Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: arturmarek »

Ktoś korzystał, jakieś opinie? Natrafiłem przypadkiem, może ktoś uzna za ciekawe.
https://apps.quanticfoundry.com/recomme ... boardgame/
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: j_g »

Ja skorzystałem. Określiłem się bardzo jasno i spójnie, trzy karcianki: red7, crew, scout i mi wyskoczył z jakimiś pandemic legacy, kartografowie... Coś tam nie go końca trybi. Pewnie bazuje na tym, że ktoś wpisał, że jego ulubione gry to pandemic legacy, red7 i scout, a imho to nie powinno tak wyglądać. Jak lubię karcianki to mi, chłopie, nie wyskakuj z Pandemic Legacy. Generalnie sprawa bardzo potrzebna i jeszcze ciekawsza w implementacji (nie raz myślałem, jak temat można by ugryźć), ale jeśli zrobiona z głową.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: Mr_Fisq »

j_g pisze: 03 sie 2023, 16:18 Generalnie sprawa bardzo potrzebna i jeszcze ciekawsza w implementacji (nie raz myślałem, jak temat można by ugryźć), ale jeśli zrobiona z głową.
Z tego co pamiętam implementacja prostej i ciekawej polecajki była opisana w https://www.goodreads.com/book/show/221 ... telligence

Edit: Jakby zescrapować dane z BGG to można by się tematem pobawić ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: Propi »

To jeszcze nie powstała apka, która pobiera kolekcję lub Logged Plays z BGG i wypluwa polecajki? :-)
Barbarzyńca
Posty: 542
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 326 times
Been thanked: 172 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: Barbarzyńca »

U mnie zonk na pierwszym kroku - nie mają w katalogu Assyrii, mojego top of the top.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: BOLLO »

Zamysł, dobry ale program nie działa. Wpisałem X-wing, Nemesis, Scythe....wypluło mi 12ston gier które mam generalnie w kolekcji ale nijak one były powiązane z tymi wskazanymi.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: j_g »

Propi pisze: 07 sie 2023, 08:11 To jeszcze nie powstała apka, która pobiera kolekcję lub Logged Plays z BGG i wypluwa polecajki? :-)
No właśnie może powstała, ale nie działa, bo w polecajkach ww. podejście się nie sprawdzi. Baza powinna posiadać tytuły podobne do siebie i powiązane ze sobą podobną mechaniką, feelingiem i kilkunastoma innymi kryteriami, po których się najczęściej szuka, a nie tym o czym piszesz. Ludzie by wypełniali ankiety, sondy i by fajna baza była. Bez tego ciężko.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: Propi »

Baza BGG się do tego nie nadaje? Czy jej nie można tak po prostu zassać z zewnątrz?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: espresso »

Propi pisze: 08 sie 2023, 21:27 Baza BGG się do tego nie nadaje? Czy jej nie można tak po prostu zassać z zewnątrz?
O ile nie zmieniły się zasady, to można zassać info o grach, ale już kolekcji graczy nie wolno tak hurtem, jedynie pojedyncze zapytania po podaniu nazwy usera (to tak w dużym skrócie, da się to obejść technicznie, ale licencja dla API była dosyć restrykcyjna jeżeli chodzi o profile użytkowników).
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Algorytmiczna polecajka: quantic foundry

Post autor: itsthisguyagain »

Cokolwiek nie wstawię to na 1 miejscu jest Beyond the sun... węszę spisek
ODPOWIEDZ