Gra miesiąca - czerwiec 2009

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: yosz »

Ostatni dzień miesiąca. Jutro jadę rano do klienta i nie będę sobie głowy zawracał zakładaniem tematu. Standardowo - w co fajnego graliście w tym miesiącu, może jakiś gniot się trafił? No i oczywiście jaka gra zasługuje na wasz tytuł gry miesiąca. (Jeżeli dzisiaj jeszcze w coś gracie i nie możecie się zdecydować to poczekajcie oczywiście do jutra :) )

Ja w tym miesiącu grałem mało (mało jak na mnie: 24 partie ;P z czego 3 online). Na początku czerwca urodziła nam się córka więc planszówki oczywiście trochę się odstawiło na bok :)

Z ciekawych gier, które poznałem na wspomnienie zasługuje Taj Mahal Reinera Knizi - bardzo ciekawa gra licytacyjna. To samo można powiedziec o Industrii, ale też grałem tylko w wariant dwuosobowy. W końcu pojawił się Rebel vs Imperium - dodatek do R4TG. Ale nie dostanie nagrody miesiąca, bo grałem raz solo, raz z Agą i jeszcze nie wiem co sądzić o tym dodatku - karty fajne, dużo ciekawych nowych strategii, ale pierwsza partia była męcząca (albo ja byłem zmęczony wieczorem) - trzeba poczekać. Pograłem trochę w Brass'a online na http://wargamessoc.union.shef.ac.uk/brass/ - interfejs pozostawia trochę do życzenia, ale miło się grało (oprócz ostatniej partii gdzie dostałem strasznego łupnia). Zostaje więc już tylko Steam... ale ta gra też nie dostanie ode mnie nagrody. Zagrałem raz solo, raz z Agą na mapie USA (w dwie osoby to oczywiście nie to samo) i raz na spotkaniu na politechnice. Mógłbym powiedzieć, że to moja gra miesiąca, ale to samo mógłbym zrobić z RvI.

A sumarycznie to grałem najwięcej oczywiście w Race'a ;)

Tak więc nie mam gry miesiąca - lipiec to będzie starcie pomiędzy Steam'em i Rebel vs Imperium :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: melee »

Ten miesiąc lepszy ilościowo od poprzednich tego roku, ponad 40 rozgrywek. Ale z tego aż 18 to Dixit i D:Intrigue (w D nie gram zupełnie, a I okazało się znacznie ciekawsze).

Udało się w tym miesiącu przypomnieć kilka świetnych gier (czekały ponad rok na zagranie), jak Ys czy Princess of Florence. Poznałem też bardzo dobre: Planet Steam, Imperial. Valdora zostawiła też dobre wrażenie. No i Steam, ale jakoś nie traktuję go jako nową grę.

Nagroda trafia jednak do Automobile, 3 partie, wszystkie ze złymi zasadami :) Ale dużo frajdy
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Smerf Maruda »

U mnie zdecydowanie wygrywa Perykles - nieprawdopodobnie fantastyczna gra - a zaraz za nim Automobile.
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: knidyjczyk »

W tym miesiącu dwa razy ograłem Nataniela w TTA, oba razy o dokładnie 3 punkty. Bylo to czwarte i piątek zwycięstwo z rzędu! Więc chyba gra miesiąca, co?

BGG natomiast pokazuje, że najwięcej grałem w go. Ale chyba wszystko przegrałem, strasznie cienko gram po wielomiesiecznej przerwie.

Poczekalnia: Le Havre. Bezpośrednio po pierwszej rozgrywce, byłem średnio nastawiony (za dużo skojarzeń z Agricolą). Minęły dwa tygodnie, i nie mogę przestać o tej grze myśleć, zostanie zakupiona niebawem i pewnie zostanie grą lipca :)
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Filippos »

Ja w tym miesiącu więcej w sumie testowałem niż grałem, ale grą miesiąca zostaje zdecydowanie Dominion: Intryga! Odkrywanie znowu ciekawych kombosów w Dominionie jest superfajnym i unikatowym doświadczeniem growym. :D
W poczekalni czekają: Dixit i Fluch Der Mumie (niezbalansowana, ale rewelacyjnie pomyślana gra rodzinna).
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Veridiana »

Ja sobie nawet nawet pograłam. bez dzisiejszego popołudnia, kiedy coś jeszcze pewnie trafi na stół - 94 rozgrywki w 31 gier.
Na czele ilościowo:

Ca$h 'n Gun$ w wersji "Gliniarz w Mafii" - 17
Guillotine -10
Incan Gold - 10
(miejsce 2 i 3 raczej towarzysko niż z własnej inicjatywy)

Rozczarowanie miesiąca - Złote Miasto
Powrót miesiąca - Carcassonne (ale już znowu zaczyna mnie nudzić)
Zachwyt miesiąca - Tongiaki :D cudeńko

Ale grą miesiąca zostaje jednak Ca$h 'n Gun$!!! zajefajna zabawa w polowanie na tajniaka :mrgreen: Wszyscy u mnie kochają tę grę.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Don Simon »

Obsesyjnie TtA (ze specjalnym pozdrowieniem dla Tommy'ego :D)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Wehr »

Najlepszy wynik w dziejach, zasługa wakacji, dobrej ekipy do grania, ze trzech nocnych sesji i ponad dwudziestu dziennych. Nie grałem chyba w dwa dni - w ostatnią niedzielę, jak byłem na Pikniku Lotniczym w Krk i w jeszcze jeden dzień. W sumie 97 rozgrywek wg BGG, z czego większość w kobyły, ale liczba troszku zawyżona przez dodawanie expansion packów jako zagranych, więc pewnie wyszłoby koło osiemdziesięciu paru gier.

Ghost Stories 13
Jungle Speed 10
Battlestar Galactica 9
Pitchcar Mini 7
Race for the Galaxy 7
Roll Through the Ages 7
Puerto Rico 5
Witchcraft 5
Kakerlaken-Poker 4
Puerto Rico Expansion 4
Bang! 3
Diplomacy 2
Dominion 2
El Grande 2
Perikles 2
Power Grid 2
Travel Blokus 2
Age of Empires III: The Age of Discovery 1
Agricola 1
Alhambra 1
Arkham Horror 1
Arkham Horror - The King in Yellow Expansion 1
Duel in the Dark 1
A Game of Thrones 1
Neuroshima Hex! 1
Twilight Imperium 3rd Edition 1
World of Warcraft: The Boardgame 1
Zombiaki 1

Ten miesiąc należał jednak do dwóch gier - BSG i Ghost Stories, do tego podłącza się jeszcze Dyplomacja. Bardzo udany miesiąc. Do tego TI z pełnym składem (z czego połowa to całkowici newbie) w cztery godziny zaliczony, WoW też z pełnym składem takoż.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Aba »

W kolejności:
TtA, BSG, Tribune, Roll TtA, Zlot Czarownic :D aaaaa i DIXIT :P
Ostatnio zmieniony 30 cze 2009, 13:59 przez Aba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1553
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 217 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Furan »

Po zagraniu na spielbyweb nie było siły która powstrzymałaby mnie przed zakupem jednej z najwspanialszych gier Knizii (przynajmniej z tych które poznałem).
Upolowany na allegro Amun-Re trafił do mnie 1 czerwca. :) Dziś zostaje grą miesiąca mą.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: melee »

Wehr pisze:liczba troszku zawyżona przez dodawanie expansion packów jako zagranych, więc pewnie wyszłoby koło osiemdziesięciu paru gier.
dlatego lepiej notować samo rozszerzenie jeśli w nie grasz, a nie podstawkę :wink:
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: melee »

yosz pisze:Tak więc nie mam gry miesiąca - lipiec to będzie starcie pomiędzy Steam'em i Rebel vs Imperium
a GOA? 8)
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: zara2stra »

U mnie w czerwcu rządziły piramidki.

Najbardziej przypadł mi do gustu Homeworlds, a z małżonką zagrywamy się wieczorami w Volcano.

Rozegrałem też w zeszłym miesiącu kolejną partię Hammer of the Scots, ale była to moja pierwsza przegrana, więc chyba nie warto jej wymieniać ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: yosz »

melee pisze:a GOA? 8)
Nie daliśmy rady jeszcze zagrać :(
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Andy »

Rebel vs Imperium, ale także RAF: The Battle of Britain 1940 (w maju zagrałem Brytyjczykami, a w czerwcu Niemcami).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Sandman »

Dla odmiany tym razem wygrywa u mnie TtA :twisted: głównie dzięki najlepszej partii, jaka mi wyszła ever, gdzie po raz chyba pierwszy miałem wrażenie, że niczego mi nie brakuje, a cywilizacja wygląda dokładnie tak jak to sobie wymarzyłem (aż zrobiłem fotkę na koniec, wkleję w najbliższym czasie, żeby się pochwalić 8) ). Na drugim miejscu Szogun, gdzie co prawda tylko jedna rozegrana partia, ale za to z doskonale przeprowadzonymi knowaniami i podpuszczaniem pozostałych graczy na siebie. :twisted: Na trzecim miejscu Dominon, do którego jeszcze nie jestem w zupełności przekonany, ale myślę, że jak trafi się lepszy zestaw kart (od początku gram z losowaniem) to potencjał jest.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Maras »

Miesiąc całkiem udany w sumie rozegranych 42 partie w 22 gry różne gry.
Odkryciem czerwca były dwie gry: Valdora i Dixit nie mniej jednak mój typ tego miesiąca to wielki powrót standardów: Puerto Rico i Tygrys i Eufrat.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Dzej »

Krótko : Roma
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: draco »

Czerwiec 2009 to mój najlepszy planszówkowo miesiąc w życiu. 109 rozgrywek w 47 tytułów. Najwięcej w RftG, bo to najlepsza gra do grania w sklepie jak nie ma klientów. :) Grą miesiąca zostaje Cephalopod, którego recenzja na gamesfanatic wkrótce.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: kolderek »

ten rok baaaardzo słabiutki niż poprzedni :-/ w tym miesiącu 23 partie w 18 gier - 4 razy w TtA i dostaje pierwsze miejsce :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: Harun »

To był ciekawy planszówkowo miesiąc, ponieważ powróciliśmy z żoną po kilku długich miesiącach do tytułów, których w wersji fizycznej nie mamy, a w które gramy przez sieć. Siedzimy vis-a-vis jeden z laptopem, drugi przy PC i jest fajnie: tally ho, lost cities, mr jack itd.
Jednakże grą miesiąca stał się odkurzony po długim czasie tytuł Tygrys i Eufrat.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: piechotak »

Czerwiec był u mnie miesiącem urlopu i wyjazdów, więc królowały karcianki: Fasolki i 6 bierze! Ponadto pograłem trochę online w gry projektu GIPF, i moim odkryciem jest TZAAR - świetna gra, tym bardziej że przypomina mi Focusa, w którego zagrywałem się we wczesnej podstawówce ;)
Moją grą czerwca zostaje 6 bierze! - za to, że jest idealną grą na wyjazdy i sprawdza się w praktycznie każdej konfiguracji, od czterech graczy wzwyż.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: janekbossko »

35 partii mimo różnych przeciwności losu i sesji...dlaczego mimo wszystko tak duzo? Za sprawa gry Blokus!
Właśnie ta gra była grana przeze mnie 17 razy :) głównie przez internet ale zawsze...
Po 3 razy Diamond Club i Wikingowie obie świetne i co sie okazało w pewnym towarzystwie były to gry pierwsze..."rozdziewiczyłem" małą grupkę właśnie tymi tutułami :mrgreen:
Kilka gier po jednej partii...ale najwiekszą niespodzianką i grą miesiąca zostaje...uwaga...

2 de Mayo

Szybka, ekscytująca gra historyczna, mnóstwo blefu a na przeciw siebie dwie pokerowe twarze...czyli ciemiężeni Hiszpanie i ciemiężyciele - Francuzi. Bosskie! :twisted:
Awatar użytkownika
BMC
Posty: 120
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Radom

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: BMC »

U mnie wygrywa Age of Empires 3. Dwie gry, jedna w składzie 2osobowym a druga w pełnym składzie i obie wygrane :) I na temat tej gry muszę powiedzieć jedno: ta gra skaluje się perfekcyjnie.

A odkryciem zostaje RftG może przez to że swoje dwie pierwsze partie też wygrałem :D
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - czerwiec 2009

Post autor: B »

Bardzo biedny miesiąc, choć lepszy niż w zeszłym roku:

Pitchcar Mini: 6
Race for the Galaxy: 6
Descent: Journeys in the Dark: 4
Dominion: 4

całe 20 rozgrywek, z czego 6 w lajtową pstrykankę :\ Za to nadrabia Descent, który oficjalnie zostaje grą miesiąca - udało nam się oficjalnie rozegrać już wszystkie scenariusze z tomb of ice (niektóre nawet po kilka razy). W przyszłym miesiącu będzie lepiej - bo przyjdzie d:intrigue i rftg:rebel vs imperium to trochę się pewnie pogra.
ODPOWIEDZ