Transfery w wydawnictwach

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3200 times

Transfery w wydawnictwach

Post autor: japanczyk »

W sumie temat moglby byc wydzielony z watku Portal Games, ale poczatkiem roku Joanna Kijanka opuscila Portal, niedawno zrobil to Marek
Okazuje sie, ze Joanna wymieniona jest jako GCU crew - o Marku tez ktos na fb wspomnial, ze przetransferowal sie do GCU
Spoiler:
Co sadzicie o takiej sytuacji? Jakby nie patrzec zarono Joanna jak i Marek byli core'owymi pracownikami Portalu, a taki transfer (pomimo, ze w innych branzach naturalny) jest znaczacy bo planszowy swiatek w koncu nie jest niesamowicie duzy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3290
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: psia.kostka »

Co sadzicie o takiej sytuacji?
Ja sadze, ze #robidoktorat
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9418
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: MichalStajszczak »

Polski oddział Lucky Ducks to chyba całkowicie powstał z transferów :D
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1010 times
Been thanked: 492 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Miszon »

A co to jest GCU? Jakaś nowa firma? Co wydają?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Mr_Fisq »

Miszon pisze: 17 maja 2023, 17:24 A co to jest GCU? Jakaś nowa firma? Co wydają?
https://boardgamegeek.com/boardgamepubl ... -unplugged
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Beowulfik »

Tak czy siak, GCU ma mocarną ekipę. A biorąc pod uwagę współprace, którymi chwalą się w stopce kampanii "Apex", trzymam kciuki, żeby się jak najlepiej i najszybciej rozwijali.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1306 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: rastula »

Ja bym się może chętnie "wtransferował" w branżę...myślę o nowej pracy ostatnio intensywnie ;~)...
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: tomp »

Byłem ciekawy jak szybko wypłynie informacja o nowych stanowiskach. Widać, nie trzeba było długo czekać.
Zastanawiam się, czy to tylko "wybranych" przejęło CGU czy też będą kolejne osoby (nie mam na myśli ludzi jedynie z Portalu).
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Mevlex
Posty: 88
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 17 times
Been thanked: 13 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Mevlex »

Kijanka w GCU? Dziwne. Ignacy na Planszówkach wspominał, że dziewczyna chce sobie dać spokój z branżą i zająć się swoją pracą naukową.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2070
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 274 times
Been thanked: 427 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: tomp »

Mevlex pisze: 18 maja 2023, 07:02 Kijanka w GCU? Dziwne. Ignacy na Planszówkach wspominał, że dziewczyna chce sobie dać spokój z branżą i zająć się swoją pracą naukową.
Możliwe, że pisze doktorat o tworzeniu planszówek i jest tam na praktykach :lol: :lol: :lol:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Mevlex
Posty: 88
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 17 times
Been thanked: 13 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Mevlex »

tomp pisze: 18 maja 2023, 07:10
Mevlex pisze: 18 maja 2023, 07:02 Kijanka w GCU? Dziwne. Ignacy na Planszówkach wspominał, że dziewczyna chce sobie dać spokój z branżą i zająć się swoją pracą naukową.
Możliwe, że pisze doktorat o tworzeniu planszówek i jest tam na praktykach :lol: :lol: :lol:
Niewykluczone :lol: Chociaż z tego co pamiętam to miało to być coś związanego z inżynierią biologiczną, czy mikrobiologią. W każdym razie Ignacy mówił, że on tego nie ogarnia :lol:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2034
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 329 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: walkingdead »

GCU start mają bardzo udany, widzę, że profil też raczej "bezpieczny", bo jednak posiłkują się znanymi i uznanymi (przynajmniej dla określonej grupy odbiorców) IP. Do tego, budują wiarygodność mocno promując nazwiska swoich pracowników i równie mocno eksponując ich poprzednie stanowiska i miejsca pracy.

Myślę, że Apex będzie świetnym testem jakości i organizacji, bo na KS wystartowali z grubej rury pakując dużo plastiku i elementów enviro do gry. Kampania idzie chyba nieźle, więc zobaczymy na ile ogarną to logistycznie i na ile gra sprawdzi się mechanicznie.

A co do "migracji" ludzi? Dla ludzi z branży to dobrze, że sama branża się rozwija i ludzie mają więcej możliwości znalezienia miejsca dla siebie. Wcześniej wydawnictw było mniej, więc branża kisiła się we własnym sosie. Myślę, że wiele osób chętnie się "rzuca" na nowe wyzwania niejednokrotnie karmiąc się wielkimi wizjami, a potem często rzeczywistość weryfikuje (przynajmniej u mnie w branży tak jest). Zobaczymy, na ile rzeczywistość pracy w GCU będzie zadowalająca i ile osób tam pozostanie, gdy minie już pierwszy powiew świeżości.

A tak przy okazji, z listy pracowników wynika, że jest tam też ktoś z AR, w innym temacie widziałam, że ktoś odszedł z GoB. Co oznacza, że te migracje ludzi nie ograniczają się tylko do Portalu (co po prostu oznacza, że ten rynek pracy się trochę budzi i zmienia), ale ewidentnie inne przypadki nie są tak zauważalne i nie stają się przez to podwalinami pod multum spekulacji (które wypłynęły m.in w temacie Portalu) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4429
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1340 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Hardkor »

walkingdead pisze: 18 maja 2023, 07:48 GCU start mają bardzo udany, widzę, że profil też raczej "bezpieczny", bo jednak posiłkują się znanymi i uznanymi (przynajmniej dla określonej grupy odbiorców) IP. Do tego, budują wiarygodność mocno promując nazwiska swoich pracowników i równie mocno eksponując ich poprzednie stanowiska i miejsca pracy.

Myślę, że Apex będzie świetnym testem jakości i organizacji, bo na KS wystartowali z grubej rury pakując dużo plastiku i elementów enviro do gry. Kampania idzie chyba nieźle, więc zobaczymy na ile ogarną to logistycznie i na ile gra sprawdzi się mechanicznie.
Ja tylko powiem, że Frostpunk moim zdaniem to najlepsza kampania w jakiej uczestniczyłem. Nie jestem w stanie wymienić 1 źle poprowadzonej w niej rzeczy.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: michcic »

Maciej Simiński odpowiedzialny w Portalu za ilustracje m.in do Thorgala, Batmana czy Wędrowycza pracuje teraz w Go On Board. W tym samym kierunku nastąpił jeszcze jeden transfer (dział DTP).
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Jdn
Posty: 282
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 59 times
Been thanked: 44 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Jdn »

Nie wiem czemu, ale nie pasuje mi nazwa tego wątku. Zróbmy głosowanie i moja propozycja:Planszówkowy Pudelek ;)
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: karp »

Takie transfery już były przecież lata temu.
Jarosław Basałyga był przecież związany z Egmontem, później z czmśtam(foxalem?) i teraz z Naszą Księgarnią. Siostry Syc też zaczynały w Bardzie. Z Barda do Cube a później do granny przeszedł taki młody chłopak- imienia nie jestem pewien- chyba Paweł. Takich "rotacji" było też wcześniej trochę, ale jako że branża cały czas niezbyt wielka, to i jakichś specjalnych ekscytacji z tym związanych chyba nie ma.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9418
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 502 times
Been thanked: 1439 times
Kontakt:

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: MichalStajszczak »

karp pisze: 19 maja 2023, 13:34 Jarosław Basałyga był przecież związany z Egmontem, później z czmśtam(foxalem?) i teraz z Naszą Księgarnią.
Między Fox Games a Naszą Księgarnią pracował w Treflu.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: eveni »

Magda Wlodarczyk przeszła z Albi do Lucrum, Bartek odszedł z Lucrum do Planszeo.
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: pcyzm »

Po pierwsze, transfery jak normalna sprawa, podejrzewam też, że część osób pracuje jako freelancerzy w tej branży, np. spece od DTP.

Poza tym trzeba przyznać, że Portal szybko kreuje nowe gwiazdy, patrz Klaudia na Planszówkach TV.
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 169 times
Been thanked: 44 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: SoAmazinglyBad »

tomp pisze: 18 maja 2023, 07:10
Mevlex pisze: 18 maja 2023, 07:02 Kijanka w GCU? Dziwne. Ignacy na Planszówkach wspominał, że dziewczyna chce sobie dać spokój z branżą i zająć się swoją pracą naukową.
Możliwe, że pisze doktorat o tworzeniu planszówek i jest tam na praktykach :lol: :lol: :lol:
Imo są 2 opcje - albo Joanna nie powiedziała pracodawcy, że idzie do konkurencji (niektórzy tak robią, jeżeli pracodawca mógłby nie być za miły po wypowiedzeniu / bądź niektórzy mają irracjonalny lęk przed tym, żeby Twój były pracodawca nie zadzwonił do nowego (dla mnie to osobiście crazy, ale raz zwalniałem się z roboty, gdzie prezes był niezbyt poczytalny i różne rzeczy odwalał)

Albo Prezes zmyślił ciekawą historię, bo wolał dorobić absurdalną historię niż pogodzić się z faktem.

Bardziej bawiłaby mnie ta 2 opcja, ale myślę, że pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna (Ignacy raczej wygląda na specyficznego szefa, którego można by się bać).

I co śmieszne obie te opcje widziałem w swojej karierze zawodowej.

A co do tematu, to szczerze mówiąc transfery między firmami to najrozsądniejsze wyjście :) łatwiej się odnaleźć w tym samym.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: Super »

SoAmazinglyBad pisze: 19 maja 2023, 23:25 (Ignacy raczej wygląda na specyficznego szefa, którego można by się bać).
Serio masz takie odczucia? Mi bardziej wygląda na szefa, z którym można sobie porobić jaja i Ci wtedy przymknie oko na Twoje niedoróbki. I dzięki temu atmosfera jest dobra, ale profesjonalizm czasem cierpi. I tak obstawiałem zawsze, że stąd może sporo różnych niedociągnięć, wpadek i rzeczy zrobionych chałupniczo, zamiast solidnie. Jakoś to będzie, lecimy na spontanie.

Bawiąc się we wróżkę (bo nie mam żadnych informacji na ten temat), to ja bym raczej obstawiał, że Portal jest całkiem przyjaznym miejscem pracy, super na początek kariery zawodowej, żeby się wdrożyć. Ale oni raczej mocno limitują wydatki (np. nagrania filmów z pracownikami w roli aktorów itp.) więc mogą mieć pewien limit zarobków, który jak chcesz przeskoczyć, to już nie w tej firmie. I niektórym to odpowiada i pracują tam długo, inni szukają dalszego rozwoju, nowych wyzwań i większych pieniędzy.

Wszyscy patrzą na to, że Marek odszedł, a nikt nie patrzy na to ile lat tam siedział. Chyba go do kaloryfera w piwnicy nie przykuli, żeby nie odszedł, tylko coś go tam musiało trzymać i musiało mu tam być dobrze :)

A co do Joanny, to też doszukujecie się trochę dziury w całym. Może odeszła robić karierę w swojej dziedzinie, ale coś nie wyszło? Albo dostała w międzyczasie dobrą ofertę od GCU i nie mogła przejść koło niej obojętnie? Albo w GCU jest na pół etatu i łączy obie sfery, a w Portalu się nie dało? Albo jest jeszcze milion wytłumaczeń i nie wiemy, które jest prawdziwe.

Trochę ten temat bez sensu, tak naprawdę nic nie wiemy, gdybamy sobie bez żadnego poparcia w faktach. Normalna sprawa, że ludzie zmieniają pracę, z różnych powodów i motywacji, a wiadomo, że łatwiej zostać w swojej branży, niż wszystko stawiać od razu na głowie.
autopaga
Posty: 1414
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 313 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: autopaga »

Ci co wiedzą to tu raczej nie napiszą co się słyszy w branży o pracy w Portalu, ja tam wiem o jeszcze jednym transferze w ciągu ostatniego roku. Jako ciekawostkę mogę podać że na Designer Campie Bruno Faidutti zrobił wykład (za jakiś czas pewnie będzie publiczny) pod tytułem: "How far should we let pubishers develop and change our game" generalnie negatywnym przykładem była współpraca z Portalem przy Dreadful Circus...
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: kuba32 »

autopaga pisze: 20 maja 2023, 12:09 Jako ciekawostkę mogę podać że na Designer Campie Bruno Faidutti zrobił wykład (za jakiś czas pewnie będzie publiczny) pod tytułem: "How far should we let pubishers develop and change our game" generalnie negatywnym przykładem była współpraca z Portalem przy Dreadful Circus...
Od 12 minuty
pcyzm
Posty: 681
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 205 times
Been thanked: 199 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: pcyzm »

autopaga pisze: 20 maja 2023, 12:09 (...)generalnie negatywnym przykładem była współpraca z Portalem przy Dreadful Circus...
Bo mu setting zmienili? Nie no, akurat to NIE jest problemem tego tytułu, wręcz przeciwnie, grafiki dzięki temu są bardziej intrygujące. No mógł się wkurzyć na to jak mu to zakomunikowali, ale ta zmiana akurat była na plus (pamiętam tylko tyle, że pierwotny setting od Bruno był jakiś mocno generyczny).
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3290
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 427 times
Been thanked: 1038 times

Re: Transfery w wydawnictwach

Post autor: psia.kostka »

pcyzm pisze: 20 maja 2023, 13:40 Bo mu setting zmienili?
Zmieniono duzo wiecej w kartach, zasadach, mechanikach. Wg autora gra zostala skasztaniona, nie ma co paladynowac :P

A wracajac do transferow, to skoro sa takie naturalne, zdrowe itp, to dla rownowagi wymienmy tez tych ludzi, ktorzy przeszli do Portalu.

Byl taki odcinek Planszowek TV gdzie padlo pytanie czemu pracownicy sa mobingowani, co Trzewik zbyl brakiem dowodow, a potem nie minal kwadrans jak wjechal na Marka ze swoim toksycznym zachowaniem. Oliwa zawsze wyplynie na wierzch ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ