[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: uyco »

szerokich torów :wink:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

A ja dotrę może, ale to naprawdę może na 21. Wszystko zależy od róznych czynników.

Jakby co to pozdrawiam i miłej zabawy.
Awatar użytkownika
SKCK
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2008, 11:43

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: SKCK »

Byłem, zobaczyłem, pograłem. Bardzo fajne spotkanie, trochę się zdziwiłem, że tyle osób było :shock: Rozumiem, że Mikołaj jest tam kimś w rodzaju moderatora?
Pozdrawiam osoby z którymi grałem ( to neuroshimopodobne i "układanie klocków" - nie ma to jak pamięć to tytułów ) i pozostałych też ;)
Chwała tym, którzy nie mają nic do powiedzenia, a i tak siedzą cicho.
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Cytaty spotkania: :twisted:
Samuraj - "... Widzisz masz teraz trzy pionki i on też ma dwa"
Blokus - "... No... Postaw wreszcie tego klocka"
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Stesknilem sie za wami, ale gra w zycie jest na tyle absorbujaca, ze pojawia sie na k50+20% dopiero pod koniec stycznia. Dobra wiadomosc jest taka, ze rokter podstepnie zdobyl moj Last Night on Earth oraz Scepter of Zavandor, znane tez pod zbiorcza nazwa Scepter of Horror i te gry pojawia sie na najblizszym spotkaniu.
Udanego grania.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

no powiedz im, powiedz, bo niektórzy nie wiedzą jeszcze o malutkiej przyczynie Twojej nieobecności :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

SKCK pisze:Byłem, zobaczyłem, pograłem. Bardzo fajne spotkanie, trochę się zdziwiłem, że tyle osób było :shock: Rozumiem, że Mikołaj jest tam kimś w rodzaju moderatora?
Pozdrawiam osoby z którymi grałem ( to neuroshimopodobne i "układanie klocków" - nie ma to jak pamięć to tytułów ) i pozostałych też ;)
Witamy witamy. Witamy wszystkich nowych i zapraszamy co tydzien.

I nie, ja nie jestem zadnym moderatorem, tylko poprostu nie gralem w nic wiec cie wprowadzilem. U nas kazdy jest na tyle mily ze wprowadza i nawet czasem zagra z kims nowym jezeli tylko nie ma nic do roboty.

Bylo jak zwykle fajnie bla bla bla.

Za tydzien chce zagrac w wyscigi F1 na zaawansowanych zasadach, mam nadzieje ze znajda sie chetni ;>
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

zakupowego szaleństwa ciąg dalszy.

zgłosiło się do mnie kilka niepocieszonych osób, które nie załapały się na rabat w Rebelu.

No to zapraszam do podczepiania się do zamówienia w Hobbicie (wspominałem o szczegółach na ostatnim spotkaniu).

Generalnie:
10% zniżki + darmowa przesyłka

adres sklepu: http://www.hobbit.net.pl

zainteresowanych proszę o zgłaszanie się na priv.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

wiemy wiemy... no, ja wiem ;)
i żebyś Tomku nie zapomniał, jak to u nas jest to powiem, że wczoraj było naprawdę super :)

Po pierwsze primo, pojawiło się sporo nowych osób i z tego co widziałem, to bardzo im się podobało.
Po drugie primo, rozdałem trochę materiałów propagandowych a za tydzień będę miał ich dużo dużo więcej.
Po trzecie primo, widziałem kilka gier pierwszy raz, więc zapowiada się smakowita końcówka roku.
Po secundo, chociaż nie zagrałem w nic nowego, to dwukrotnie ścigałem się samochodzikami w Formula D (teraz nadszedł czas na zaawansowane reguły :twisted:), zacząłem rozgrywkę w świetną Antike (sorry chłopaki, że zostałem zmieniony, ale jak zagracie w TtA to zrozumiecie ;)) i na koniec zagraliśmy w genialne Through the Ages z zaawansowanymi zasadami. Ta gra ma tyle możliwości, że dopiero w jednej trzeciej zacząłem ogarniać o co chodzi (i przypominać sobie zasady z wersji podstawowej). Niestety musieliśmy skończyć wcześniej i nie zdążyłem wygrać ;) - Zbychu mnie wyprzedził. Chcę więcej :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: uyco »

edrache pisze:i na koniec zagraliśmy w genialne Through the Ages z zaawansowanymi zasadami. Ta gra ma tyle możliwości, że dopiero w jednej trzeciej zacząłem ogarniać o co chodzi (i przypominać sobie zasady z wersji podstawowej). Niestety musieliśmy skończyć wcześniej i nie zdążyłem wygrać ;) - Zbychu mnie wyprzedził. Chcę więcej :)
Potwierdzam TtA jest bardzo złożona, ale daje też duuużo przyjemności z rozgrywki. Czuję niedosyt, bo ledwie co uporałem się ze zjadającą moją cywilizację korupcją :twisted: a musieliśmy już kończyć. Myślę, że każda kolejna rozgrywka dostarczy jeszcze więcej przyjemności i satysfakcji. W razie czego pozostaję do dyspozycji na kolejną partyjkę :D

ps. po wczorajszej pierwszej wizycie w Alibi jestem pod ogromnym wrażeniem.
pozdrowienia
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Ja wczoraj nie zabawiłem zbyt długo, ale i tak bawiłem się bardzo dobrze.

Krótka gra w Bausack w wersji babel nie przypadła niektórym do gustu, bo niby wieża za mała ciągle była. Ja nie narzekałem. Chętnie pobuduję wieże z innymi zasadami.

Once Upon A Time - trochę brakowało mi na początku polotu, ale potem już było dobrze. Niestety użycie zbyt pospolitych słów (czytaj: będących w talii) pozbawiło mnie zwycięstwa w obu grach, a byłem blisko). W tę grę zamierzam grać częściej, bo ma potencjał i pozwala stworzyć niesamowite dzieła niekoniecznie dla dzieci. ;) Kiedyś chętnie taką jedną rozgrywkę bym nagrał...

Krótka partyjka w Go z Markiem, którego zamierzam trochę poszkolić, bo robi szkolne błędy, które jeszcze niedawno sam czyniłem. Nie jestem specem, ale co wiem, to chętnie przekażę. Ostatnio Go powoli wypiera u mnie szachy. Tego to się nie spodziewałem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Mi udało się wczoraj zaliczyć tylko Through the Ages i nie mogę nie zgodzić się z Markiem. Gra jest rewelacyjna i z pewnością na długo zagości w Alibi (o ile oczywiście będą gracze chętni, żeby ze mną grać :wink: ). Nieprawdopodobna ilość możliwości w klimacie odzwierciedlającym komputerową Cywilizację - czego chcieć więcej. Z oczywistych względów więc już szykuję się na powtórkę w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: uyco »

:D :D :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Coraz bardziej zachęcacie mnie do TtA :)
Czy przyjmiecie do stołu nowego gracza w najbliższym czasie? Przeczytam instrukcje. Dwa razy. :)

Pozdrawiam
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

cannehal pisze:Coraz bardziej zachęcacie mnie do TtA :)
Czy przyjmiecie do stołu nowego gracza w najbliższym czasie? Przeczytam instrukcje. Dwa razy. :)
TtA jest na cztery osoby, więc gdyby chciały grać te same osoby, to nie byłoby dla Ciebie miejsca ;) Osobiście jestem zdania, że im więcej nowych osób spróbuje zagrać, tym łatwiej później będzie znaleźć współgraczy. A jak już Przemek dostanie swój egzemplarz, to będziemy mogli grać nawet w 2 grupach na spotkaniu :P
Przeczytaj instrukcję do poniedziałku a za tydzień zobaczymy kto będzie i na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie (np. 4 pierwsze osoby w Formula D grają w TtA ;)).
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

praca
Ostatnio zmieniony 08 maja 2024, 12:44 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Strasznie lubię to imię :P Gratulacje dla kolejnych gramajdowych rodziców!
Ostatnio Itsuma Oki wpadł pokazać swoją Gabrysię - może też nas odwiedzicie choć na chwilkę?
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

więcej pracy
Ostatnio zmieniony 08 maja 2024, 12:44 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1100
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Harun »

Gratulacje! Musimy umówić naszych synów na wspólne granie :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

hamanu pisze:
Squirrel pisze:Strasznie lubię to imię :P Gratulacje dla kolejnych gramajdowych rodziców!
Ostatnio Itsuma Oki wpadł pokazać swoją Gabrysię - może też nas odwiedzicie choć na chwilkę?
Oczywiscie, ze tak, ale najpierw niech maly podrosnie. Mysle ze moze w kwietniu lub w maju nawiedzi ktores ze spotkan :) Tylko uwazajcie w Agricole juz ze mna wygrywa, wiec lekko nie bedzie.
To jeszcze nic nie znaczy :) . W końcu kto z Tobą nie wygrywa w Agricolę? :wink:
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

placeholder
Ostatnio zmieniony 08 maja 2024, 12:45 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

A jest gdzieś na sieci może instrukcja do TtA? Najlepiej po polsku, gdyż doskonale czuję się w tym języku :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

hamanu pisze: To poprosimy jeszcze zone cannehala Sabinę,ktora jest uzdolniona pedagogicznie i mozemy zalozyc planszowkowe przedszkole. Opieka medyczna zajmie sie Squirrel :)
Chyba nie doceniasz Squirrel - mysle ze i przedszkole by swietnie poprowadzila - a ze wiadomo czego studentom brakuje a czego nie - moze i sie dogadacie ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

ragozd: Hola, hola, nie podkradaj mojej żonie fuchy. ;)

A tak na poważnie to może kiedyś idee takiego spotkania z dziećmi będzie można przemycić.

W Poznaniu w ogrodzie botanicznym są fajne kamienne stoły w sam raz na piknik i rozłożenie gier (oczywiście latem). Planszówki, jedzonko i miła atmosfera. Nic dodać, nic ująć.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

placeholder
Ostatnio zmieniony 08 maja 2024, 12:46 przez hamanu, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
ODPOWIEDZ