Średniowiecze/wczesny renesans solo-friendly

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Średniowiecze/wczesny renesans solo-friendly

Post autor: Mr_Fisq »

Rok temu szukałem czegoś ściśle renesansowego i wojennego - viewtopic.php?p=1466659#p1466659
Teraz nie jestem już tak wymagający...

Wymagania:
- Okres: powiedzmy X-XVI w (raczej Europa lub najbliższe okolice)
- Chrom/klimat - nie chcę suchego euro z doczepionym tematem.
- Gra musi się sprawdzać solo (ale nie musi być dedykowaną grą solo - w Salerno gra mi się bardzo przyjemnie).
- Waga - raczej średnia+ (grywam w umiarkowanie wymagające gry wojenne).
- Dobrze jakby dało się ją zamknąć w ~3h.
- Gra nie musi być tania, ale powinna być do dostania w jakimś polskim sklepie.

Co mam:
- Pojedynczy scenariusz Men of Iron (przy pierwszym podejściu nie do końca chwyciło, ale może zrobię jeszcze jedno podejście).

Co rozważam:
- Coś z serii Levy & Campaign (GMT) (Inferno wygląda bardzo zachęcająco), ale jestem otwarty na przenajróżniejsze propozycje.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 474
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 897 times
Been thanked: 191 times

Re: Średniowiecze/wczesny renesans solo-friendly

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Może coś z szerokiego asortymentu tytułów Mike Lambo?
Tylko solo, aczkolwiek to nie są specjalnie skomplikowane gry.

Z serii L&C miałem okazję grać we wszystkie, które dotychczas zostały wydane i osobiście najbardziej spodobało mi się Inferno.
Co prawda w żadną solo, ale myślę że Inferno do tego trybu mogłoby być najlepszym tytułem - strony mają podobne siły (gra nie ma tego schematu atak-kontratak, który prezentują poprzednie tytuły), łatwo się poruszać po mapie, do tego rebelie i karty zdrady wprowadzają trochę losowych zmian i chaosu, więc nawet nie musisz udawać, że prawa ręka nie pamięta, co trzymasz w lewej.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Średniowiecze/wczesny renesans solo-friendly

Post autor: Gromb »

Co powiesz na Crusader Kingdoms: The War for the Holy Land
Zgrabna i dobrze działającą gra solo, jedyny minus w twoim przypadku to stopień trudności. Może okazać się zbyt prosta, jeśli nie prostacka :roll:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Średniowiecze/wczesny renesans solo-friendly

Post autor: Mr_Fisq »

Skusiłem się na Inferno na razie, z kodem na -19% w planszostrefie wyszło jeszcze znośnie.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ