Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Gdyby nie ten "gupi" crowdfundig to by było San Francisko...
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

Dr. Nikczemniuk pisze: 24 sie 2018, 18:12 GF wyda coś ciekawego i... interes dalej się będzie kręcił... :wink:
Może być ciężko z 15 tysiącami długu.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

Sekator pisze: 24 sie 2018, 18:35
Dr. Nikczemniuk pisze: 24 sie 2018, 18:12 GF wyda coś ciekawego i... interes dalej się będzie kręcił... :wink:
Może być ciężko z 15 tysiącami długu.
Te 15k długu to ma GFP (jednoosobowa działalność), a nie GF (spółka).
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Sekator »

Ach, chyba że tak. Mój błąd.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

15 tys to dług który ma jedna firma windykacyjna, prawdopodobnie od jednego wierzyciela...a ilu ich jest innych...
Mangus
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:31

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mangus »

Gizmoo pisze: 24 sie 2018, 15:38
Nie bardzo chce mi się teraz kupować te dodatki po angielsku, a kompletnie nie potrafię, w żaden logiczny sposób, uzasadnić obecnej sytuacji ze zwrotami.
Jest na to bardzo logiczne wytłumaczenie a nawet widzę dwa. Jedno to ze zamówiona ilość jest znacznie wyższa niż ta która została "kupiona" na wspieram.to i nie ma i nie będzie na nią kasy, a drugie to że licencjonodawca wkurzył się po tym jak ludzie zaczęli do niego pisać i ma już pomysł co zrobić z grami (jak przerobić i komu sprzedać) bo wiemy już że ze współpracy z GF zrezygnował.
opulentus
Posty: 528
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: opulentus »

W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

opulentus pisze: 24 sie 2018, 20:39 W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Nie ten temat. Zapytaj w dziale dotyczącym finansowania społecznościowego. Dostaniesz odpowiedź zwykle tego samego dnia.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Curiosity pisze: 24 sie 2018, 20:52
opulentus pisze: 24 sie 2018, 20:39 W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Nie ten temat. Zapytaj w dziale dotyczącym finansowania społecznościowego. Dostaniesz odpowiedź zwykle tego samego dnia.
A co za różnica? Tu i tak wydawca się nie udziela na temat planów wydawniczych więc teraz mamy tu taki śmietniczek co nie :?: :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
opulentus
Posty: 528
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: opulentus »

Curiosity pisze: 24 sie 2018, 20:52
opulentus pisze: 24 sie 2018, 20:39 W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Nie ten temat. Zapytaj w dziale dotyczącym finansowania społecznościowego. Dostaniesz odpowiedź zwykle tego samego dnia.
Pośrednio dotyczy planów wydawniczych GF - Solar CIty.
Posty powyżej, dotyczące genezy powstania kryzysu finansowego GF jakoś nikomu nie przeszkadzały.
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

opulentus pisze: 24 sie 2018, 20:39 Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Przede wszystkim, samo Zagramw.to (podobnie jak Wspieram.to) nie może oddać kasy, bo jej już nie ma:
Operator przekazuje zgromadzone środki finansowe Projektodawcy, pomniejszone o należne i zaakceptowane przez Projektodawcę prowizje i opłaty należne Operatorowi oraz na rzecz serwisu płatności elektronicznych, w terminie 7 dni roboczych od upływu terminu zakończenia Projektu określonego przez Projektodawcę.
(Solar City zakończyło akcję 11.07.2018)

Co do tego, że można zebrać pieniądze i jechać na Bahamy:
W przypadku kampanii zakończonej sukcesem, Projektodawca zobowiązuje się do świadczeń wzajemnych w postaci Nagród na rzecz Finansujących, którzy dokonali wsparcia zgłoszonego przez niego Projektu i ponosi z tego tytułu pełną odpowiedzialność.
Więc platforma wskazuje, kto jest odpowiedzialny i nie jest to platforma.

Co więcej,
Operator nie ponosi odpowiedzialności tytułem zobowiązań i świadczeń wzajemnych jakie Projektodawca przyjął na siebie w stosunku do Finansujących Projekt w zamian za otrzymane środki finansowe na realizację Projektu.
oraz
Operator nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania Projektodawcy, a szczególnie za prawidłowe rozliczenie i odprowadzenie przez niego należności podatkowych w tym z tytułu podatku dochodowego lub/i podatku od darowizn, w razie otrzymania środków finansowych na realizację danego Projektu i jest jedynie podmiotem pośredniczącym w przekazywaniu środków finansowych pomiędzy Użytkownikami Serwisu.
opulentus
Posty: 528
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: opulentus »

Przeczytałem wcześniej regulamin, ale chodzi mi o to czy od strony prawnej wszystko będzie ok, gdy wydawca zbierze kasę i nie wyda gry. Nie można mu się dobrać do tyłka?
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 21:47 przez opulentus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Curiosity »

opulentus pisze: 24 sie 2018, 21:20
Curiosity pisze: 24 sie 2018, 20:52
opulentus pisze: 24 sie 2018, 20:39 W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Nie ten temat. Zapytaj w dziale dotyczącym finansowania społecznościowego. Dostaniesz odpowiedź zwykle tego samego dnia.
Pośrednio dotyczy planów wydawniczych GF - Solar CIty.
Posty powyżej, dotyczące genezy powstania kryzysu finansowego GF jakoś nikomu nie przeszkadzały.
Ty tak na serio? Zadałeś pytanie, na które raczej nikt Ci tu nie odpowie. Gdybyś wkleił to w odpowiednim dziale, to na odpowiedź czekałbyś naprawdę krótko (obstawiam, że tego samego dnia byś ją otrzymał). Jaki ma sens pytanie o to tutaj?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

Można , na normalnych zasadach umowy sprzedaży, która zawierasz z autorami projektu, nie portalem wspieram to.
Mori
Posty: 107
Rejestracja: 04 gru 2009, 08:07
Lokalizacja: SE

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Mori »

opulentus pisze: 24 sie 2018, 21:43 Przeczytałem wcześniej regulamin, ale chodzi mi o to czy od strony prawnej wszystko będzie ok, gdy wydawca zbierze kasę i nie wyda gry Nie można mu się dobrać do tyłka?
No przecież jest wyraźnie, że Projektodawca ponosi pełną odpowiedzialność, więc można próbować, natomiast od Operatora (czyli Zagramw.to) nie masz raczej szans na nic.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Mori pisze: 24 sie 2018, 21:48
opulentus pisze: 24 sie 2018, 21:43 Przeczytałem wcześniej regulamin, ale chodzi mi o to czy od strony prawnej wszystko będzie ok, gdy wydawca zbierze kasę i nie wyda gry Nie można mu się dobrać do tyłka?
No przecież jest wyraźnie, że Projektodawca ponosi pełną odpowiedzialność, więc można próbować, natomiast od Operatora (czyli Zagramw.to) nie masz raczej szans na nic.
Jedyne co może zrobić Operator to powiedzieć: Przepraszamy :lol:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
opulentus
Posty: 528
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: opulentus »

Nie pytałem o operatora zbiórki tylko o wydawcę.
Dzięki za odpowiedzi,
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Arcziwald »

Czyli dodruk Odlotowego Wyścigu który od roku jest blokowany na urzędzie celnym pewnie nawet nie istnieje :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1533
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 303 times
Been thanked: 646 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: EsperanzaDMV »

Napiszę trochę przewrotnie:

Jeśli GF chciałoby się jednak jakimś cudem po tym wszystkim podnieść i odbudować swoją pozycję i zaufanie (zakładając że to w ogóle możliwe), to jednym z pierwszych kroków, jakie należałoby zrobić, byłby... powrót tutaj na forum i generalnie do nawet nie lepszej, ale jakiejkolwiek ciągłej komunikacji z graczami.

Zniknęli z forum, jak zaczęły się pojawiać pierwsze problemy z opóźnieniami, zgadza się? Ktoś może potwierdzić? Teraz z perspektywy czasu zakładam, że chodziło o pieniądze i osoby obsługujące forum zwyczajnie nie chciały/mogły pisać kłamstw lub być takimi posłańcami zbierającymi cięgi. Jeśli nie upadną, to wyjdą finansowo na prostą (w co wątpię), to w sumie dlaczego mieliby nie wrócić na forum, jeśli będą mieli sensowne informacje...

Zupełną inną sprawą jest, jakie wtedy będą wciąż zbierać cięgi i ile będzie pomyj wylanych pod takim ich pierwszym wpisem powrotnym :D
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jeśli chodzi o kampanie to są przegrani, przynajmniej na razie :wink:
Ale jeśli nadal będą wydawać sensowne gry które będą pojawiać się w sklepach to co nie będziemy ich kupować? Jasne że tak i...
... ONI o tym wiedzą :evil:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 sie 2018, 13:31 (...)Ale jeśli nadal będą wydawać sensowne gry które będą pojawiać się w sklepach to co nie będziemy ich kupować? Jasne że tak i...
... ONI o tym wiedzą :evil:
Biorąc po uwagę, że większość ich gier to polskie wersje zagranicznych tytułów to ja mówię – nie, nie będę kupować. Jakieś dwa lata temu powiedziałem sobie, że nie będę wspierać GF, a potem poszło to dalej. Wolę zainwestować w oryginały, nawet jeśli są trochę droższe. Złamałem się przy Projekt Gaja, bo angielska była trudno dostępna, ale to się już nie powtórzy ;)

Inna sprawa z grami autorskimi, ale... na razie żadna się nie ukazała i zobaczymy jak to dalej będzie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 336 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: hipcio_stg »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 sie 2018, 13:31 Jeśli chodzi o kampanie to są przegrani, przynajmniej na razie :wink:
Ale jeśli nadal będą wydawać sensowne gry które będą pojawiać się w sklepach to co nie będziemy ich kupować? Jasne że tak i...
... ONI o tym wiedzą :evil:
Po takiej wtopię mogą datac czerwone światło od wielu licencjonodawcow i nie dostać do wydania smakołyków. Kto rozsądny chciałby ryzykować reputacje i kasiore?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: predki »

Odwiedziłem sobie stronę GF i zauważyłem:
1. Status dodatków do Najeźdźców to nadal „Transport 80%” :lol:
2. Ze strony zniknęło kompletnie Queendomino. Jak kiedyś sprawdzałem, to produkcja była już niby mocno zaawansowana.
3. Nie wiem, czy nie zniknęły też inne rzeczy.

I mam jeszcze jeden wniosek - chyba możemy zapomnieć o dodruku „Projektu Gaja”. W końcu to też produkuje Panda, a to właśnie im zalegają z płatnością. W sklepach zostały ostatnie egzemplarze, a potem cena pójdzie w górę.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2443
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 533 times
Been thanked: 460 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

predki pisze: 25 sie 2018, 20:55 (...)
3. Nie wiem, czy nie zniknęły też inne rzeczy.
Nie sledziłem dokonań GF na ich stronie, ale ktoś tu pisał, że zniknęły Jakieś rzeczy do Hero Realms i oczywiście Architects of the West Kingdom.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

EsperanzaDMV pisze: 25 sie 2018, 12:38 Napiszę trochę przewrotnie:

Jeśli GF chciałoby się jednak jakimś cudem po tym wszystkim podnieść i odbudować swoją pozycję i zaufanie (zakładając że to w ogóle możliwe), to jednym z pierwszych kroków, jakie należałoby zrobić, byłby... powrót tutaj na forum i generalnie do nawet nie lepszej, ale jakiejkolwiek ciągłej komunikacji z graczami.

Zniknęli z forum, jak zaczęły się pojawiać pierwsze problemy z opóźnieniami, zgadza się? Ktoś może potwierdzić? Teraz z perspektywy czasu zakładam, że chodziło o pieniądze i osoby obsługujące forum zwyczajnie nie chciały/mogły pisać kłamstw lub być takimi posłańcami zbierającymi cięgi. Jeśli nie upadną, to wyjdą finansowo na prostą (w co wątpię), to w sumie dlaczego mieliby nie wrócić na forum, jeśli będą mieli sensowne informacje...

Zupełną inną sprawą jest, jakie wtedy będą wciąż zbierać cięgi i ile będzie pomyj wylanych pod takim ich pierwszym wpisem powrotnym :D
Nie mogą wrócić bo zaczęłyby się bardzo niewygodne pytania, a oni mają wg mnie dużo więcej złych wiadomości. Skończy się znów na oświadczeniach i przeprosinach.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ