(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
chrisbacke
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2020, 11:30

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: chrisbacke »

Mam nadzieję, że wszyscy mają się dobrze - jakieś myśli na temat wznowienia spotkań? Jakieś słowo, jeśli uniwersytet został ponownie otwarty, lub jeśli można znaleźć inne miejsce?

Hope everyone is well — any thoughts on restarting the meetings? Any word if the university has reopened, or if another place can be found?
Socrerer
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2020, 10:29

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Socrerer »

Cześć, jakieś znaki życia?
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Hibernujemy ;)

Z wątku Agresora (viewtopic.php?f=4&t=4753&p=1263325#p1263325):
Raleen pisze: Informuję oficjalnie, że przerwa w działalności klubu AGRESOR potrwa co najmniej do września. Jest to związane z obowiązującymi na Politechnice Warszawskiej zarządzeniami sanitarno-porządkowymi. We wrześniu są wybory rektora. Do czasu aż wybrany zostanie nowy rektor nie należy się spodziewać, że zajdą jakieś zmiany.
A coś ostatnio czytałam, że w kwestii przywrócenia zajęć na uczelniach wyższych rząd ma się wypowiedzieć bezpośrednio przed 1.10 (czyli zapewne w ostatnim tygodniu września), bo to jak zwykle zależy od bieżącej na dany moment sytuacji epidemiologicznej.

Alternatywne spotkania grupy poza PW nie mają obecnie miejsca.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Bartoszeg02 »

Czyli do końca września możemy spokojnie przygotowywać prototypy :)
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Raleen »

Informuję, że w drugiej połowie lipca odbędą się rozmowy ws. reaktywacji klubu.

Wstępnie planowane były na koniec czerwca, ale z przyczyn niezależnych przesunęliśmy je na późniejszy termin.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Dziękujemy za informację :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Sądząc po tym komunikacie, szybkie wznowienie działalności Monsoona na Politechnice jest mało realne. W takim razie proponuję zastanowić się:
- czy grupa Monsoon nadal będzie istniała
- a jeżeli tak, to czy ktoś ma pomysł gdzie (przynajmniej na razie) miałyby odbywać się jej spotkania
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: WAK »

Wykluczając pierwszą możliwość, do wyboru nadal jest sporo opcji spotkań poza PW. Przy bezwietrznej pogodzie - wersja spotkań 2X (ekologicznie i ekonomicznie):
- Pole Mokotowskie i koce,
- Pole Mokotowskie lub jakiś plac (boisko szkolne?) i stoliki turystyczne (autor testowanej gry dba o stolik, pozostali gracze o stołki/krzesełka/foteliki - zresztą do ustalenia).
Przy wietrze, deszczu lub niesprzyjającej temperaturze, a także zmroku (czyli chyba już o tej porze roku):
- stoliki turystyczne j.w. i jakaś zadaszona sala/hala/korytarz/hall,
- i banał - jakiś pub/kawiarnia z dużą liczbą stolików (czyli chyba początki Monsoona; Pardon To Tu jest w pobliżu PW przy Trasie Łazienkowskiej i jest dość obszerne, Latawiec przy Trasie Łazienkowskiej ma chyba pomieszczenia w piwnicy i nie jest zatłoczony w tygodniu).
A może któraś z warszawskich firm związanych z rynkiem gier jakieś miejsce udostępni...? A może sklep? Strefa MtG przy Trasie Łazienkowskiej ma zaplecze turniejowe (sale, stoliki). Wydaje mi się, że to chyba najlepszy pomysł, tylko ktoś musiałby z nimi porozmawiać. Ograniczeniem jest czas otwarcie, ale zauważyłem, że często siedzą tam nieco dłużej niż głosi informacja na drzwiach. Gdyby wciągnąć któregoś z pracowników (jednego, wszystkich, rotacyjnie ;-)) do testowania, to może udałoby się spotykać raz w tygodniu i testować do wieczora? Miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane, podobnie jak PW.
... A może IPN? Jest w pobliżu, ma sale ze stolikami. Choć tu pewnie trzeba by było spełnić szereg formalności, ale chyba mamy tam jakieś wejścia ;-) ;-) ;-)
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: WAK »

Napisałem do Strefy MtG na forum - bo mają tu konto (udało się, choć rzadko zaglądają - potem na maila przeszedłem) i otrzymałem pozytywną odpowiedź:

"[...]
Nie mamy nic przeciwko takim spotkaniom. Nie trzeba się z nami specjalnie na coś takiego umawiać, jednak należy pamiętać, że niemal każdego dnia odbywają się turnieje, które mają pierwszeństwo w wykorzystaniu sali, jednak przy 32 miejscach do grania w wielu dniach bez problemu da się korzystać z sali równolegle do nich - przeszłe frekwencje łatwo sprawdzić w wątkach turniejowych na naszym FB - zawsze publikujemy wyniki. Na pewno najwyższe frekwencje obecnie notują poniedziałki i w nie raczej nie da się nic równolegle robić. W pozostałe trzeba sprawdzać kalendarz i ew. można mailowo dopytać jak estymujemy frekwencję na dany dzień.
Dodatkowo należy pamiętać, że sklep nominalnie jest do 20:00. Jeśli turniej jest bardzo mały to zazwyczaj kończy się właśnie o tej godzinie (choć nie ma reguły), więc najlepiej celować w te dni kiedy turnieje są średniej wielkości, jeśli chcecie posiedzieć nieco po 20:00. Pracownicy zostają jeszcze zazwyczaj jakiś czas po turnieju, ale to czy mogą pozwolić komuś zostać na sali po 20:00 zależy też od tego czy np. na ten dzień nie mają zaplanowanego nieco dokładniejszego sprzątania sali (podstawy robią codziennie, ale bardziej generalne raz w tygodniu zazwyczaj właśnie w dzień kiedy turniej kończy się około 20:00).
Przypominam też, że każda osoba będąca na sali ma obowiązek stosować się do reguł sanitarnych jak długo one obowiązują. Maseczka zakrywająca usta i nos przez cały czas + wskazana dezynfekcja rąk. Nie robimy tu żadnych wyjątków. Jak ktoś zapomni maseczki zazwyczaj mamy przy kasie zapasowe w cenie 1 PLN/szt albo jakby się nam skończyły to 20m dalej jest Żabka.
https://www.strefamtg.pl/content/1-turnieje - są tu też linki do poszczególnych wydarzeń na FB
Mail: sklep@strefamtg.pl
Gdyby były jakieś zmiany w funkcjonowaniu sali to pojawią się one w tym poście
https://www.facebook.com/strefamtgpl/po ... 2608810837
I ogółem lepiej pisać na maila [...]"


PW jest nieosiągalne, czekanie niewiele zmieni lub zmieni na gorsze... Może więc zacząć od najbliższej środy? Będzie jakiś turniej, ale chyba się zmieścimy. Co prawda, ciszy nie będzie (?), może być obok turniejowe zamieszanie, ale jak nie sprawdzimy, to się nie dowiemy. Trzeba wcześniej zorientować się, ile osób przyjdzie (no, w przybliżeniu) i zapytać, czy w takiej liczbie się zmieścimy... To jak? Ja bym chętnie przyszedł - na godz. 17.00 nawet.
Raleen
Posty: 853
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Raleen »

Żeby nie mnożyć wątków, informacje o dalszej działalności klubu będę zamieszczał w głównym wątku: viewtopic.php?f=4&t=4753&p=1390370#p1390370
dhuruadh
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2021, 15:41
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: dhuruadh »

Cześć wszystkim,

zdarzało mi się uczestniczyć w testach w latach 2012-2013. Teraz wróciłem do tworzenia i mam do przetestowania grę jednoosobową, "książkową".
Jest to jednocześnie gra cywilizacyjna z narracją opartą na paragrafach, osadzona w realiach 5.000 pne - 500 pne.
Gra zdecydowanie wymaga testów :D

Jeśli, ktoś chciałby mnie w tym wesprzeć proszę o wiadomość na maila: h-kornacki@wp.pl, w odpowiedzi wyślę pdfy.

Z góry dzięki!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Złota łopata!

WAK mocno próbował nas reaktywować, ale został niestety zignorowany (pozdrawiam Cię Wojtku :D )
:?

Ja teraz dużo gram w paragrafówki, więc wysyłam maila na priv :)

Przy okazji pozdrawiam gorąco wszystkich prenumeratorów tego wątku! Spędziliśmy razem wiele owocnych godzin, za co będę Wam dozgonnie wdzięczny. Bądźcie zdrowi i twórczy!
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Trochę jesteśmy reaktywowani :)
Obecnie spotykamy się na ochocie dzięki gościnności :

Ośrodek sportu Szczęśliwice ulica Drawska 22

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/347397770617387
Awatar użytkownika
WAK
Posty: 33
Rejestracja: 29 paź 2017, 11:27
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: WAK »

Cześć wszystkim, fajnie, że coś znowu jest. A nie można z tym spotkaniami mniej facebookowo? Nieźle to działało tu na forum.
Karolu, pozdrawiam. Rozumiem, że teraz jeszcze tylko grasz, ale wkrótce zaczniesz tworzyć ;-) Paragrafówek w portfolio jeszcze nie miałeś... (?)
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Karol Madaj »

Projektowanie paragrafówek to ciężki kawałek chleba :) może kiedyś będę miał tyle czasu i sił.

Powodzenia w spotkaniach!
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

WAK pisze: 24 cze 2022, 20:51 Cześć wszystkim, fajnie, że coś znowu jest. A nie można z tym spotkaniami mniej facebookowo? Nieźle to działało tu na forum.
Chyba nie... nie liczyłbym na to. Signum temporis!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
IwonaG
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2022, 18:43

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: IwonaG »

Sir-lothar pisze: 24 cze 2022, 17:04 Trochę jesteśmy reaktywowani :)
Obecnie spotykamy się na ochocie dzięki gościnności :

Ośrodek sportu Szczęśliwice ulica Drawska 22

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/347397770617387
A kiedy najbliższe spotkanie? Mam prototyp gry słownej do przetestowania, najlepiej wśród skrablistów. Gra nieco trudniejsza od scrabble, ale wydaje się ciekawsza.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Najbliższe spotkanie :
WTOREK, 5 LIPCA 2022 O 18:00 – 22:00
Spotykamy się w sali przy biurze ośrodka na pierwszym piętrze.

https://www.facebook.com/events/576674407385939
6ol3m
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2018, 22:19

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: 6ol3m »

Pytanko: Spotykacie się może w sierpniu? Żadnego prototypu nie mam, ale chciałem kiedyś wpaść zobaczyć jak takie spotkania wyglądają.
stonek89
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2020, 19:02

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stonek89 »

Dzień dobry! Żyjecie? ;]

Mam do ogrania prototyp gry o zarządzaniu zespołem wyścigowym. Trochę "szukałem" feedbacku również na board game geek'u https://boardgamegeek.com/thread/274655 ... 0#38723960 (Obecnie gra wygląda odrobinę inaczej niż tam, chiciażby plansza ma już standardowy rozmiar). Gra ma klimat, ale jednocześnie nie trzeba być fanem F1, żeby przyjemnie sobie pograć.

Jacyś chętni? ;]
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Obecnie, dzięki gościnności Ośrodka sportu Szczęśliwice możemy spotkać się przy Drawskiej 22.
Link do ostatniego wydarzenia tutaj:

https://www.facebook.com/events/5040434 ... f=newsfeed
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: MichalStajszczak »

Problem w tym, że spotkania grupy Monsoon (najpierw w kawiarnie Monsoon, potem na Politechnice) odbywały się praktycznie co tydzień. A spotkania w ośrodku Szczęśliwice odbywają się średnio raz na kwartał (poprzednie było chyba w lipcu albo na początku sierpnia). Zapewne też wielu osobom łatwiej było dotrzeć na Politechnikę niż na ulicę Drawską.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Sir-lothar »

Przez wakacje faktycznie była przerwa, ale spotkania zostały wznowione od września.
Na drawskiej spotkania są co 2 tygodnie. Następne zaplanowane jest na 27 października.

Informacje o kolejnym spotkaniu przekazywane jest przez wydarzenie na facebook'u, które nie zawsze jest widoczne.
Najlepiej śledzić grupę WARSZAWSCY TESTERZY GIER, gdzie umieszczany jest link do wydarzenia.
Adam Foland
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2021, 09:18
Been thanked: 4 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Adam Foland »

Jeśli to komuś miało by pomóc to mogę tu wrzucać informacje o spotkaniach testerskich.
Najbliższe w ten czwartek 15.12.2022 godzina 18:00

https://www.facebook.com/events/6903410 ... tory%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22your_upcoming_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D
jakonradek
Posty: 10
Rejestracja: 27 paź 2022, 23:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: jakonradek »

Obrazek

Spotkania odbywają się 2 razy w miesiącu od godziny 18.
ODPOWIEDZ