Nowości w Norymberdze

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Nowości w Norymberdze

Post autor: Łukasz Pach »

Witam!

W związku z zbliżającą się imprezą i premierami w Norymberdze, chciałem was zapytać co sadzicie o grach które, będą tam prezentowane, co waszym zdaniem będzie cieszyć się powodzeniem, w co chcielibyście zagrać, co warto sprowadzić a co wydać ;). Czekam na wasze sugestie i dzięki za pomoc.

..bo kto będzie wiedzieć lepiej jak nie Wy. ;)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: clown »

No i ja już herbaty słodzić nie muszę, przynajmniej do końca tygodnia :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Dzej »

A co będzie tam prezentowane? :o
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: jax »

bard.pl pisze:Witam!

W związku z zbliżającą się imprezą i premierami w Norymberdze, chciałem was zapytać co sadzicie o grach które, będą tam prezentowane, co waszym zdaniem będzie cieszyć się powodzeniem, w co chcielibyście zagrać, co warto sprowadzić a co wydać ;). Czekam na wasze sugestie i dzięki za pomoc.

..bo kto będzie wiedzieć lepiej jak nie Wy. ;)
No myślę, że Bard jako profesjonalista na rynku powinien wiedzieć lepiej :P

To zagajenie dyskusji mi się nie podoba. Gdybyś podał jakąś listę ze swoimi wstępnymi przemyśleniami, to ok. A tak, wygląda to jakby Bard czekał aż użytkownicy zrobią mu darmowy research rynku i wyniki podadzą na tacy :P
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Veridiana »

Zauważyłam, że co Łukasz nie napisze to źle. Zawsze się ktoś przyczepi. chyba nikt nie musiał się tyle razy tłumaczyć ze swoich postów tudzież różnych posunięć okołoforumowych.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: draco »

Veridiana pisze:Zauważyłam, że co Łukasz nie napisze to źle. Zawsze się ktoś przyczepi. chyba nikt nie musiał się tyle razy tłumaczyć ze swoich postów tudzież różnych posunięć okołoforumowych.
Nie nasza wina, że pisze niekonkretnie i łatwo mu wyciągnąć ukryte (prawdziwe lub nie) cele.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Smerf Maruda »

Veridiana pisze:Zauważyłam, że co Łukasz nie napisze to źle. Zawsze się ktoś przyczepi. chyba nikt nie musiał się tyle razy tłumaczyć ze swoich postów tudzież różnych posunięć okołoforumowych.
To typowe.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Filippos »

Veridiana pisze:Zauważyłam, że co Łukasz nie napisze to źle. Zawsze się ktoś przyczepi. chyba nikt nie musiał się tyle razy tłumaczyć ze swoich postów tudzież różnych posunięć okołoforumowych.
Jak byłem mały to moja siostra była zawsze ta grzeczna, a ja ten niegrzeczny. Rodzice tłumaczyli mi że to dlatego że wyrobiłem sobie złą opinię i potem nieważne co robiłem i tak byłem oceniany na jej podstawie. Wtedy tego nie rozumiałem, dziś rozumiem... :wink: Koniec bajki, a gdzie morał? :lol:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Dzej »

Chcemy kolejną promocje to będziemy mili :mrgreen:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Smerf Maruda »

Gdzie tam zła opinia... to wszystko zawiść, małość ducha i tzw. przypieprzalstwo. Tak było z wątkiem o Dominionie, tak - być może - będzie tutaj.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: jax »

Smerf Maruda pisze:Gdzie tam zła opinia... to wszystko zawiść, małość ducha i tzw. przypieprzalstwo. Tak było z wątkiem o Dominionie, tak - być może - będzie tutaj.
Hmm..wezmę tę wypowiedź za dobrą monetę, drogi Łukaszu :lol:

Kto nic nie pisze na forum, mniej obrywa. A kto pisze obrywa, nieważne czy rebel czy Trzewik czy Bard. Takie życie :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Smerf Maruda »

jax pisze:A kto pisze obrywa, nieważne czy rebel czy Trzewik czy Bard. Takie życie :)
Cóż to ma wspólnego z życiem? Zamiast tworzyć sobie miłe otoczenie, wzajemnie się oczerniać? W życiu zawodowym, w korporacjach - być może. Ale na forum, na którym dyskutujemy o jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu... Błagam.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Dzej »

Przecież Jax napisał, że wygląda a nie jest 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Sandman »

Smerf: a czy Ty sam czasem nie pojechałeś dzisiaj trochę po Browarionie?
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: jax »

Smerf Maruda pisze:Cóż to ma wspólnego z życiem? Zamiast tworzyć sobie miłe otoczenie, wzajemnie się oczerniać? W życiu zawodowym, w korporacjach - być może. Ale na forum, na którym dyskutujemy o jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu... Błagam.
Błagam o zauważanie emotikonów :)

[aha, na poważnie: jak dla mnie jakieś 90% jechania po sklepach/wydawcach na forum jest uzasadnione - jak jest jakiś feler trzeba pisać o tym głośno i wyraźnie czy też może hołdujesz zasadzie: 'mając na uwadze ew. krytykę, musimy zrobić tak żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie' :) ]
Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 16:31 przez jax, łącznie zmieniany 2 razy.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Dzej »

A ja nadal nie wiem co będzie w norymberdze 8)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Smerf Maruda »

Sandman pisze:Smerf: a czy Ty sam czasem nie pojechałeś dzisiaj trochę po Browarionie?
To trochę w stylu: "a u was biją Murzynów". Co to ma za znaczenie? Z Browarionem "pokłóciłem" się ja, a na bard.pl napada każdy, kto tylko ma konto na forum.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Andreus »

Dzej pisze:A ja nadal nie wiem co będzie w norymberdze 8)
Impreza i premiery :twisted:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: jax »

Smerf Maruda pisze:na bard.pl napada każdy, kto tylko ma konto na forum.
Hmm.. ciężko polemizować z takimi twierdzeniami :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Smerf Maruda »

jax pisze:
Smerf Maruda pisze:na bard.pl napada każdy, kto tylko ma konto na forum.
Hmm.. ciężko polemizować z takimi twierdzeniami :)
Jacek, daj spokój - łapanie za słówka nie pomaga w dyskusji. Ale rozumiem - uderz w stół, nożyce i tak dalej.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: mbork »

jax pisze:A kto pisze obrywa, nieważne czy rebel czy Trzewik czy Bard. Takie życie :)
Ja też obrywam³, ja też!

A ogólnie zgadzam się, żeby wyluzować i robić jedno z niewielu miejsc w necie bez flame'ów itp. Nie róbmy onetu.

No i "takie życie" to żaden argument: życie jest takie, bo ludzie robią źle; spróbujmy mniej robić źle, a może będzie trochę lepiej. A jak się komuś nie uda, nie bądźmy pamiętliwi.
Smerf Maruda pisze:na bard.pl napada każdy, kto tylko ma konto na forum.
O przepraszam, ja nie (przynajmniej na razie ;) ).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: jax »

Smerf Maruda pisze:Jacek, daj spokój - łapanie za słówka nie pomaga w dyskusji. Ale rozumiem - uderz w stół, nożyce i tak dalej.
Myślę, że łapanie ze słówka jest bardzo fajnym antidotum na generalizowanie (które jest grzechem ciężkim :) ). Tak jasne, każdy jedzie na Barda, a może każdy jedzie na Wallace'a z jego słynnymi instrukcjopodobnymi produktami albo każdy jedzie na Knizię że od wielu lat nie potrafi wydać hitu dla gamerów? come on...). Ale może już dość o tym i dowiemy się czegoś o premierach szykowanych na Norymbergę :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: folko »

Może nie premiera dla nas (Polaków), ale będą Kraby po angielsku na stoisku Granny :-)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Odi »

Smerfie, odwracasz kota ogonem i podwyższasz ciśnienie, w imię przywracania ogona na miejsce i obniżania ciśnienia

Wiesz, taka 'wojna o pokój' z tego wychodzi...

Gratuluję 8)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowości w Norymberdze

Post autor: Dzej »

folko pisze:Może nie premiera dla nas (Polaków), ale będą Kraby po angielsku na stoisku Granny :-)
Gratulacje :)
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
ODPOWIEDZ