dało się kupić.
AFAIR drugi druk był po prostu droższy. Bardziej bym się spodziewał, że gra się wyprzeda i będą zwyżki cen bez planów na dodruk, niż w drugą stronę.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
henku85
Posty: 109
Rejestracja: 15 mar 2019, 18:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: henku85 »

Chyba będę liczył na dodruk, bo ostatni był gdzieś pod koniec roku i już się widocznie kończy patrząc na ceny. Myślę że to dobry wynik sprzedażowy jak na taką grę. Za 400 zł nie będę brał gry z obrusem;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Weź tylko pod uwagę, że kilka nowych pozycji zbliżonych ciężarem do Pax'a ma się pojawić od Galakty:
- Pax Ren, Pax Viking, John Company
drugi druk wydaje się też sprzedawać nieco wolniej niż pierwszy...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
azazelmo
Posty: 882
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 148 times
Been thanked: 273 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: azazelmo »

henku85 pisze: 14 maja 2023, 20:19 Chyba będę liczył na dodruk, bo ostatni był gdzieś pod koniec roku i już się widocznie kończy patrząc na ceny. Myślę że to dobry wynik sprzedażowy jak na taką grę. Za 400 zł nie będę brał gry z obrusem;)
Poluj na olx. Pojawiają się w okolicach 3 stów, a Paxa raczej kupują/sprzedają gracze, więc zwykle stan lepszy niż sklepowy.
Beerior
Posty: 68
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 125 times
Been thanked: 25 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Beerior »

Na 3karty jest za 330 z informacją, że to przedsprzedaż dodruku z wysyłką w listopadzie:

https://3karty.pl/pax-pamir-edycja-pols ... lanszeo.pl
Atk
Posty: 1385
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 490 times
Been thanked: 282 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

henku85 pisze: 14 maja 2023, 20:19 Chyba będę liczył na dodruk, bo ostatni był gdzieś pod koniec roku i już się widocznie kończy patrząc na ceny. Myślę że to dobry wynik sprzedażowy jak na taką grę. Za 400 zł nie będę brał gry z obrusem;)
Nie chcę cie dołować, ale dodruk za jakiś czas nie oznacza powrotu do ceny z 1 druku. Dla przykładu, nie ogarnąłem się z Clash of Cultures na 1 druku, premiera dodruku była jakoś 30/60zl droższa (nie pamiętam dokładnie) i to nie dlatego, że portal chciał się więcej nachapac. Pani od Lucrum też kiedyś mówiła, że IP brzdeka poszło w górę co będzie widać w kolejnych dodrukach...więc może się okazać, że cena dodruki nie będzie dużo niższa niż obecne zwyżka z konczacego się druki. Do tego idą wybory rząd obiecuje nowe "darmowe" rzeczy, więc będzie trzeba nałożyć nowych podatków o zwiększyć stare. Zapłacą za to przedsiębiorcy, a co za tym idzie kolejne wzrostu prowadzenia firmy = gry taniec nie będą.

By żyło się lepiej! 😂
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Beerior pisze: 15 maja 2023, 06:23 Na 3karty jest za 330 z informacją, że to przedsprzedaż dodruku z wysyłką w listopadzie:

https://3karty.pl/pax-pamir-edycja-pols ... lanszeo.pl
Tylko zwróć uwagę, że gra jest niedostępna - czyli przedsprzedaż, ale nie sprzedajemy.
Patrząc np. na Frostpunk:
https://3karty.pl/frostpunk-gra-planszowa-p-223.html
gdzie do tej pory mamy informacje o przedsprzedaży, gdzie planowana data wysyłki to był maj 2022,
uznałbym zapisy z tego sklepu za niewiarygodne (to może być informacja o zeszłorocznym dodruku).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Yappen
Posty: 176
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 88 times
Been thanked: 80 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Yappen »

Beerior pisze: 15 maja 2023, 06:23 Na 3karty jest za 330 z informacją, że to przedsprzedaż dodruku z wysyłką w listopadzie:

https://3karty.pl/pax-pamir-edycja-pols ... lanszeo.pl
Jestem niemal pewny, że nie edytowali tego od zeszłego roku. Właśnie w listopadzie 2022r. był ostatni dodruk. Wystarczy trochę poszukać.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=51 ... 7484766772
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2022

Post autor: Mr_Fisq »

Premiera Szczurołapa planowana jest na koniec czerwca.

Źródło: FB Galakty
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Miszon »

Co do tego Szczurołapa: na BGG bez szału, ale nie wiem - czy to gdzieś już wyszło, czy ktoś grał?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Mr_Fisq »

Miszon pisze: 16 maja 2023, 09:36 Co do tego Szczurołapa: na BGG bez szału, ale nie wiem - czy to gdzieś już wyszło, czy ktoś grał?
Forumowa zbiorówka już dostarczona - viewtopic.php?t=66229&start=50
Z forum grała vikingowa ale patrząc po BGG, to raczej nie jest zachwycona ;)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: vikingowa »

Zgadza się... Niestety to jedyna gra, której wsparcia żałuję. Nie wiem jakie będzie wydanie polskie ale to z KSa to jest tragedia: planszetki marnej jakości, powyginane w łuki, z jakiegoś takiego lekkiego kartonu a instrukcja najgorsza jaką czytałam, kompletnie niezrozumiała.
Co do rozgrywki to wiadomo, co kto lubi ale mnie nie porwało. Straszna nuda, przekładanie kilkunastu szczuromepli na małych kartach co rundę, żeby i tak przegrać bo poziom trudności jest bardzo wysoki. Do tego jak na taką mała grę czas rozgywki potrafił się przedłużyć do nawet 1.5h.
Jedyny plus to oprawa wizualna.
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 202 times
Been thanked: 31 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Beowulfik »

Ja od siebie dodam, że największym problemem była faktycznie instrukcja. Do wersji KS musialem dołożyć kilka godzin szukania po forach BGG, żeby wszystko ogarnąć, a po kilkunastu rozgrywkach dalej nie byłem pewien, czy gram stuprocentowo dobrze.

Natomiast sama gra była bardzo fajna - trudna, to fakt, ale dla mnie to był duży plus. Na minus na pewno fakt, że jak się grało nieumiejętnie, to trzeba było co rundę wykonywać bardzo dużo ruchów szczurami i dokładać nowe, i łatwo było się w tym pogubić. Ostatecznie właśnie z tego powodu grę sprzedałem, bo za dużo tego było, ale to faktycznie była kwestia doświadczenia/umiejętności i dobrego ustawiania swojej postaci, żeby, dla przykładu, nie odkrywać nowego terenu pod koniec swojego ruchu.

Po ponad roku od ostatniej gry i rozegraniu kilkudziesięciu innych gier solo, mam jednak w miarę miłe wspomnienia że "Szczurolłapem" i o ile Galakta nie zabije ceną (a powinni dać moim zdaniem na maksa niską, żeby budować zapotrzebowanie na niszowe gry solo w Polsce), to pewnie kupię ponownie. Warunkiem natomiast będzie też instrukcja - przy tylu forach na BGG i poprawkach uznanych przez samego projektanta gry, wydawanie niepoprawionego bubla będzie niewybaczalne.

Co do wykonania, zgoda, że planszetki były lekko powyginane (i woreczek na szczury mógłby być większy), ale cała reszta mi nie przeszkadzała, a meeple szczurów i niebieskie sery dodawały klimatu do ilustracji i całej oprawy graficznej. Plus, bardzo fajne i kompaktowe pudełko z insertem, w którym wszystko się pięknie mieściło.

PS. To pewnie kwestia oczekiwań, ale ja nigdy nie traktowałem tego jako małą grę. A na stole faktycznie potrafiła zająć sporo miejsca. :)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: anitroche »

vikingowa pisze: 16 maja 2023, 11:00 a instrukcja najgorsza jaką czytałam, kompletnie niezrozumiała.
Co do rozgrywki to wiadomo, co kto lubi ale mnie nie porwało.
Ja kupiłam sobie wersję pnp i wydrukowałam do grania zanim jeszcze fizyczne egzemplarze trafiły do wspierających i instrukcja to był koszmar. A że ludzie jeszcze gier nie mieli, to i na bgg nie było doprecyzowanych zasad i tak gra szybko wróciła do pudełka i została schowana gdzieś na tyłach półki z grami. Ale z tego, co pamiętam, to mi przypomina trochę "biedniejszą" wersje Cthulhu Death May Die. Jak olałam zasady i grałam na czuja, to nawet było fajnie, ale z tego co pamiętam nie wygrałam ani razu :D. Jednak, jeśli cena gry będzie zbliżona do wspomnianego CDMD, to raczej chyba polecam zakupić właśnie grę w walkę z kultystami i Cthulhu niż ze szczurzymi mutantami, bo emocje podobne, a mechanicznie ma kilka fajniejszych rozwiązań. Ten pogląd jednak zamierzam niedługo zweryfikować, bo wydrukowałam sobie fanowską wersję instrukcji z bgg do Szczurołapa i mam zamiar sobie go odświeżyć. Jeśli po zagraniu po kilkuletniej przerwie jednak zmienię zdanie, to dam znać ;).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Miszon »

Cóż, to mi trochę a nawet więcej niż trochę spadło zainteresowanie tytułem.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 289
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 155 times
Been thanked: 235 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: salaba »

Miszon pisze: 16 maja 2023, 15:54 Cóż, to mi trochę a nawet więcej niż trochę spadło zainteresowanie tytułem.
Witaj w klubie, choć u mnie gra wyleciała z wishlisty definitywnie.

W momencie kiedy tytułem się zainteresowałam, szukałam trudnej gry solo z rzucaniem kośćmi, sporą losowością i szybkim setupem. No i znalazłam - Too Many Bones :D Szczurołap natychmiast spadł z rowerka ;)

Komentarzy na BGG też się naczytałam i entuzjazm gasł już wcześniej.
Alextasha
Posty: 262
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 105 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Alextasha »

salaba pisze: 17 maja 2023, 16:19 W momencie kiedy tytułem się zainteresowałam, szukałam trudnej gry solo z rzucaniem kośćmi, sporą losowością i szybkim setupem.
Ja bym dała Final Girl jeszcze do tego :P

Szczurołapa też miałam na oku ale widziałam właśnie komentarze odnośnie instrukcji i mnie to mega zdystansowało. Poczekam na recki :P
SPRZEDAM >> *click*
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Miszon »

Instrukcja mogła zostać poprawiona, to samo jakość wydania. Gorzej, jeśli gameplay też kuleje.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2023

Post autor: Miszon »

Alextasha pisze: 17 maja 2023, 16:23
salaba pisze: 17 maja 2023, 16:19 W momencie kiedy tytułem się zainteresowałam, szukałam trudnej gry solo z rzucaniem kośćmi, sporą losowością i szybkim setupem.
Ja bym dała Final Girl jeszcze do tego :P
Chyba też się na to przerzucę. A będzie polska wersja? Kto wyda? Kiedy? :-)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ