The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Opis wydawcy:
The Broken Cask, to jednoosobowa gra o prowadzeniu karczmy. Cóż, na Dziurawy Kocioł, może to oznaczać?

To znaczy, że twoje biurko pokryte będzie kartkami papieru pełnymi liczb. To znaczy, że będziesz rzucać kośćmi, by losować kolejne wydarzenia. To znaczy, że będziesz trzymać kciuki za powodzenie swojego kucharza, by ugotował kolejny posiłek na czas. To w końcu znaczy, że będziesz modlić się o tłuste napiwki i z niecierpliwością czekać na nowych klientów.

Do gry potrzebujesz kartek papieru, ołówka, oraz przynajmniej jednej kości sześciościennej.

Zrelaksuj się i twórz opowieści o karczmach, tawernach i barach lub po prostu oddaj się spokojnej grze.

Stworzysz swoją karczmę i karczmarza, zatrudnisz pracowników, zarobisz złoto, rozbudujesz swój biznes, będziesz handlować na rynku, wysyłać bohaterów na przygody i nie tylko!

Ciekawe linki:
- Strona gry: Oficjalna
- Rzut okiem od Dungeon Dive (ENG, Youtube)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Post autor: Mr_Fisq »

Gra przewinęła mi się na Dungeon Dive w wersji angielskiej, a ostatnio z zaskoczeniem stwierdziłem że jest nawet wersja polska.

Ciekaw jestem czy karczmy które tworzymy w ramach gry mają szansę sprawdzić się w rozgrywkach RPG w bardziej ogólnych systemach (typu Warhammer, czy Genesis prowadzony jako fantasy).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Post autor: bajbaj »

Kupiłem jakiś czas temu BC właśnie na podstawie kanału Daniela. Na razie nie grałem, ale przejrzałem książeczkę. W tym przypadku druk Amazona idzie w parze z bardzo słabym składem, niedostosowaniem czcionek (zamiast jednej z liter pojawia się w części podręcznika gwiazdka) itd. Fajnie, że jest w PL, ale wygląda bardzo amatorsko.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Post autor: Mr_Fisq »

Dzięki za ostrzeżenie. Ciekawe czy na amazonie jest to samo co na drivethrurpg.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Post autor: khuba »

Jest też wersja dla 1-3 graczy:
The Broken Cask Society: Journey and Feast among the great inns of the world in this RPG for 1-3 players

Grubość wzrosła z 78 do 140 stron.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Post autor: Mr_Fisq »

Tylko w Society mamy nieco odwróconą optykę - nie prowadzimy karczm tylko je odwiedzamy. Można swobodnie zrobić o niej osobny temat.

Co do liczby stron - więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli nie przesadzili z liczbą zasad, ale zapewnili różnorodność tabelkami mającymi więcej niż 6-12 pozycji to :+1:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: The Broken Cask (Derek A. Kamal)

Post autor: bajbaj »

Mr_Fisq pisze: 13 cze 2023, 09:26 Dzięki za ostrzeżenie. Ciekawe czy na amazonie jest to samo co na drivethrurpg.
Pewności nie mam, ale zakładam, że tak. Razem z BC kupiłem też Godshards (jeszcze przed przemianowaniem na Broken Shores - kwestia praw do nazwy). Też drukowane w PL i dokładnie z plików Alexa sprzedawanych przez drivethrurpg (napisałem maila i udostępnił mi na platformie całą cyfrową zawartość gry, więc porównałem).

PS. Wrócę z pracy, to pstryknę fotkę tej "jakości" wydawniczej BC i wrzucę w wątek.

Trzy zdjątka poniżej:
Spoiler:
ODPOWIEDZ