Dedukcja i licytacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Dedukcja i licytacja

Post autor: ponika »

Szukam dwóch gier (a może jednej?) spełniających dość wyśrubowane kryteria:

- musi dobrze działać na 2 osoby
- być szybka w tłumaczeniu
- składać się z małej ilości komponentów

Zależy mi na grze licytacyjnej i dedukcyjnej - takich właściwie nie grałam a może to będzie coś co podratuje hobby.

Zastanawiam się nad poszukiwaniem planety x i nidavellirem, ale może jest coś lepszego na 2 osoby?
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Dedukcja i licytacja

Post autor: agt »

Planeta X dobrze działa na 2 osoby i chciałam ją proponować, jednak moje doświadczenia pokazują, że wytłumaczenie zasad to nie takie hop siup.
No i myślałam, że ma dużo elementów, ale skoro sama proponujesz, to może taka ilość jest ok :)

Łatwiej tłumaczy się Think Str8!
Ilość elementów ta sama kategoria.

Nie wiem jakiej dedukcji szukasz - może któraś z tych gier na 2 osoby:
Mr. Jack
Król i Zabójcy
Mr. Jack pocket
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Dedukcja i licytacja

Post autor: vnzk »

Planetę X zdecydowanie polecam na dwie osoby, choć też bym nie powiedział, że tłumaczy się szybko (ale na pewno jest to przyjemne tłumaczenie, wszystko się spina). Z podobnych na dwie osoby polecam Turing Machine (Kaczki wydadzą jesienią), choć ta pewnie przypadnie do gustu węższej grupie niż Planeta. Ale jest świetnie pomyślana, krótka i satysfakcjonująca.

Licytacji w grach z reguły nie lubię, a Nidavellira posiadam i na dwie osoby chodzi dobrze (choć na taki skład polecam mały house rule, gdzie pierwsza osoba wybiera kartę i decyduje, którą z pozostałych odrzucić - podbija to stawkę w licytacji :wink: ).

Wspomniany wyżej Mr. Jack Pocket jest mały, świetny i szybki, choć powiedziałbym, że to raczej specyficzny hidden-movement z domieszką dedukcji (bardziej chcemy przechytrzyć przeciwnika ruchami, niż wydedukować kim jest).
ODPOWIEDZ