Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
mirukan
Posty: 1581
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 87 times

Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: mirukan »

Szanowni koledzy i koleżanki.
Zastanawiam się czy zbliżające się wolne dni będą dla was okazją do ogrania wielu gier czy raczej "odpoczynku" od hobby?
Ja niestety mimo chęci będę musiał odpocząć z powodu obowiązków rodzinnych i niestety reszta moich współgraczy też ma obowiązki :cry:
wajwa
Posty: 2225
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 256 times
Been thanked: 402 times
Kontakt:

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: wajwa »

Świąteczne granie to tradycja.
Taka jak karpik, choinka, prezenty etc.
W wigilię gramy aż padniemy, pierwszy dzień świąt gramy od rana, drugi dzień świąt przeważnie już w pracy (niestety) więc nici z grania...

Wesołych Świąt przy okazji 8)
Always look on the bright side of life
mirukan
Posty: 1581
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 87 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: mirukan »

wajwa pisze: 20 gru 2023, 19:34 W wigilię gramy aż padniemy, pierwszy dzień świąt gramy od rana
Jesteś szczęściarzem!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2668 times
Been thanked: 2353 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Curiosity »

U nas raczej będzie wzrost aktywności planszówkowej, bo to i rodzina się zjeżdża (i będą partnerzy do gry) i duuuużo wolnego. U mnie parę dni urlopu dało w efekcie 11 dni wolnych 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3496
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: psia.kostka »

24. grudnia, wieczor, gdzies w Polsce pod choinka:

Obrazek

"Kolekcjonerzy" raczej nie odpoczywaja w swieta od hobby ;)
(mem z recyklingu, ale moj)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Wakabayashi »

Przede mną 9 dni wolnego. W planie do grania:
- z synem (8 lat) Dorfromantik i Paleo, obydwie już zaczęliśmy, a jeszcze pod choinką będzie Leśne rozdanie
- z bratankami i synem Jamajka, TTR, Palec Boży
- z żoną Sabika, Kronika Big box
- z rodziną między pierogiem a sernikiem Jednym słowem, Listy z zaświatów, Rakieta imprezowa
- z bratem Mr Jack i pewnie Watergate

Sylwester filmowo-planszowkowy się szykuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
miker
Posty: 701
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 548 times
Been thanked: 423 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: miker »

Oszukuję się, że będzie czas na granie, bo rodzinnie wpadną pod choinkę: Pociągi legacy, Dorfromantik, Wild Space, K2 big box oraz ostatni dodatek do Arnaka, ale…
Skończy się na składaniu sokoła millennium i jakiegoś jachtu lego friends…
Więc także tak. Nie ma ostatnio czasu na gry, bo albo choroby, albo szkolne jasełka, albo jakieś inne obowiązki.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 809
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 127 times
Been thanked: 381 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: kurdzio »

U mnie święta to zawsze okazja do zagrania w większym gronie niż nasze standardowe granie w parze. Co prawda zdołam namówić tylko tatę, także 3 osobowo pojawią się 6 bierze, Gluty i niezawodny List Miłosny :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
K@mil
Posty: 313
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: K@mil »

U nas też świąteczne granie to tradycja.
W najbliższy piątek popołudniu pakujemy więc domowy zwierzyniec, dzieciaki i wyjeżdżamy do Dziadków. Wracamy dopiero w niedzielę 7 stycznia.
Zamierzamy ogrywać Andor Junior z dodatkiem, Oltree, Zaginioną Wyspę Arnak z dodatkami, Moją Wyspę, K2, Cortex Disney + Dobble Disney 100Anniversary, 5 Sekund Ed. Świąteczna, Hanabi oraz "Home Alone" i "Home Sweet Home (or not). Te dwie ostatnie kupione impulsywnie jedynie po tytułach, może ktoś ma?
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 514 times
Been thanked: 272 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Irka »

mirukan pisze: 20 gru 2023, 19:18 Ja niestety mimo chęci będę musiał odpocząć [od hobby] z powodu obowiązków rodzinnych i niestety reszta moich współgraczy też ma obowiązki :cry:
U mnie granie jest niestety obowiązkiem rodzinnym, nawet w święta 8) ;)
Zapowiada się Sabika i Black Seas, a wcześniej obowiązek studiowania instrukcji i malowania statków.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2023, 00:23 przez Irka, łącznie zmieniany 4 razy.
Torquemada666
Posty: 791
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 252 times
Been thanked: 126 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Torquemada666 »

Ja liczę na skończenie kampanii w Descenta 2, Spadkobiercy Krwi (rodzinne granie). Plus przymuszanie :D synów do gry w Netrunnera. Jak obie rzeczy uda się zrealizować będę zadowolony :)
Biedroneczka0
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2017, 16:44
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 38 times
Been thanked: 6 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Biedroneczka0 »

Święta w rozjazdach więc okazji do grania niewiele. Liczę jednak na ogranie z bratem Grand Austria Hotel wraz z dodatkiem.
W planie również przetestowanie nowych decków w LotR LCG i 'odhaczenie' kilku kolejnych scenariuszy.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: walkingdead »

Tak. Od kilku lat na czas świąt i Nowego Roku ewakuuję się w góry i zaszywam w górskiej chatce (a w zasadzie to na szklakach). Dotychczas zabierałam pudła, ale ostatecznie nie udawało się w nic zagrac. W tym roku podeszłam do tego nieco inaczej i biorę planszówki do grania solo. :mrgreen: Więc tak, będzie grane na 100% (właśnie to uwielbiam w solo, że nie jestem zależna od współgraczy :D ).
Kajak
Posty: 180
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 110 times
Been thanked: 34 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Kajak »

Tak.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1282 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: seki »

Grudzień to zawsze czas wzmożonego grania. Mniej poza domem, więcej w domu. To szansa by zamiast poznawać nowe cudze gry, pograć nieco we własne. Żona ma 2,5 tygodnia wolnego, ja tydzień. Żona przygotowuje wigilię, robi to od 7 do 16. Wracam z pracy i jak nie ma innych planów siadamy do grania w 2-3 osoby. Mieliśmy w tym roku propozycje spędzenia sylwestra u znajomych ale... ja nie wyobrażam sobie spędzić go inaczej niż grając całą noc z rodziną więc odmówiłem. Lubię grudzień. Nawet bardzo.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5247
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Toż to moja gra i nie był to prezent :-)

Co do samego pytania. To bardzo bym chciał grać w święta, ale obawiam się że nie będzie na nie czasu. W tym okresie staram się maksymalnie skupić na wydarzeniu jakim jest dla mnie Boże Narodzenie oraz moja najbliższa rodzina.....wiadomo wychodzi różnie. Liczę za to, że po wspólnej wigilii a przed pasterką zagramy w coś na więcej graczy tak żeby się lekko rozerwać (Tajniacy, List Miłosny, Kartografowie lub Nieproszeni Goście). 27/12 już niestety do pracy więc weekend jak widać króciutki.

Nie mniej jednak wszystkim Wam grającym życzę udanych rozgrywek i samym pozytywnych chwil! :mrgreen:
Sloth
Posty: 388
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 82 times
Been thanked: 76 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Sloth »

Nic nie zakończę gdyż nic nie zacząłem.
Nie mam tradycji świątecznych dotyczących planszówek.
Natomiast zamierzamy poświęcic jeden dzień na granie od świtu do padnięcia na buzie w dwójkę z Panią. Ostatni raz mieliśymy tak prawie dwa miesiące temu. Pozostałe dni przypadkowe partie. Mam teraz tydzień wolnego.

Na stół wleci standard:
Jairpur
Watergate
Wojna o pierscien - Konfrontacja
Drako
Żelazna Kurtyna

Z nowych dojdzie Wingspan już ograny plus Eter i Mortum jako novum z półki wstydu.

edit. Liczę że, jeszcze dojdzie paczkomatem Mityczny Wiatr więc będę mógł się rozpasać :)
Ostatnio zmieniony 22 gru 2023, 14:39 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 855 times
Been thanked: 204 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: JollyRoger90 »

coś tam wziąłem na święta, ale będę się cieszył jak chociaż w jedną jakąś grę uda się zagrać...
W wigilię u nas się gra raczej w standardowe karty.

Nie spodziewam się też dostać żadnej gry, rodzina wie, że siedzę w hobby mocno więc ciężko trafić :)

od niedawna zacząłem malować więc wziąłem trochę farb i figurek, może to się udał zrobić :)


jest cień szansy na partyjkę wiedźmina, ale to już pewnie między świętami a sylwestrem, więc się nie liczy do okresu świątecznego:p
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 86
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 752 times
Been thanked: 217 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: emoprzemoc »

Słabo to widzę, tak jak i cały grudzień. Nawet i dzisiaj (wczoraj już właściwie), na oderwanie się - w końcu - od dwóch tygodni pod znakiem okrojonego składu (to już chyba tradycja), hałd towaru, bo domykanie kwartału na kontrakcie/bo rabaty od stycznia spadają, i fal ludzi chcących zadbać o zapas lekowy, póki jeszcze nie przewalili całego hajsu na alkohol, fajerwerki, koperty dla księdza i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy z mojej shortlisty do ustawowego zakazania, no więc w końcu w piątek miało być wypoczywane i konkret grane w tym domu, a ostatecznie ani nikt nie odpoczął, ani nic szczególnego zagrane nie zostało, poza pojedynczą partyjką w Niezbadaną planetę.
Jeśli w kolejnych dniach będzie coś grane, to albo coś prostego, maksymalnie poziomu Wyprawy do El Dorado, jak teściowa przyjedzie na święta, i może jeszcze ambitniejsze pozycje pokroju Dobble jak wpadniemy do moich rodziców. W cokolwiek większego pogram co najwyżej solo, a i to jedynie online, bo przecież na święta każdy blat się przyda (a zaczynałem się wgryzać w Podwodne miasta!). Po świętach szykują się jeszcze popołudniowe zmiany i sobotni udział w zamykaniu roku w pracy, tak że... ja już tylko liczę na Sylwestra i Nowy Rok. W planach cięższej wagi Brass Birmingham, Diuna: Imperium (może z multiplejerowym debiutem Potęgi Ix) i - nauczeni ostatnią niedzielą, kiedy nas dość mocno zmiotło z planszy po wcale nie tak poważnym zestawie 3 gier - stawiamy jednak na rzeczy lżejsze, pokroju Brzdęków i wyżej już wspomnianego El Dorado, choćby też dlatego, że W. jeszcze w ogóle nie miał styczności z dodatkowymi modułami.
Ambicje są większe, owszem, jak wciąż odkładane Rome & Roll czy nowości Everdellowe (dwa dodatki i nowe fanowskie karty), ale jeśli już, to pewnie w styczniu to dopiero nastąpi. 3/4 miesiąca z nami, a myśmy nawet jednej partii w Neuroshimę Hex w tym miesiącu nie rozegrali, no heloł.
Wielkie zazdro dla tych, dla których grudzień czy okres okołoświąteczny oznaczają dłuższe wolne albo czas na ukojenie nerwów. ;)
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 514 times
Been thanked: 272 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Irka »

No tak... jeśli chodzi o pracę, to opisujesz moją grudniową rzeczywistość do niedawna, tylko w innych branżach. Do tego piątkowe popołudnia w ciągu całego roku, bo logistyczna układanka uwielbia się rozwalić przed weekendem... I weź tu potem się wyluzuj.
W spoilerze zamieszczam lekko drastyczny filmik na tę okoliczność 8)
Spoiler:
Tak czy owak - przyłączam się do życzeń Wesołych Świąt dla wszystkich! :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3496
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: psia.kostka »

Ja biore jakies Exity, Escape Roomy lub te kryminalna serie z wyprz Albi 6 pudelek.

Ostatnio nawet Blokus nie udaje sie uruchomic z ojcem, mimo ze to z intencjami anty ageing :?

Czyli solo, male i "krotkie" (nigdy nie robie tych zgadywanek na czas). Jakby klimat byl wybitnie dobry, to mam tez nie ograne Spirit Island "w pawlaczu", ale jestem realista ;)

Spokojnych Swiat wszystkim i powrotu do dzieciecych usmiechow na fali wspomnien i sentymentow :D
Irka pisze: 23 gru 2023, 02:29 I weź tu potem się wyluzuj.
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3496
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: psia.kostka »

psia.kostka pisze: 23 gru 2023, 04:38 Ja biore jakies Exity, Escape Roomy lub te kryminalna serie z wyprz Albi 6 pudelek.
To Albi to jakies bardzo "modern", bo z apka i limit uzycia kodu do 30 :shock: Jednak mnie nie przekonalo, by spakowac.
Ostatnio nawet Blokus nie udaje sie uruchomic z ojcem, mimo ze to z intencjami anty ageing :?
Yes yes yes 8)
Obrazek

Dwie partie i 1:1 wiec wszyscy zadowoleni, zadne meskie ego nie ucierpialo ;)

Wariant 2osobowy, 14x14, punkty startowe 5x5
Jakby klimat byl wybitnie dobry, to mam tez nie ograne Spirit Island "w pawlaczu", ale jestem realista ;)
W zwiazku z tym zabralem Pietaszka. Pokazalem ojcu karty, drewienka, koszulki i takie smaczki z hobby. Na co tatko: "a jak sie w to gra?" CDN :D

Obrazek

A jak u Was "ratio" realizacja/plany? :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1383
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Emil_1 »

Właśnie zaczynamy Ziemiē ;) Ostatnio były Kroniki zbrodni - Noir :) Półka wstydu się kurczy ale i tak przegrywamy ;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 809
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 127 times
Been thanked: 381 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: kurdzio »

psia.kostka pisze: 25 gru 2023, 18:49 A jak u Was "ratio" realizacja/plany? :mrgreen:
Wszystko w normie, jutro już raczej nie pogramy bo wracamy do siebie :)
Spoiler:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 514 times
Been thanked: 272 times

Re: Czy w najbliższym czasie ogracie cokolwiek?

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 25 gru 2023, 18:49 A jak u Was "ratio" realizacja/plany?
To ja powiem herezje:
Spoiler:

Choć elfy się spisały i przyniosły 2 gierki poniżej 3.0 (Tuareg i World Wonders).
Obrazek

Ale dzień jeszcze młody 8)
CDN
Ostatnio zmieniony 25 gru 2023, 21:34 przez Irka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ