Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rob37
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2019, 19:53
Has thanked: 1 time

Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Rob37 »

Wiecie może czy będzie jakaś opcja na BRW Rebirth w wersji Retail? Czy jako osoba, która chce wejść w świat gry muszę celować na odkupienie wersji KS? Czy lepiej zacząć od BRW Core Box?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Hardkor »

Rob37 pisze: 18 paź 2023, 08:53 Wiecie może czy będzie jakaś opcja na BRW Rebirth w wersji Retail? Czy jako osoba, która chce wejść w świat gry muszę celować na odkupienie wersji KS? Czy lepiej zacząć od BRW Core Box?
Moim zdaniem lepiej zacząć od Rebith skoro zaraz ma być. Mają być sztuki wersji KS potem w sklepie czachy. Istnieje też szansa na retail. Pierwsza opcja pewna (ale limitowana), druga zobaczy się.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Taka ciekawostka (bo chyba nikt tu nie napisał) skąd pochodzą nazwy zestawu dodatków do BRW czyli Sator i Rotas.
Za Wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwadrat_Sator-Rotas :
Kwadrat Sator-Rotas – jeden z najbardziej popularnych kwadratów magicznych, wspominany u Pliniusza Starszego w „Historii naturalnej”.
Zawiera wpisane słowa: Sator arepo tenet opera rotas.
Bez względu na kierunek czytania zawsze otrzymujemy te same zdania, które po łacinie brzmią: „Siewca przy swym wozie kieruje pracami” albo „Siewca Arepo z trudem wstrzymuje koła”. Można też czytać kolejne wiersze tekstu na przemian od prawej do lewej, i od lewej do prawej (lub odwrotnie) metodą „bustrofedon”. Choć wyglądająca na przypadkową, dla wielu ludzi kwadrat ten miał znaczenie magiczne.
Na podstawie odnalezionych, wczesnych wzorów wydaje się, że kwadrat Sator-Rotas, powinien być czytany od góry do dołu i od lewej do prawej: „ROTAS OPERA TENET AREPO SATOR”.


Obrazek

Obrazek

PS
BRW Duel trafił do graczy.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam na prezentację zawartości gry Black Rose Wars Odrodzenie.

https://youtu.be/OaXa7KYxw9A
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 110 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bobiaczek »

Spisałem z powyższej prezentacji gry – w oko wpadło coś takiego.

Szkoła magii: Czarostwo

Niektóre Czary tej szkoły przydzielają Karty Pecha. Po przydzieleniu Kartę Pacha należy wziąć z jej talii i umieścić obok Planszy docelowego Maga.

Każda Karta Pecha nakłada negatywny Efekt na Maga, do którego została przypisana. Aby odrzucić Kartę Pecha, mag musi wykonać określone polecenie wymagane przez nią.


Niezborność tłumaczenia (użycie nader dziwnych form gramatycznych) wskazuje na używanie jakiegoś nędznego, automatycznego translatora, bez późniejszej próby wygładzenia tak spreparowanych tekstów. Swobodne zamienianie terminów (przypisać a przydzielić) jest nieco niepokojące, bo może się zdarzyć, że te terminy jednak znaczą coś innego. Wydawca gier powinien być na to szczególnie uczulony.
To nie jest zwykła niechlujność, to jest SPEKTAKULARNA NIECHLUJNOŚĆ, jeśli w tak krótkim i prostym tekście mamy polecenie wymagane przez nią. Nie wiem jaki angielski termin, zapewne jakiś zlepek nazw, był źródłem dla utworzonego słowa Czarostwo, ale kreatywność tłumacza … no nie zachwyca.
Ech, nie spodziewałem się zbyt wiele a i tak zostałem niemile zaskoczony.
Ja nie piszę zbyt ładnie, błędy interpunkcyjne to u mnie codzienność, ale naprawdę irytuje mnie to "luźne" podejście Czachy do jakości tłumaczenia, które wszak jest niezwykle ważnym elementem odbioru ostatecznego produktu. To zadziwiające jak bardzo Czacha trwa w przekonaniu, że robi to fantastycznie, a jedynie różni gamonie i randomy z internetu, czepiają się o jakieś głupotki bez znaczenia. I im jest przykro, jak muszą czytać te, jakże niesłuszne, oskarżenia, więc w ramach retorsji nie będą publikować instrukcji. Problem solved.

Nie, Czacha! Nie robicie tłumaczeń dobrze. Ogarnijcie się wreszcie.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: prib4 »

Ja już nawet nie zakładam, że się ogarnęli. Po samym filmiku i przeczytaniu kilku kart już miałem wątpliwości co do ich działania xD Jak Katedra Koszmarów nie nauczyła, że ich tłumacz się nie nadaje do tej roboty to będą znowu wydawać hajs na erraty i wysyłki kolejne. Mam sporo preorderów u nich i jeśli znowu położyli tłumaczenie w BRW to po prostu wycofam wszystkie zamówienia.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: prib4 »

bobiaczek pisze: 17 gru 2023, 20:57 Nie wiem jaki angielski termin, zapewne jakiś zlepek nazw, był źródłem dla utworzonego słowa Czarostwo, ale kreatywność tłumacza … no nie zachwyca.
Niestety tutaj jest jeszcze gorzej - wspomniana szkoła w oryginale nazywa się 'Hex'. Co komu przeszkadzało w szkole klątwy to ja serio nie wiem ...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: pan_satyros »

prib4 pisze: 17 gru 2023, 21:13
bobiaczek pisze: 17 gru 2023, 20:57 Nie wiem jaki angielski termin, zapewne jakiś zlepek nazw, był źródłem dla utworzonego słowa Czarostwo, ale kreatywność tłumacza … no nie zachwyca.
Niestety tutaj jest jeszcze gorzej - wspomniana szkoła w oryginale nazywa się 'Hex'. Co komu przeszkadzało w szkole klątwy to ja serio nie wiem ...
Ta piękna próbka jedynie utwierdziła mnie w decyzji (podyktowanej głównie brakiem miejsca), że mój pledge leci na sprzedaż, a Czacha już nigdy grosza ode mnie nie dostanie xD
Portal musi ustąpić pola nowemu królowi translacyjnej tandety.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Spoiler:
Nawet w kampanii Czachy była to właśnie klątw.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Statek z polskim wydaniem BRW Rebirth wczoraj dotarł do portu.
Pewnie do końca stycznia trafi na nasze stoły.
Spoiler:
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Sixshot »

Teraz pytanie jak szybko potrwa odprawa celna i transport do Czachy , może jakby wszystko dobrze poszło i do końca tygodnia mieli by to u siebie to już może w następnym tygodniu mogli by zacząć wysyłać do ludzi.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Urkeith »

Odprawa celna pewnie trochę potrwa więc nie napalałbym się na wysyłkę w przyszłym tygodniu :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Dla zainteresowanych to wczoraj na FB pojawiło się info Czachy dot. BRW Odrodzenie:

Obrazek
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ArtIO »

A ktoś powie skąd te ceny na BRW:R powyżej 1K PLN, dobrze kojarzę że wydawca potwierdził że po zakończeniu wysyłek przedsprzedaży wszystko pojawi się w sklepie? I będą również dostępne wszystkie dodatek również te z kampanii.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

ArtIO pisze: 15 sty 2024, 12:07 A ktoś powie skąd te ceny na BRW:R powyżej 1K PLN, dobrze kojarzę że wydawca potwierdził że po zakończeniu wysyłek przedsprzedaży wszystko pojawi się w sklepie? I będą również dostępne wszystkie dodatek również te z kampanii.
Przecież w sklepach jeszcze nie ma. Na olx i innych takich to spekulanci :)
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: kuba32 »

ArtIO pisze: 15 sty 2024, 12:07 A ktoś powie skąd te ceny na BRW:R powyżej 1K PLN, dobrze kojarzę że wydawca potwierdził że po zakończeniu wysyłek przedsprzedaży wszystko pojawi się w sklepie? I będą również dostępne wszystkie dodatek również te z kampanii.
Przecież ta gra w kampanii kosztowała 1114pln (2.5 roku temu przypominam), także ceny jak najbardziej adekwatne.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2024, 13:09 przez kuba32, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Moonday »

ArtIO pisze: 15 sty 2024, 12:07 A ktoś powie skąd te ceny na BRW:R powyżej 1K PLN, dobrze kojarzę że wydawca potwierdził że po zakończeniu wysyłek przedsprzedaży wszystko pojawi się w sklepie? I będą również dostępne wszystkie dodatek również te z kampanii.
Nie licz na to że będzie taniej. Pierwszy BRW bez SG kosztował ok 450 zł. BRW:R pewnie będzie kosztował w okolicach 500 zł a SG, o ile będą, to pewnie drugie tyle bo zawartości jest tyle co w podstawce. Jak widzisz gdzieś za tysiaka, to wydaje mi się że to jest dobra cena, patrząc realnie.
kuba32 pisze: 15 sty 2024, 13:08
Przecież ta gra w kampanii kosztowała 1127pln (2.5 roku temu przypominam), także ceny jak najbardziej adekwatne.
To za all-in. Podstawka + SG kosztowała połowę z tego.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

kuba32 pisze: 15 sty 2024, 13:08
ArtIO pisze: 15 sty 2024, 12:07 A ktoś powie skąd te ceny na BRW:R powyżej 1K PLN, dobrze kojarzę że wydawca potwierdził że po zakończeniu wysyłek przedsprzedaży wszystko pojawi się w sklepie? I będą również dostępne wszystkie dodatek również te z kampanii.
Przecież ta gra w kampanii kosztowała 1114pln (2.5 roku temu przypominam), także ceny jak najbardziej adekwatne.
All in tyle kosztował, a za 1500-2000 są teraz oferty za samą podstawkę+SG.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Moonday pisze: 15 sty 2024, 13:08
ArtIO pisze: 15 sty 2024, 12:07 A ktoś powie skąd te ceny na BRW:R powyżej 1K PLN, dobrze kojarzę że wydawca potwierdził że po zakończeniu wysyłek przedsprzedaży wszystko pojawi się w sklepie? I będą również dostępne wszystkie dodatek również te z kampanii.
Nie licz na to że będzie taniej. Pierwszy BRW bez SG kosztował ok 450 zł. BRW:R pewnie będzie kosztował w okolicach 500 zł a SG, o ile będą, to pewnie drugie tyle bo zawartości jest tyle co w podstawce. Jak widzisz gdzieś za tysiaka, to wydaje mi się że to jest dobra cena, patrząc realnie.
Nom...będzie tak jak z Wieśkiem deluxe. Podstawka 500pln i drugie tyle jak nie lepiej SG. Pytanie tylko czy ktoś wogule takie SG kupuje w tej cenie to ja nie wiem. A podstawki ze SG to grubo ponad 1k...nie sądzę by byli na to chętni.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: kuba32 »

Faktycznie :shock: większość to sama podstawka + SG, byłem przekonany, że to all-iny wszystko.
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ArtIO »

BOLLO pisze: 15 sty 2024, 13:14
Moonday pisze: 15 sty 2024, 13:08
ArtIO pisze: 15 sty 2024, 12:07 A ktoś powie skąd te ceny na BRW:R powyżej 1K PLN, dobrze kojarzę że wydawca potwierdził że po zakończeniu wysyłek przedsprzedaży wszystko pojawi się w sklepie? I będą również dostępne wszystkie dodatek również te z kampanii.
Nie licz na to że będzie taniej. Pierwszy BRW bez SG kosztował ok 450 zł. BRW:R pewnie będzie kosztował w okolicach 500 zł a SG, o ile będą, to pewnie drugie tyle bo zawartości jest tyle co w podstawce. Jak widzisz gdzieś za tysiaka, to wydaje mi się że to jest dobra cena, patrząc realnie.
Nom...będzie tak jak z Wieśkiem deluxe. Podstawka 500pln i drugie tyle jak nie lepiej SG. Pytanie tylko czy ktoś wogule takie SG kupuje w tej cenie to ja nie wiem. A podstawki ze SG to grubo ponad 1k...nie sądzę by byli na to chętni.
Nawet jeżeli w sklepie będzie 1 tys za Core + SG to nadal taniej niż teraz na OLX 1,5-1,9 tys.
Dla tego chyba LMS poszedł w małe pudełka z dodatkami żeby później sprzedawać pojedynczo.
Awatar użytkownika
this
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: this »

Jak myślicie, będzie wersja BRW:Odrodzenie retail (tzw. bieda edyszyn) ?
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: winster »

Nie będzie. Chyba że masz na myśli pudełko bez SG, to powinno być, tak jak BRW.
Chociaż patrząc na akcję z pakowaniem i uszkodzeniami, to ciekawe ile zostanie im pudełek do sprzedaży po wysyłce.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: lazarro »

Czy ktoś mógłby powiedzieć, jak wygląda sprawa z tłumaczeniem księgi zasad? Jakies niezrozumiałe powtórki powychodziły?

Edit:
Miały być "potworki" lecz zadziałał słownik...
Ostatnio zmieniony 15 sty 2024, 22:13 przez lazarro, łącznie zmieniany 1 raz.
unknown606
Posty: 42
Rejestracja: 28 sty 2021, 19:37
Has thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: unknown606 »

Był jakiś Early Bird w 48H w pierwszej przedsprzedaży u Czachy? Trochę czasu już minęło i nie jestem pewien.
ODPOWIEDZ