Strona 1 z 1

Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 14:01
autor: Darth
Hejka,

Powiększyła mi sie ekipa do grania do 5 osób, jakie gry byście rekomendowali?

dziękuję.

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 14:15
autor: Barbarzyńca
Najlepiej sprawdza się takie, które dają możliwość gry na 5 osób.

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 14:16
autor: wiLLiq
Darth pisze: 03 kwie 2025, 14:01 Powiększyła mi sie ekipa do grania do 5 osób, jakie gry byście rekomendowali?
Powinienes jeszcze dodac jakiego typu gier szukasz? Bo jest masa gier na 5 graczy, ale o baaaardzo roznej tematyce i poziomie zlozonosci, wiec kazdy tytul nijak nie bedzie pasowal do kazdej grupy.

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 16:32
autor: sinbad78
Fasolki

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 16:46
autor: arturmarek
Wsiąść do Pociągu: Europa - inne podstawki też działają na 5, ale Europa jest najluźniejszą podstawką, więc dobrze się sprawdza na 5.
Szeryf z Nottingham - gra blefu i negocjacji

Te dwie na szybko mi przychodzą do głowy jako gry, w które najchętniej gram w 5. Tak jak wyżej było powiedziane - jest bardzo dużo gier obsługujących 5 graczy, ale w sumie nie ma wielu, dla których sweet-spotem jest 5, według mnie. Stonemaier Games mają politykę wydawania gier obsługujących 1-5 graczy, więc w teorii każda ich gra obsługuje taki skład.

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 16:47
autor: Darth
ok, precyzując, graliśmy już w Cyklady, Nemesis i El Grande. Nie mamy sprecyzowanej tematyki, więc nie ma tutaj chyba granic, oprócz rzeczywiście poziomu w stylu jakiś super skomplikowanych (jak np. John Company).

dziękuję :)

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 16:53
autor: minimati
Hansa Teutonica
Chinatown
Concordia
Wysokie Napięcie

a w ramach bonusu, IMHO najlepsze gry asymetryczne (wrzucam poza listą, bo są dość skomplikowane):
Vast: The Crystal Caverns
Vast: The Mysterious Manor

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 17:53
autor: Apos
Darth pisze: 03 kwie 2025, 16:47 ok, precyzując, graliśmy już w Cyklady, Nemesis i El Grande. Nie mamy sprecyzowanej tematyki, więc nie ma tutaj chyba granic, oprócz rzeczywiście poziomu w stylu jakiś super skomplikowanych (jak np. John Company).

dziękuję :)
Moim zdaniem John Company ma przystępne oraz tematyczne zasady - wystarczy jedna osoba, która poprowadzi grę oraz ogarnie słonia. Tylko potrafi to być długa gra - 3-4h.

Jak graliście w Nemesis, to zerknijcie na Stationfall - prostsza oraz ciekawsza przygodówka bez losowości, za to jest cały rollercoaster i chaos na stacji :D. 5 graczy to złoty środek.

El Grande najlepiej działa na 5 graczy, ale zerknijcie też na Hansa Teutonica. To klasyczny euras - minimum zasad, masa interakcji.

Zerknijcie jeszcze na Age of Steam Edycja Deluxe. W podstawce są 3 bardzo fajne mapy na 5 graczy.
Z luźnych tytułów - Turbo zawsze się sprawdza.

ps. Concordie też bym polecił, ale obecnie jest bardzo trudno dostępna.

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 20:40
autor: rednulk
Istanbul 💪

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 22:35
autor: hamish
Sid Meier's Civilization można grać w 5 osób. Tak samo jak i Xia: Legends of a Drift. Obie gry najlepiej z dodatkami. Jedynym minusem jest downtime, który niestety przy takiej ilości graczy jest rzeczą naturalną dla tych dwóch gier (jak i wielu innych). Ale jeśli Wam to nie przeszkadza, to gorąco polecam.

Food Chain Magnate (a jakże, z dodatkiem Ketchup) także polecam do grania w piątkę. Tutaj downtime nie jest już taki odczuwalny, jak w przypadku dwóch poprzednich tytułów.

Przychodzi mi do głowy jeszcze Viticulture (również polecam z dodatkami). Tutaj już powinno pójść zdecydowanie szybciej. Tak jak i Nusfjord Big Box, Wysokie Napięcie, Obsesje (nie grałem w piątkę, ale gra daje możliwość), Cthulhu Death May Die i jeszcze może być The Night Cage (gra stricte pod piątkę skrojona, ale da się grać w szczuplejszym gronie).

Re: Gry dla 5 graczy

: 03 kwie 2025, 23:40
autor: itsthisguyagain
Ład Chaosu to naprawdę wyjątkowa gra. Asymetryczne frakcje, które nie wpychają gracza na szyny, konflikt od pierwszej rundy. Gra na noże. Moim zdaniem sweetspot to 3 graczy ale gra jest zaprojektowana jako 2-5 w 5 graczy da się grać ale tytuowy chaos wchodzi mocno.

Turbo bardzo abstrakcyjny symulator jazdy samochodem wyścigowym w planszowej formie. Do czasu jak zejdzie zdziwienie jak to wszystko fajnie działa jest super. Nie jest bardzo regrywalna - już ok 20 partii wchodzi okrutne znużenie grą. Do tego czasu i tak na siebie zapracuje bo ok 10-20 gier wychodzi 20-10 zł za grę ok 1 godziny.

Władcy Ziemii Specjalnie podaję polski tytuł bo oryginalne Dominant Species jest brzydkie jak nakazuje tradycja gier euro z lat ok 2010. Gra niestety out of print ale gdzieniegdzie znajdziesz jeszcze używany egzemplarz.

Wojna w krainie czarów Mega losowe, irytujące, niesprawiedliwe ale fajne.

Re: Gry dla 5 graczy

: 04 kwie 2025, 00:42
autor: grabol
Quartermaster General 1914, Age of Steam, Szogun, For Sale

Re: Gry dla 5 graczy

: 04 kwie 2025, 01:12
autor: wuher44
Level
Hard: Era innowacji,
Medium: Tapestry
Easy: Nidavellir

Re: Gry dla 5 graczy

: 04 kwie 2025, 10:15
autor: wiLLiq
Darth pisze: 03 kwie 2025, 16:47 ok, precyzując, graliśmy już w Cyklady [...] i El Grande. Nie mamy sprecyzowanej tematyki, więc nie ma tutaj chyba granic, oprócz rzeczywiście poziomu w stylu jakiś super skomplikowanych (jak np. John Company).
To obejrzyj sobie jakies filmiki ze Scythe i Eclipse - troche ciezsze i dluzsze niz w/w 2, ale moze przypasuje.

Re: Gry dla 5 graczy

: 04 kwie 2025, 10:20
autor: The Fifth Horseman
18xx (seria) generalnie obsługuje więcej graczy.

7 Cudów Świata

Star Trek: Ascendancy (właśnie poszła kampania na reprint).

Re: Gry dla 5 graczy

: 04 kwie 2025, 11:04
autor: JollyRoger90
Na skrzydłach Smoków
Endeavor (obie czesci)