Keyside (Richard Breese, Dávid Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4672
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1044 times
Been thanked: 1986 times

Keyside (Richard Breese, Dávid Turczi)

Post autor: warlock »

Obrazek
https://boardgamegeek.com/boardgame/410628/keyside
Keyside is played over three years. Each year is divided into two phases: landing and resolving harbors.

In the landing phase, the lead player uses a die to move a boat into a harbor, then places a boatman, the die, and a worker into that harbor. Other players can join in.

In the resolving harbor phase, the lead player chooses a harbor to resolve that contains one of their workers. All players with workers in that harbor will gain a benefit such as gaining resources, animals, building a headland, access to farms, markets and skill tiles, worker movement and recruitment.

Players score points based on the harbor-scoring criteria multiplied by the number of their workers in the harbor. In addition, points are scored for headlands, skill tiles, and buildings in the player's village. The player with the most points wins.
Jako wielki miłośnik serii Key (a przynajmniej jej części: Keyper, Key Flow, Keyflower i Key Market) zacieram rączki :). Z opisu widzę, że będzie tu coś na wzór mechanizmu zaproszenia do wspólnego wykonania akcji z Keypera (choć oczywiście w zupełnie innej formie), a więc można spodziewać się ciekawej formy interakcji ;). Ale najbardziej ciekawią mnie kości - bo tego w serii Key jak dotąd nie widziałem ;).
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Keyside (Richard Breese, Dávid Turczi)

Post autor: garg »

Nazwisko współautora (Turczi) sugeruje, kto jest odpowiedzialny za tryb solo i że ten tryb solo będzie wymagał ukończenia osobnych studiów, żeby móc go obsługiwać :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
filip_p
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2019, 13:55
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Keyside (Richard Breese, Dávid Turczi)

Post autor: filip_p »

https://boardgamegeek.com/image/5080768/tonyboydell
https://boardgamegeek.com/image/5082359/tonyboydell

Wygląda to na zdjęcie prototypu. Są kości i David Turczi na okładce :)
ODPOWIEDZ