[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

SKCK pisze:Dużo gier się przewinęło, miło było.

Do rzeczy - czy ktoś pisałby się w najbliższym czasie na Here I Stand? Najlepiej I scenariusz, najlepiej z pełną, sześcioosobową obsadą.

Najbliższy czas -> przed 22. XII
Z największą przyjemnością, tylko co z miejscem do grania?

Wczoraj w Alibi kaloryfery były zimne i na początku ręce drętwiały przesuwając żetony ;)

po dłuższej przerwie pyknąłem sobie dwie szybkie partie w Manewry, bardo sympatyczny tytuł, mam wrażenie, że Amerykanie nie są jednak wcale tacy słabi.

TtA - mniam, pychota. Niestety Marek ma rację, po 2/3 gry zacząłem tracić wątek i wszystko zaczęło mi się na planszy mieszać i zlewać co spowodowało znaczące przedłużenie mojego ruchu. Przerwy jednak szczególnie mi nie przeszkadzały, nawet kiedy Paweł wykonywał swoje ruchy w żółwim tempie (tak też bywało) i generalnie nie ma co downtimeów demonizować. :P Myślę, że gra będzie właściwie zrównoważona w pełnej wersji.

EDIT: wyroby Kaśki palce lizać
Fiolla
Posty: 12
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:24

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Fiolla »

Miły wieczór, jak zwykle.
Zagrałam w Blokusa w babskim towarzystwie, w plastelinki (jak się ta gra nazywa?), jungle speed, blefuja i sabotażystów.
Baaardzo mi się podobało.

A teraz z innej beczki: albo ja, albo Zbychu pożyczyliśmy komuś dość dawno Cytadelę. Pożyczający jest uprzejmie proszony o ujawnienie się.
Nie pamiętam też do kogo należy Metro, które przygarnęłam jakiś czas temu, niech się przyzna :)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Po pierwsze:
woj_settlers pisze:Z powodu malutkiej (Marta, 2930 gram :) przyczyny o której kilkoro z Was już wie, w najbliższym czasie nie będzie mnie w poniedziałki. Z tej też przyczyny turniej w Memoira odbędzie się pewnie z poślizgiem dwumiesięcznym (a ja będę miał czas przygotować go do rozgrywki turniejowej). Senaszel - śmiało wskakuj z inicjatywą turniejową o której rozmawialiśmy. Mi pozostaje forum i może jakaś partyjka w domu :)
Pandemia, jak nic! Gratuluję :)

Po drugie:
Senaszel pisze: Tym samym wysforowal sie na 1 miejsce ( przed Ele!) w goscinnosci!
Obrażam się!

:)

Po trzecie:
Wczoraj przyniosłam Agricolę i Le Havre... Było też moje Puerto Rico...

Chciałam przepalić choć trochę neuronów na bardziej wymagających tytułach a tymczasem spaliłam swoje autko na w miarę prostym zakręcie w drugim okrążeniu wyścigu. Grałam w Formułę D, Blefuja, Futbol Ligretto, Saboteura, Jungle Speed, plastelinki i Blokusa (edycja babska rządzi!)

Najbardziej cieszy, że w miejsce Gramajdowiczów wycofujących się na jakiś czas w domowe pielesze (wracajcie jak najszybciej!), falami przybywają nowe nabytki :D
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Squirrel pisze: Po drugie:
Senaszel pisze: Tym samym wysforowal sie na 1 miejsce ( przed Ele!) w goscinnosci!
Obrażam się!
Nie masz o co ty i tak bylas na ostatnim miejscu a teraz masz tylko nizszy numerek przy stopniu.
Balbym sie gdyby to Ela sie obrazila bo to u niej mam spac za tydzien :wink:
Ocenialem tylko jedna rzecz - dlugosc kontynuowania rozgrywki po powrocie do domu
- Ela tez jest dobra bo kiedys sie chyba zasiedzielismy do wpol 3,nie?
- Ale Andrija nie pobijecie jak bym wiedzial ze nie warto isc do pracy to pewnie bysmy grali az bysmy nie padli ( eh Jechal po mnie rowno ) i do tego same GIPFY! Czy moze byc cos lepszego w srodku nocy? :P
Fiolla pisze:Miły wieczór, jak zwykle.
Zagrałam w plastelinki (jak się ta gra nazywa?)
Barbarossa - Prawda ze pieknie? :lol:

Pjaju, znalazles moja torbe w bagazniku, czy zgubilem ja gdzies indziej?
Wingmakers
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

wszystkich którzy zamawiali gry z hobbita informuę, że paczka dziś dotarła i wezmę ją ze sobą w poniedziałek.
jednoczesnie przypominam, że mamy w tym sklepie spora zniżkę i darmowa przesyłkę, a kolejne zamówienie (którego głównym daniem będzie throuh the ages) wyjdzie z hobbita po koniec tygodnia. Kto chce coś dorzucić - prosze o info na priv.

(sorry, ale mam taka jazdę w robocie, ze nawet nie mam kiedy napisać, czy sie dobrze bawiłem ostatnio...)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: uyco »

Dzięki za relację wczorajszej partii TtA. Niestety obowiązki nie pozwoliły mi wczoraj zasiąść do stołu więc tylko trochę sobie poobserwowałem.
edrache pisze:
Może za tydzień w TtA zagrają nowe osoby w podstawową wersję gry? Chętnie wytłumaczę. Chciałbym kiedyś wygrać (czyt. zagrać bez Zbycha ;)). Może Przemek dostanie swój egzemplarz i będzie git :)
Mam nadzieję, że mój egzemplarz dotrze na przyszły tydzień. Teraz wszystko w rękach (nogach?) Hobbita.
Squirrel pisze:Wczoraj przyniosłam Agricolę i Le Havre... Było też moje Puerto Rico...
Hmmm Le Havre... Chętnie bym spróbował, bo powiem szczerze od jakiegoś czasu chodzi za mną ta gra. Graliście już? Jakieś wrażenia? I pytanie uprzedzające: trzeba przeczytać instrukcję wcześniej czy da się w krótkim czasie wytłumaczyć zasasdy?
Squirrel pisze:falami przybywają nowe nabytki :D
Piękne określenie :D Szkoda, że nie młode nabytki albo narybek... :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

uyco pisze: Piękne określenie :D Szkoda, że nie młode nabytki albo narybek... :D
A bo nie wszystkie już takie młode :P kiedyś chyba pisałam świeżynki :)

Co do Le Havre i instrukcji - jak wolisz! Znając życie przeczytasz instrukcję a potem zagramy z kimś komu i tak trzeba będzie zasady od zera tłumaczyć :P Są one nieco prostsze niż w Agricoli, więc myślę, że nie będzie większego problemu żeby poznać je przed grą. Najważniejsze żeby ogarnąć budynki, ale to też da radę tuż przed i podczas pierwszej rozgrywki.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Senaszel pisze: Pjaju, znalazles moja torbe w bagazniku, czy zgubilem ja gdzies indziej?
Jak napisałeś to znalazłem - była na samym końcu. Daj znać, jak ją przekazać.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Co powiesz na nastepny poniedzialek?
Wingmakers
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

edrache pisze: Może za tydzień w TtA zagrają nowe osoby w podstawową wersję gry? Chętnie wytłumaczę. Chciałbym kiedyś wygrać (czyt. zagrać bez Zbycha ;)). Może Przemek dostanie swój egzemplarz i będzie git :)
Ja, ja, mnie weźcie, mnie!!! :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
olimpia
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:55
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: olimpia »

Senaszel pisze:Squirrel napisał(a):
Po drugie:
Senaszel napisał(a):
Tym samym wysforowal sie na 1 miejsce ( przed Ele!) w goscinnosci!

Obrażam się!

Nie masz o co ty i tak bylas na ostatnim miejscu a teraz masz tylko nizszy numerek przy stopniu.
Balbym sie gdyby to Ela sie obrazila bo to u niej mam spac za tydzien :wink:
Ocenialem tylko jedna rzecz - dlugosc kontynuowania rozgrywki po powrocie do domu
- Ela tez jest dobra bo kiedys sie chyba zasiedzielismy do wpol 3,nie?
Marku stąpasz po cienkim lodzie:)
Zasiedzielimy sie do okolo 3 - pozniej czulam sie w pracy jak Zombie. Jest male prawdobopodobienstwo ze drugi raz bede taka goscinna ;-)
Male pytanie a Andriej szedl rano do pracy po tym Waszym nocnym graniu??:)

Dziekuje za poniedzialkowe granie.W szczegolnosci za blokusa w babskim gronie, kraghmorte oraz plastelinki czyli Barbarosse( bardzo mi sie spodobala i na pewno znajdzie sie u mnie w domu rodzinnym pod choinka).Kasiu Twoje wypieki byly przepyszne:)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

olimpia pisze:(..) oraz plastelinki czyli Barbarosse( bardzo mi sie spodobala i na pewno znajdzie sie u mnie w domu rodzinnym pod choinka).
Może być ciężko, tej gry chyba nie jest łatwo kupić w Polsce od ręki. Rebel ją sprowadza (realizacja zamówienia 2 tygodnie), ale czasu już mało...
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

ja_n pisze:
olimpia pisze:(..) oraz plastelinki czyli Barbarosse( bardzo mi sie spodobala i na pewno znajdzie sie u mnie w domu rodzinnym pod choinka).
Może być ciężko, tej gry chyba nie jest łatwo kupić w Polsce od ręki. Rebel ją sprowadza (realizacja zamówienia 2 tygodnie), ale czasu już mało...
http://www.rebel.pl/product.php/1,606/1 ... rossa.html
na chwilę obecną sytuacja ma się zgoła inaczej.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

No popatrz, gdy pisałem swój wpis termin realizacji był 14 dni.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

maluman, byś lepiej pograć przyszedł wreszcie!
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Squirrel pisze:maluman, byś lepiej pograć przyszedł wreszcie!
Wlasnie, czesto zastanawiamy sie co sie stalo, ze maluman juz nie przychodzi...
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

hamanu pisze: Wlasnie, czesto zastanawiamy sie co sie stalo, ze maluman juz nie przychodzi...
Też mógłbyś wpaść, zazdrośniku :)
Awatar użytkownika
SKCK
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2008, 11:43

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: SKCK »

Co do Here I Stand:

Mr Teatime, Paweł_K, Longinus997 - czy 22.XII by wam pasowało? Jeżeli tak to o której, jeżeli nie to ewentualnie kiedy?

Co do miejsca - jeżeli to miałby być poniedziałek to chyba Alibi? Jeżeli nie to trochę ciężej, bo ja np. nie mam stołu który pomieści tę grę :P Ale zawsze można odpowiednio zakombinować.

Jeżeli zebrałoby się 6 osób które znają zasady i grały wcześniej to I scenariusz da się skończyć w 4-5 godzin. Jeżeli byłby osoby, które wcześniej nie grały to jak najbardziej jestem za turniejowym.

Czy znajdą się jeszcze 2 chętne osoby? HiS nie gryzie ;)
Chwała tym, którzy nie mają nic do powiedzenia, a i tak siedzą cicho.
pawel_k
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2008, 13:39
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pawel_k »

Mi 22 XII pasuje
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

Może być 22 grudnia, trzeba by się zebrać jak najwcześniej, przed 18.

EDIT: Chcialbym Papieza, Francje, Anglię lub Turków
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, 13:23 przez Longinus997, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Ja również się piszę. Proponuję, żebyśmy od razu wybrali strony, żeby każdy mógł się zastanowić nad swoją strategią przed grą, żeby później poszło szybciej. Ze swej strony chętnie zagrałbym Turcją bądź Anglią.
Awatar użytkownika
SKCK
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2008, 11:43

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: SKCK »

Longinus997 pisze:Może być 22 grudnia, trzeba by się zebrać jak najwcześniej, przed 18.

EDIT: Chcialbym Papieza, Francje, Anglię lub Turków
No tak koło 17, żeby jeszcze się z tym całym kramem rozłożyć.

Co do stron to dla mnie może być każda poza Francyją.
Chwała tym, którzy nie mają nic do powiedzenia, a i tak siedzą cicho.
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: woj_settlers »

Pytania nie związane z ostatnim wątkiem: widziałem na zdjęciach rozgrywkę kilku z Was w Dominion. Jakie wrażenia? Warto wydać kasę na zestaw tych kart? Jak rozgrywka? Wersja angielska mocno utrudnia dla graczy bez znajomości tego jezyka?
I jeszcze Hero Immortal King + dwa inne zestawy - ktoś widział, grał, słyszał?
I jeszcze Folmula D - to jest zabawa na długo czy po kilku wyścigach poleży na półce?
dzieki za info
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

woj_settlers pisze:Pytania nie związane z ostatnim wątkiem: widziałem na zdjęciach rozgrywkę kilku z Was w Dominion. Jakie wrażenia? Warto wydać kasę na zestaw tych kart? Jak rozgrywka? Wersja angielska mocno utrudnia dla graczy bez znajomości tego jezyka?
IMHO warto i to bardzo. Gra mocno wciąga nawet osoby nie siedzące na codzień w planszówkach. Kart jest 25 rodzajów, a naraz gra się tylko 10-ma więc wystarczy by jedna osoba znała angielski i wytłumaczyła, co robi która karta (wszystkie leżą w kupkach na stole) i pozostali gracze nie powinni mieć żadnego problemu. Mam nadzieję, że w poniedziałek uda mi się ją przynieść (kolega tak się wciągnął, że trzyma już dwa tygodnie :) ) więc będziesz mógł sam spróbować.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

SKCK pisze:Co do Here I Stand:

Mr Teatime, Paweł_K, Longinus997 - czy 22.XII by wam pasowało? Jeżeli tak to o której, jeżeli nie to ewentualnie kiedy?

Co do miejsca - jeżeli to miałby być poniedziałek to chyba Alibi? Jeżeli nie to trochę ciężej, bo ja np. nie mam stołu który pomieści tę grę :P Ale zawsze można odpowiednio zakombinować.

Jeżeli zebrałoby się 6 osób które znają zasady i grały wcześniej to I scenariusz da się skończyć w 4-5 godzin. Jeżeli byłby osoby, które wcześniej nie grały to jak najbardziej jestem za turniejowym.

Czy znajdą się jeszcze 2 chętne osoby? HiS nie gryzie ;)
Ja chętnie, ale zasady tylko znam z tego co rozszyfrowałem w instrukcji. Jeśli mnie wprowadzicie to jak najbardziej.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ