Bezik

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Bezik

Post autor: Van »

Chciałbym poznać zasady gry w bezika ale google niewiele mi mówią a w dodatku mam nieco ograniczony dostęp do internetu ostatnio i to nie moje lenistwo tylko upierdliwość przeszukiwania sieci za pomocą przeglądarki w telefonie komórkowym :evil: tak więc jakby jakaś dobra dusza przybliżyła tutaj zasady tej gry albo podała link do strony z zasadami byłbym bardzo wdzięczny. W moich skromnych poszukiwaniach trafiłem na zasady do gry bakarat. Jest to ta sama gra?
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Bezik- jak się w to gra?

Post autor: pomimo »

Zdaje się, że bakarat to nie ta sama gra co bezik. W jednej z definicji znalałzem, że bezik, to polski binokel.

Na kurnik.pl są zasady binok(e)kla (jak to się właściwie prawidłowo odmienia?) http://www.kurnik.pl/binokel/zasady.phtml
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Bezik- jak się w to gra?

Post autor: Van »

Nie pasuje mi opis binokela z tym co mówi o beziku wikipedia. Przede wszystkim ilość graczy ściśle określona na 4 graczy w dwóch drużynach no i talia kart też jakaś udziwniona mi nie pasuje. Nie chodziło mi o tą wersję ale dzięki za odzew:)
chciałbym zasady do tej gry której krótki zarys jest na wikipedii właśnie.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 505 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Bezik- jak się w to gra?

Post autor: MichalStajszczak »

Bezik to spolszczona nazwa francuskiej gry Bezique. Niemiecka nazwa tej gry to Binokel. Po angielsku gra nazywa się Pinochle i jej opis mozna znaleźć w Wikipedii. Polski opis jest m.in. w Przewodniku Gier Pijanowskiego.
Bakarat to zupełnie inna gra - praktycznie czysto losowa i dlatego najczęściej gra się w nią w kasynach
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Bezik- jak się w to gra?

Post autor: Van »

właśnie o to mi chodziło. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :D
Van_Hoover
#Lista gier
ODPOWIEDZ