Turnieje online

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Turnieje online

Post autor: Rathi »

Zainspirowany turniejem w RftG organizowanym przez yosza, pomyslalem, ze moze warto pojsc dalej i zorganizowac cykl turniejow online. W zwiazku z tym podejmuje sie czyms takim zajac.
Pierwszy (szybki) turniej zacznie sie w najblizszy weekend. Kolejne turnieje beda rozpoczynane w troche wolniejszym tempie.
Gra do turnieju zostanie wybrana do konca dzisiejszego dnia. Zapisy przez caly piatek. Od soboty gramy. Zakonczenie turnieju najpozniej w polowie wrzesnia (aczkolwiek mam nadzieje, ze pojdzie szybciej).

I teraz pytanie do zainteresowanych wzieciem udzialu w turnieju. W jaka gre chcielibyscie zagrac?
Kilka sugestii.
1. Chetni zostana podzieleni na grupy. W grupach kazdy bedzie gral z kazdym (1 na 1). Czyli wybrana gra musi umozliwiac gre w 2 osoby.
2. Poniewaz turniej ma byc szybki, to i jedna partia w wybrana gre musi byc w miare szybka.
3. Tytuly jakie wpadly mi do glowy na szybko:
- Zaginione miasta (bylo juz kilka turniejow w te gre)
- Balloon Cup
- Schotten Totten

Nagrody (na poczatek kupony rabatowe) sponsoruje sklep Dragonus.

Konstruktywna krytyka mile widziana : )
Wiecej szczegolow na temat organizacji i przebiegu pierwszego turnieju za kilka(-nascie) godzin.

[Dodane]
Zasady rozgrywania pierwszego turnieju:
1. Zgłoszenia do turnieju w Zaginione Miasta proszę wysyłać na adres turnieje@dragonus.pl do godziny 24:00 dnia 31 sierpnia 2009 (poniedziałek). W temacie proszę wpisać "Turniej nr 1". W treści należy podać imię (ksywę). Adres e-mail, z którego zostanie wysłane zgłoszenie będzie uznany jako adres kontaktowy.
2. Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na grupy 3-5 osobowe (uzależnione od ilości zgłoszeń).
3. Do finału (bądź półfinałów przy dużej ilości chętnych) awansują zwycięzcy grup, czyli osoby z największą liczbą wygranych. W przypadku gdy więcej niż jedna osoba będzie miała najwięcej wygranych, o awansie decyduje wynik pomiędzy graczami.
4. W grupach każdy gra z każdym do 2 wygranych (czyli teoretycznie maksymalnie 3 gry). Jeśli w trzeciej grze padnie remis, to należy rozegrać kolejne gry do momentu zwycięstwa jednego z graczy.
5. Rozgrywki grupowe należy zakończyć do 6 września 2009 (niedziela) w przeciągu około 2 tygodni. Finały odbędą się w kolejnym tygodniu.
6. Dokładne wyniki rozegranych partii proszę wysyłać na adres turnieje@dragonus.pl. W temacie proszę wpisać "Turniej nr 1". W treści należy podać imiona (ksywy) grających (takie z jakimi zostali zapisaniu do turnieju) plus wyniki wszystkich rozegranych partii oraz wynik końcowy.
7. Wyniki i tabele będą podawane na tej stronie.
8. Nagrody w postaci kuponów rabatowych sponsoruje sklep Dragonus.
9. Gramy na stronie FlexGames lub BSW, do wyboru przez graczy.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Turnieje online

Post autor: cezaras »

rok temu próbowałem zrobić coś podobnego:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... ej#p101580
ale odzew był marny (ponoć głównie dlatego, że zaproponowałem BSW).

Wówczas zakładałem sobie, że gdyby było przykładowo 16 uczestników, to wybierzemy 5 gier i każdy zagra w każdą z nich jeden raz (w każdą z trójką różnych przeciwników). w każdym takim pojedynko rozdzielalibyśmy punkty za miejsca (np. w systemie żużlowym - 3,2,1,0). Na koniec pierwsza czwórka (z największą ilością punktów) mogłaby spotkać się w finale.
oczywiście gdyby było więcej chętnych to potrzebna byłaby runda wstępna.
to byłoby fajne rozwiązanie, bo po losowaniu i przydzieleniu do poszczególnych gier ludzie sami mogliby się między sobą umawiać (dzięki czemu wyjazd weekendowy nie niweczyłby nikomu sensu udziału w takim turnieju. I jestem przekonany, że dalibyśmy radę w miesiąc skończyć taki turniej ku uciesze wszystkich.
Do dzisiaj, nieskromnie uważam, że to był dobry pomysł ;-)
Jakby Twoja idea ewoluowała w tym kierunku to możesz liczyć na moją pomoc.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Turnieje online

Post autor: kolderek »

jestem chętny wziąć udział w turnieju - mogę grać w Zaginione Miasta lub Balloon Cup (Schotten Totten nie znam).
ale jeśli będzie przez BSW to proszę o dokładną instrukcję po polsku co, jak i gdzie (nie znam angielskiego dobrze a niemieckiego w ogóle).
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

W tej chwili sklaniam sie raczej ku niezaleznym turniejom uruchamianym (mniej wiecej) co tydzien-dwa (pewnie na poczatku czesciej, pozniej rzadziej). Moze z czasem zrobi sie z tego cos wiekszego (np. proponowane przez Ciebie MP), ale to pozniej.
Dlaczego tak? Poniewaz latwiej wygospodarowac czas na jeden turniej, niz na caly cykl. Jedni siedza przy komputerze po kilkanascie godzin dziennie i moga zagrac we wszystkich turniejach, a inni nie maja tyle czasu. I chetnie zagraja w jednym turnieju (np. w swoja ulubiona gre), ale tylko w jednym.

Wracajac do pierwszego turnieju. Sklaniam sie ku grze w Zaginione Miasta. Gre zna bardzo duzo osob, a nawet jesli sie jej nie zna, to mozna sie bardzo szybko nauczyc zasad i nadal miec duze szanse w turnieju. Jesli do wieczora nie bedzie innej, ciekawszej propozycji, to turniej zostanie rozegrany wlasnie w Zaginione Miasta.
Na stronie FlexGames mozna zagrac w Zaginione Miasta i Schotten-Totten (to dla tych, ktorzy nie lubia BSW).
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

wiewioor pisze:A może Dominion? :D
To był/jest pomysł na kolejny turniej. Prawdopodobnie od września.
Informacja będzie podana z większym wyprzedzeniem, żeby większa ilość osób miała szansę się zapisać : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

pingus pisze:Stone Age na BSW? ;)
A dobrze sie gra w 2 osoby? Gralem tylko raz i jakos tak bez sensu bylo.
I zastanawialbym sie czy nie lepiej na Yucata. Byloby wolniej, ale w dowolnym momencie mozna gre przerwac i kontynuowac pozniej. A to duzy plus.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Turnieje online

Post autor: mn3006 »

Rathi pisze:
pingus pisze:Stone Age na BSW? ;)
A dobrze sie gra w 2 osoby? Gralem tylko raz i jakos tak bez sensu bylo.
Moim zdaniem bardzo dobrze. Mam już chyba kilkaset gier za sobą. Początkowo zawsze grałem w 3 lub 4 graczy, ale od jakiegoś czasu przekonałem się właśnie do trybu dwuosobowego - sprawdza się, ale trzeba stosować nieco inne strategie niż przy większej liczbie graczy.
Z dwuosobowych trybów gier na BSW nieźle działa też Dominion (już wspomniany wyżej) oraz Sankt Petersburg.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

OK, zaczynamy zapisy do turnieju w Zaginione Miasta. Wszystkie szczegóły w pierwszej wiadomości tego wątku.
Zapraszam!
mn3006 pisze:Moim zdaniem bardzo dobrze.
W takim razie będę musiał spróbować : )
mn3006 pisze:Sankt Petersburg
Zgadzam się. Grałem kilkadziesiąt razy i gra się całkiem przyjemnie.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

W celu zebrania większej ilości uczestników termin zakończenia zapisów zostaje przeniesiony na poniedziałek.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

Otrzymałem informację, że czas rozegrania gier grupowych może być zbyt krótki. Ponieważ termin zapisów został wydłużony, to i czas zakończenia rozgrywek ulegnie modyfikacji. Myślę, że najprościej będzie jeśli zostanie to ustalone z uczestnikami po rozlosowaniu grup. Dlatego proszę się nie sugerować datami i nie bać walkowerów (które pojawią się tylko w przypadku ewidentnego braku kontaktu z uczestnikiem). To nie są mistrzostwa świata : ))
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

Lista startowa turnieju w Zaginione Miasta:
1. Cezaras
2. Monga
3. Leser
4. Kolderek
5. Kabat
6. Yakos

Myślę, że zrobimy jedną grupę i każdy zagra z każdym. Bez finałów. Wygra osoba z największą liczbą wygranych pojedynków.
Gramy do 15 września. Każda osoba ma do rozegrania 5 pojedynków, co daje jeden pojedynek na 3 dni. Nie powinno być problemów z czasem : )
Życzę wszystkim powodzenia!
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Turnieje online

Post autor: kolderek »

to kto pierwszy zagra ze mną? założyłem konto na FlexGames (kolder). BSW nie bardzo wiem jak obsługiwać.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

Zaczynamy nowy turniej. Tym razem w Dominiona. Więcej informacji tutaj.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Turnieje online

Post autor: Rathi »

Czas na kolejny turniej.
W co chcielibyście zagrać?
Coś prostego (Balloon Cup; Schotten Totten)?
Czy coś trudniejszego (Stone Age; Sankt Petersburg; Wikingowie; Yspahan; Hacjenda; Hej, to moja ryba!)?
A może coś zupełnie innego?
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Turnieje online

Post autor: mn3006 »

Dla mnie najlepiej (w takiej kolejności):
1. stone age
2. wikingowie
3. sankt petersburg
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Turnieje online

Post autor: kolderek »

ja znam tylko Stone Age lub Ballon Cup.

ale musi być podany terminarz czyli kto z kim i kiedy, bo jak widać na przykładzie Zaginionych Miast, gdy mamy wolną rękę to nie bardzo to nam wychodzi.
tzn. piszę tylko w swoim imieniu :-)
ODPOWIEDZ