Tajemniczy Mikołaj 2009

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Don Simon »

W zeszłym roku akcja na GamesFanatic (wtedy jeszcze .net) zyskała Wasze zainteresowanie i cieszyła się dużą (jak na pierwszą edycję) popularnością.
W tym roku chcemy wystartować na tyle wcześnie, by dać Wam możliwość lepszego zaplanowania udziału. Mam nadzieję, że w tym roku lista uczestników będzie jeszcze większa.

Mam nadzieję, że nadal chcecie się "bawić w Mikołaja". Wkrótce startujemy. Tymczasem zapraszam do zostawiania wszelkich komentarzy i uwag tutaj lub w komentarzach na GF

http://www.gamesfanatic.pl/2009/11/02/t ... tce-start/
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Don Simon »

Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Don Simon »

Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jar_on
Posty: 90
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Tajemniczy Mikołaj - przebieg

Post autor: jar_on »

Jakoś nigdzie Tajemniczego Mikołaja na forum nie widzę, to zakładam.

Dzisiaj, co było dla mnie sporym zaskoczeniem, do drzwi zapukał mi Pomocnik Tajemniczego Mikołaja, wręczył mi paczkę i ze słowami "To oczywiście nie ode mnie", pomknął w w dół schodów, ku kolejnym obowiązkom.

Dziękuję Tajemniczy Mikołaju i Pomocniku Tajemniczego Mikołaja, jak Was kiedyś złapię, to postawię Wam jakieś dobre piwo (czy inną herbatę :D :)

Paczka leży sobie na szafie i kusi... mamy co prawda Mikołajki, ale nie chcę jej jeszcze otwierać.
Zapakowana jest władny jasny papier ozdobny, przewiązany czerwoną wstążeczką.

Po przyjrzeniu się innym grom na półkach, ma identycznie ten sam rozmiar co "Wsiąść do Pociągu" i "Horror w Arkham"... Jako że wydawcy są inni Days of Wonder / FFG - Rebel /Galakta, to trudno mi zgadnąć czyje to jest... :lol:

Na wishliściemam:
Agricola: Farmers of the Moor (2009)
Blue Moon City (2006)
Commands & Colors: Ancients Expansion Pack #4: Imperial Rome (2009)
Commands & Colors: Ancients Expansion Pack #5: Epic Ancients II (2009)
Cosmic Encounter (2008)
Descent: Journeys in the Dark (2005)
Modern Society (2009)
Polarity (1986)
Samurai (1998)
Small World (2009)
Steam (2009)
Sylla (2008)
Through the Ages: A Story of Civilization (2006)
Tulipmania 1637 (2009)
War of the Ring - Battles of the Third Age (2006)
War on Terror (2006)
The World Cup Game (2006)
*Wiem, że nie wszystkie są z preferowanego przedziału cenowego (np. Tulipmania i Descent), ale niezbyt chciało mi się grzebać w wishliście przed akcją...

Jak sądzicie co jest w tym pudełku?
Jak się nim potrząśnie to słychać planszę(?), wypraski(?) i jakieś mniejsze elementy(?)...
Jak się złamię i otworzę, to napiszę co to było.

Dziękuję Tajemniczy Mikołaju i Pomocniku Tajemniczego Mikołaja :D

ps. Mam nadzieję, że moja paczka też dotrze bez przeszkód :)
"Your game and Your rules but it doesn't mean I have to play."
Zbiór - http://tinyurl.com/6dhbfw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj - przebieg

Post autor: Don Simon »

Przenioslem. Dzieki za opis :).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
gacekthebat
Posty: 23
Rejestracja: 14 paź 2008, 13:13
Lokalizacja: Ruda Slaska

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: gacekthebat »

Wczoraj, po powrocie do domu poznym wieczorem, znalazlem przy lozku pakunek. Nie wiedzialem, ze wczorajsza paczka to akurat ta od Tajemniczego Mikolaja (swieta coraz blizej, czekam na kilka paczek), wiec ja rozpakowalem. Mym oczom ukazalo sie piekne pudelko Ksiazat Florencji :) (nie chcialem psuc sobie niespodzianki, chcialem cierpliwe czekac do 24, ale gra byla w folii:) ) Bardzo dziekuje Tajemniczemu Mikolajowi za prezent. Kolekcja klasyki sie rozrasta :)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: BloodyBaron »

Ja też dostałem już paczuszkę, solidne kartonowe pudło trafiło do szafy (zacisnąłem zęby, warto :) ), i wyląduje pod choinką.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Tycjan »

Zaniedbałem podziękowania, a należą się jak najbardziej. Dostałem już prezent: śliczne Stone Age cieszy moje oko i duszę :) Wielkie DZIĘKUJĘ dla Pomocnika Tajemniczego Mikołaja :)



p.s. Dziękuję również GamesFanatic za sam pomysł, który wywołuje tyle radości. Mam nadzieję, że i do Was Mikołaj się uśmiechnie i czymś obdaruje :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: cezaras »

a mnie Święty Mikołaj odwiedził dzisiaj.
Z pudła wyskoczyły dwie opakowane w świąteczny papier paczuszki, jedna rozmiaru gry - druga rozmiaru płytki CD w miękkim opakowaniu. Nawet nie zdążyłem podjąć decyzji czy odpakowywać czy czekać do Świąt - podjęła ją z a mnie córeczka ;-)
Chyba jest przyzwyczajona, że jak prezent to dla niej ;-)
Jednak dzięki temu wiem, że dostałem Factory Managera i tajemniczy kalkulatoro -licznik do Agricoli (jeszcze nie wiem jak to to się obsługuje, ale rozkminie na pewno).
Bardzo Dziękuję Święty Mikołaju
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: BloodyBaron »

cezaras pisze:... i tajemniczy kalkulatoro -licznik do Agricoli
wtf?
_________
Moje gry
folik
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:46

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: folik »

Hmyy, mogę zgadywać że chodzi o SCORE-O-MATIC, takie jak tutaj http://www.boardgamegeek.com/filepage/37542 ;-)

Do mnie Święty Mikołaj zawitał gdy byłem na Pionku, ale czujni sąsiedzi przechwycili paczkę i przekazali zaraz jak wróciłem. Przynajmniej nie musiałem jechać z awizo na pocztę. Prezent jest ładnie zapakowany i tak zostanie do 24. W cale nie mam tak dużej chęci aby dowiedzieć się co jest w środku - na mojej wishliscie było tylko 5 tytułów więc dużo możliwości nie ma. Bardziej intryguje mnie druga mini paczuszka, wielkości 2x talia kart, która jest dołączona w pakiecie. To jest dopiero zagwostka.
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Arhtu »

A jeśli ktoś już rozpakował i stwierdził, że jednak wcale tego nie chciał, to do jutra ma czas, by wystawić na mathandel. :P
-
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: yosz »

ja tylko przekażę od mojej Agi, że jej prezent dotarł (oczywiście nie mówiłem kto ją wylosował - ale Tajemniczy sam się zdradził podpisując paczkę ;) )

Umowa była taka, że nie rozpakowujemy (znaczy ja bym rozpakował, ale Aga stwierdziła że poczeka do świąt). Jednak jak gra przyszła to pokusa była silniejsza i karton zleciał z gry ;) Już rozpakowując stwierdziliśmy: "Ale jeżeli gra będzie zapakowana w światęczny papier to czekamy" - no i ślicznie zapakowana gra, czeka do 24 :roll: :D

Aga dziękuje bardzo Tajemniczemu :) Odezwie się po świętach żeby napisać co dostała :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Squirrel »

Ja jestem zbyt ciekawska i niecierpliwa żeby czekać tak długo ;) Zwłaszcza, że moja paczka przybyła już spory czas temu.

Odpakowałam prawie, że od razu i to była wspaniała niespodzianka. Middle-Earth Quest pyszni się na półce a ja codziennie z radością sobie do niego zaglądam, poczytuje instrukcje, macam karty i figurki ;) Teraz wreszcie będę miała więcej wolnego, więc szykują się pierwsze partie.

Ponieważ nie mogę Cię dorwać osobiście, to ogłoszę tutaj: Dziękuję Ci Tajemniczy Mikołaju!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: yosz »

Squirrel pisze:JTeraz wreszcie będę miała więcej wolnego, więc szykują się pierwsze partie.
To ja przypomnę się o zdjęcia z Pionka :twisted:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Squirrel »

yosz pisze:
Squirrel pisze:JTeraz wreszcie będę miała więcej wolnego, więc szykują się pierwsze partie.
To ja przypomnę się o zdjęcia z Pionka :twisted:
;) Już zgrane na dysk, czekają na obróbkę.
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Królik »

Do mnie juz chwilę temu przybył Factory Manager. Jako, że cierpliwy nigdy nie byłem, to gra została rozpakowania i użyta już kilkakrotnie.
Dziękuję Ci Tajemniczy Święty Mikołaju!!!
Ostatnio zmieniony 16 gru 2009, 12:07 przez Królik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Dzej »

Nie dziwię się. Czekanie do 24 to sado - maso. Powinniście zmienić nazwę akcji :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Don Simon »

Dzej pisze:Nie dziwię się. Czekanie do 24 to sado - maso. Powinniście zmienić nazwę akcji :P
Ja wszystko notuje i w przyszlym roku Ci co byli niegrzeczni dostana odpowiednia nagrode :twisted: 8)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Pancho »

Ja bardzo dziękuję za Neuroshime Hex : Duel, do której już planuję pierwszą rozgrywkę z żoną. Gier dwuosobowych nigdy za wiele. Prezent Tajemniczy Mikołaj podrzucił mi na Pionku, co było naprawdę zupełnie niespodziewane. Oczywiście natychmiast złamałem świąteczne zasady i otworzyłem paczkę jeszcze w samochodzie, w drodze do domu :)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: bogas »

Squirrel pisze:JMiddle-Earth Quest pyszni się na półce a ja codziennie z radością sobie do niego zaglądam, poczytuje instrukcje, macam karty i figurki ;)
Pancho pisze:Ja bardzo dziękuję za Neuroshime Hex : Duel, do której już planuję pierwszą rozgrywkę z żoną.
No widać od razu kto był grzeczny a kto nie :twisted:
A ten Mikołaj to zawsze taki szeroki wachlarz prezentów ma?
A co do czekania na 24 to na Śląsku Mikołaj przynosi prezenty 6 grudnia. 24 jest już bezrobotny ;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Don Simon »

bogas pisze: A co do czekania na 24 to na Śląsku Mikołaj przynosi prezenty 6 grudnia. 24 jest już bezrobotny ;)
Poganski kraj, poganskie obyczaje :twisted:
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: yosz »

bogas pisze:A ten Mikołaj to zawsze taki szeroki wachlarz prezentów ma?
W Panchowym podarku powinien był być jeszcze jeden mały dodatek (no nie taki mały) - nie bardzo wiadomo co się z nim stało. Staram się go odnaleźć ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: mistrz_yon »

Ja takze przylaczam sie do podziekowan dla TSM za Yspahan, do ktorego od dawna sie przymierzalem, ale jakos sie nie moglem zdecydowac. Teraz Mikolaj zadecydowal za mnie i to baaaaaaardzo dobrze, bo gier z Ystari nigdy za wiele :)

Dziekuje Ci SC Johnson, Tajemniczy Mikolaju!
Awatar użytkownika
Zero
Posty: 103
Rejestracja: 28 cze 2008, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Tajemniczy Mikołaj 2009

Post autor: Zero »

Ja nawet nie próbowałem się bronić i od razu rozerwałem pięknie zapakowaną paczkę. :) Pod ładnym papierem kryła się wspaniała niespodzianka - Le Havre !!!!!!!! :) Zdecydowany nr 1 na mojej wishliście (a nie jest ona mała). :)
Bardzo dziękuję Ci mój Tajemniczy Mikołaju za ten wybór i niemały wszak wydatek. :)
ODPOWIEDZ