(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

rajgildia pisze:Szukam chetnych na rozgrywke w The Napoleonic Wars 2ed
Szlag by to, akurat teraz nie moge, bo wyjezdzam, ale na pewno bede chetny w przyszlosci.
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

A 5 graczy nie jets potrzebnych. Z tego co mowil dezerter to najlepiej gra sie przy 3.
Tu nie ma takiej wielkiej polityki.
potwierdzam - we trzech gra się dobrze, bo Rosja i Austria w jednym ręku, a Prusy jako minor. Czyli każdy ma siłę odpowiednią i ciekawe możliwości. Dyplomacji tu mało - to nie Here I Stand! Z Conquesta raczej nie zdezerteruję, ale służę konsultacją...
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

rajgildia pisze:Szukam chetnych na rozgrywke w The Napoleonic Wars 2ed

ja sie chetnie zadeklaruje. o ktorej start?
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Ja mogę być nawet w południe tylko czy będzie możliwość i klucznik?
Choć grę mam i mocuję sie z tłumaczeniem to zanim byłaby rozgrywka najlepiej jakby ktoś kto grał opowiedziałby o niej.
Przed rozgrywką w tą grę mógłbym zagrać też z kimś np. w "1960 Making the president" bo to 2 osobówka a przed 16 chyba więcej osób nie przyjdzie. Jeśli przyszliby np. ze 2 godziny wcześniej to mogę wziąć wieloosobówki niehistoryczne np. chociażby Caylusa. A może ktoś ma Filary Ziemi z dodatkiem?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

berem pisze:Jeśli przyszliby np. ze 2 godziny wcześniej to mogę wziąć wieloosobówki niehistoryczne np. chociażby Caylusa.
Klub otwarty jest od 16. I tego sie trzymajmy.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

"Tuż za rogiem" jest przyjazne planszówkowiczom Monsoon Cafe. Otwarte od rana ;)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

przed 16ta jest klopot dostac klucze. od pazdziernika przyczyna beda pewnie zajecia prowadzone do 16tej w tamtych salach.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: samur »

Teoretycznie moge przyjsc wczesniej do pracy i wyjsc wczesniej - wtedy na 17 tez bym sie postaral byc :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

bazik pisze:przed 16ta jest klopot dostac klucze. od pazdziernika przyczyna beda pewnie zajecia prowadzone do 16tej w tamtych salach.
Najpierw zobaczymy jak w ogóle będzie z salami (i nie chodzi mi tu o kiełbasę).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Jans »

Wracając do Conquesta, próbuję przeczytać instrukcję tylko zastanawiam się którą.
Znalazłem stare, nowe i wariantowe zasady (jeszcze jakieś dodatkowe karty czy coś)...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Jans pisze:Wracając do Conquesta, próbuję przeczytać instrukcję tylko zastanawiam się którą.
Znalazłem stare, nowe i wariantowe zasady (jeszcze jakieś dodatkowe karty czy coś)...
Jans,
Naprawde nie sadze zebysmy skonczyli do 21:00 (chyba ze zaczniemy o 16:00 co jest oczywiscie nierealne, raczej zaczniemy o 18:00, choc dla mnie im wczesniej tym lepiej). Masz wiec zastepce od 21:00?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Mam dwie duże prośby na piątek: TtA i Twilight Struggle. W żadną z nich nie grałem, ale długo się przypatrywałem rozgrywkom. Sam wezmę w piątek swoje prototypy.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Mnie nie bedzie, wiec mojego TtA rowniez. Bede nabieral sil przed weekendowym szalenstwem.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Jans »

jax pisze:
Jans pisze:Wracając do Conquesta, próbuję przeczytać instrukcję tylko zastanawiam się którą.
Znalazłem stare, nowe i wariantowe zasady (jeszcze jakieś dodatkowe karty czy coś)...
Jans,
Naprawde nie sadze zebysmy skonczyli do 21:00 (chyba ze zaczniemy o 16:00 co jest oczywiscie nierealne, raczej zaczniemy o 18:00, choc dla mnie im wczesniej tym lepiej). Masz wiec zastepce od 21:00?
Tak, siebie. Zmieniłem plany, żeby podbić jakieś imperium :)
A wracając do pytania...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Ja się jeszcze waham czy będę. Jeżeli wpadnę to na krótko, 2 może 3h max. Co do TS to mnie już Zephyr jak cos prosił o zagranie - ale nie wiem czy dam radę.

@Jans: czytaj wariant drugi inspirowany zasadami do Struggle of Empires Martina Wallace'a
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: chiapas »

draco pisze:Mam dwie duże prośby na piątek: TtA i Twilight Struggle. W żadną z nich nie grałem, ale długo się przypatrywałem rozgrywkom. Sam wezmę w piątek swoje prototypy.


Mam TS, moge przynieść i z przyjemnością zagram. Jezeli dalej jestes zainteresowany to napisz o której w piatek możemy sie ustawić ( wole sie ustawić na konkretną godzine )


pzdr
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

yosz pisze:@Jans: czytaj wariant drugi inspirowany zasadami do Struggle of Empires Martina Wallace'a
Tak, zdecydowanie tak.
I nie nastawiam sie na zasady wariantowe (w szczegolnosci jakies nowe karty). Wydaje mi sie ze wszystko niezle dziala.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

jax pisze:
yosz pisze:@Jans: czytaj wariant drugi inspirowany zasadami do Struggle of Empires Martina Wallace'a
Tak, zdecydowanie tak.
I nie nastawiam sie na zasady wariantowe (w szczegolnosci jakies nowe karty). Wydaje mi sie ze wszystko niezle dziala.
Jax a mnie jest strasznie przykro ale jednak nie bedzie mnie w najblizszy piatek i nie wiem jak mam z tym zyc teraz :) a w Conquesta odczuwam ogromna ochote odegrac sie na was za baty jakie dostalem ostatnio.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

sebastianbl1 pisze:Jax a mnie jest strasznie przykro ale jednak nie bedzie mnie w najblizszy piatek i nie wiem jak mam z tym zyc teraz :) a w Conquesta odczuwam ogromna ochote odegrac sie na was za baty jakie dostalem ostatnio.
Baty baty... a było trzeba tak agresywnie zaczynać? :> a potem już tylko chaos zbierałeś :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: sebastianbl1 »

yosz pisze:
sebastianbl1 pisze:Jax a mnie jest strasznie przykro ale jednak nie bedzie mnie w najblizszy piatek i nie wiem jak mam z tym zyc teraz :) a w Conquesta odczuwam ogromna ochote odegrac sie na was za baty jakie dostalem ostatnio.
Baty baty... a było trzeba tak agresywnie zaczynać? :> a potem już tylko chaos zbierałeś :P
Ach pamietam ta bitwe w ktorej Cie zmasakrowalem bardzo w pierwszej kolejce :)
zreszta Jax tez zebral kilka razy ostre baty. A ile bylo zabawy :)
Ech juz zaluje...

seba
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

sebastianbl1 pisze:
yosz pisze:
sebastianbl1 pisze:Jax a mnie jest strasznie przykro ale jednak nie bedzie mnie w najblizszy piatek i nie wiem jak mam z tym zyc teraz :) a w Conquesta odczuwam ogromna ochote odegrac sie na was za baty jakie dostalem ostatnio.
Baty baty... a było trzeba tak agresywnie zaczynać? :> a potem już tylko chaos zbierałeś :P
Ach pamietam ta bitwe w ktorej Cie zmasakrowalem bardzo w pierwszej kolejce :)
zreszta Jax tez zebral kilka razy ostre baty. A ile bylo zabawy :)
Ech juz zaluje...

seba
eh, tez zaluje

no nic, mamy wiec 1 wolne miejsce

(moze sie jednak skusisz Yosz? :wink: wiem ze Pionek, wyspac sie trzeba itd (sam to cwiczylem przed ostatnim Pionkiem) ale z drugiej strony POMYŚL: być moze na Pionku nie rozegrasz fajniejszej, bardziej dramatycznej i fascynujacej rozgrywki, serio, zastanow sie.. )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Tym razem spasuję :> Szkoda że mnie wczoraj nie widziałeś. w 10 minut po przekroczeniu progu mieszkania już spałem :P A w sobotę trzeba jeszcze wstać o jakiejś nieludzkiej porze 5 rano czy coś takiego :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5215
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

OK, na Napoleonic Wars zglosili sie:

berem
Franek Strzala

Franek, czy moze sie zapoznac z instrukcja od berema?

Ja moge byc na 16.00, berem tez, a Franek??
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
JAsz
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2007, 12:02
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAsz »

ja bym sie pisał na Napoleon Wars ale pewnie na 16.00 sie nie wyrobie
JAsz
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2007, 12:02
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAsz »

jax pisze:[
Ach pamietam ta bitwe w ktorej Cie zmasakrowalem bardzo w pierwszej kolejce :)
zreszta Jax tez zebral kilka razy ostre baty. A ile bylo zabawy :)
Ech juz zaluje...

seba
eh, tez zaluje

no nic, mamy wiec 1 wolne miejsce

(moze sie jednak skusisz Yosz? :wink: wiem ze Pionek, wyspac sie trzeba itd (sam to cwiczylem przed ostatnim Pionkiem) ale z drugiej strony POMYŚL: być moze na Pionku nie rozegrasz fajniejszej, bardziej dramatycznej i fascynujacej rozgrywki, serio, zastanow sie.. )[/quote]


widze ze RAJ nie chce 5 graczy a u Was jest wolne więc dopiszcie mnie ne Conquesta zwłaszcza, ze towazrystwo bardzo zacen
ODPOWIEDZ