Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: Curiosity »

Zrobiłem to - spakowałem wszystko co tylko się ukazało do TMB, do Trove Chesta (starsza wersja) :!: Jak teraz patrzę na zegarek i widzę, która jest godzina to stwierdzam, że zajęło to dużo za dużo czasu (kilka godzin, ale razem z unboxingiem Unbreakable). Jak to zrobiłem? Zapraszam do fotorelacji. Uwaga, duże zdjęcia.

Jak wygląda Trove Chest, pewnie każdy zainteresowany wie, ale na wszelki wypadek zamieszczam zdjęcie:

Obrazek

Pierwsza wąska szufladka od góry
Tu znajdują się 3 instrukcje, karty Gearloków, karty pomocy oraz neopreny do Build-Your-Tyrant. Nigdy w to nie zagrałem, więc żeby nie przeszkadzały w szukaniu właściwych planszetek, trzymam je właśnie tam.

Obrazek

Największa szufladka pozioma, druga od góry

Trzymam tutaj zasobniki z kośćmi i żetonami postaci. 13 zasobników leży pionowo na dnie (mieszczą się idealnie), na nich leżą 4 kolejne i piąty położony bokiem. Starczyło tu jeszcze miejsca na jedno pudełko z kartami (wrzuciłem tu talię Riffle`a) oraz jedego bossa (w tym wypadku jest to April`s Fool: Family Reunion).

Obrazek

Obrazek

Trzecia szufladka od góry

Trzymam tutaj wszystkie maty i zdecydowaną większość kart. NIE włożyłem tam map (mam obie), bo ich w praktyce nie używam i zajmowałyby tylko miejsce, ale dałoby się je jeszcze tam wcisnąć. Szufladka pewnie ciężko by chodziła, ale byłoby to możliwe. Na dole leżą maty do walki, a na nich postaci oraz Gearloc Child.

Obrazek

Kart Lootu zrobiło się tak dużo, że musze je trzymać w dwóch pudełkach, przeznaczonych wyłącznie na nie. Trzecie pudełko to talia Trove Loot. Czwarte (największe) to wszystkie spotkania z podstawki, razem z kartami pierwszych 3 dni oraz wydarzeniami specjalnymi. Piąte i szóste pudełko zawierają to samo, ale do Undertowa, zaś Unbreakable zmieścił się w całości w siódmym, ostatnim pudełku.

Obrazek

Obrazek

Czwarta szuflada od góry, pierwsza z lewej

Tu wrzuciłem wszystkie kości, niezbędne do gry. Oczywiście nie włożyłem absolutnie wszystkich, bo nie ma takiej potrzeby. Dwie tacki zawierają wyłącznie kości ataku i obrony, a dwie pozostałe - efektów, 3 zestawy do otwierania skrzynek (a co!), kości K6 i inne, których zastosowania nie pamiętam (są używane w kampanii, Build Your Tyrant i w czymś jeszcze). Zmieścił się tu jeszcze pojemnik na żetony, który zawiera złoli (Kreliny i Breaki) oraz żetony lawy i 3-punktowe żetony życia. Z boku w torebkach strunowych umieściłem nieużywane szpilki i jakieś plastikowe znaczniki.

Obrazek

Obrazek

Dolna prawa szuflada

Tutaj trzymam żetony. Jedna szufladka to żetony życia, trzy kolejne kryją złoli (dzielę je na typy, a nie na poziomy). Tu chyba nie ma się rozpisywać.

Obrazek

Obrazek

Pierwsza pionowa szufladka od góry

Trzymam tam bossów oraz dwa pudełka z kartami. Są to karty kampanii i karty do BYT. Nigdy nie grałem ani w jedno ani w drugie, więc nie muszę ich mieć pod ręką, bo i tak po nie nie sięgam.

Obrazek

Obrazek

Druga pionowa szufladka od góry

Tutaj jest reszta złoli oraz kary i kości od dodatku "The Gearloc Child". Również rzadko z nim gramy, więc może leżeć tam osobno.

Obrazek

Obrazek

Czy to naprawdę wszystko?

No cóż, PRAWIE. Jako, że nie gram w ogóle SOLO, wyjąłem z TC wszystkie karty do grania solo (czyli jednym Gearlokiem), ale prawdopodobnie zmieściłyby się one do jednego pudełka na karty, a na takie pudełko jest jeszcze miejsce obok "Gearloc Child". Jeśli i to by było za mało, duża szuflada z kartami mogłaby jeszcze coś zmieścić. Byłby ścisk, ale pewnie by weszło.

W TC nie znalazła się też plastikowa podstawka na karty (dość użyteczna, pozwalała mi ułożyć w jednym miejscu oraz wygodnie losować Looty, Eventy i Chesty. Nie jest to jednak element grywalny i uważam, że jego brak nie stanowi problemu.

Układając komponenty w Trove Cheście, nie oglądałem żadnych filmików ani niczym się nie sugerowałem. Prawdopodobnie, niewiele jest tu jednak możliwości na inne kombinacje. Niemniej jednak, jeśli ktoś zna lepszy układ, niech da znać 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
MowMiStefan
Posty: 616
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: MowMiStefan »

Kawał roboty :) Ale ciekawi mnie jedno... ile to wszystko waży teraz? :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: Curiosity »

MowMiStefan pisze: 08 cze 2023, 08:27 ile to wszystko waży teraz? :)
23,5kg
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: Gromb »

Szacun. Rozumiem, że zewnętrzną skrzynie z TC wsadziłeś do kallaxa, przed rozpoczęciem tego mentalnego wyzwania?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: Curiosity »

Gromb pisze: 08 cze 2023, 08:46 Szacun. Rozumiem, że zewnętrzną skrzynie z TC wsadziłeś do kallaxa, przed rozpoczęciem tego mentalnego wyzwania?
Tam nie ma nic więcej, na zdjęciu jest cały Trove Chest (oprócz przedniej ścianki wsuwanej od góry).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
MowMiStefan
Posty: 616
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 66 times
Been thanked: 157 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: MowMiStefan »

Curiosity pisze: 08 cze 2023, 08:46
MowMiStefan pisze: 08 cze 2023, 08:27 ile to wszystko waży teraz? :)
23,5kg
To w sumie tyle co moj 6-latek :)
I do tego pewnie taniej to wychodzi :mrgreen:
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: Gromb »

MowMiStefan pisze: 08 cze 2023, 09:29
Curiosity pisze: 08 cze 2023, 08:46
MowMiStefan pisze: 08 cze 2023, 08:27 ile to wszystko waży teraz? :)
23,5kg
To w sumie tyle co moj 6-latek :)
I do tego pewnie taniej to wychodzi :mrgreen:
A sprawdzaleś czy mieści się w kallaxie i nogi nie wystają? Tutaj tylko odstaje lekko wieczko i pokrętło do otwierania sejfu :roll:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: japanczyk »

Gromb pisze: 08 cze 2023, 10:06
A sprawdzaleś czy mieści się w kallaxie i nogi nie wystają? Tutaj tylko odstaje lekko wieczko i pokrętło do otwierania sejfu :roll:
Miesci sie, bo mialem te skrzynie w kallaxie dlugio
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: mluckner »

Pytanie chyba nie dotyczyło pudła, tylko drugiego obiektu o wadze 23,5kg. Jeżeli Twoja odpowiedź także, to ten wątek staje się bardzo niepokojący.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 851 times
Been thanked: 625 times

Re: Too Many Bones - Jedno pudło by wszystkie dodatki zgromadzić i w ciemności związać.

Post autor: bajbaj »

Curiosity lepszy niż Ghillie!

Wczoraj odebrałem od naszego mistrza tetrisa w TC mój zestaw Unbreakable z dodatkowymi gearlockami. Na razie do skrzyni wpakowałem tylko 40 waves, Rage of Tyranny, 3 dodatkowych gearlocków i ... już w zasadzie nie mam miejsca :lol: Najpewniej dlatego, że trzymam drugi zestaw kości (z Undertow), kości wymienione przez CTG, dodatkową szeroką tackę na żetony do rozgrywki etc.

Unbreakable + 40 waves mieszka osobno na razie na półce i tak już chyba zostanie (albo znajdzie innego właściciela), bo po dodaniu nowych gearlocków, spotkań i złoców do Undertow, nowych wersji tyranów, nowych zasad grania nimi ... już w skrzyni jest materiał do grania na lata.

Tak czy owak, ukłon niski przed Curiosity! Niby wiem jak to zrobił, ale sam jakoś nie umim :wink:
ODPOWIEDZ