(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2515
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

Spoko, ja w każdy wtorek i czwartek jestem na wysokości Krolma o 19.20, więc podaj mi jaki dzień będzie ci pasować.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Jeśli o mnie chodzi, to nie ma problemu. Jeśli tylko janek moze wpaść na granie o 19.20, to tylko będe się cieszył i spokojnie zajmę się czym innym. Zresztą możemy zagrać od 17 w UNA przecież.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Jan_1980 pisze: 05 lip 2020, 15:27 Spoko, ja w każdy wtorek i czwartek jestem na wysokości Krolma o 19.20, więc podaj mi jaki dzień będzie ci pasować.
Zadzwoń do mnie we wtorek po swoich zajęciach i powiem Ci jaka jest sytuacja - w co akurat gramy, kiedy skończymy i czy jest szansa zagrać w UNA. Jeżeli nie, to ustawimy się na dowolny inny dzień. Mogę nawet do Ciebie do małego Arnhem w piątek wieczór podjechać na kilka partyjek albo cokolwiek. Na pewno pogramy ale nic nie obiecuję że w ten wtorek akurat o 19.20. Raczej spodziewałbym się że zagram z Odim, a potem z Highlanderem i wymienimy wrażenia.
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 233
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 221 times
Been thanked: 56 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: brutusss »

Też z chęcią wpadnę jutro jak jest miejsce :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1635
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 152 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Planuję być.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

brutusss pisze: 06 lip 2020, 09:09 Też z chęcią wpadnę jutro jak jest miejsce :)
Żeby było jasne: miejsce ZAWSZE jest.
Tylko trzeba się zapowiedzieć. A nawet i bez zapowiedzi jakoś sobie poradzimy ;)

Czyli tak: Hancza, Muad, Highlander, Brutuss, może Janek (od 19.20), może Markus, ja

Najs.

Udało mi się skaptować jeszcze jednego sympatycznego gracza (z doświadczeniem w TS i innych). Dołączy do nas w ciągu kilku tygodni, tak myślę.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1635
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 152 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 06 lip 2020, 10:01 Żeby było jasne: miejsce ZAWSZE jest.
Tylko trzeba się zapowiedzieć. A nawet i bez zapowiedzi jakoś sobie poradzimy ;)
Zapowiedzi są koniecznie bo na ostatnich spotkaniach gdy były dwie osoby dało się odczuć spadającą dostępność gier do grania "ad-hoc". Krolm ma już tylko kilka gier dostępnych na miejscu, i nasza krolmowa wojenna "biblioteczka" się rozeszła po domach (i Adam sugerował że najlepiej jakbyśmy to co zostało również rozproszyli po domach). Stąd realnie można grać tylko w to, co zostanie przyniesione. W szczególności może nie być gry na trzech.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Andy »

Hanczo, w którym sklepie kupiłeś U:NA? Bo tam gdzie zamówiłem, status gry zmienił się z "przedsprzedaż, dostawa w czerwcu" na "produkt niedostępny". A w USA oficjalna premiera dopiero jutro.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

UN:A kupiłem w Fort Gier i przysłali natychmiast. Zamulają z kolei z Imperial Struggle. Być może nie wystarczyło dla wszystkich i czekają na nową dostawę?
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2515
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

a) Wpadam 19.20 -19.30 na kawę i ploteczki albo na granie jak będzie miejsce.
b) Wolfstein - marzy mi się rozegrać w piątek cały Kaukaz 42, żeby w sobotę zacząć Rostow/Uranusa :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Na trzech mamy: ToC (+1 bot), Root (?), Cywilizacja, Legendary Encouters
u mnie jest: Churchill, Pax Pamir, Inis, Tammany Hall, mam też co-opa: Freedom: underground railroad (jak ma być historycznie)

Także mamy w co grać na 3, a jak się uprę to znajdę jeszcze kilka tytułów :p
Pytanie tylko co zabrać
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Ja bym się jednak skupił na tytułach historycznych/wojennych.
Legendary uwielbiam i zawsze chętnie zagram, no ale jednak nie we wtorki, skoro tyle gier historycznych odłoguje...

Ja bym zatem proponował listę:
Time of Crisis (+1 bot), Root (może być trzech + bot coop/comp), Maria, Triumph&Tragedy, Paths of Glory (moim zdaniem bardzo sympatyczny wariant na trzech), Churchill, Pax Pamir, Inis, Tammany Hall, Freedom: underground railroad

ewentualnie: Cywilizacja, Inis.

Wezmę jutro ToC (ew.Marię) i U:N.
Będzie nas z siedmiu.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Wolf »

Jan_1980 pisze: 06 lip 2020, 11:02b) Wolfstein - marzy mi się rozegrać w piątek cały Kaukaz 42, żeby w sobotę zacząć Rostow/Uranusa :)
Biorąc pod uwagę, że zaczynamy wcześnie to powinniśmy dać radę. Jak coś to sobotnią grę możemy kończyć w tygodniu w bardzo elastycznych godzinach, kwestia ustalenia.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

UNA: scenario 2: The Hammer
Niby szkoleniowy ale już tutaj będzie ciekawie!
Brytyjscy kimandosi muszą wysadzić infrastrukturę lotniska. Mają inżynierów, snajperów, działka przeciwpancerne i zwiad.
Obiekt jest jednak broniony przez włoski czołg, karabiny maszynowe i strzelców. Ich cel: wziąć obiekt pod kontrolę i ocalić go przez wysadzeniem.

Jak się uda to jutro 😉
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

U: Normandy i Maria na pokładzie. Hancza, Muad weźcie też po dwa pudełka, żeby bylo kilka opcji.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Tak, tak, tak! To jest ten Undaunted! Tyle lat czekałem na świetnego grala w kategorii taktyczne na poziomie oddziału. Normandia to jeszcze mały falstart (ale będzie dodatek więc spokojnie..) a tu mamy już naprawdę świetną grę. A rozegraliśmy raptem scenariusz szkoleniowy więc co to będzie dalej...
Duinhir
Posty: 29
Rejestracja: 25 kwie 2013, 07:48

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Duinhir »

hancza123 pisze: 07 lip 2020, 22:33 Tak, tak, tak! To jest ten Undaunted! Tyle lat czekałem na świetnego grala w kategorii taktyczne na poziomie oddziału. Normandia to jeszcze mały falstart (ale będzie dodatek więc spokojnie..) a tu mamy już naprawdę świetną grę. A rozegraliśmy raptem scenariusz szkoleniowy więc co to będzie dalej...
Gra sucha jak pustynne piaski, ale z komentarzami Markusa nabiera rumieńców :) Ile razy dziś usłyszałem słowo "czołg" XD
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Dzisiaj w Krolmie pojawiło się siedmiu klubowiczów, w tym jeden reprezentant Jamajki w kolarstwie, i jeden Markus, jak zwykle marudzący za dwóch (czyli czułem się jakby nas było ośmiu ;) )

Pobiłem swój rekord, bo udało mi się zagrać na wtorkowym spotkaniu w cztery gry:
1. Najpierw ten całkowicie już passe staroć, czyli Undaunted: Normandy. Gra z siwą brodą, z mechanikami trącącymi starą myszą i rozwiązaniami, którrych we współczesnych grach (np. Undaunted: North Africa) już się nie stosuje. Ale o dziwo ;) nam z Brutusssem grało się bardzo fajnie, nawet w 2gi scenariusz. Zacięta walka, ostatecznie wygrana przez Jankesów.

2. Iron Curtain - znowu fajna, zacięta rozgrywka, z remisowym zakończeniem, ze wskazaniem na USA. Tym razem obaj odpuściliśmy Europę, a walka toczyła się o Azję, Bliski Wschód i Afrykę.

3. Pax Pamir - jak zwykle taktyka na wystawienie plemion/szpiegów dała powodzenie. No ok, w pewnym momencie dołączyłem się do sojuszu brytyjskiego, bo koledzy budowali przewagę militarna, ale nie mieli przewagi w lojalności i skasowałem z tylnego fotela 5 VP. A potem tu ukradłem, tam podebrałem, i kupiłem dominację w sprzyjającym momencie. Choć myślę, że Muad mógł moje zwycięstwo zablokować, gdyby spojrzał co mam, co mogę zrobić, i czego potrzebuję.

4. Freedom: Underground Railroad - dzięki temu blitz Pamirowi zaczęlismy rozgrywkę w grę historyczną, a przerzucaniu niewolników z Południa USA, aż do Kanady, do upragnionej wolności. Ciekawy, trudny temat, sporo zdjęć z epoki - na spokojnie, zwłaszcza solo, to musi być całkiem przyjemna lekcja historii.

W czwartek z Hańczą gramy w Undaunted: NA (jeśli pozwoli mi dotknąć elementów...;))
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1635
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 152 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Zabawne to nowe Undaunted, w szczególności nowe możliwości zarządzania deckiem. Niemniej jak sobie przemyślę taktykę która mnie doprowadziła do zwycięstwa w drugiej partii to trochę wątpliwości jest (w skrócie: przemieściłem się o jedno pole na dobrze chronione wzgórze, dokupiłem 3 x Antitank Gunner i z tegoż wzgórza korzystając z krótkiego decku bez FoW zionąłem ogniem (kostkami). Jak już padł czołg, to dokupiłem 3 x Sniper i ziałem ogniem w piechotę a potem w gunnera. Totalne kampowanie, zero manewru i wygrana w stylu 20:0. Pytanie jaką odpowiedź na taką kamperską taktykę Brytyjczyków mogą zaproponować Włosi? Dowiemy się może w czwartek jak Odi z Hańczą wezmą ten sam scenariusz na warsztat.

No i dwie partyjki w Neuroshima Hex - dzięki wielkie, jak zawsze niezłe główkowanie. Poczytałem sobie nowym wcieleniu Monolith Arena (fantasy zamiast post-apo) i ze względu na klimat i grafiki zdecydowanie zostaję przy NH.
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Maciek ma nadal wątpliwości ale najważniejsze że w UN wciąż gra 😉 To był scenariusz szkoleniowy dający możliwość poćwiczyć podstawowe mechaniki, namiastka tego co będzie dalej.

W pierwszej rozgrywce pomimo narzekania Markusa zrobiłem blitzkrieg czołgiem. Skutecznie surpresując działko przeciwpancerne i pozostałe siły na wzgórzu zaorałem czołgiem co trzeba zajmując najpierw hangar a potem skład paliwa. Mecz do jednej bramki. Do drugiej rozgrywki usiadłem w niepotrzebnej euforii zwycięzcy i „na pałę” próbowałem zrobić jeszcze raz to samo. Widząc że Highlander szykuje deck tylko do walki z czołgiem powinienem był zmienić plan i jako pierwszą rzucić piechotę aby zajęli skład paliwa. To zmusiło by Brytyjczyka aby wrzucić do decku snajperów i tym samym „rozrzedzić” deck. Dopiero wtedy można było pchnąć do przodu stalową włoską bestię. Nie zrobiłem tego no i druga rozgrywka to był mecz do drugiej bramki. Najpierw zniszczony został czołg, a potem do decku weszli snajperzy i udaremnili rajd moich Riflemanów po drugi PZ potrzebny do wygranej. Po stracie czołgu pewnie mogłem grać bardziej finezyjnie i wyrachowanie ale poszedłem na całość jak stereotypowi polscy ułani w 1939 roku. Albo rajd się uda albo nie.

Nie będę już pisał o moich zachwytach nad tą grą bo dla wszystkich i tak jest jasne: na razie Hancza chce grać tylko w to! :lol:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

Hańcza jak dobry aktor chciał perfekcyjnie odtworzyć swoją rolę z poprzedniej rozgrywki ale nie zauważył że dekoracje są inaczej ustawione :D

Ja , podobnie jak Hańcza , twierdzę że U N i U A to pewien powiew "fresh air" w grach.
Chętnie zagram
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 111 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Odnośnie Pamira to zaznaczę, że bardzo ważne jest co robią inni gracze. Gdy ktoś jest bogaty to ktoś musi być biedny, a i błędy gracza A mogą być korzystne dla B i C. Także nie tylko liczy się jak sami gramy tylko jakie warunki dają nam pozostali gracze. Przyznaję, wielu rzeczy nie ogarnąłem w partii ale też chciałem by chłopaki załapali w miarę dobrze grę. W sumie Odi mógłby być Ambasadorem Pamira :)

Freedom :Underground Railroad - cieszę się, że spodobała się gra. Rozgrywka nie jest skomplikowana czy trudna no i jest kooperacyjna - jednak najbardziej chodzi w niej o przybliżenie tematu abolicjonistów w stanach. Będę częściej zabierał (Maciek może raz spróbujesz? :)

Naszej gry nie udało nam się wygrać. Za dużo 'zaginionych' a łowcy stali się kłopotliwi. Plan mieliśmy i dało by radę się wyrobić 'na styk' ale jednak rynek parł dalej. Btw. Odi, w ostatnim okresie jest karta 'civil war'

Co do 3 osobej gry to jednak trzeba dać kilka ułatwień - bo jest ciężko i czasem układ kart może zabić wręcz. Na 4 można bawić się poziomem trudnowci. Na 2 chyba nie powinno się grać 2 postaciami losowymi - chociaż gra skaluje liczbę elementów względem liczby graczy.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Odi, ja, Highlander raczej też. Teraz Janek i Markus chcą grać i będzie mała liga Undaunted :mrgreen:

Markus możemy w następny wtorek pograć we trzech z Jankiem. Każdy z każdym, dwóch gra i jeden chwilowo pauzuje. To sprawnie idzie. Póki co gram jutro z Odim i postanowiłem pozwolić mu nie tylko dotykać elementy ale i pojeździć czołgiem 😉
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2452
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 562 times
Been thanked: 272 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Markus »

hancza123 pisze: 08 lip 2020, 11:52 Póki co gram jutro z Odim i postanowiłem pozwolić mu nie tylko dotykać elementy ale i pojeździć czołgiem 😉
Tylko grajcie jakiś INNY scenariusz! Żeby się nie okazało że masz 2 pudełka a w każdym tylko 1 scenariusz. :lol: :lol: :lol:
Gdzie gracie?
hancza123
Posty: 3657
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Przypuszczalnie Krolm jutro o 17.00.

W scenariuszu 2 do przetestowania pozostaje kontra dla strategii Highlandera z drugiej rozgrywki czyli to co pisałem dziś rano. Najpierw rusza włoska piechota, a czołg dopiero gdy rozmyty jest brytyjski deck.

Odi powie co chce grać, ja to mogę iść dalej i robić scenario 3 lub 4.
ODPOWIEDZ