Gry Lego ?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Gry Lego ?

Post autor: Banan2 »

Witam !
Czy ktoś może już grał w najnowsze produkcje Lego ? Interesuje mnie zwłaszcza Lego Pyramid http://games.lego.com/de-DE/kids/defaul ... sespyramid czyli produkcja pana Knizii. Warto się tym zainteresować ?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
antyempire
Posty: 60
Rejestracja: 31 paź 2009, 20:40

Re: Gry Lego ?

Post autor: antyempire »

Coś ten watek nie jest popularny :lol:
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gry Lego ?

Post autor: draco »

Lego miało całe swoje stoisko na targach w Essen, ale chyba nikt z polaków nic tam nie kupił. Pisałem do Lego polska, czy nie przekazaliby Ramses Pyramid do recenzji, ale powiedzieli, że sami nie mają i będą mieli dopiero w przyszłym roku. Za to sklep Lego w Galerii Mokotów miał te gry zaraz po premierze w sierpniu prosto z Niemiec. Na razie gry Lego nie szaleją na bgg.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Lego ?

Post autor: bartek_mi »

gra jest slabawa - recenzja i fotki na lugpol.pl na forum

gry maja byc dowolnie zmieniane (przez nabywcow) wiec po prostu sa moim zdaniem niedorobione :)

kupie bo kostka super (ale niekoniecznie popluczyny po knizi - wole klona robali, tanszy :) )

a LEGO pl jest baaardzo ospale - juz chyba lepiej do Billund uderzac :->
Dice Hate Me :(
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry Lego ?

Post autor: Groszek »

Grałem raz w Ramses Pyramid. Gra raczej dla młodszych planszówkowiczów. Na początku rozgrywki wydawała mi się, że jest bardzo słaba, ale pod koniec pewne emocje były (kto pierwszy).
Gra ma charakter połączenia elementu pamięciowego (zapamiętywanie ukrytych kolorów znaczników), szczęścia (rzuty kością) oraz minimalnego kombinowania (którą stroną piramidy się wspinać).
Jako ciekawostkę - można zobaczyć, do grania wielokrotnego, to chyba tylko z dziećmi (albo same dzieci). Chyba, że ktoś jest fanem lego.... :)
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Gry Lego ?

Post autor: pomimo »

Odświeżę trochę ten wątek. W sierpniu gry LEGO mają trafić do polskich sklepów.
Powoli będą się pojawiać w sieci recenzje tych produkcji.

U nas pierwsza: Ramses Pyramid

Teraz sobie Banan2 będziesz mógł poczytać wyczerpująco. Wiem, ze grasz z dzieciakami z podstawówki. U moich uczniów chwyciła.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Gry Lego ?

Post autor: Don Simon »

Odswieze i zapytam, czy cos ciekawego sie w serii Lego Games pojawilo?
Warto rozwazac cos na prezent dla 5-6 latkow?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry Lego ?

Post autor: Nataniel »

Lego zamknęło tę serię, a szkoda, bo mi seria Heroica bardzo się podobała (i powinna 5-6 latkowi się spodobać).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry Lego ?

Post autor: LordDisneyland »

Ja mam tylko Bitwę O Hoth [Lego 3866]. Fajny wygląd gry, radocha z budowania pionków i planszy, potem turlanie w losowej rozgrywce. Bez zachwytów, ale ją lubię... Dziecko w wieku 5-6 lat lubiące Star Wars powinno być zachwycone.
Wiem, że dość dobrze wypadają także Shave a Sheep oraz Minotaurus, ale niestety, nie udało mi się ich kupić.
ODPOWIEDZ