[Dungeoneer] Jaki dodatek wybrać? (+ parę pytań)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
emde
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2009, 09:37

[Dungeoneer] Jaki dodatek wybrać? (+ parę pytań)

Post autor: emde »

Po pierwsze witam wszystkich, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

Grę Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych posiadam mniej więcej od lipca. W skali szkolnej oceniam ją ze znajomymi na 4+, dlatego od czasu do czasu z wielką chęcią sięgamy po nią. W sumie to jest powód dlaczego 4+ : jest możliwość znudzenia się tą grą, ponieważ występuje dość ograniczona ilość elementów - co w żaden sposób nie zmniejsza nam radości, która dostarczana jest podczas rozgrywki.
Jednak żeby ją ubarwić mam zamiar dokupić jakiś zestaw rozszerzający grę. I teraz pytanie właściwe - co mi polecacie? Odpowiedzi + argument miło widziane Wink

No i teraz pytanie jeszcze do gry, w ramach upewnienia się, że nie oszukiwaliśmy ze znajomymi podczas rozgrywki Smile :
1. Jeśli bohater, dajmy na to krasnolud Kron, posiada już jakiś trwały Dar Losu (jego limit to 1 Dar Losu) to mogę mimo to zagrać kartę Dar Losu z efektem natychmiastowym (np. "Odparcie")?
2. Dokładnie ten sam typ pytania odnośnie Skarbów (w sumie to chyba tylko mikstura jest takim natychmiastowym Skarbem).
3. Powtarzająca się sprawa "Wyzwania" - podczas swojej tury (aż do kolejnej) można rzucić TYLKO jedne wyzwanie? Czyli podczas swojej tury bohater podchodzę do kogoś i go biję (to jest rzucenie wyzwania? Przykład do tego: stoję na polu obok innego bohatera - przemieszczam się do niego [tracę 1 pkt ruchu] po czym rzucam wyzwanie [tracę drugi punkt ruchu]) albo podczas fazy władcy lochu innych graczy chcę oddać/dobić rzuconego na mnie stwora jeżeli po mojej fazie bohatera został mi 1 punkt ruchu. Co więcej - mogę oddać tylko raz i tylko jednemu potworowi (nawet, jeżeli np. każdy z 3 graczy rzucił na mnie po dwa stwory za moje 666 punktów grozy) bo mogę na turę rzucić tylko jedno wyzwanie. Dobrze to rozumiem?


Z góry dziękuję za odpowiedź (a nawet i szybką odpowiedź).


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: [Dungeoneer] Jaki dodatek wybrać? (+ parę pytań)

Post autor: Veridiana »

ad. 1) możesz. karty natychmiastowe nie wliczają się do limitów
2) jak wyżej
3) za niewykorzystany JEDEN punkt ruchu możesz rzucić JEDNO wyzwanie. a czy będzie to wyzwanie potworowi czy innemu bohaterowi to już zależy od Ciebie

Dodatku nie polecę, bo nie grałam w żaden oprócz podstawki. no raz, w Zemstę, śliczne karty.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: [Dungeoneer] Jaki dodatek wybrać? (+ parę pytań)

Post autor: FormatC »

Jesli chodzi o dodatki, to proponowalabym Zemste Malrothina - to tak naprawde dwa dodatki w jednym, ewentualnie Krypte Przekletych (u nas sluzy jako podstawka :)). Niezlym pomyslem (tak mi sie wydaje, nie widzialam, ani nie gralam), moze byc tez "Powrot..." - pozostajemy w "undeadowej konwencji" i jeszcze nasze postacie moga sie bardziej rozwinac... :)

Jesli chodzi o pozostale dodatki, to "Smoki" okazaly sie sporym rozczarowaniem, bo zawieraja dwa takie same decki... :/ Wydaje mi sie, ze gdzies czytalam, ze podobna sytuacja wystepuje w przypadku Krainy Lodowej Wiedzmy... :/
cakathy
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2009, 18:34

Re: [Dungeoneer] Jaki dodatek wybrać? (+ parę pytań)

Post autor: cakathy »

A ja wręcz przeciwnie - polecam dodatki "Kraina Lodowej Wiedźmy" i "Smoki..." - oba są osadzone "na powierzchni", co świetnie się komponuje z "Grobowcem..." - trzeba wykonać zadania w podziemiach i na górze. Jest więcej zabawy.
I "decki" nie są takie same - to jeden komplet kart, którego się nie dzieli. Nie wiem zatem, w czym problem.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: [Dungeoneer] Jaki dodatek wybrać? (+ parę pytań)

Post autor: FormatC »

Co kto lubi. Mnie nie sie nie podobalo, ze wszystki potwory, pulapki etc. wystepowaly w dwoch kopiach. Gdyby powtorzylo sie kilka, to nie byloby problemu, ale WSZYSTKIE? Bez sensu.
emde
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2009, 09:37

Re: [Dungeoneer] Jaki dodatek wybrać? (+ parę pytań)

Post autor: emde »

Dzięki tym, którzy się wypowiedzieli. Wychodzi na to, że każdy dodatek może być jednocześnie dobry jak i średni. Zależy więc od gracza (cóż za nowość :P ). Tak więc myślę, że wybiorę albo "Zemstę..." albo "Kryptę..." (skoro u Ciebie FormatC jest podstawką, to może jest naprawdę dobre?).
ODPOWIEDZ