Gra dlą "nowego" :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Kubajj24
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2009, 00:25

Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Kubajj24 »

Witam!
Na forum jestem nowy,chciał bym kupić grę planszową ale także może być gra karciana.
Cena tak do 120zł.Mam już pare gierek:Stronghold,Starcraft,Hej to moja ryba i pare karcianek.
I stwierdzam że bardziej przypadają mi do gustu gry skomplikowane i z możliwością różnych strategii.
Macie jakieś prepozycje co kupić albo macie coś do odsprzedania??

Z góry Dziękuje Kuba.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Sandman »

Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: maciejo »

siemka

ja mam kilka gier do odsprzedania :D

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =10&t=8967
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =10&t=9022
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =10&t=8966
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =10&t=8966

gry są różnorodne o różnym stopniu komplikacji,także na pewno coś sobie wybierzesz -polecam :!:

pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony 22 lis 2009, 13:12 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Cirrus »

120 i gry skomplikowane i z możliwością różnych strategii- pod to podpada z 70% znanych mi tytułów :) Sprecyzuj pytanie- gra wojenna, ekonomiczna, abstrakcyjna? Ilu graczy? Rzeczywiście tu http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=6212 znajdziesz dużo pomocnych informacji :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: zephyr »

Caylus ! (lubię Caylusa)

a bardziej na serio to jest mnóstwo różnych skomplikowanych gier strategicznych warto przyjrzeć się pozycjom z podanego tematu "dla nowych", górze bgg i poszukać entuzjastów w okolicy, bo nie każdemu dana gra podejdzie, nawet jeśli ogólnie jest dobrze oceniana i gatunek pasuje
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Kubajj24
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2009, 00:25

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Kubajj24 »

Witam ponownie i od razu przepraszam ze nie sprecyzowałem,zależy mi na grze dla 2 osób czasem może będą 3.
Nie lubię gier co-op mówię od razu (tak już mam:P),a więc walka pomiędzy sobą.
Najlepiej żeby była mechanika podobna jak w Battlestar galactica czyli blef i niepewność :)
Dziękuje za wszelkie propozycje Kuba.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Sandman »

Za tę cenę i z takimi wymaganiami Mr Jack in New York będzie idealny. Do zastanowienia również Race for the Galaxy i Through the Ages (używkę aktualnie za około 120 zł można spokojnie kupić). Szczegółowo nie będę omawiać, jak chcesz to poczytaj sobie konkretne tematy o tych grach.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Odi »

Kubajj -> mama dla Ciebie grę idealną 8)

Havana

Bardzo fajna w 2 i 3 osoby, gorsza w czteroosobowym składzie. To nowa gra, dopiero niedawno zadebiutowała na targach w Essen, więc nie ma jeszcze o niej zbyt wielu informacji.
Może nie jest złożona na miarę Strongholda, ale zapewnia spory element niepewności, blefu, przeszkadzania sobie, podbierania zasobów...
Wykonanie zachęca do gry, zasady proste, jest tez polska instrukcja.

Zachęcam (zresztą wszystkich innych także)

Za ok 120 zł warto również zwrócić uwagę na Stone Age, Hansę, Agricolę
Awatar użytkownika
Kubajj24
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2009, 00:25

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Kubajj24 »

Nad Havaną myśle troche poczytam i zobaczę :mrgreen:
A do Sandmana,jeżeli znasz jakąś dobrą gre ponad 120 to spoko może być nawet 300zł bardziej dla mnie liczą się przeżycia a nie cena :wink:
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Sandman »

Kubajj24 pisze:A do Sandmana,jeżeli znasz jakąś dobrą gre ponad 120 to spoko może być nawet 300zł bardziej dla mnie liczą się przeżycia a nie cena
Tylko, że jedno nie wyklucza drugiego. Gry, które Ci tu wymieniłem są warte każdej ceny i u mnie to ścisła czołówka gier 2-osobowych (ściśle to Mr. Jack 2-2, TtA 2-4, RftG 2-4, a z dodatkami nawet do 6 osób). Na żadnej z nich się nie zawiedziesz.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Browarion »

Kubajj24 --> gier jest mnóstwo, po prostu MNÓSTWO.
Nie idź na łatwiznę, sam troszkę poprzeglądaj choćby oferty sklepów planszówkowych.
Dużo łatwiej potem będzie Ci dopytać tutaj o szczegóły i opinie, bo tam też co-nieco o grach napisano
:mrgreen:

W tej chwili to pytanie typu: chcę kupić samochód żeby nim jeździć, mogę wydać od 10 do 100 tysięcy.
No i co wtedy Ci można polecić...
;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Kubajj24
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2009, 00:25

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Kubajj24 »

Więc nie poszedłem na łatwiznę :P I znalazłem grę Dominion bardzo chwaloną itd.
Teraz pytania:
-Czy dominion w 2 osoby jest tak fajny??
-Czy w grze jest duża losowość?
-Jak oceniacie gre?
-Czy karty szybko się niszczą?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: mst »

Zwykle jest to kwestia Draco ;-) - jeśli wpisalbyś sobie w profilu miasto to może ktoś zaprosilby Cię na planszówkowe spotkanie w twojej okolicy i móglbyś wypróbować gry na żywo. :-)

A odnośnie Dominiona to IMHO mimo sporej losowości jest fajny także na 2 osoby. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: zephyr »

Lubię dominion,
niszczy się dość szybko, nie jakoś masakrycznie ale mógłby wolniej
losowość jest duża, sensowna strategia wygrywa z bezsensowną w 9 przypadkach na 10, ale zwykle pomysły są na tyle podobne że losowość ma spore szanse zdecydować o zwycięstwie
gra jest dość lekka, jest trochę kombinowania, ale caylus to to nie jest
w podstawce karty są dość monotonne, w intrydze ciekawsze ale też bardziej losowe i często wydłużające turę
2er jest ok
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Tycjan »

-Gram w dwie osoby i jest OK, chociaż na duża interakcję nie masz co liczyć, ale w przypadku Dominion podstawki to ilość osób tego nie zmieni.
- w miarę grania układasz/składasz swoja talie kart i potem z nij losujesz karty na rękę = losowość spora
- ja bardzo dobrze ;)
- W Dominion prawie cały czas tasuje się kart więc w zależności od częstości grania, takie będą "zniszczenia". Zawsze możesz użyć koszulek do kart i wtedy nic się nie zniszczy. Ja osobiście nie lubię kart w koszulkach. Został mi uraz od czasu Kultu ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: Browarion »

Mi też Dominion bardzo pasuje, i jest to gra w którą można zagrać kilka razy pod rząd i wciąż się nie znudzi.
Karty mogą się wycierać (jak napisano - nie jakoś masakrycznie szynko, ale jednak), ale po to są protektory na karty.
Z losowością bym nie przesadzał, bo dużo zależy od strategii i wydarzeń w trakcie gry, ale na pewno taki element istnieje.
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Gra dlą "nowego" :)

Post autor: FormatC »

Przylacze sie do glosow polecajacych Dominion. :) Cudowna gra, w dwie osoby gra sie b. dobrze. Nie jest specjalnie mozgozerna, ale faktycznie, trzeba miec JAKIS pomysl na talie bo bez tego raczej nici z wygranej. "Pomysly na talie" moga byc b. podobne w przypadku grania sama podstawka, ale z Intryga i Seasidem nie sa juz tak oczywiste. Podstawka nie pozwala moze na zbyt dotkliwe gnebienie przeciwnika (chociaz Wiedzmy z Salami Tronowymi i jakas Wioska moga dac niezle w kosc ;)), ale juz Intryga wprowadza wiecej "nieprzyjemnych" kart - Swindler, Sabotazysta, Torturer, Maskarada, a i w Seasidzie znajdzie sie conieco do podokuczania wspolgraczom. ;)
ODPOWIEDZ